Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2014 o 12:19, barth89 napisał:

I jak wrażenia z jakości/zawartości edycji? :)


Bardzo pozytywne, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość.

Mapka mogłaby być nieco lepiej wykonana( jest nieco zbyt mało widoczna), reszta elementów - jak najbardziej in plus. Szczególnie zgrabne pudło w starym stylu( Nie BIG BOX).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 17:04, Sir_Kielbasa napisał:

Pudło nie jest duże? To w jakim starym stylu? :) Spartaczyli tak samo jak pudełko od
M&M X Legacy. W starym stylu to jest kolekcjonerka Broken Sword 5.


Pudło bardzo często spotykane w UK, jest nieco mniejsze, dwuczęściowe, gdzie wierzch robi za nakrywę. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :)

A kolekcjonerka (próg 500$) Broken Sword 5 nie będzie w boxie, tylko w opakowaniu stylizowanym na skrzynię.

Normalna wersja (próg 100$) z kolei będzie na 95% w takim samym opakowaniu jak Divinity. Jak mi w końcu Charles ją wyśle to umieszczę fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 12:19, barth89 napisał:

I jak wrażenia z jakości/zawartości edycji? :)


Pudelko wyglada przyjmnie:P
Zawartosc jest wporzadku, nie jest to najbogatsze wydanie EK jakie w zyciu widzialem ale najwazniejsze elementy jak soundtrack (na plycie) i mape ma, poza tym milym dodatkiem sa karty do gry z artami oraz karty do craftingu:)
Ogolnie najbardziej sie ciesze z tego ze gra W KONCU wyszla i ze za tak niska cene daja dwa kody do gry.
To ze dali jeszcze dwa pierwsze Divinity tez jest milym (choc dlamnie w tym momencie zbednym) dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 17:04, Sir_Kielbasa napisał:

Pudło nie jest duże? To w jakim starym stylu? :) Spartaczyli tak samo jak pudełko od
M&M X Legacy. W starym stylu to jest kolekcjonerka Broken Sword 5.


Pudlo jest niewiele wieksze od standardowego DVD-Box''a (na szerokosci i wysokosc) ale jest za to glebsze by wszystko sie miescilo bez problemu.
Nie jest to pudlo jak na przyklad Baldur''s Gate/IWD czy Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 17:52, Oxva napisał:

Pudło bardzo często spotykane w UK, jest nieco mniejsze, dwuczęściowe, gdzie wierzch
robi za nakrywę. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :)


Mam kilka takich z dawnych czasów, tylko są nieco większe. ;)

Dnia 21.07.2014 o 17:52, Oxva napisał:

A kolekcjonerka (próg 500$) Broken Sword 5 nie będzie w boxie, tylko w opakowaniu stylizowanym
na skrzynię.


Chodzi o zwykłą kolekcjonerkę za ~35 funtów z Amazonu. :P Jest normalne pudełko tekturowe (duży BOX), w jakich kiedyś wydawali gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 13:59, iselor86 napisał:

UP. Nic specjalnego, ale zawsze.


Jest Gothic - jest impreza! :D No i przygodówki. A tego Evil Islands nie chciałeś w boxie? Polacy się szarpnęli i wydali pudło w amerykańskim stylu z otwieraną klapką.

1. PC + PS4
Kolejny Gothic w kolekcji! Memoria niemiecka, bo, jak się okazało, u nas nie ma rynku na takie wydania.

2. PS2/PS3/PSV
Łatanie dziur na PS2. Tylko jeden zbuk platinum się trafił, ale już nie chciałem odsyłać. Będzie takie kuriozum.
Rodzynek: muzyka z gry Castlevania: Symphony of the Night. Płyta pierwszy raz wyszła w 1997r. To cud, że jeszcze ją dotłaczają po 17 latach.
Przy okazji pytanie do osób siedzących w temacie PSV. Czy spotkaliście jakąś zafoliowaną fabrycznie grę, gdzie byłby pasek z logiem PlayStation? Chodzi o wydania europejskie. Widziałem takie paski tylko na wydaniach japońskich. Ciekawe, że oni nie mają pasków z logiem Nintendo na grach na Wii, a u nas są (np. Zelda: Skyward Sword).

3. Wii/WiiU/DS/3DS
Trochę szrotu na DS-a. Brawa dla wydawców Steeldiver. Okładka tak się błyszczy, bo nie zrobili płaskiego malunku, tylko "trójwymiarowy". Świetnie oddaje efekt morskiej otchłani.

20140727110007

20140727110016

20140727110032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nabytki. Upragniony Jagged Alliance 2 polskie wydanie (nawet nie marzyłem, że trafi mi się box w folii), soundtrack z Planescape Torment, Resident Evil na pegasusa (nieoficjalny demake) oraz Max Payne w polskim wydaniu z podkładką i bonusową płytą.

20140731222034

20140731222118

20140731222421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem okazji się chwalić, co czynię. Większości nie przeszedłem, kilku nie ruszałem - jak Kult: Heretic Kingdoms, w którą pograłbym, gdyby wydawca nie dał pupy i podał właściwe klucze seryjne do uruchamiania - a z posiadania kilku się wstydzę. Do kolekcji oczywiście dochodzą gry z czasopism (~200), gry w samych CD-Boxach (które były bonusami do zamówień), jak Saga: Gniew Wikingów czy Hopkins FBI, a także SpellForce 2 (GameBook), który na sesję się nie załapał. :) Niemniej, kolekcja poniżej.

20140911123124

20140911123128

20140911123134

20140911123138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 13:31, iselor86 napisał:

Wbrew "true kolekcjonerom" wedle których liczą się tylko premierówki, a wydania niepełne
i reedycje są be i fe, prezentuję swój kolejny up.


Nawet śmiechłem trochę. Wydania premierowe i pełne mają większą wartość kolekcjonerską i każdy kto zbiera gry i jest bardziej ogarnięty w temacie o tym wie. Osobiście, sam wolałbym zamiast wydania "platinum" czy innej reedycji premierówkę, bo nie dość że ładniej się prezentuje na półce to sam czuje większy komfort z posiadania takiego egzemplarza. Nie znaczy to, że zbieram same premierówki. O ile chodzi o konsole, to staram się zawsze kupić wyłącznie pełny komplet premierowy, to jak kupuje gry na PC (co zdarza się niezmiernie rzadko) nie zwracam takiej wielkiej uwagi na to - choć to oczywiste, że chce dorwać jak najładniejszy egzemplarz. Co do tanich serii, to nie wszystkie są szrotem, na ten przykład strasznie podobają mi się wydania eXtra Klasyki (tej starej "niebieskiej) i Kolekcji Klasyki (złotej), bo są eleganckie i mają ujednolicone grzbiety.

I możesz mnie nazwać "trÓ kolekcjonerem", ale na mnie robi większe wrażenie kolekcja estetyczna, złożona z dobrych tytułów i w ładnych wydaniach, niż ogromna czy gigantyczna kolekcja złożona z tanich szrotów - widać wtedy po prostu jak dany człowiek stara się utrzymać swoją kolekcję, jak o nią dba i ile "serca" i czasu włożył w swoje hobby.

PS. Shadow Vault? Serio? Mam nadzieję, że dostałeś to w jakimś gratisie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale:
a) nie każdą grę jestem w stanie zdobyć w takim wydaniu w jakim bym chciał
b) nie każda jest warta tego, bym koniecznie musiał mieć ją w premierowej wersji - reedycja wystarczy.
c) SV kupiłem za dwie dychy przy okazji czegoś innego, bo 1. zbieram boxy 2. zbieram wszystko co erpegopodobne;)

Ja wiem, że moja kolekcja to jest misz masz (jak to określił Gnoll z GOLa: "Trochę świetnych, trochę fajnych, trochę średnich, trochę śmieci".), ale czasem staram się owe "śmieci" wymieniać na ładniejsze wydania o ile jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I możesz mnie nazwać "trÓ kolekcjonerem", ale na mnie robi większe wrażenie kolekcja estetyczna, złożona z dobrych tytułów i w ładnych wydaniach, niż ogromna czy gigantyczna kolekcja złożona z tanich szrotów - widać wtedy po prostu jak dany człowiek stara się utrzymać swoją kolekcję, jak o nią dba i ile "serca" i czasu włożył w swoje hobby.

Ech, sam się w sumie uważam za poważnego kolekcjonera:D Poważnie: uważasz że mam kolekcję złożoną z tanich szrotów?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się