Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2013 o 15:20, PAPISHON napisał:

Co teraz z powtarzającymi się tytułami? Wylądują na Allegro? :)

Większość z tych tytułów i tak można dostać za grosze więc jeśli ktoś brał licząc na kokosy to raczej się zawiedzie. A podejrzewam, że wiele było ludzi pokroju Kapitan Polska "jak za darmo to wezmę pięć".
Gwoli ścisłości, nie mam zamiaru pocisnąć koledze Ventilowi bo tak to może wyglądać na pierwszy rzut oka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 14:36, castlerock napisał:

a mnie ten pomysł się nie podoba ;) rozumiem odruch zbieractwa..ale zbierac jedną grę
w wielu wydaniach? Bez urazy oczywiście ;)


To co powiesz na zbieranie pluszaków/figurek wydawanych osobno? Widziałem kilka filmików na YT, gdzie ludzie mieli w pokojach każdy kąt wypchany takimi rzeczami. :)

Ventil

Dnia 21.10.2013 o 14:36, castlerock napisał:

Głównie wrzucam dla big boxów, ale przy okazji pochwalę się resztą.


Te BB to chyba wydania biedronkowe?

MrGregorA

Dnia 21.10.2013 o 14:36, castlerock napisał:

sporo platform wspierasz :P


Owszem, na każdej platformie znajdzie się coś ciekawego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie pogniewacie się za mały offtop. Otóż zastanawiam się, którą wersję Assassin''s Creeda IV: Black Flag wybrać - Skull czy Bucaneer?

Obie są niemal identyczne, różni je tylko metalowe pudełko (Skull - świetne) i figurka (Bucaneer). Żałuję, że w Bucaneer nie ma steelbooka, bo to metalowe pudełko bardzo mi się podoba. No i Skull zajmie o wiele mniej miejsca, co również zaczyna mi powoli doskwierać...

A jakie są wasze typy?

http://www.youtube.com/watch?v=8BY1ErSQfvQ

http://www.youtube.com/watch?v=3qDvP1i6iU4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 12:32, barth89 napisał:

Żałuję, że w Bucaneer nie ma steelbooka, bo to metalowe pudełko bardzo mi
się podoba. No i Skull zajmie o wiele mniej miejsca, co również zaczyna mi powoli doskwierać...


Firmie chodzi o to, żebyś kupił oba wydania. :D

Dnia 28.10.2013 o 12:32, barth89 napisał:

A jakie są wasze typy?


Bardziej mi się podoba Buc, bo ma większe pudło, chociaż wolę formaty zbliżone do kolekcjonerek WoW, a nie takie "pustaki". Metalowe pudełko też mi się podoba. Chyba poczekam aż ceny zlecą poniżej 100zł (w końcu to Ubi - kto szybko daje, dwa razy daje) i wówczas będę kombinował. :) Na figirki nie lecę i nawet bym jej nie składał. W obu wydaniach brakuje mi mapy. Aż się prosiło, ale cóż, lepiej było dać jakieś badziewne widokówki. Co do "albumu". Jakbym takie coś dostał w latach 90-tych to bym robił w majty z radochy. Dzisiaj mówię: a paszli mi z tym szajsem! Obecnie standardy w przypadku albumów (czy kolekcjonerek w ogóle) wyznacza Blizzard. Takie coś, co dodali tutaj to jakaś kpina (ten format to się scanavio nazywa?). A, znowu, aż się prosiło o duży album (pudło jest duże). Schrzanili sprawę. Znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie na co stawiasz? Bucaneer? No mi właśnie nie pasuje to wielkie pudło, które zajmie masę miejsca. Figurki też nie rozłożę (ale liczy się świadomość jej posiadania :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 18:41, barth89 napisał:

Czyli ostatecznie na co stawiasz? Bucaneer?


Stawiam na obniżkę cen. ;) Jeśli tanio trafię to może kupię obie, ale ostatecznie to chyba wydanie w metalowym pudełku.

Dnia 28.10.2013 o 18:41, barth89 napisał:

No mi właśnie nie pasuje to wielkie pudło, które zajmie masę miejsca.


W czym problem? Kupujesz nowy regał (albo wyrzucasz stary i robisz nowy pod wymiar - sam takie zamawiałem) i po kłopocie. Zresztą skoro figurka jest składana to to pudło chyba wyższe niż 30cm nie jest?

Dnia 28.10.2013 o 18:41, barth89 napisał:

Figurki też nie rozłożę (ale liczy się świadomość jej posiadania :P).


Kup wersję w metalowym pudełku i dokup do tego samą figurkę. :) Może się ktoś trafi, kto będzie sprzedawał na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 18:41, barth89 napisał:

Czyli ostatecznie na co stawiasz? Bucaneer? No mi właśnie nie pasuje to wielkie pudło,
które zajmie masę miejsca. Figurki też nie rozłożę (ale liczy się świadomość jej posiadania
:P).


Dodam od siebie, że to wyjątkowo trudna decyzja :P
Sam byłem pewien, że wezmę Bucaneer Edition, dopóki nie zobaczyłem rozmiarów figurki. Serio, to cholerstwo ma mieć pół metra? Trochę głupia decyzja Ubisoftu - poprzednie figurki równe względem siebie, a ta nagle większa o dobre 15cm.
Z drugiej strony, jeśli nie zależy Ci na figurce, decyzja wydaje się być w zasadzie oczywista :)

Ja mam ten problem, że zwyczajnie przyzwyczaiłem się do kupowania "większych" kolekcjonerek Assassin''s Creed, ale ta piekielna figurka wszytko psuje. C''mon, prawie półmetrowy pirat? Ciężko będzie się zdecydować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończy mi się regał zamawiany pod wymiar :P Zresztą kończy mi się regał, 2 dodatkowe półki i góra szafy ;)

No cóż, decyzja ciężka (niby wersja w metalowym pudełku to też 60zł. mniej), dlatego jeszcze się zastanowię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 12:32, barth89 napisał:

Mam nadzieję, że nie pogniewacie się za mały offtop. Otóż zastanawiam się, którą wersję
Assassin''s Creeda IV: Black Flag wybrać - Skull czy Bucaneer?


Osobiście nie miałem w planach kupowania edycji kolekcjonerskiej (bo ogólnie takich nie kupuje, chyba, że trafi się jakaś okazja), ale gdy zobaczyłem promocje od Komputronika to jednak się zdecydowałem i zamówiłem Bucaneer edition ;] Myślę jeszcze nad takim rozwiązaniem - sprzedanie figurki (bo ogólnie ich nie zbieram) i zostawienie sobie reszty, przez co za cenę niewiele większą niż za zwykłe wydanie miałbym bardziej bogatą wersję z wielkim kufrem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łap świeże, jeszcze ciepłe zdjęcia Skull Edition z Media Markt. Postawiłem obok zwykłe wydanie, żebyś mógł sobie porównać wymiary.

20131029121507

20131029121543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 12:17, Ventil napisał:

Łap świeże, jeszcze ciepłe zdjęcia Skull Edition z Media Markt. Postawiłem obok zwykłe
wydanie, żebyś mógł sobie porównać wymiary.


Thx :) A jak oceniasz samo wydanie (chodzi o pierwsze wrażenia, bo wiadomo, że w sklepie nie otwierałeś) :P Fajnie się to trzyma?

I znów: Skull czy Bucaneer? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 19:09, Ventil napisał:

Sam byłem pewien, że wezmę Bucaneer Edition, dopóki nie zobaczyłem rozmiarów figurki.
Serio, to cholerstwo ma mieć pół metra? Trochę głupia decyzja Ubisoftu - poprzednie figurki
równe względem siebie, a ta nagle większa o dobre 15cm.


Sama figurka ma mieć pół metra czy maszt ma mieć pół metra?

barth89

Dnia 28.10.2013 o 19:09, Ventil napisał:

Właśnie kończy mi się regał zamawiany pod wymiar :P Zresztą kończy mi się regał, 2 dodatkowe
półki i góra szafy ;)


Dostaw nowy regał! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 16:20, barth89 napisał:

A jak oceniasz samo wydanie


Trudno cokolwiek powiedzieć po kontakcie przez folię. Wydanie dużo waży i wydaje się być naprawdę solidne. Opakowanie najprawdopodobniej jest z metalu. Symbol Asasynów jest wypukły.
Ogólnie to taki duży steelbook :P

Dnia 29.10.2013 o 16:20, barth89 napisał:

I znów: Skull czy Bucaneer? :)


Ja się chyba jednak zdecyduję na Bucaneera, chociaż nadal nie mogę zrozumieć sensu robienia tak wielkiej figurki. Jeśli Ubisoft wyda dodatkową wersję figurki do kupienia (o standardowych wymiarach, tak jak to było z AC: B, AC: R i AC III), to najprawdopodobniej wymienię wersję z EK na nią.
W każdym razie, naprawdę opłaca się brać którąkolwiek z kolekcjonerek. Sprzedaż samych gadżetów gwarantuje zwrot dopłaty + troszkę grosza na inne gry ;)

Dnia 29.10.2013 o 16:20, barth89 napisał:

(chodzi o pierwsze wrażenia, bo wiadomo, że w sklepie nie otwierałeś)


Zdziwiłbyś się ile rzeczy już otwierałem w sklepach tego typu :D

@Sir_Kielbasa - całość ma mieć bodajże 46cm. Z tym, że figurka bez masztu wygląda głupio i nie jest w stanie stać prosto bez dodatkowego oparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 16:24, Sir_Kielbasa napisał:

> Właśnie kończy mi się regał zamawiany pod wymiar :P Zresztą kończy mi się regał,
2 dodatkowe
> półki i góra szafy ;)

Dostaw nowy regał! :)


Wpierw muszę zrobić remont w nowym mieszkaniu, żeby całą kolekcję przenieść w zupełnie nowe, specjalnie do tego dostosowane miejsce (czyt. kilka regałów z zamykanymi na kluczyk szybami + kolekcjonerki gdzieś na górę/osobne półki - moja narzeczona jest naprawdę wyrozumiała :P) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 16:39, Ventil napisał:

całość ma mieć bodajże 46cm. Z tym, że figurka bez masztu wygląda głupio i nie jest w stanie stać prosto bez > dodatkowego oparcia.


Czyli sama figurka pasuje wielkością do pozostałych figurek? Jeśli tak to akurat zrobili dobrze. Mogli zrobić mniejszy maszt, ale wtedy figurka też by była mniejsza i nie pasowała do pozostałych. :)

barth89

Dnia 29.10.2013 o 16:39, Ventil napisał:

Wpierw muszę zrobić remont w nowym mieszkaniu, żeby całą kolekcję przenieść w zupełnie
nowe, specjalnie do tego dostosowane miejsce (czyt. kilka regałów z zamykanymi na kluczyk
szybami + kolekcjonerki gdzieś na górę/osobne półki -


Ale te zamykane regały dopiero powstaną? Ciekawe, jaki będzie koszt jednego regału. Sam się zastanawiam nad szybami, bo kurz już zaczyna mnie wnerwiać. Ewentualnie można zastosować jakiś oczyszczacz powietrza.

Dnia 29.10.2013 o 16:39, Ventil napisał:

moja narzeczona jest naprawdę wyrozumiała :P) :)


Życie zweryfikuje czy faktycznie, czy to tylko taktyka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się