Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Czy ktoś już słyszał, że Media Markt zmienia nazwę na Media Saturn Online? ( dostałem takiego maila ), czy to oznacza, że MM i Saturn się połączyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 02:55, lis_23 napisał:

Czy ktoś już słyszał, że Media Markt zmienia nazwę na Media Saturn Online? ( dostałem
takiego maila ), czy to oznacza, że MM i Saturn się połączyły?


Te sklepy i tak należały już do jednego koncernu, Metro AG, razem z np. Realem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 02:55, lis_23 napisał:

Czy ktoś już słyszał, że Media Markt zmienia nazwę na Media Saturn Online? ( dostałem
takiego maila ), czy to oznacza, że MM i Saturn się połączyły?


Porównaj sobie ich strony internetowe. Trochę... podobne. Różnica tylko taka, że Saturn droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 02:55, lis_23 napisał:

Czy ktoś już słyszał, że Media Markt zmienia nazwę na Media Saturn Online? ( dostałem
takiego maila ), czy to oznacza, że MM i Saturn się połączyły?


Przecież to od lat (nie chcę powiedzieć "od zawsze", bo tego pewien nie jestem) jedna spółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 17:34, Spayki napisał:

> Czy ktoś już słyszał, że Media Markt zmienia nazwę na Media Saturn Online? ( dostałem

> takiego maila ), czy to oznacza, że MM i Saturn się połączyły?

Przecież to od lat (nie chcę powiedzieć "od zawsze", bo tego pewien nie jestem) jedna
spółka.


Niby tak ale do tej pory panowała zdrowa konkurencja cenowa, jeżeli teraz powstanie jeden moloch / na co się zanosi /, nici z konkurencji - to tak, jakby Nvidia i AMD połączyły się w jedną firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 17:49, lis_23 napisał:

...
Niby tak ale do tej pory panowała zdrowa konkurencja cenowa


Chyba pozory konkurencji :). Poza tym jest jeszcze Euro RTV AGD i Media Expert, choć nie wiem, czy to też nie ten sam właściciel (nie znalazłem takiej informacji na ich stronach www).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 20:06, Blackhand napisał:

> ...
> Niby tak ale do tej pory panowała zdrowa konkurencja cenowa

Chyba pozory konkurencji :). Poza tym jest jeszcze Euro RTV AGD i Media Expert, choć
nie wiem, czy to też nie ten sam właściciel (nie znalazłem takiej informacji na ich stronach
www).


Ale mi nie chodzi o sprzęt RTV-AGD, tylko o gry, filmy i muzykę, a tu konkurencja była i zawsze udało mi się kupić coś taniej w jednym z dwóch w.w. marketów a teraz w obu będą takie same ceny - o ile, oczywiście się połączą
np. Saturn sprzedawał gry z CD Projektu po 10 zł, w MM takiej akcji nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 20:17, lis_23 napisał:

Ale mi nie chodzi o sprzęt RTV-AGD, tylko o gry, filmy i muzykę, a tu konkurencja była
i zawsze udało mi się kupić coś taniej w jednym z dwóch w.w. marketów a teraz w obu będą
takie same ceny - o ile, oczywiście się połączą
np. Saturn sprzedawał gry z CD Projektu po 10 zł, w MM takiej akcji nie było.


To nie tak - MM i Saturn mają jednego właściciela, stąd de facto nie są dla siebie konkurencja, kasa i tak leci do jednego wora. Dlaczego zatem funkcjonują pod dwoma, na zewnątrz postrzeganymi jako konkurencyjne, brandami? To proste - w ten sposób zapychają miejsce na rynku i na realną konkretncję nie ma miejsca. Media Expert? Bez jaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 21:33, Spayki napisał:

i na
realną konkretncję nie ma miejsca. Media Expert? Bez jaj :D


Nie ma konkurencji wg Ciebie?
Allegro i te różne hurtownie/sklepy. Nie dość, że szybciej, większy wybór to cenowo korzystniej. Nie wiem po co kupować coś w takim Satunie/MM jak w internecie można znaleźć to samo w korzystniejszych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2012 o 23:02, JackXPPL napisał:

Allegro i te różne hurtownie/sklepy. Nie dość, że szybciej, większy wybór to cenowo korzystniej.
Nie wiem po co kupować coś w takim Satunie/MM jak w internecie można znaleźć to samo
w korzystniejszych cenach.


No ja nie wiem. Od lat kupuję tam gry na premierze i oszczędzam na tym od 20-50 zł (co roku CoD za 100 zł, Skyrim za 80 zł). Na pewno nie jest szybciej, bo niby jak ma być, skoro musisz czekać na przesyłkę? Nie wiem, czym ci zaszkodziły, ale tak na prawdę w postaci normalnych sklepów, nie mają konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Skyrima za 80 zł w MM albo Saturnie podczas premiery? :D ja tam kupiłem Skyrima za 111 zł w dzień przed premierą (11 listopada sklepy są zamknięte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2012 o 08:45, pawbuk napisał:

Kupiłeś Skyrima za 80 zł w MM albo Saturnie podczas premiery? :D ja tam kupiłem Skyrima
za 111 zł w dzień przed premierą (11 listopada sklepy są zamknięte).


Ze Skryimem mogłem się pomylić, ale na pewno widziałem go tam za 80 zł. Co do CoD''a jestem pewien, że co roku jest za 100 zł, tak samo jak i był BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2012 o 09:30, Jedimax napisał:

Ze Skryimem mogłem się pomylić, ale na pewno widziałem go tam za 80 zł. Co do CoD''a
jestem pewien, że co roku jest za 100 zł, tak samo jak i był BF3.


W Skyrima za 80zł w dniu premiery to ja nie uwierzę, zwłaszcza, że teraz nawet nie ma takiej ceny, tylko sporo drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jeden MM zrobił taką wyjątkową promocję :D przez długi czas Skyrim był po 130 zł, więc byłem bardzo zadowolony, że go za 111 zł kupiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować