Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dziwna sprawa z tą podwyżką, bo przecież jak to napisał Backside na innym forum takie coś powinno dotyczyć co najwyżej edycji premierowych gier, a nie tanich serii gdzie licencja na dany tytuł została wykupiona już dawno. W najgorszym razie powinno to dotyczyć tylko tytułów, które dopiero będą wchodzić do poszczególnych serii. Wygląda mi to więc jakby podwyżka była dlatego bo jest popyt i są przesłanki by zarobić więcej. Zresztą na gry-online.pl wyczytałem, że możemy się w przyszłości spodziewać powrotu do starej ceny, a to może świadczyć o tym że jakby pomysł nie wypalił i gracze z gier zrezygnowali to będzie można zejść z tonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 15:14, Adamzzz napisał:

70 złotych za gry z PK skutecznie odstrasza :/.


To tego w paskuuuudnym pudełku... Oj, Mass Effecta to będę musiał sobie premierówkę kupić na Allegro, zresztą od gram.pl - jakby ktoś nie wiedział, jest za 50 zł.

Jedno chciałbym zauważyć - teraz ceny CDP będą właściwie identyczne z cenami redyzji cenegi - Topseller i Superseller po 50 zł, PK i Premium Games po 70 zł, Kolekcja klasyki i Ekstra klasyka po 25 zł. Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 00:08, dave03 napisał:

Dziwna sprawa z tą podwyżką, bo przecież jak to napisał Backside na innym forum takie
coś powinno dotyczyć co najwyżej edycji premierowych gier, a nie tanich serii gdzie licencja
na dany tytuł została wykupiona już dawno.


a to myślisz, że licencje wykupuje się dożywotnio?

>W najgorszym razie powinno to dotyczyć tylko

Dnia 24.04.2009 o 00:08, dave03 napisał:

tytułów, które dopiero będą wchodzić do poszczególnych serii. Wygląda mi to więc jakby
podwyżka była dlatego bo jest popyt i są przesłanki by zarobić więcej. Zresztą na gry-online.pl
wyczytałem, że możemy się w przyszłości spodziewać powrotu do starej ceny, a to może
świadczyć o tym że jakby pomysł nie wypalił i gracze z gier zrezygnowali to będzie można
zejść z tonu.


EA też podniosła ceny - zobacz ile teraz chcą za Sims3, ale ponieważ wszyscy są przyzwyczajeni do ich cen specjalnie głosów oburzenia nie było... transport, druki itp. wszystko drożeje nie mówiąc, co walucie co się przekłada na ceny produktów końcowych


Nie okłamujmy się ludzie, wszystko drożeje: jedzenie, gaz, prąd - dlaczego z grami miało być inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:35, Laid_back napisał:

> >>....................


Tylko jakoś ludzie nie zarabiają więcej. I chcesz powiedzieć, że nagle tak koszt 1 gry z extra klasyki wzrósł o 25%?
Jakoś dziwnie, że cenega nie podwyższyla jeszcze do 30zł za kolekcje klasyki.

I jak tak już hurtowo podnosicie ceny to proponuję wam zrobienie abonamentu na to forum. Sms o wartości 23.18 i miesiąc użytkowania forum z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2009 o 11:35, Laid_back napisał:

Nie okłamujmy się ludzie, wszystko drożeje: jedzenie, gaz, prąd - dlaczego z grami miało
być inaczej?


Dlatego, że gra jest to tylko pudełko z płytą... Płyty nie drożeją, pudełeczka nie drożeją zresztą nawet jak by to cdprojekt i tak to kupuje hurtowo... Ale to sprawa cdprojekt jeżeli oni chcą stracić klientów to niech tracą... Za gry z serii topseller 50zł to zdecydowanie za dużo... bo za co tam się płaci? "nie płać za bajery"... A co do EA to oni mają zawsze kosmiczne ceny... zresztą dlaczego się EA "czepiamy"... Cenega miała zawsze ceny gier 99zł i 129.90zł a GTA IV 160zł... Po prostu lepsze gry są droższe... jestem pewien, że mafii 2 nie dostaniemy za 99zł jak to iało w przypadku 1 części czy nawet za 129.90zł... W EA cena classcis pozostała bez zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:35, Laid_back napisał:

EA też podniosła ceny - zobacz ile teraz chcą za Sims3(...)


To akurat da się prosto wytłumaczyć - podnoszą cenę, bo spodziewają się gigantycznej sprzedaży. W końcu poprzednie części sprzedawały się fenomenalnie.

Przypomnę, że za drugą część w dniu premiery EA chcieli 150 złotych, czyli tylko 10 mniej niż za ''trójkę''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:41, Citkowsky napisał:

Tylko jakoś ludzie nie zarabiają więcej.

Wyjątkowo dziecięcy argument, bo co z tego...

Dnia 24.04.2009 o 11:41, Citkowsky napisał:

I chcesz powiedzieć, że nagle tak koszt 1 gry
z extra klasyki wzrósł o 25%?
Jakoś dziwnie, że cenega nie podwyższyla jeszcze do 30zł za kolekcje klasyki.


nie wiem, może podniosą, możne nie - skąd mam znać ich politykę biznesową

Dnia 24.04.2009 o 11:41, Citkowsky napisał:

I jak tak już hurtowo podnosicie ceny to proponuję wam zrobienie abonamentu na to forum.
Sms o wartości 23.18 i miesiąc użytkowania forum z głowy.

jacy my, od kiedy to gram jakaś grę wypuścił?? jeśli chodzi o abonament - spokojnie, nie mamy póki co zamiaru obarczać ludzi płatnościami za możliwość przeczytania newsa czy recenzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:46, crash807 napisał:

Dlatego, że gra jest to tylko pudełko z płytą... Płyty nie drożeją, pudełeczka nie drożeją
zresztą nawet jak by to cdprojekt i tak to kupuje hurtowo...


skąd wiesz, skąd wiesz, skąd wiesz? :)

Dnia 24.04.2009 o 11:46, crash807 napisał:

Ale to sprawa cdprojekt
jeżeli oni chcą stracić klientów to niech tracą... Za gry z serii topseller 50zł to zdecydowanie
za dużo... bo za co tam się płaci? "nie płać za bajery"... A co do EA to oni mają zawsze
kosmiczne ceny... zresztą dlaczego się EA "czepiamy"... Cenega miała zawsze ceny gier
99zł i 129.90zł a GTA IV 160zł... Po prostu lepsze gry są droższe... jestem pewien, że
mafii 2 nie dostaniemy za 99zł jak to iało w przypadku 1 części czy nawet za 129.90zł...
W EA cena classcis pozostała bez zmian...


Tak więc ludzie się po prostu przyzwyczaili, że u EA czy GTAIV są ceny wyższe i w tym rzecz...
Nie piszę, że jestem zachwycony podwyżkami, bo sam jestem graczem - ale podwyżką cen chleba i prądu też nie jestem zachwycony i co z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:35, Laid_back napisał:

Nie okłamujmy się ludzie, wszystko drożeje: jedzenie, gaz, prąd - dlaczego z grami miało
być inaczej?

co do gazu to właśnie jest szykowana nowa taryfa i ma stanieć a i prąd dla dużych firm w hurcie staniał wbrew zapowiedziom;

jak dla mnie to nie uzasadniona podwyżka, szkoda, że CDP nie jest S.A. to byłby zobowiązany do konkretnych wyjaśnień, np. ilu ludzi zwolnił, jakie cięcia, a może warto by było zastosować tańsze, standardowe pudełka, bez żadnych wytłoczeń, bez poradników itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:35, Laid_back napisał:

a to myślisz, że licencje wykupuje się dożywotnio?

Pewnie nie, ale domyślam się że jej przedłużenie już jest znacznie tańsze.

>ale podwyżką cen chleba i prądu też nie jestem zachwycony i co z tego...

Jak dla mnie to porównanie nie ma sensu, bo chleb przecież kupić trzeba, za prąd zapłacić też, a z gier można zrezygnować i prawdopodobnie wielu to zrobi. Ja rozumiem, że Cenega ma teraz ceny jakie CDP będzie miał za miesiąc, ale co innego jak się je ma od początku a co innego jak się je podnosi po kilku latach gdy to wszyscy się już przyzwyczaili do tego że za te 60zł mają grę z PK. I co? Ktoś ma teraz płacić za betę Gothica 3 70zł? Kilka lat po premierze zaledwie parę złoty taniej (pomijam już fakt że ta gra już na starcie nie powinna kosztować więcej niż 60zł)? Każda gra z czasem tanieje i jest to normalna kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Cenega przestała robic takie wypasione wydania (które przynajmniej mniej miejsca na półce zajmuje i się nie niszczy jak te kartonowe pudełka), ale cena została taka sama (prawie żadna premierówka Cenegi nie przekracza 99 zł, co w przypadku CDP jest inne, bo prawie każda premierówka przekracza tą magiczną granicę). Podsumowując, wolę redukcję ze strony Cenegi (stusunkowo gorsze uboższe wydania) niż CDP (podniesienie cen wszystkich gier). Epic fail CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:30, FPSProjekt napisał:

(...) a i prąd dla dużych firm w hurcie staniał wbrew zapowiedziom;

Dla kogo staniał dla tego staniał. Wszyscy których znam (fakt drobnica) dostali podwyżki 40-100% (w zależności od województwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:57, MaccCry napisał:

No właśnie, Cenega przestała robic takie wypasione wydania (które przynajmniej mniej
miejsca na półce zajmuje i się nie niszczy jak te kartonowe pudełka), ale cena została
taka sama (prawie żadna premierówka Cenegi nie przekracza 99 zł, co w przypadku CDP jest
inne, bo prawie każda premierówka przekracza tą magiczną granicę). Podsumowując, wolę
redukcję ze strony Cenegi (stusunkowo gorsze uboższe wydania) niż CDP (podniesienie cen
wszystkich gier). Epic fail CDP...


Wszystko zależy od tego,gdzie się grę kupi - np.DoW II w Empiku w dniu premiery kosztował 130 zł,a w Saturnie 99 zł,zawsze można znaleźć daną grę taniej,niż przewidywana cena premierowa,ja chyba nigdy nie kupiłem gry w takiej cenie,jaką przewiduje dystrybutor.
Co do premier Cenegi,to i ona wydaje gry z dodatkami / Sacred2 /,a ja osobiście wolę te '' wypasione '' wersje od CD Project,niż odchudzone premiery Cenegi.
A wracając do promocji,to od dzisiaj w MediaMarkt można kupić Fallouta3 w wersji kolekcjonerskiej za 99 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 14:24, lis_23 napisał:

Wszystko zależy od tego,gdzie się grę kupi - np.DoW II w Empiku w dniu premiery kosztował
130 zł,a w Saturnie 99 zł,zawsze można znaleźć daną grę taniej,niż przewidywana cena
premierowa,ja chyba nigdy nie kupiłem gry w takiej cenie,jaką przewiduje dystrybutor.

Tak, wiem, tylko że piszemy o cenie dystrybutora. W necie jest zazwyczaj 20zł niższa, więc im niższa cena oficjalna, tym niższa w necie czy używki :]

Dnia 24.04.2009 o 14:24, lis_23 napisał:

Co do premier Cenegi,to i ona wydaje gry z dodatkami / Sacred2 /,a ja osobiście wolę
te '' wypasione '' wersje od CD Project,niż odchudzone premiery Cenegi.
A wracając do promocji,to od dzisiaj w MediaMarkt można kupić Fallouta3 w wersji kolekcjonerskiej
za 99 zł.

E tam, zbędne bzdury i niepotrzebnie wolą się na półce. Do tego wkurzają mnie te kartonowe pudełka, które szybko się gniotą. A jak chcę jakieś porządne gadżety to kupuję je osobno lub EK :) Więc dla mnie jak na razie zbiera plusy Cenega, a CDP baty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2009 o 14:32, MaccCry napisał:

E tam, zbędne bzdury i niepotrzebnie wolą się na półce. Do tego wkurzają mnie te kartonowe
pudełka, które szybko się gniotą. A jak chcę jakieś porządne gadżety to kupuję je osobno
lub EK :) Więc dla mnie jak na razie zbiera plusy Cenega, a CDP baty.


Ja tam lubię te " zbędne bzdury ",poradniki,artbooki - nie lubię wydań takich,jakie proponuje np. EA - cieniutkie pudełko,cieniutka,czarno biała instrukcja i płyta DVD za 140-150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje, o ile cena nie wygląda za strasznie. Jeśli już jest te 140-150 zł, to powinny byc te gadżety. Podsumowując: gusta i guściki oraz cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:35, Laid_back napisał:

Nie okłamujmy się ludzie, wszystko drożeje: jedzenie, gaz, prąd - dlaczego z grami miało
być inaczej?

Bez przesady ... może nie wszystko ale całkiem sporo rzeczy zdrożało [ co nie oznacza, że część produktów nie potaniała ]. Wiesz ... podnieść cenę jednego produktu [ w tym przypadku jednej serii wydawniczej ] to jedno a podnieść cenę wszystkich [ i to znacznie i imo nieadekwatnie do wartości jaką reprezentuje produkt - np: PK - za 70 zł i TS za 50 ?! - LOL ] to co innego. I proszę bez tekstów w stylu "nie chcesz / nie stać cię to nie kupuj" - na rynku wygra ten kto ma lepsze ceny lub lepiej wypada w porównaniu cena / jakość + program lojalnościowy - a nie oszukujmy się - głównie na polskim rynku liczą się Cenega i CDP - jak obie firmy wywiązują się ze swoich programów - to już niech każdy sobie sam osądzi ...

I jeszcze cytat:

jacy my, od kiedy to gram jakaś grę wypuścił?? jeśli chodzi o abonament - spokojnie, nie mamy póki co zamiaru obarczać ludzi płatnościami za możliwość przeczytania newsa czy recenzji :)

"póki co" -> ;-DDDDD

A tak btw ... czy tylko mnie wraz z biegiem lat coraz mniej podoba się wygląd pudełek tańszych serii CDP? Tzn tych Extra klasyk etc. Bo platyna wyglądała świetnie ... dopóki ktoś się do niej nie dorwał i zniszczył ładne pudełka ;-P. A tak w ogóle to chyba lepiej się przenieść do tematu CDP vs Cenega i tam prowadzić takie rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może CDP chciał się dopasować do serii Cenegi. Uważa że jego gry i tak na tyle dobrze się sprzedają że można cenę podwyższyć, wcześniej byly od porównywalnych serii Cenegi 20% tańsze, teraz kiedy Cenega wprowadziła Premium Games można zrobić tak że ceny będą równe, EK = Kolekcja Klasyki, TopSeller = Superseller, Platynowa Kol. = Premium Games. Póki pozostają na rynku to na razie i tak najbardziej się opłaci kupić premierowe edycje, konkurencja na allegro jest taka że często i po 1-2 mies od premiery już można je kupić nawet 30 czy więcej % taniej, jak chociażby było z Tomb Raiderami, Mass Effectem. Kto może niedługo i premierówki zdrożeją, obym się mylił. Ceny tańszych serii przez konkurencję również są dużo niższe jak w sklepach a dostęp do internetu ma każdy więc w podwyżkach nie widzę takiego problemu.

Owszem gry nie są towarem pierwszej potrzeby ale przez ostatnie lata tańsze serie stały się na tyle tanie i trafiło do nich i trafiają coraz szybciej takie hity że przyzwyczajeni gracze chyba zaczęli je jak towar pierwszej potrzeby traktować a w piramidzie potrzeb to raczej powinny być na końcu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziwne, nowy Riddick w wersji na x360 w sklepie gram.pl kosztuje 279,90pln. Natomiast na game.co.uk według wczorajszego kursu funta był o całe 100pln tańszy (razem z przesyłką).
I jak tu kupować w kraju :( ehh
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować