Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Ten card na "famicoma" to TwinBee 3 niestety, na samego Famiego niestety Parodiusa jeszcze (!) nie upolowałem, ale mi się nie śpieszy, bo miałem właściwie styczność z tą grą. Gra to praktycznie to samo co edycja na SNESa, tyle że w 8bitach. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to... że konsola nie wyrabia i dużą ilość czasu gra się w "slowmo". Mam natomiast jak widzać na fotce Parodiusa na GB i SNESa. Obie wersje są dla mnie genialne. Parodius na GB to po prostu 8bitowa "pomniejszona" wersja gry ze SNESa. Na całe szczęście nie ma tej głupiej przypadłości co wersja na Famicoma. Edycja na SNESa zaś dla mnie osobiście to jeden z najlepszych shmupów w ogóle. Chyba lepszy w tym gatunku okazuje się dla mnie tylko Gradius V na PS2.

Niestety, jeśli chodzi o karty na Famicoma i SNESa, nie skupiam się w ich przypadkach na kompletach tak jak w przypadku innych konsol - za duży wydatek dla mnie, no i ciężko upolować coś w znośnych cenach.

@soyo - jak zwykle jestem pod olbrzymim wrażeniem! Wspaniały rarytas Ci wpadł do kolekcji. Gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnii wpadły mi takie rarytasiki do kolekcji.

Wszystkie gry na Xboxa, PC i Ape Escape 3 wyrwałem za grosze - miałem niezwykłego farta do tych gier. No i jestem dodatkowo zadowlony, bo za niewielką kwotę udało mi się znaleźć tytuły dość dobre i ponadprzeciętne. Otogi 2 to ciekawy beat`em up (?), Pariah dość dziwny FPS (chyba najsłabsza gra z tego rzutu), Tecmo Arcade Classic (przyznaje się, kupiłem głównie z powodu tego, że na składance jest Bomb Jack) to skladanka starych automatowych gier od Tecmo, a Max Payne 2... to Max Payne 2. Tego ostatniego skończyłem w jeden wieczór bo grę znam na wylot. Szkoda, że nie wykorzystano w pełni możliwości samej konsoli, co widać momendami na ekrani, ale gra się prawie tak dobrze jak w wersję PCtową. Ape Escape 3 wziąłem z ciekawości bo nigdy nie miałem styczności z tą serią, a zawsze chciałem w to pograć i powiadam Wam, że to mocny tytuł. Ciekawa platformówka przewlekana polowaniem na małpy. Niektórych może odrazić zbyt cukierkowa oprawa graficzna.
No i gry na PC - głównie dostałem w gratisie do gier konsolowych, poza Simami. Dość przyjemnie mi się grało w Asteroids (oldschool pełną gębą!), Tie Fightera jeszcze nie odpalałem, Simsów też (ale o nich rozpisywać się raczej nie muszę).

Gry na Wii - szczególnie zachwycony jestem Super Mario Galaxy 2. Chyba stanie się moją ulubioną platformówką! Świetna grafika, muzyka i miodny (powtarzam, miodny!) gameplay sprawia, że ciężko oderwać się od tego tytułu. Super Mario Bros. Wii z kolei jest staroskolnym klasycznym Marianem, przypominającym te stare kultowe gry z SNESa (Super Mario World) i NESa (Super Mario Bros 3), też gra się cudownie i każdy fan wąsatego hydraulika powinien w to zagrać. Smaczku dodaje to, że gdy gra się samym Wiilotem, można poczuć się "prawie" jakby grało się w klasyka z NESa, przez specyficzną budowe kontrolera. Sonic Colors zaś... to najlepszy (IMO) Sonic od czasów Sonic Adventures. Naprawdę mocny i przemyślany gameplay, pomysłowe levele i szybkość tego tytułu dostarcza tony zabawy.

20141018153124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 15:27, PAPISHON napisał:

Ciach


Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź! :) Poszukam na SNESa jednak.
I jeszcze jedno pytanko: Czy masz jakieś 8 lub 16-bitowe gry Nintendo w opakowaniach? Pytam, bo jestem bardzo zainteresowany skanami pudełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, same kartridże... ale mam zamiar niebawem zaopatrzeć się w Super Mario Bros 3 w komplecie (na Famicoma, no i dla tej gry zrobię wyjątek i chce upolować komplet, bo gra jest zacna). W Polsce bardzo ciężko dorwać coś na Famicoma w komplecie, raczej tylko same famiclonowe kartridże i te wydawane do Pegasusów (kartridże oznaczone logiem BIC). Jak będę coś miał kompletnego, to nieomieszkam się pochwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja gier na rok 2014. Niestety, z jakiegoś powodu podczas zgrywania z taśmy kamery na płytę "zeżarło" mi początkowe 2 sekundy filmu. Przepraszam za jakość obrazu, rzucałem czary, żeby to jakoś dało się oglądać (uwierzcie, wyglądało gorzej).

https://www.youtube.com/watch?v=AuKjzrliPqY&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...................

GTA V kupione po raz drugi.

Najpierw na Xbox360 (dla której zresztą specjalnie kupiłem x360) i teraz specjalnie dla GTA V kupiłem PS4 właśnie w bundlu z GTA;)

Żuk? A dzięki, kolekcjonuję modele aut które jeździły po naszych drogach w czasach PRL-u:)

Gadżety zbierane w przerwach między graniem GTA V jeszcze na x360;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:24, Citkowsky napisał:

Żuk? A dzięki, kolekcjonuję modele aut które jeździły po naszych drogach w czasach PRL-u:)

Zbierasz to dalej? Trochę nie fair wydawnictwo postąpiło z racji tego że wciąż przedłużają emisję - seria miała się skończyć a wciąż wychodzą kolejne modele. Niby fajnie tylko po co komu po 5 modeli Skody/Syreny w różnych wersjach? Druga sprawa to gablota taka jak na Twoim zdjęciu: ~50 złotych kosztowała, chyba że coś się zmieniło? Wisieńką na torcie są numery specjalne które nie dochodzą w prenumeracie.
Przynajmniej wkładki opisujące model sa ok - można trochę historię bloku wschodniego poznać :)

Wrzucam zdjęcie nabytku, żeby nie było że spamię:

20141126214956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 21:49, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Zbierasz to dalej? Trochę nie fair wydawnictwo postąpiło z racji tego że wciąż przedłużają
emisję - seria miała się skończyć a wciąż wychodzą kolejne modele. Niby fajnie tylko
po co komu po 5 modeli Skody/Syreny w różnych wersjach? Druga sprawa to gablota taka
jak na Twoim zdjęciu: ~50 złotych kosztowała, chyba że coś się zmieniło? Wisieńką na
torcie są numery specjalne które nie dochodzą w prenumeracie.
Przynajmniej wkładki opisujące model sa ok - można trochę historię bloku wschodniego
poznać :)


Zbieram.
Jak to nie fair? Bardzo dobrze, niech seria trwa jak najdłużej. Jeszcze tyle świetnych polskich aut zostało do wydania, że wystarczy na dłuuuugo.
A jak któraś wersja nie pasuje to się po prostu omija i nie kupuje, ja właśnie tak robię i problemu nei ma;)
Gablotka jest darmowa w 6 i 12 przesyłce z prenumeraty.
Nr. specjalne kupuję w kioskach bo mają zbyt dużo detali które mogą sie uszkodzic w transporcie typu ,,koguty" itp:)

Żeby nie było, że offtop to chciałem powiedzieć, że leci do mnie z UK coś wspaniałego w klimatach GTA tym razem:)) Pozwolę sobie wrzucić tu zdjęcia tego cuda gdy dotrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Citkowsky

Wiem, że można tu dodawać zdjęcia raz na dwa tygodnie a od mojego ostatniego minęło 8 dni ale wybaczcie, nie wytrzymałem i dodałem:)

Sami zobaczcie co mi dzisiaj przyszło z UK:):):):):):)

20141128204151

20141128204156

20141128204211

20141128204217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 20:43, Citkowsky napisał:

Sami zobaczcie co mi dzisiaj przyszło z UK:):):):):):)


Świetna rzecz, w Vice City stacje radiowe rozbrzmiewały mnóstwem fajnych utworów i dobrze jest mieć to wszystko na płytach w takim cudnym boksie :)

Btw. Do San Andreas też wyszedł taki box set?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........

Zgadza się. Co prawda inaczej wygląda ale też jest boxem z bodajże 8 płytami.
Jak trafię w dobrym stanie i za dobrą kasę to kupię;))

Teraz kręcę się za paroma innymi gadżetami z GTA V; jeden z nich już płynie z USA:)
Fotka oczywiście obowiązkowo znajdzie się w tym temacie jak dojdzie mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie o to rzeczy mi ostatnio wpadły.

Ace Combat 3 na PSX`a już mam, ale że wydania tej gry poza Japonią są okrojone z wszelakiej fabuły i animowanych cuscsenek, skusiłem się na dodatkowy Japoński egzemplarz tej gry. Zdziwiłem się stanem tej gry - po prostu igła, prawie tak jakby została wyciągnięta z folii dosłownie minutę temu.

Z gier na Wii też jestem okropnie zadowolony, zwłaszcza z Zeld i Muramasy. W tym roku jednak grudzień okazał się dla mnie dobrym miesiącem.

No i na sam koniec Xboxowe gry. Taki trochę miszmasz wszystkiego, kilka tytułów znalezione w lumpeksie, a kilka kupionych z premedytacją (NFSy). Powiadam Wam, że jednak te "nowe" NFSy do pięt nie dorastają Most Wanted czy pierwszemu Undergroundowi.

20141212180530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 18:09, PAPISHON napisał:

Ace Combat 3 na PSX`a już mam, ale że wydania tej gry poza Japonią są okrojone z wszelakiej
fabuły i animowanych cuscsenek,


Haha... ale żenada. I po grzyba tak zrobili? Nie chciało się tłumaczyć?

Dnia 12.12.2014 o 18:09, PAPISHON napisał:

Zdziwiłem się stanem tej gry - po prostu igła, prawie tak jakby została wyciągnięta z
folii dosłownie minutę temu.


Nie wiem, gdzie kupowałeś (w Japonii?), ale dla nich to typowe (jeśli wcześniej nie miał gry ktoś z "zachodu" w łapach - gdy widzę na YT, jak niektórzy "kolekcjonerzy" traktują gry to śmiać mi się chce.) Jeśli płyta ma rysy to ląduje w koszu za "złotówkę" albo traktowana jest jak śmieć. Nie to co u nas, że podają stan bardzo dobry, a przychodzi szrot.

Dnia 12.12.2014 o 18:09, PAPISHON napisał:

Z gier na Wii też jestem okropnie zadowolony, zwłaszcza z Zeld i Muramasy. W tym roku
jednak grudzień okazał się dla mnie dobrym miesiącem.


Gdzie kupowałeś gry na Wii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2014 o 17:04, Sir_Kielbasa napisał:

Haha... ale żenada. I po grzyba tak zrobili? Nie chciało się tłumaczyć?


Z tego co wiem, wydawca stwierdził że pod taką postacią gra się nie przyjmie poza Japonią... chyba się srogo pomylili.

Dnia 13.12.2014 o 17:04, Sir_Kielbasa napisał:

Nie wiem, gdzie kupowałeś (w Japonii?), ale dla nich to typowe (jeśli wcześniej nie miał
gry ktoś z "zachodu" w łapach - gdy widzę na YT, jak niektórzy "kolekcjonerzy" traktują
gry to śmiać mi się chce.) Jeśli płyta ma rysy to ląduje w koszu za "złotówkę" albo traktowana
jest jak śmieć. Nie to co u nas, że podają stan bardzo dobry, a przychodzi szrot.


Znajomy mi załatwił, sprowadzał prosto z Japonii kilka rzeczy.

Dnia 13.12.2014 o 17:04, Sir_Kielbasa napisał:

Gdzie kupowałeś gry na Wii?

Znajomy i allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 14:55, PAPISHON napisał:

Z tego co wiem, wydawca stwierdził że pod taką postacią gra się nie przyjmie poza Japonią...
chyba się srogo pomylili.


Dziwna polityka. Wydawało mi się, że im więcej, tym lepiej. W takiego Outlaws grało się dla samych przerywników filmowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się