Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zestawy Commodore PC ujawnione

100 postów w tym temacie

Wolałbym sam złożyć takie monstrum. Komputer to dla mnie bardzo osobista rzecz i nie chciałbym, żeby ktoś inny nałożył jego skład... Poza tym Po cholerę 2x150 i 1x500? ;/ Wystarczy 1x500 albo 2x150 (bo to pewnie raptory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

x( x( x( Tylko tyle. Normalnie masakra. Wersja XX to jak na razie totalny potwór, powiem tak... dałbym wiele, by to mieć, ale nie chciałbym zobaczyć za rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tą kasą. Gdyby sklecić kompa o konfiguracji G z części kupowanych w sklepach z marżami detalicznymi, to taki zestaw wyszedłby po 3600 zł (wraz z Vistą). Zakładając, że za sam emulator C64 z grami policzony będzie haracz na poziomie 400 zł, to komp taki powinien zmieścić się lekko poniżej 4K zł. Gdyby ktoś to jeszcze podinwestował, kupował częsci na wielką skalę od producentów i godził się na początkowe straty lub balansowanie na granicy wyjścia na zero, tak aby zdobyć znaczny udział w rynku, to najtańszą konfigurację można byłoby sprzedawać po 3,5 klocka, albo nawet nieco mniej. Oczywiście nie licząc monitora.. Jak wyjdzie naprawdę, to pewnie bedzie w jakimś innym newsie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:47, greg_f napisał:

Yennefer... Jeśli marka Commodore nadal będzie przyciągać fanów, to ten "gorszy niż sam bym
złożył" stanie się wzorem do naśladowania i co za tym idzie pociągnie to za sobą rynek. Stanie
się tak, że producenci będą robić grę pod komputer, a nie, że po 2 latach będziesz miał starocia.
Mam przynajmniej taką nadzieję:)


Czyzby? Zobacz na Alienware. Doskonale systemy dla graczy... Ale taki komputerek sobie samemu mozna zlozyc za mniejsze pieniadze. A nazwa kto zlozyl komputer z gotowych czesci od gigantow nic nie znaczy.
Gdyby zaczeli tworzyc wlasne, unikalne, karty graf, procki itd - moglby byc to sukces.
Ale tak? Jaka niby sztuka jest wlozenie kilku smieci do ladnej obudowy? A poza tym nie liczy sie wyglad obudowy i napis na niej, tylko wydajnosc, mozliwe do zamontowania systemy chlodzenia, przestrzen itd.

Ten Commodore to po prostu kopia Alienware i Dell''a pod inna nazwa. Kij z takim czyms :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yennefer: racja, to tylko kopia Alienware i Dell. Ale do tego ma dobrą do marketingu nazwę (prasa branżowa sporo pisze o powrocie Comodore) W takim razie sukces jest chyba gwarantowany. Oczywiście dla ciebie i większości Polaków to głupota. U nas albo się wie co kupić i się szuka po cenach albo się kogoś pyta co kupić i ktoś nam pomaga. Składamy sobie kompy i wybieramy obudowy jakie tylko się podoba. W USA to troche inaczej wygląda. Tam jest wszystko - masa takich co się znają i masa głąbów którzy się podniecają ofertą takiej firmy jak Comodore. Kupią kompa i nie wiedzą, że coś takiego mogliby złożyć sami choćby przy pomocy kogoś w sklepie komputerowym 2x taniej dopłacając w kilka dolarów za złożenie wszystkiego w obudowie własnego wyboru jeśli tego nie potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ładnie to wygląda, sam miałem kiedyś C64 - niestety teraz już nie działa :(
Jednak nie wróże dużego sukcesu nowemu Commodore, jak dla mnie to po prostu zwykły komputer z obudową ze znaczkiem firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 07:33, Bajuj napisał:

Eh, ładnie to wygląda, sam miałem kiedyś C64 - niestety teraz już nie działa :(
Jednak nie wróże dużego sukcesu nowemu Commodore, jak dla mnie to po prostu zwykły komputer
z obudową ze znaczkiem firmy.


Zgadzam się sukcesu jak na lekarstwo bedzie brakowac zwazywszy iz na to ze beda to najnowsze komputery jak widac z technologia 4x rdzeniowa bój sie boga :P Myśle ze pokuszą sie nowymi commandore sami starzy wyjadacze chociaz i tez mysle ze ich by bylo nie stac no ale co tam 3 k dla amerykanow ^^ dla Polskich wyjadaczow chyba odpada zawsze mozna sie pociszyc starym com 64 , dobrze ze w cene komputera została juz wliczona cena Okien Vista nie trzeba wpakowywac z niego kolejnych 600 zl : D Dobrze tez sie prezentuje wygląd obudowe tez bym sobie pomalowal na jaki chcem kolor hihi , dobrze ze wogule cos sie dzieje :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:55, MasterHeroes napisał:

Mnie zawsze Commodore kojarzył się ze starym, słabym sprzętem ale to już przegięcie.


Starym owszem, ale na pewno nie słabym. W momencie gdy wchodził do sprzedaży (rok 1982, a więc gdy większości z forumowiczów jeszcze nie było na świecie) był naprawdę potężną maszyną za grubą kasę. Powszechny przesąd o słabości tego sprzętu wziął się zapewne z faktu iż w Polsce na dobre zadomowił się dopiero po upadku PRL i otwarciu naszego kraju na Zachód, czyli jakieś 7-8 lat po premierze. To tak jakby dziś opinię o komputerach PC wydawać na podstawie maszyn z Pentium 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się bardzo obudowa z motywem SC. Myslę ,że to żaden problem wsadzić najlepsze podzespoły do kompa, opieczętować kompa swoim logo, reklama, nazwa serii i to tyle...Commodore próbuje utrzymać nazwę firmy. IMO to ważne jest aby coś w takich zestawach było orginalnego, niepowtarzalnego, coś co będzie wyróżniać sprzęt z masy ogółu. Nazwa firmy to taki mały początek, reszta zależy od fantazji i twórczego myślenia firmy. I jeszcze cena - przesadnie wysoka odbije się negatywnie na sprzedaży to chyba jasne.
Ciekawę jaką liczbą strzeli Commodore??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"czterordzeniowy Core 2 Extreme 2,66 GHz, dwa dyski 150 GB i jeden 500 GB, 4 GB pamięci RAM i dwie karty GeForce 8800 GTX 768 MB" hehe...
Mój komputer wygląda przy tym, jak kosiarka przy tirze! :P Ech... Czas na upgrade! :) Tylko ile taki komp będzie kosztował? :) Possdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 10:33, szymonsen napisał:

Mój komputer wygląda przy tym, jak kosiarka przy tirze! :P Ech... Czas na upgrade! :)

No mój sprzęt też najlepiej przy tym nie wygląda delikatnie mówiąc :(

Dnia 16.03.2007 o 10:33, szymonsen napisał:

Tylko ile taki komp będzie kosztował? :)

Jestem gotów się założyć, że zdecydowanie za dużo. Myślę, że sprzęt o takich samych parametrach samemu składając będzie się dało kupić za połowę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jescze nvidie 6600gt mam i 1gb ramu i athlona 64 3200+.......musze w koncu odlozyc kase bo nawet mi vista nie pojdzie a co dopiero "games for windows" ^^" heh a commadore zarobi na znaczku na obudowie ^_^ ja pewnie niedlugo zloze sobie nowego pcta zamiast doplacas drugie tyle na taki pc jak te commadory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie trochę więcej ale to się jeszcze o tym przekonamy :D

A tak w ogóle to nie rozumiem ludzi ,którzy najeżdżają na Commodore ;/
Ja w każdym bądź razie po doświadczeniu z C64 (którego mam do dziś) i Amigą 1200 jestem pełen zaufania dla tej firmy i wiem ,że się nie zawiodę :D

BTW: Fajnie byłoby wymienić teraz C64 na XX w ramach promocji albo tak 50% taniej chociaż xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 21:49, Yennefer napisał:

Ten Commodore to po prostu kopia Alienware i Dell''a pod inna nazwa. Kij z takim czyms :D


No i właśnie o to chodzi... to jest COMMODORE firma-legenda-wychowanka-pożeracz-czasu-dzieciństwo-temat-sprzeczek:) pozdrawiam Yen:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co to ma wspólnego z Commodore, oprócz znaczka na obudowie? Procesor Intela, dysk Seagate, płyta Asusa, a Commodore gdzie? wow, kolejna bzdura :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować