Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2012 o 23:43, Mafioso_PL napisał:

Bleeeee, jestem za granicą i już nie mogę skorzystać.
Niech się walą z tym serwisem..

Na razie nie musisz się niczym przejmować. Kompletny brak innowacji, poza trzema starszymi grami oferowanymi (podczas weekendu) za 5 zł. :) Zobaczymy co czas pokaże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 23:43, Mafioso_PL napisał:

> CDP.pl

Bleeeee, jestem za granicą i już nie mogę skorzystać.
Niech się walą z tym serwisem..

Fakt, to jest posr*ny pomysł z tą obsługą tylko dla graczy na terenie polski. Nawet nie mogę sobie poczytać nic na tej stronie bo wyskakuję ta informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu na gog.com nie ma polskich wersji gier? Niby serwis należy do cdp a wszędzie w wersjach językowych widnieje english. Tak trochę po za tematem, ale zapewne wielu z was tam kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 14:45, Nightdew napisał:

Czemu na gog.com nie ma polskich wersji gier? Niby serwis należy do cdp a wszędzie w
wersjach językowych widnieje english. Tak trochę po za tematem, ale zapewne wielu z was
tam kupuje.

Bo GOG nie jest portalem dla Polaków, tylko międzynarodowym. To, że stworzyło go CDP nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2012 o 14:49, Dared00 napisał:

Bo GOG nie jest portalem dla Polaków, tylko międzynarodowym. To, że stworzyło go CDP
nie ma nic do rzeczy.


Rozumiem, że nie został stworzony polski odpowiednik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ze względu na politykę "One world, one fair price.". No i ze względu na to, że głównym targetem serwisu jednak nie są Polacy (sad but true). Ale jak dobrze poszperasz po tamtejszym forum, to znajdziesz tematy z linkami do działających spolszczeń przynajmniej części gier :). I niektóre gry (wieśki :)) jednak są tam po polsku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.reddit.com/r/gaming/comments/11ellq/okay_so_origin_isnt_that_bad_i_suppose_process_in/

Ale wchodzicie przez ten link (amerykański): http://store.origin.com/?ipr=ty

W skrócie: bierzecie jedną z wymienionych gier do koszyka, wpisujecie kod, cena zamienia się na 0.00$ i kupujecie grę za darmo. Promocja dla Amerykańców, ale u nas działa bez proxy itd. Wziąłem MoHa bo resztę już miałem lub mnie nie interesowała.

EDIT: działało wczoraj wieczorem, teraz już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 14:45, Nightdew napisał:

Czemu na gog.com nie ma polskich wersji gier? Niby serwis należy do cdp a wszędzie w
wersjach językowych widnieje english. Tak trochę po za tematem, ale zapewne wielu z was
tam kupuje.

Bo języków się trza uczyć, Panie! Popatrz sobie choćby na Skandynawów czy mieszkańców krajów bałtyckich - tam wszyscy mówią perfekcyjnie po angielsku, a w telewizji puszczają filmy po angielsku jedynie z napisami w ich ojczystych językach. Nikt nie narzeka, a korzyści dla nich z tego płynące są oczywiste. Trzeba się pogodzić, że jak się nie jest jakąś potęgą, to nikt dla garstki konsumentów nie będzie się nie wiadomo jak starał i ponosił wydatków w nadziei na niepewne zyski (jeśli w ogóle zyski). Naprawdę warto być dwujęzycznym, a lepiej nawet trzy lub cztero :) Ostatnio poznałem dziewczynę mojego team leadera, która mówi po grecku (ojczysty język), angielsku, hiszpańsku i niemiecku - w każdym z tych języków lepiej niż ja (po grecku i hiszpańsku ja nic nie powiem), jedynie w polskim jestem lepszy :D To było w ten piątek i postanowiłem, że jak tylko wrócę z delegacji, to zabieram się ostro za naukę języka niemieckiego. Warto znać języki, bo to daje wymierne korzyści finansowe! Nie narzekać więc proszę na angielskie wersje językowe na GoGu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ale nie ma żadnego obowiązku by znać języki obce. Z drugiej strony nie ma zakazu marudzenia, więc post Nightdewa był jak najbardziej w porządku. Ciekawostka - jaki wtedy był Twój post?

A co do tematu - ostatnio była potężna obniżka na muve.digital. W reklamie pokazywało, że obejmuje różne części GTA, ale po kliknięciu była stara cena. Moje niedopatrzenie czy rozłożyli tę promocję na kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym olał niemiecki (z większością Niemców da się dogadać po angielsku), a zaczął się uczyć Chińskiego :D niedługo będzie to najpowszechniejszy język w internecie... Języków rzeczywiście warto się uczyć, jednak jest pewne ale...wszystko jest fajnie jak ktoś rzeczywiście ma łatwość ich nauki - wtedy dla niego nauczenie się języka nie jest żadnym problemem. Co jednak jak ktoś nie ma w ogóle talentów językowych? Może poświęcić na ich naukę wiele czasu, ale nic mu to nie da...daje się zauważyć pewne wykluczenie takich osób. Ja np. rozumiem angielski pisany, nie mam większych problemów z mówieniem ,ale nie rozumiem co inni mówią :D a przecież cały czas się z tym osłuchuję...i nie potrafię nic na to poradzić :D Obecnie bardzo wiele się mówi o tym, że każdy powinien umieć mowić w przynajmniej jednym obcym języku...problem jest jednak taki, że niewielu ma coś ciekawego w ogóle do powiedzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzruszająca historia... Jak zawsze na polskich forach każdy pytający o polską wersję nie potrafi posługiwać się innymi językami. Zapewniam Cię, że naukę angielskiego zakończyłem już dawno temu, a dzięki praktykom w ambasadzie oraz kilkukrotnym wyjazdom do USA (irony on) może podołałbym ciężkiemu zadaniu jakim jest zagranie w wersję angielską (irony off). Więc proszę mi tu bez takich wycieczek bo osobiście ogromnie mnie to wkur...

Edit: Lepiej wróćmy do tematu wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 16:12, Nightdew napisał:

Więc proszę mi tu bez takich wycieczek bo osobiście ogromnie mnie to wkur...

Widzisz, a mnie ogromnie wkur... takie typowo polskie (lepiej pasowałoby tutaj słowo "polackie", ale nie jestem do końca pewien, czy to odpowiednia forma utworzona od słowa "polactwo") narzekanie dla samego narzekania. Bo skoro sam przyznajesz, że spokojnie możesz zagrać w angielską wersję, to po co Ci polska?

@pawbuk
To spróbuj znaleźć pracę w jakiejś porządnej niemieckiej korporacji bez znajomości niemieckiego (nie mówię o zagranicznych oddziałach). Zdecydowanie łatwiej, jeśli zna się niemiecki. A marzy mi się kiedyś we Frankfurcie popracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 21:00, PinKee napisał:

> Więc proszę mi tu bez takich wycieczek bo osobiście ogromnie mnie to wkur...
Widzisz, a mnie ogromnie wkur... takie typowo polskie (lepiej pasowałoby tutaj słowo
"polackie", ale nie jestem do końca pewien, czy to odpowiednia forma utworzona od słowa
"polactwo") narzekanie dla samego narzekania. Bo skoro sam przyznajesz, że spokojnie
możesz zagrać w angielską wersję, to po co Ci polska?

Jesteśmy w Polsce i miło by było, gdyby jednak dało się zagrać w polską wersję :) nie ma obowiązku znania języków obcych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 21:00, PinKee napisał:

Bo skoro sam przyznajesz, że spokojnie możesz zagrać w angielską wersję, to po co Ci polska?


Odpowiem za kolegę.

Z tego samego powodu, z którego w sklepach, restauracjach, barach porozumiewam się w języku polskim. Zrobienie zakupów, zamówienie piwa czy jedzenia w języku angielskim to nie problem dla mnie, również obejrzenie filmu w kinie czy przeczytanie książki, też nie jest problemem. Uczyłem się angielskiego 12 lat, w sumie nadal się uczę, ale to głównie angielski specjalistyczny dotyczący kierunku moich studiów, zdałem FCE i generalnie (brak skromności) z angielskim radzę sobie świetnie, w mowie i piśmie.


Gry po angielsku również nie są problemem. Z gog.com mam jedną grę - Planescape Torment, kupiony za CDpunkty i powiem szczerze, że angielski w starych rpgach, które opierały się na tonach tekstu pisanego jest po prostu męczący, jestem Polakiem i to zawsze język polski będzie dla mnie pierwszym językiem. Dotyczy to również innych gier np. Skyrim (grałem na Xboxie) gdzie w ogóle ignorowałem wszystkie książki, bo dłuższe czytanie z TV jest uciążliwe. Również Europa Universalis mnie odrzuciło przez język.
Oczywiście granie w gry po angielsku rozwija, przede wszystkim słownictwo. Zawsze mnie śmieszy jak moje słownictwo typowo growe, jest nieznane nawet dla mojej dziewczyny, która studiuje j. ang. i zna go oczywiście o wiele lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 21:47, Henrar napisał:

Tak samo nie ma obowiązku wydawania gier po polsku, tym bardziej, że gog to nie usługa
kierowana do Polaków.


Oczywiście, że nie ma obowiązku wydawania gier po polsku, ale ponarzekać na to, że na gogu ich nie ma można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować