Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2009 o 20:56, Tyler_D napisał:

Promocja dla userów Kompanii Graczy Cenegi. Teraz zamawiając w sklepie Cenegi gry, z
nowej Pomarańczowej Kolekcji Klasyki można zapłacić za nie 19,99 zł za sztukę. Oferta
ważna do końca miesiąca lub wyczerpania zapasów.

tak...już miałem brać 2 sztuki ale wysyłka za 20 zł pocztą (ciekawe czym to wysyłają) lub 12 zł kurierem mnie powstrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 12:07, Evil_Khan napisał:

> Promocja dla userów Kompanii Graczy Cenegi. Teraz zamawiając w sklepie Cenegi gry,
z
> nowej Pomarańczowej Kolekcji Klasyki można zapłacić za nie 19,99 zł za sztukę. Oferta

> ważna do końca miesiąca lub wyczerpania zapasów.
tak...już miałem brać 2 sztuki ale wysyłka za 20 zł pocztą (ciekawe czym to wysyłają)
lub 12 zł kurierem mnie powstrzymała.


20 zeta za pobraniem czy przelewem? Bo jeśli za pobraniem to tak zawsze jest, a jeśli przelewem, to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* Przesyłka pocztowa pobraniowa (płatność przy odbiorze) 19,99zł
* Przesyłka pocztowa bezpobraniowa (płatność przelewem lub kartą kredytową) 19,99 zł
* Przesyłka kurierska GLS pobraniowa (płatność przy odbiorze) 15,99 zł
* Przesyłka kurierska GLS bezpobraniowa (płatność przelewem lub kartą kredytową) 11,99zł

Ceny przesyłek podane powyżej to ceny brutto (zawierają 22% podatku VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 12:59, Tyler_D napisał:

* Przesyłka pocztowa pobraniowa (płatność przy odbiorze) 19,99zł
* Przesyłka pocztowa bezpobraniowa (płatność przelewem lub kartą kredytową) 19,99

* Przesyłka kurierska GLS pobraniowa (płatność przy odbiorze) 15,99 zł
* Przesyłka kurierska GLS bezpobraniowa (płatność przelewem lub kartą kredytową)
11,99zł


Ja tego nie rozumiem kurier o wiele tańszy od poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 13:01, Piotrbov napisał:

Ja tego nie rozumiem kurier o wiele tańszy od poczty.

jak się ma umowę z firmą kurierską to takie ceny są a PP jest monopolistą i ma w d...e klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 13:56, FPSProjekt napisał:

> Ja tego nie rozumiem kurier o wiele tańszy od poczty.
jak się ma umowę z firmą kurierską to takie ceny są a PP jest monopolistą i ma w d...e
klientów


I to jest kłamstwo. Zwyczajna priorytetowa paczka w Poczcie Polskiej kosztuje 10 złotych, a Cenega żąda 20 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą tutaj jeszcze koszta pakowania, dostawy na pocztę itd. Owszem, mi również te ceny wydają się zawyżone (pewnie przez umowę z firmą kurierską), ale nie ma co narzekać, bo 12zł za kuriera to jak za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 14:39, Piotrbov napisał:

I to jest kłamstwo. Zwyczajna priorytetowa paczka w Poczcie Polskiej kosztuje 10 złotych,
a Cenega żąda 20 złotych.

według cennika PP paczka priorytetowa do 1kg(gabaryt B) kosztuje 14,50zł + koszty pakowania, itp., trochę może Cenega zawyżyła ale takie są prawa rynku, więc kłamstwa nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby już nie zaśmiecać tematu ostatni post na ten temat.

No dobra, ale ja na allegro sprzedaje nieużywane już przeze mnie edycje premierowe gier i jakoś za koszty przesyłki to płacę około 8 złotych. A Gabaryt B w PP jest olbrzymi. Czyżbyś kiedyś widział żeby przesyłka pudełka z grą, miała wymiary powyżej: 60cm x 50cm x 30 cm? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 15:12, Piotrbov napisał:

No dobra, ale ja na allegro sprzedaje nieużywane już przeze mnie edycje premierowe gier
i jakoś za koszty przesyłki to płacę około 8 złotych. A Gabaryt B w PP jest olbrzymi.
Czyżbyś kiedyś widział żeby przesyłka pudełka z grą, miała wymiary powyżej: 60cm x 50cm
x 30 cm? Bo ja nie.

to trochę mało sprzedajesz, bo ja bardzo często, wszystko się zgadza, że gabaryt B jest duży ale o to chodzi, że A już taki nie jest i jak masz kopertę bombelkową około A4 z filmem czy grę w DVD-boksie to pani w okienku ma super wzornik, przez który przekłada wysyłkę i już marudzi, że musi być gabaryt B i co jej powiesz? Pani może ulec ale powie Tobie, że jest ryzyko zwrotu z sortowni lub dopłaci odbiorca, takie jest życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest wzornik na list polecony, kiedy zwykły kosztuje powiedzmy 5 zł to Gab. B i tak nie będzie kosztował więcej jak 7-8. A zwykłą paczka do 1Kg kosztuje 9.50 jak było wyżej powiedziane osiągnięcie gabrytu B W PACZKACH to już jest osiągnięcie więc koszty nie są w C. uzasadnione. A listy polecony moga mieć do 2 KG i całkiem spore gabaryty, wysyłałem nimi nawet gry z seri World of Hitman/PP/Myst etc, w dużych boxach i można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 16:00, igor8472 napisał:

Tylko że to jest wzornik na list polecony, kiedy zwykły kosztuje powiedzmy 5 zł to Gab.
B i tak nie będzie kosztował więcej jak 7-8. A zwykłą paczka do 1Kg kosztuje 9.50 jak
było wyżej powiedziane osiągnięcie gabrytu B W PACZKACH to już jest osiągnięcie więc
koszty nie są w C. uzasadnione. A listy polecony moga mieć do 2 KG i całkiem spore gabaryty,
wysyłałem nimi nawet gry z seri World of Hitman/PP/Myst etc, w dużych boxach i można.

wszystko jest względne, na pocztę trzeba dostarczyć wysyłki a kurier przyjeżdza na miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 17:16, FPSProjekt napisał:

wszystko jest względne, na pocztę trzeba dostarczyć wysyłki a kurier przyjeżdza na miejsce


Tak jak kilka lat temu preferowalem kurierow, tak teraz wole poczte. Na przestrzeni ostatniego 1-1,5 roku stwierdzam, ze kurierzy to sie stali takimi rozkapryszonymi ksiezniczkami.
Zadzwonic wczesniej i sie umowic, nie zadzwonia. Nie przyjezdzaja z przesylka, ale za to falszuja swoje wizyty i w systemie wprowadzaja informacje, ze nikogo nie bylo w domu w czasie ich wizyty. A jak juz ksiezniczka z firmy kurierskiej przyjedzie i nikogo nie zastanie (bo przeciez, jak wczesniej pisalem - nie umowil sie taki), to jeszcze ma pretensje i oczekuje, ze czlowiek niezaleznie gdzie by byl to pierdyknie wszystko na bok i przyleci w 60 sekund odebrac przesylke.
Co wiecej - dochodzi do ciekawych sytuacji gdy np. sklep w ktorym sie zamawia towar twierdzi, ze moge zadeklarowac godziny w ktorych ktos bedzie mogl odebrac przesylke, za to firma kurierska twierdzi, ze nie mozna deklarowac tylko trzeba warowac w domu i oczekiwac laski dostarczenia.
Skutkiem tego, w skrajnym przypadku - skazany jestes na grzanie przez cale miasto do jakiejs kretynskiej sortowni po odbior towaru, ktory teoretycznie powinien zostac dostarczony na miejsce - bo kurierskiej ksiezniczce sie nie chcialo umowic i dowiezc.
A z poczta? Wszystkie przesylki polecone czy priorytety zawsze do domu dochodza. Listonosz kiedys co prawda sie lenil i zawsze zostawial awizo, ale po 1-2 skargach na poczcie przestal sie tak kretynsko zachowywac. A jesli juz faktycznie nikogo nie ma w domu - to poczte, w przeciwienstwie od kurierskiej sortowni - mam 5 minut od domu spacerkiem. Duzo mniejszy problem z odbiorem wiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 12:52, Piotrbov napisał:

20 zeta za pobraniem czy przelewem? Bo jeśli za pobraniem to tak zawsze jest, a jeśli
przelewem, to lekka przesada.

przelewem...n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są i takie przypadki, zwłaszcza przed kryzysem czuli się jak paniska, a ich godziny pracy to faktycznie kpina ale ponoć jakaś regulacja ma być w tym zakresie, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu,
PS. Już wystarczy chyba tego spamowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że normalnie w Empikach te gry także są w takich cenach? Nie trzeba ich z empik.com zamawiać? Jak u mnie będzie FEAR 2 na X360, to chyba go kupię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 17:23, MaccCry napisał:

Rozumiem, że normalnie w Empikach te gry także są w takich cenach? Nie trzeba ich z empik.com
zamawiać? Jak u mnie będzie FEAR 2 na X360, to chyba go kupię :]


Możesz zamówić w empik.com i odebrać w salonie, bez dodatkowych opłat.

Apropo. Widział ktoś w MM/Saturnie/Empiku Kotora 1 i 2 po 40zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Ta cała "pomarańczowa rewolucja" to naprawdę super sprawa. Ten TV 32 cale, jak wszystko dobrze pójdzie wyląduje w moim pokoju... za 999zł - dawno nie widziałem takiej miodnej oferty ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 17:23, MaccCry napisał:

Rozumiem, że normalnie w Empikach te gry także są w takich cenach? Nie trzeba ich z empik.com
zamawiać? Jak u mnie będzie FEAR 2 na X360, to chyba go kupię :]

wydaje mi się tylko, że empik.com, nie widziałem w stacjonarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować