Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2013 o 23:27, wojcio102 napisał:

Łaaaał. Naprawdę nieźle.
Sam drukowałeś czy może poszedłeś na ksero? Jeśli to drugie, to dużo kosztuje jedna taka
okładka wliczając w to papier?

Drukowałem u znajomego na drukarce laserowej.

Wiesz... akurat drukowanie było dla mnie najmniejszym problemem. Nie mogłem znaleźć odpowiedniej premierowej, europejskiej okładki (już nie mówiąc o wersji PL), więc trochę czasu spędziłem bawiąc się w programach graficznych. Szukając okładek do PC pewnie jest łatwiej, ale do PS3 jest już trochę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba jeszcze można znaleźć na Cover Target (covertarget.com). Pamiętam, że jakiś czas temu mieli wszystkie okładki we wszystkich wersjach, ale chyba już nie updatują, albo robią to rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 22:54, wojcio102 napisał:

Pytanie do kolekcjonerów: jakiego papieru używa się do druku okładek?


Hm.. pytanie raczej do piratów, a nie kolekcjonerów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako doświadczony "pirat" muszę powiedzieć, że samemu lepiej nie drukować. Robiłem kilka okładek do gier takich jak Splinter Cell czy Project Eden i musze przyznać, że normalną drukarką i na normalnym papierze to tragicznie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, jaki to fun mieć wydanie platinuma z okładką premierówki? Tym bardziej, że sam nośnik też chyba wygląda trochę inaczej? Są jakieś naklejki na nośniki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 13:02, Sir_Kielbasa napisał:

A mnie ciekawi, jaki to fun mieć wydanie platinuma z okładką premierówki? Tym bardziej,
że sam nośnik też chyba wygląda trochę inaczej? Są jakieś naklejki na nośniki? :D


Płyty chyba wyglądają zawsze tak samo, choć nie jestem tego do końca pewny. Mam u siebie kilka gier z tańszych edycji i widzę, że płyty wyglądają normalnie, tak jak w premierówkach. Różnicą może być tylko grubość pudełka (ale to raczej w starszych produkcjach) i brak dodatków, choć teraz w zwykłych edycjach i tak ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 13:02, Sir_Kielbasa napisał:

A mnie ciekawi, jaki to fun mieć wydanie platinuma z okładką premierówki? Tym bardziej,
że sam nośnik też chyba wygląda trochę inaczej? Są jakieś naklejki na nośniki? :D


Nie wiem jak jest na PS3, ale Xbox ma co najmniej 5 rodzajów płyt.
1) Stare premierówki
2) Classic
3) Bundle, promki i tym podobne
4) Nowe premierówki
5) Kinect

20130526141658

20130526141704

20130526141709

20130526141713

20130526141717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sigu

Aż doszedłem do wniosku, że wrzucę moją kolekcję konsolową.
1 i 2 zdjęcie to premierówki
na 3 od odłu: Kinect (2), Classics (4), Bundle (2), Promki (2)

20130526142721

20130526142730

20130526142736

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 13:02, Sir_Kielbasa napisał:

A mnie ciekawi, jaki to fun mieć wydanie platinuma z okładką premierówki? Tym bardziej,
że sam nośnik też chyba wygląda trochę inaczej? Są jakieś naklejki na nośniki? :D


Nie wszystkie gry w reedycjach mają inne płyty od premierówek. Przykłady? Mam na półce chociażby SWAT 4 w "ExtraKlasyce Hit", a płyta w środku nie wyróżnia się niczym specjalnym. Total War Rome: Antologia też się kurzy w okładce "Platynowej Kolekcji", a w środku płyta z wersji premierowej. Do niedawna miałem Thiefa: Deadly Shadows w SuperSellerze. W ramach uzupełniania kolekcji kupiłem edycję premierową i okazało się, że ma ona płytę w gorszym stanie niż mój egzemplarz. Co zrobiłem? Zamieniłem płyty, bo NICZYM się nie różnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z "książeczkami"? One też pewnie mają jakieś różnice?
Ode mnie przykład starocia na PC:

foto 1. na pierwszy rzut oka nie widać różnicy
foto 2. kupa wypływa dopiero po otwarciu pudełek... :/ Pudła też się od siebie minimalnie musiały różnić (widziałem w przypadku inych gier CDP, bo pierwszego Azteca miałem z reedycji i na dodatek jakiś mędrek z księgarni, w której zamówiłem 2 gry wpadł na "genialny" pomysł, żeby jedno pudło wyrzucić, a obie gry przysłać w jednym.) W reedycji jest zwykła kartka, a w pierwszym wydaniu książeczka.

20130526170628

20130526170637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podmianę nośników to słyszałem o przypadkach, że ktoś miał wydanie amerykańskie ze zniszconą płytą, wymienił na płytę z UK i był zadowolony. Dla mnie to nie do przyjęcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem między PC a PS3/Xboxem polega na tym, że to nie są serie wydawnicze wydawcy lokalnego, a globalnego. Z tego powodu wszystkie Classici/Platinum mają DVD/CD/Blu-ray swojej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej istnieją naklejki na płyty i programy drukujące covery na te naklejki. Mi wystarcza spokojnie sama okładka pudełka, żeby tylko grzbiet komponował się z resztą kolekcji gier na półce. :D To sprawa wyłącznie estetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 01:29, woko27 napisał:

Jak najbardziej istnieją naklejki na płyty i programy drukujące covery na te naklejki.


To już chyba tylko dla piratów takie zabawy. :)

Dnia 27.05.2013 o 01:29, woko27 napisał:

Mi wystarcza spokojnie sama okładka pudełka, żeby tylko grzbiet komponował się z resztą
kolekcji gier na półce. :D


W przypadku gier na konsole też lubię, gdy pudełka są ujednolicone. Essentiali, clasików i innych dziwactw unikam jak ognia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 10:40, m1kel1 napisał:

m1kel1

Ładne :)
Zawsze wszystko uporządkowane i zebrane w jednym miejscu cieszy oko bardziej niż poupychane po szafach.
Widzę, że teraz co drugą osobę ogarnęło szaleństwo kolekcjonowania steelbooków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 10:30, kaczek93 napisał:

Widzę, że teraz co drugą osobę ogarnęło szaleństwo kolekcjonowania steelbooków :)


I producenci na tym żyłują. :) Inna sprawa, że lepiej jak dodają metalowe pudełka niż jakieś figurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się