Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2010 o 23:13, Mateox86 napisał:

Skoro posiadasz wersję pudełkową mam pytanie. Czy w perspektywie zakupu takiego klucza
warto płacić 60 złotych więcej za pudełko?

Ja ci odpowiem :) Krótko mówiąc, zależy jak bardzo zależy ci na Mafii 2 i jak duże znaczenie mają dla ciebie pudełka. Ja na Mafię czekałem w uj czasu, więc nie wyobrażam sobie kupna zwykłego klucza, i przypisanie gry do steam.Wolę mieć jakiś dowód, że naprawdę czekałem na tą grę i nie żałowałem pieniędzy nań wydanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz w tym jakiś sens? Bo ja nie. Owszem, pudełko ładnie wygląda na półce, ale czy warto dla niego i jakiegoś świstka nazywanego instrukcją wydawać 60zł więcej?

Osobiście jestem zwolennikiem sieciowej dystrybucji, szczególnie, gdy mamy do czynienia z takimi cenami. Swój key już zamówiłem.

I przy okazji - na aukcji oferowana jest wersja eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też na tę grę czekałem i jestem ogromnym wielbicielem gier w pudełkach (nawet w tych dużych:D). Zatem tez ogólnie mówiąc wolałbym kupić pudełkową i jak to określiłeś mieć dowód, ale przemawia do mnie też wzgląd finansowy. Zatem chyba czeka mnie oczekiwanie na jakąś reedycję z DLC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 23:13, Mateox86 napisał:

Skoro posiadasz wersję pudełkową mam pytanie. Czy w perspektywie zakupu takiego klucza
warto płacić 60 złotych więcej za pudełko?


Nienawidzę dystrybucji elektronicznej dlatego też kupuję tylko gry wydane ,,fizycznie" w pudełkach. Nie wyobrażam sobie kupowania jakiejkolwiek gry pod postacią jakiegoś wirtualnego kodu do wklepania. Choćby Mafia 2 na steamie była za 20zł to i tak dałbym te 100zł za pudełkową wersję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 23:13, Mateox86 napisał:

Skoro posiadasz wersję pudełkową mam pytanie. Czy w perspektywie zakupu takiego klucza
warto płacić 60 złotych więcej za pudełko?


Kwestia podejścia. Dla mnie pudełka plus inne dodatki wersji sklepowych to zwykłe śmieci, a znacznie wyżej cenię sobie wydania elektroniczne.

Lubisz składować pudełka? Sam oceń, czy są warte 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2010 o 23:13, Mateox86 napisał:

> > >>>............
>
> sam zobacz: http://allegro.pl/mafia-2-steam-key-skan-klucza-promocja-i1223704168.html


Skoro posiadasz wersję pudełkową mam pytanie. Czy w perspektywie zakupu takiego klucza
warto płacić 60 złotych więcej za pudełko?

Jednym z głównych celów promowania kupowania oryginalnych gier, jest to, że z tego się utrzymują twórcy. Ta gra jest z nieznanego źródła, najprawdopodobniej jest legalna, lecz być może te kody to: gratisy do kart graficznych albo przeznaczone dla recenzentów z zastrzeżeniem że sprzedaż ich jest zabroniona. Pozostaje pytanie czy kupując ten klucz wspierasz twórców czy tych co to sprzedają. Podobnie jest z perfumami typu Tester. Owszem ty masz oryginalny produkt w dobrej cenie, lecz w ten sposób pozbawiasz zysku firmę produkującą te perfumy. Nie mówię, że zakup tych kluczy jest jakiś zły. Niech każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącę, ale mam pytanko dla zwolenników wersji cyfrowych/elektronicznych.
Skoro szkoda wam kasy na wersję pudełkową to, po co kupować same klucze skoro można ściągnąć pirata i na jedno wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 01:10, radziejr napisał:

Skoro szkoda wam kasy na wersję pudełkową to, po co kupować same klucze skoro można ściągnąć
pirata i na jedno wyjdzie?

Nie wyjdzie na jedno, bo zarejestrować grę i grać na multiplayerze można tylko z oryginalnym kluczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 01:18, Jaracz napisał:

>
Nie wyjdzie na jedno, bo zarejestrować grę i grać na multiplayerze można tylko z oryginalnym
kluczem.


Mafia 2 nie posiada trybu multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 01:18, Jaracz napisał:

Nie wyjdzie na jedno, bo zarejestrować grę i grać na multiplayerze można tylko z oryginalnym
kluczem.


Oczywiście masz rację, ale co z grami, w których jest tylko singiel? Np. metro 2033, seria GTA z wyjątkiem IV, wspomniana już mafia i inne... IMO ludzie ambitnie korzystają z wyprzedaży na steam bo mogą sobie pobrać oficjalną wersję nie różniącą się od pirata. Nie wiem jak was, ale mnie takie coś nie bawi zważywszy na fakt że takie konto później jest g***o warte nawet jeśli wartość gry wzrośnie(bum na jedi academy kiedy cena dochodziła nawet do 200zł, premierówka pierwszej mafii itp.)
W ogólnym rozrachunku ja jako fan wersji pudełkowych mogę tą różnicę w cenie odzyskać a nawet zyskać.
Tyle ode mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 20:31, Maciejas napisał:

W zakładce Sims w eastore nie pokazuje się czwarty dodatek czyli Szybka jazda. On również
jest za free, jednak na razie jest to preorder, a znaleźć go można wyszukiwarką.

edit:
O, "promocja" właśnie dobiegła końca.

i właśnie przysłali a raczej dodali do konta dodatek Szybka Jazda zakupiony z free jako preorder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 01:10, radziejr napisał:

Sorry, że się wtrącę, ale mam pytanko dla zwolenników wersji cyfrowych/elektronicznych.
Skoro szkoda wam kasy na wersję pudełkową to, po co kupować same klucze skoro można ściągnąć
pirata i na jedno wyjdzie?


Ja dystrybucję cyfrową i pudełkową stawiam na równi. Obie mają swoje plusy i minusy. W pierwszym przypadku mogę kupić często grę za śmieszne pieniądze i co dla mnie ważne: grę mogę ściągnąć od razu. Gry BOXowe kupowałem zazwyczaj na allegro (ceny w polskich sklepach nieinternetowych są koszmane) bądź w sklepach internetowych. Trzeba czekać, rzadko trafi się cenowa okazja, dochodzą koszty przesyłki, ale ma się to fajne pudło z instrukcją itp. Jednak - pomimo początkowych oporów - zacząłem traktować bibliotekę gier w Steamie jak tą na półce. Co za tym idzie: każda nowa gra na liście cieszy mnie podobnie jak fizyczny odpowiednik.
Dlaczego nie pirat? Gdyż zdecydowanie widzę różnicę między legalnością i nielegalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 01:10, radziejr napisał:

Skoro szkoda wam kasy na wersję pudełkową to, po co kupować same klucze skoro można ściągnąć
pirata i na jedno wyjdzie?

Lol? Czy ty masz choćby minimalne pojęcie o prawie autorskim? To może ściągaj sobie piraty i drukuj, a później składaj instrukcje i pudełka, na to samo wyjdzie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ty masz jakiekolwiek pojęcie, co oznacza wartość kolekcjonerska? Możesz sobie drukować dla własnej wygody, ale nadal będzie to tyle warte, co gra na steam... Już się ucieszyłem, że Wemidius udzielił konstruktywnej odpowiedzi a ty musiałeś wyskoczyć z tekstami typu LOL w dodatku ze znakiem zapytania na końcu... Nie wiesz, co oznacza LOL a mimo to się nim posługujesz? Aż się boję pytać czy TY wiesz, co oznacza prawo autorskie.

Może wystarczyło napisać że chcesz być legalnym nabywcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 10:36, Wemidius napisał:

Ja dystrybucję cyfrową i pudełkową stawiam na równi. Obie mają swoje plusy i minusy.
W pierwszym przypadku mogę kupić często grę za śmieszne pieniądze i co dla mnie ważne:
grę mogę ściągnąć od razu. Gry BOXowe kupowałem zazwyczaj na allegro (ceny w polskich
sklepach nieinternetowych są koszmane) bądź w sklepach internetowych. Trzeba czekać,
rzadko trafi się cenowa okazja, dochodzą koszty przesyłki, ale ma się to fajne pudło
z instrukcją itp. Jednak - pomimo początkowych oporów - zacząłem traktować bibliotekę
gier w Steamie jak tą na półce. Co za tym idzie: każda nowa gra na liście cieszy mnie
podobnie jak fizyczny odpowiednik.

Ja dystrybucje cyfrowe traktuję na równi z pudełkowymi tylko w pryzpadku, gdy gra jest już niedostępna - czyli klasyki jak np. Hexen albo seria King''s Quest. Stare gry, które nie są już dostępne chyba, że za horrendalne ceny w innym przypadku wolę pudełka. Jeśli ktoś nie ma miejsca w domu na to, to widocznie jest kimś pokroju NintendoPassion i musi wynajmować garaż :P Gry ze Steama nie będą na tej samej pozycji co pudełkowe odpowiedniki tak jak płyty z muzyką i pomimo to, że jak kupię płytę to od razu przerabiam ją na mp3 to chcę mieć to rzeczywiste pudełko, okładkę i przede wszystkim płytę. Poza tym ściąganie takiego GTAIV nie uśmiecha mi się przez internet - ściągania na 2tygodnie 14GB + kolejne 14GB 2 dodatki. Ktoś powie, że internet będzie szybszy - jasne, że tak ale filmy w HD też będą większe i wypożyczanie BluRay też będzie się wiązać ze ściąganiem ich jakiś czas, a to, że kiedyś internet będzie o szybkości 1Gb to nie oznacza, że gry które dziś ważą 14GB nie będą wtedy ważyć te 14GB tylko 100GB. Nie liczę jeszcze faktu jakby coś miało się stać takiemu Steamowi i wszystko by pier@$%^ i gdzie są wtedy wasze wersje cyfrowe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie liczę jeszcze faktu jakby coś miało się stać takiemu Steamowi i wszystko by pier@$%^ i gdzie są wtedy wasze wersje cyfrowe? ;)
a pożar domu strawi Ci całą kolekcję i nie zdołasz odkupić wszystkich pudełek a ze Steama zawsze można odzyskać gry;
PS. sam posiadam kilkaset pudełek gier i kilkadziesiąt kopi cyfrowych (steam, ea, d2d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 11:37, radziejr napisał:

A czy ty masz jakiekolwiek pojęcie, co oznacza wartość kolekcjonerska?

Gry kupuję po to, żeby w nie grać, dla rozrywki, więc wybieram bardziej wygodny system dystrybucji.

A pudełko nie ma dla mnie żadnej wartości, co najwyżej zapycha kosz i trzeba wcześniej wynieść śmieci.

Dnia 10.09.2010 o 11:37, radziejr napisał:

Możesz sobie drukować
dla własnej wygody, ale nadal będzie to tyle warte, co gra na steam...

Gra jest warta tyle, ile legalny nabywca zdecyduje się za nią zapłacić. A jest to program - mający postać cyfrową, więc różnica między wersją sklepową a elektroniczną tyczy się tylko nośnika danych.

>Aż się boję pytać czy TY wiesz, co oznacza prawo autorskie.

Dnia 10.09.2010 o 11:37, radziejr napisał:

Może wystarczyło napisać że chcesz być legalnym nabywcą?

Ja próbuję porównywać legalnie nabyte gry z piratami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomne, ze jest to watek o promocjach i wyprzedazach i dobrze by bylo gdyby dyskusja sie toczyla na temat. Gry w pudelkach i elektroniczne maja swoich zwolennikow i przeciwnikow. Moze warto zalozyc osobny watek na taka dyskusje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh ta rozmowa faktycznie nie ma sensu. Porównujemy nowoczesność z klasykiem... każdy ma inne podejście do gier więc proponuję dać sobie spokój.

Kadaj
Oryginał czy nie, chciałem tylko zasugerować że otrzymuje się właściwie to samo. Z kolei patrząc na dzisiejsze wersje pudełkowe gier i ich zawartość to faktycznie można stwierdzić że dopłata 30-40zł(tak wygląda to na allegro) jest niezbyt opłacalna, ale jeden zbiera znaczki, drugi kapsle a my gierki;-)

THE END

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować