Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2013 o 22:05, Janek_Izdebski napisał:

Ok, rozumiem. Ale przypominam sobie, że tutaj na forum była osoba, która pracowała kiedyś
w tłoczni i pisała na forum o różnych ciekawych "akcjach"...

Firma firmie nierówna. W jednej będzie wszystko w porządku, w drugiej będą często pojawiać się jakieś nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 22:41, Eff3ctiv3 napisał:

Firma firmie nierówna. W jednej będzie wszystko w porządku, w drugiej będą często
pojawiać się jakieś nieprawidłowości.

Masz rację. Z tego co pamiętam to GM Records miał swego czasu duże kłopoty - zahaczył o bankructwo nawet, czy cóś. Nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 22:50, Janek_Izdebski napisał:

Masz rację. Z tego co pamiętam to GM Records miał swego czasu duże kłopoty - zahaczył
o bankructwo nawet, czy cóś. Nieprawdaż?

Zgadza się, ale z tego co przeczytałem na ich stronie, to decyzje komornika sądowego była niewłaściwa i sprzeczna z prawem, więc stanęli na prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy w dużej mierze od podwykonawców.
Fakt że kilka dobrych lat temu to już było, ale jednak.
Pracowałem wtedy w dwóch introligatorniach, z czego jedna była dużym zakładem przez którą przewijało się setki osób, w tym wielu przypadkowych "pracowników" z agencji pracy.
W niej to brałem udział w formowaniu instrukcji do Cywilizacji IV w zgrabną książeczkę na która miałbyć naklejony pasek z cd-keyem.
W tym przypadku (łączna ilość wyprodukowanych instrukcji, nie pamięrtam dokładnie ile, ale spokojnie było to z kilkanaście tysięcy w kilku językach) naklejki były naklejane w biurze w obecności właściciela zakładu i oddelegowanego pracownika wydawcy gry i dokładnie z wszystkiego zakład był wyliczony.

Ale...

W drugiej introligatorni będacej małym lokalnym miejscem pracy z 12 stałymi pracownikami kontraktowymi, było jeszcze 6-8 osób z agencji, ale praktycznie zawsze były to te same osoby na których poznał się właściciel i gdy zyczył sobie kogoś z agencji, to wybierał właśnie ich.
Tutaj pracowałem zaróno nad wspomniana instrukcją do Cywilizacji IV (mała kilkutysięczna pratia na UK) i osobiscie naklejałem paski z Cd-key''ami, nie będąc jednocześnie przez nikogo kontrolowanym, a i ostatecznie palety z instrukcjami odebrane zostały przez gościa od transportu i oprócz poświadczenia ilości egzemplarzy, nikt tego nie kontrolował.
W tym samym zakładzie naklejałem paski z cd-keyami do kilku instrukcji gier na PC i konsole.
Nikt tego nigdy nie kontrolował i gdybym był cwaniaczkiem-polaczkiem, mógłbym tych kodów kilkaset nawet sobie przywłaszczyć, nawet i zwyczajnie zapisując je sobie w pamięci telefonu komórkowego.

Dwa czy trzy razy byłem tez z "misją pozyskiwania funtów" ;) w firmie, która między innymi miała kontrakt na pakowanie płyt z grami do pudełek, a konkretnie uzupełniania gołych pudełek, o instrukcję, okładkę i płytę i foliowanie tego.
Spokojnie dałoby radę, nie będąc zauważonym, wynieść kilka takich gier z zakładu, co zresztą kilku "biznesmenów" czyniło...

No i koniec końców w dobie wycieków muzyki, gier i filmów na miesiące przed premierą, fakt ten świadczy chyba dobitnie, jak standarty bezpieczeństwa wycieku takich materiałów funkcjonują w rzeczywistości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 00:26, meryphillia napisał:

No i koniec końców w dobie wycieków muzyki, gier i filmów na miesiące przed
premierą, fakt ten świadczy chyba dobitnie, jak standarty bezpieczeństwa wycieku takich
materiałów funkcjonują w rzeczywistości...

Dzięki za Twój długi komentarz. Czyli jednak tak różowo nie jest w tych tłoczniach i introligatorniach, hehehehe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THQ padło. Muszą pozbyć się kodów, które mają zanim gry zostaną usunięte z list sprzedaży. Standard. Tak samo ma się stać z grami Atari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 13:38, Sigu napisał:

THQ padło. Muszą pozbyć się kodów, które mają zanim gry zostaną usunięte z list
sprzedaży. Standard. Tak samo ma się stać z grami Atari.

Źródło poproszę. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 14:01, Sigu napisał:

Odnośnie Atari, czy znikania produktów z list sprzedaży?

Jakbyś mógł dać oba, byłbym zobowiązany. :)

P.S. Ja zanalzłem jedynie newsa, że szef Relica przechodzi do Activision i obejmie tam fuchę viceprezesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba są wyjaśnione tutaj:
http://www.trueachievements.com/n12030/atari-us-files-chapter-11-bankruptcy.htm

Odnośnie znikania ze sprzedaży elektronicznej, to musi się podobno tak stać na okres, w którym los formy jest niepewny. Gdy forma wyjdzie w jakiś sposób z opresji (ktoś ją wykupi lub sami się wygrzebią), to sprzedaż ma zostać wznowiona lub nie.

CDP np. tłumaczyło jakiś czas temu, że z ich oferty będą musiały zniknąć gry THQ. Tego niestety nie odkopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 13:38, Sigu napisał:

Tak samo ma się stać z grami Atari.


Źle się dzieje w branży. Oj źle. Aż szkoda na to wszystko patrzeć, Atari też stoi za solidnymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście obie sytuacje to Chapter 11. Z tego się wychodzi. MGM złożyło dwa lata temu taki i teraz wyprodukowali Hobbita i coś jeszcze. Na razie jest jedno studio, którego los jest przesądzony 38 Studios. Oni upadli na dobre, ale przez własną głupotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie mogę kupić Metal Sluga na PSP? I czy w ogóle wyszła ta gra na tą konsole, bo słyszałem, że jest dostępna.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 21:53, Riddl3r napisał:

Mam pytanie, gdzie mogę kupić Metal Sluga na PSP? I czy w ogóle wyszła ta gra na tą konsole,
bo słyszałem, że jest dostępna.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Na Allegro jest Metal Slug XX za 59 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 22:05, Dared00 napisał:

> Mam pytanie, gdzie mogę kupić Metal Sluga na PSP? I czy w ogóle wyszła ta gra na
tą konsole,
> bo słyszałem, że jest dostępna.
> Z góry dzięki za odpowiedź.
Na Allegro jest Metal Slug XX za 59 zł.

Dzięki. Stawiam wirtualne piwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować