Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2013 o 18:21, Sir_Kielbasa napisał:

Czyli sama figurka pasuje wielkością do pozostałych figurek? Jeśli tak to akurat zrobili
dobrze. Mogli zrobić mniejszy maszt, ale wtedy figurka też by była mniejsza i nie pasowała
do pozostałych. :)


Miałem raczej na myśli to, że całość jest zwyczajnie za duża w stosunku do reszty. No chyba, że wytnę w półce nad figurkami otwór na maszt, przez który sobie będzie ładnie wystawać :D

Dnia 29.10.2013 o 18:21, Sir_Kielbasa napisał:

Ale te zamykane regały dopiero powstaną? Ciekawe, jaki będzie koszt jednego regału. Sam
się zastanawiam nad szybami, bo kurz już zaczyna mnie wnerwiać.


Ja mam dwa regały z szybami. Co prawda nie są zamykane na klucz, ale ich koszt nie był jakiś specjalnie wysoki.
Problem stanowi jednak kurz, który mimo wszystko dostaje się do środka. Czyszczenie raz na miesiąc-dwa obowiązkowo.

@barth89 - wczoraj coś grzebali przy forum, przez co było ono przez jakiś czas nieczynne. Całkiem możliwe, że chcą wprowadzić jakieś zmiany, o których mowa w wątku "Obrady na temat gram.pl".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zamawiania regałów jeszcze sporo czasu mi zostało, więc kompletnie nie wiem jaki może być tego koszt. No i tak - szyby w celu zabezpieczenia przed wieloma czynnikami, głównie przed kurzem.

Normalnie muszę odkurzać calutką kolekcję (tj. ściągać wszystko, odkurzać półki, później każdą grę osobno, podczas ich stawiania na półce) ok. 3 razy w roku. Nie wiem, czy takie odkurzanie lub sam kurz im jakoś szkodzi, ale zdecydowanie wolałbym to robić np. raz w roku, bo schodzi na to ok. 7 godzin...

Co do nabytków - Battlefield 4 + steelbook + Premium :)

Ventil -> widzę, że też odkurzasz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 17:20, barth89 napisał:

Ventil -> widzę, że też odkurzasz? :P


Głównie półki i figurki, bo gry mam w foliach, o których ktoś tu kiedyś pisał. Bardzo fajny gadżet swoją drogą - nic się nie kurzy, żadnych tłustych śladów, no i najważniejsze - zero rys :D

Wkurza jedynie to, że od czasu przeprowadzki na PS3 muszę dodatkowo zaginać każdą folię (wiadomo, pudełka są niższe od PCtowych), przez co wygląda to "tak sobie" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 20:11, Ventil napisał:

> Ventil -> widzę, że też odkurzasz? :P

Głównie półki i figurki, bo gry mam w foliach, o których ktoś tu kiedyś pisał. Bardzo
fajny gadżet swoją drogą - nic się nie kurzy, żadnych tłustych śladów, no i najważniejsze
- zero rys :D

Wkurza jedynie to, że od czasu przeprowadzki na PS3 muszę dodatkowo zaginać każdą folię
(wiadomo, pudełka są niższe od PCtowych), przez co wygląda to "tak sobie" :/


Chyba wiem o jakich foliach piszesz. A nie jest to zbyt upierdliwe (tzn. wkładanie wszystkich gier) i czy samo wkładanie nie niszczy za bardzo pudełek? Wiadomo, że pudełka bez folii się rysują, ale chyba gdy naprawdę się o nie dba, da się tego uniknąć? :)

BTW masz jakiś link do aukcji na allegro czy miejsca, gdzie dałoby się te folie kupić? Chciałbym się zorientować jaki rozmiar konkretnie jest potrzebny i ile to kosztuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 22:10, m1kel1 napisał:

nie wiem czemu ale nie dodało się zdjęcie :/

Coś jest nie tak z dodawaniem zdjęć. Moich też nie widać. Przy okazji niezły łup metalboxów. Gdzie można dostać takiego z BF4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 23:49, Damianuss1 napisał:

> nie wiem czemu ale nie dodało się zdjęcie :/
Coś jest nie tak z dodawaniem zdjęć. Moich też nie widać. Przy okazji niezły łup metalboxów.
Gdzie można dostać takiego z BF4?


Edycja Deluxe z MM :) zamawiałem na ich stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 21:17, barth89 napisał:

Chyba wiem o jakich foliach piszesz. A nie jest to zbyt upierdliwe (tzn. wkładanie wszystkich
gier) i czy samo wkładanie nie niszczy za bardzo pudełek? Wiadomo, że pudełka bez folii
się rysują, ale chyba gdy naprawdę się o nie dba, da się tego uniknąć? :)


Jest to na pewno dużo wygodniejsze od wkładania pudełka między dwa kawałki folii bąbelkowej (wcześniej to stosowałem). Kupujesz folie, które tak naprawdę są cienkimi, przezroczystymi kopertami, wkładasz pudełko i zaklejasz.
Nie, w żadnym wypadku nie niszczą się przez to pudełka. Zostają minimalne ilości rys, ale tego już nigdzie nie unikniesz ;)
"Jak się o nie naprawdę dba" - to znaczy? Ja nie widzę innej opcji niż zabezpieczyć je od bezpośredniego kontaktu z innymi pudełkami, bo głownie o rysy tu chodzi. Folie dodatkowo dają ten plus, że możesz grę obmacać naprawdę tłustymi łapami, a także nie musisz się zbytnio przejmować ścieraniem kurzu.
Są tylko dwa minusy: grzbiety wyglądają dość dziwnie na samym początku, ale da się do tego przyzwyczaić + trzeba dobrze zakleić górę, bo inaczej klej zacznie tracić swoje właściwości.

Dnia 30.10.2013 o 21:17, barth89 napisał:

BTW masz jakiś link do aukcji na allegro czy miejsca, gdzie dałoby się te folie kupić?
Chciałbym się zorientować jaki rozmiar konkretnie jest potrzebny i ile to kosztuje :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3316158&string=folia+ochronna&search_scope=userItems-3316158

Kontaktowałem się z właścicielem aukcji w sprawie folii o innych rozmiarach, jednak mają jedynie takie. Idealnie sprawdzają się na pudełka DVD (PC, Xbox 360), po odpowiednim zagięciu (trzeba troszkę poćwiczyć) świetnie pasują również na pudełka z grami Blu-Ray (PS3, next-geny).

Gdybyś chciał, to mogę wrzucić zdjęcia albo krótki film, na którym pokażę jak to wszystko wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 13:34, Ventil napisał:

Gdybyś chciał, to mogę wrzucić zdjęcia albo krótki film, na którym pokażę jak to wszystko
wygląda :)


Dzięki za szczegółówe wyjaśnienia, a co do zdjęcia/filmu to jeśli będziesz miał czas, poproszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 23:49, Damianuss1 napisał:

> nie wiem czemu ale nie dodało się zdjęcie :/
Coś jest nie tak z dodawaniem zdjęć. Moich też nie widać. Przy okazji niezły łup metalboxów.
Gdzie można dostać takiego z BF4?


Steelbooka można też dostać w Empiku (w sensie nowiutkiego w folii, oprócz gry w normalnym pudełku) :) Ja mojego mam już od 2 dni, udało mi się spod lady załatwić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj się całkiem niedawno pieklił o to, że zamiast kolekcji gier pokazujemy nowe nabytki do niej.
No cóż, na jednym forum już pokazałem całą kolekcję (bez gier PCtowych) więc pozwolę i tutaj sobie to wkleić.


Na pierwszy rzut idzie kolekcja konsol. Nie ma ich jakoś wiele, raptem sześć - ale sądzę, że są to dość ciekawe konsole z ciekawymi bibliotekami gier.
http://imageshack.com/scaled/640x480/51/i4fy.jpg
Na zdjęciu:
- Pegasus IQ502 rev.2
- Super Nintendo aka SNES
- Playstation
- Playstation 2 Slim
- Playstation Portable w wersji Street
- Xbox Classic

Pora na gry! Zaczniemy od legendarnego Pegasusa.
http://imageshack.com/scaled/640x480/818/lad3.jpg
Są to cardy, których nie wstyd mi pokazywać - mam jeszcze pierdylion innych kartridży - tak zwanych bazarówek. Czasami zdarzają się na nich fajne gry - takie jak "Goal 3" czy Chip and Dale 1 i 2. Jednakże nie są one zbyt cennymi przedmiotami i doprawdy nie ma sensu w pokazywaniu ich szerszej publice.
Wróćmy do gier przedstawionych na zdjęciu. Jak widać większość to oryginalne kartridże na Famicoma, ale są też "kolekcjonerskie" i dość ładne wydania nieoficjalne. Na zdjęciu widoczne są:
- Road Fighter
- Boku Dracula-kun (dobrze to napisałem?)
- Gradius
- Life Force
- Złota Piątka
- Złota Czwórka
- Dragon Quest III
- Tetris
- Great Tank
- 168 in 1
- Super Mario Bros
- Super Mario Bros 3
- Yoshi`s Cookie
- Binaryland
- Little Marmaid
- F1 Race
- Doraemon
- City Connection
- 1945
- Multicard 4 in 1, na którym znajdują się Jurassic Park, Felix the Cat, Chip and Dale 2 i Super Mario Bros 2 (U.S.A)
W drodze do mnie Hoshi no Kirby. Już nie mogę się doczekać :3

Następne zdjęcie przedstawia (nikłą jeszcze) mikro kolekcje na SNES`a.
http://imageshack.com/scaled/640x480/854/odt0.jpg
- Super Mario All Stars
- Super Mario World
- Super Mario World 2: Yoshi`s Island
- Pop`n`Twinbee
- F-Zero
- Nigel Mansell`s World Championship
- Super Gameboy z Tetrisem
(w drodze jeszcze Twinbee Rainbow Bell Adventures i Tetris Attack)

Czas na "nowsze konsole". Zacznę od Playstation 1.
http://imageshack.com/scaled/640x480/203/vctk.jpg
Na zdjęciu widoczne są:
- Air Combat
- Ace Combat 2
- Ace Combat 3
- Gran Turismo 2
- Tomb Raider III
- Jurassic Park: Warpath
- The Lost World: Jurassic Park
- Worms World Party
- Worms Armageddon
- Heart of Darkness (w zestawie są jeszcze okulary 3D)
- Colin McRae Rally
- Colin McRae Rally 2.0
- Grandia
- Final Fantasy VI
- SHEEP
- Worms
- Wipeout 2097 (okładka zastępcza... muszę coś ładniego wydrukować. Grę znalazłem w lumpeksie, stan idealny, ale brak przedniej okładki)
- Micro Machines V3
- Oddworld
- Dinosaurs (gra znaleziona w lumpie)
- Army Men
- X2
- Tomb Raider: The Last Revelation (to samo co w przypadku Wipeouta)

Skoro szarak już był, następna będzie czarnulka PS2.
http://imageshack.com/scaled/640x480/36/07hd.jpg
- Shadow Hearts from the New World
- Final Fantasy XII
- Disgaea
- Disgaea 2
- Phantom Brave
- Digital Devil Saga
- Digital Devil Saga 2
- Persona 3 FES
- Persone 4
- Odin Sphere
- Kingdom Hearts
- Dragon Quest VIII
- Grandia II
- Okami

http://imageshack.com/scaled/640x480/689/gv5l.jpg
- Silent Hill 3
- Jurassic Park: Operation Genesis
- Rayman 3
- Rayman Revolution
- Worms Blast
- Puzzle Quest
- Lumines Plus
- Ace Combat: Distant Thunder
- Ace Combat: Squadon Leader
- Ace Combat: The Belkan Wars
- Guilty Gear X
- SoulCalibur III

http://imageshack.com/scaled/640x480/18/wn6v.jpg
- Metal Slug Anthology (wydane chyba na 10 rocznicę)
- Half-Life
- BLACK
- Hitman Blood Money
- Hitman Contracts
- Hitman 2 Silent Assasin
- Call of Duty Finest Hour
- Call of Duty 2 Big Red One
- Call of Duty 3
- Commandos Strike Force
- Freedom Fighters

http://imageshack.com/scaled/640x480/513/j6lu.jpg
- Micro Machines V4
- Stunt GP
- WRC
- WRC 4
- Burnout Revenge x2
- WipeOut Fusion
- AutoModelista
- Gran Turismo 4
- GTA 3
- GTA Vice City
- GTA San Andreas
- GTA Liberty City Stories
- Driv3r (tylko dlatego go mam, bo chciałem mieć jedną z najgorszych gier w historii w swojej kolekcji)

Na sam koniec "perełki" na PS2.
http://imageshack.com/scaled/640x480/196/jywh.jpg
- ICO
- Shadow of the Colossus
- Hitman Blood Money w steelbooku.

PSP kończy moją kolekcje gier na konsole Sony.
http://imageshack.com/scaled/640x480/841/3yv2.jpg
- Half Minute Hero
- Final Fantasy Tactics
- Lumines
- Space Invaders Extreme
- Persona 3 Portable w kolekcjonerskiej edycji
- Final Fantasy IV
- YS Ark of Napishtim
- Prinny 2
- Sid Meier`s Pirates!
- Gradius Collection
- God of War
- Ace Combat X
- Ridge Racer

I na sam koniec dość skromna kolekcja na Xboxa "pierwszego"
http://imageshack.com/scaled/640x480/9/k6r8.jpg
- RalliSport Challenge
- RalliSport Challenge 2
- Forza Motorsport
- Moto GP (ani razu nawet w to nie grałem...)
- Halo
- Halo 2 w steelbooku
- Splinter Cell
- Splinter Cell Pandora Tommorow
- Splinter Cell Chaos Theory
- Splinter Cell Double Agent
- Half-Life 2
- Far Cry: Instincts
- Fable
- Sid Meier`s Pirates!
- Full Spectrum Warrior

Na sam koniec najnowsze nabytki
http://imageshack.com/scaled/640x480/809/ef64.jpg
- KIrby na Famicoma
- Tetris Attack na SNESa
- Twinbee Bell Adventures na SNESa

PS. Teraz zgadujcie co doszło od ostatniej aktualki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam moją pierwszą grę na PlayStation 4 - Assassin''s Creed IV: Black Flag. Na dodatek w edycji kolekcjonerskiej (zwaną w tym wypadku Edycją Bukaniera) :)

Ogólne wrażenia: bardzo solidnie wykonana kolekcjonerka, tak jak na Ubisoft przystało. Nowe, niebieskie pudełka od Sony prezentują się całkiem ładnie. W środku znajduje się instrukcja. Pal licho, że ma zaledwie kilka stron. Ważne, że jest (po informacji o pudełkach z Knackiem, w których znajdowała się wyłącznie płyta, zacząłem się z lekka bać).

Figurka jest ogromna, największa z jaką miałem do tej pory kontakt. Dodano kilka gadżetów w postaci sznura i wyjmowanej szabli. Na drugim zdjęciu możecie zobaczyć porównanie względem figurki Connora z kolekcjonerski Assassin''s Creed III.

Litografie, jak to litografie. Ważne, że w ładnej kopercie :)

Artbook trochę mały. Nie wiem natomiast jak wygląda jego wykonanie "od środka", ponieważ wstrzymałem się z decyzją o otwarciu go do momentu ukończenia gry.

Soundtracku również nie słuchałem. Wolę najpierw trafić na utwory w grze :)

Zrobiłem unboxing tej edycji w formie filmu. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak dokładnie wygląda każdy element, zapraszam do oglądania: https://www.youtube.com/watch?v=f8ojAdboIk0

20131122203957

20131122204224

20131122204525

20131122204929

20131122204950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

No cóż, na jednym forum już pokazałem całą kolekcję (bez gier PCtowych)


Na którym?

Dnia 08.11.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

PS. Teraz zgadujcie co doszło od ostatniej aktualki.


KIrby na Famicoma
Tetris Attack na SNESa
Twinbee Bell Adventures na SNESa

:D

Ventil

Dnia 08.11.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

Przedstawiam moją pierwszą grę na PlayStation 4 - Assassin''s Creed IV: Black
Flag
. Na dodatek w edycji kolekcjonerskiej (zwaną w tym wypadku Edycją Bukaniera)
:)


Ile kosztowała?

Dnia 08.11.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

Ogólne wrażenia: bardzo solidnie wykonana kolekcjonerka, tak jak na Ubisoft przystało.


No nie wiem, z tym albumem to schrzanili. Takie duże pudło i takie małe coś? Inna sprawa, że może nie mieli nic do powiedzenia w temacie. W końcu co tam pokazać? AC to nie WoW-y czy Wieśki.

Dnia 08.11.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

Nowe, niebieskie pudełka od Sony prezentują się całkiem ładnie.


One są trochę przezroczyste z tego co widzę? Szkoda, że w PSV takich nie ma. Znowu ktoś nie pomyślał. A w PSP są fajne dzięki temu, że przezroczyste.

Dnia 08.11.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

Figurka jest ogromna, największa z jaką miałem do tej pory kontakt. Dodano kilka gadżetów
w postaci sznura i wyjmowanej szabli. Na drugim zdjęciu możecie zobaczyć porównanie względem
figurki Connora z kolekcjonerski Assassin''s Creed III.


Same postacie specjalnie nie różnią się od siebie wielkością jak tu ktoś kiedyś się obawiał. A maszt musi być wysoki. Bo jakby to wyglądało z krótkim? :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 11:22, Sir_Kielbasa napisał:

Ile kosztowała?


319zł. Biorąc pod uwagę to, że gra kosztuje 249zł, dopłata 70zł za kolekcjonerkę to bardzo dobry układ :)

Dnia 25.11.2013 o 11:22, Sir_Kielbasa napisał:

No nie wiem, z tym albumem to schrzanili. Takie duże pudło i takie małe coś? Inna sprawa,
że może nie mieli nic do powiedzenia w temacie. W końcu co tam pokazać? AC to nie WoW-y
czy Wieśki.


Napisałem przecież, że artbook trochę mały.

Co rozumiesz przez to, że nie mieli nic do powiedzenia? Przecież AC to nie biedna, liniowa seria z pustym światem. Każda część mniej lub bardziej różni się stylistyką od poprzedniej (wyjątkiem jest trzecia część, Brotherhood). W każdym poprzednim artbooku było co przeglądać.
Jak dla mnie powodem dodania małego albumu nie jest brak materiału, a zwykłe cięcie kosztów.

Dnia 25.11.2013 o 11:22, Sir_Kielbasa napisał:

One są trochę przezroczyste z tego co widzę? Szkoda, że w PSV takich nie ma. Znowu ktoś
nie pomyślał. A w PSP są fajne dzięki temu, że przezroczyste.


Zgadza się, przezroczyste.

Dnia 25.11.2013 o 11:22, Sir_Kielbasa napisał:

Same postacie specjalnie nie różnią się od siebie wielkością jak tu ktoś kiedyś się obawiał.
A maszt musi być wysoki. Bo jakby to wyglądało z krótkim? :)


Jako figurkę traktuję całą konstrukcję, dlatego piszę, że to największa figurka z jaką miałem do czynienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2013 o 11:22, Sir_Kielbasa napisał:

No nie wiem, z tym albumem to schrzanili. Takie duże pudło i takie małe coś? Inna sprawa,
że może nie mieli nic do powiedzenia w temacie. W końcu co tam pokazać? AC to nie WoW-y
czy Wieśki.


Pudło duże bo figurka jest całkiem spora, a lepiej dać nieco większe pudełko niż połamaną figurkę :P Ja tam jestem bardzo zadowolony z tej EK, kupowałem wprawdzie na PC za około 210 zł i uważam, że jest to jedna z lepszych kolekcjonerek jeśli idzie o stosunek jakości do ceny jakie się ostatnimi czasy pojawiły. Wprawdzie póki co w tej kategorii dalej u mnie zwycięża EK Killzona 3, która tam kosztowała chyba poniżej 200 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 11:45, CatInABag napisał:

Pudło duże bo figurka jest całkiem spora, a lepiej dać nieco większe pudełko niż połamaną
figurkę :P Ja tam jestem bardzo zadowolony z tej EK, kupowałem wprawdzie na PC za około
210 zł i uważam, że jest to jedna z lepszych kolekcjonerek jeśli idzie o stosunek jakości
do ceny jakie się ostatnimi czasy pojawiły. Wprawdzie póki co w tej kategorii dalej u
mnie zwycięża EK Killzona 3, która tam kosztowała chyba poniżej 200 zł :)


Tak, pudełko Buccaneer jest wyraźnie większe, niż Freedom. No i na bank się opłacało :) Ja za wersję PC dałem 210 (empik preorderowo), 50zł zapłaciłem punktami payback i udało mi się zdobyć Buccaneera za 160zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 19:32, Ventil napisał:

319zł. Biorąc pod uwagę to, że gra kosztuje 249zł, dopłata 70zł za kolekcjonerkę to bardzo
dobry układ :)


Jak za grę na nową konsolę to całkiem.

Dnia 25.11.2013 o 19:32, Ventil napisał:

Napisałem przecież, że artbook trochę mały.


Ale ogólnie oceniłeś pozytywnie wydanie. :) Natomiast gdy ja widzę taki nędzny artbook w kolekcjonerce, to mną formalnie telepie.

Dnia 25.11.2013 o 19:32, Ventil napisał:

Co rozumiesz przez to, że nie mieli nic do powiedzenia? Przecież AC to nie biedna, liniowa
seria z pustym światem. Każda część mniej lub bardziej różni się stylistyką od poprzedniej
(wyjątkiem jest trzecia część, Brotherhood). W każdym poprzednim artbooku było co przeglądać.


To tym bardziej dali ciała.

Dnia 25.11.2013 o 19:32, Ventil napisał:

Jak dla mnie powodem dodania małego albumu nie jest brak materiału, a zwykłe cięcie kosztów.


Mogli uciąć maszt albo całą figurkę, a nie album. :)


CatInABag

Dnia 25.11.2013 o 19:32, Ventil napisał:

Pudło duże bo figurka jest całkiem spora, a lepiej dać nieco większe pudełko niż połamaną
figurkę :P


I bardzo dobrze, że dali duże pudło. Problem w tym, że do dużego pudła powinni dać duży album, a nie taki świstek.

Dnia 25.11.2013 o 19:32, Ventil napisał:

Ja tam jestem bardzo zadowolony z tej EK, kupowałem wprawdzie na PC za około
210 zł i uważam, że jest to jedna z lepszych kolekcjonerek jeśli idzie o stosunek jakości
do ceny jakie się ostatnimi czasy pojawiły.


Moim zdaniem w tej kategorii to wygrywa Blizzard. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się