Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Iselor, co nic nie wrzucasz? Wątek zdycha, a ja długo nie pociągnę.

Electro Body - pierwszy raz widzę taką fizyczną edycję kolekcjonerską. Certyfikat z autografem.
Lara - od jakiegoś czasu można dostać za grosze. Także na PS4. Oczywiście nie w Polszcze. :/
Age of Wonders 3 - premiera z koszulką. Ładnie zaprojektowali pudełko. Szkoda, że nie jest 2 razy większe.
MGS 5 soundtrack - ciekawe wydanie CD + kaseta, Słabo widać na fotce, bo zrobili okładkę tzw. "metallic foil". Daje złudzenie jakby była z blachy. Na żywo wygląda rewelacyjnie. Zwłaszcza na analogach.

przygodówki: w większości biedne wydania, ale czas nadrobić zaległości. Dwie ciekawostki w dużych pudłach. To jeszcze tak można wydać przygodówkę w Polsce i się opłaci?? Lost Horizon 2 w metalowym pudełku. Rzadko się spotyka tak wydane przygodówki.

20160409140746593

20160409140808609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież wrzuciłem, masz sześć boxów. Co ja ci zrobię że zdycha? Mam trochę gier nowych, ale głównie niepełne, gry na psxa i dvd boxy; big boxy tylko 3 zdobyłem. Kiedyś łatwiej było :) Jak nazbieram odpowiednią ilość to wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2016 o 18:24, Iselor1 napisał:

No przecież wrzuciłem, masz sześć boxów.


No ale kiedy? Miesiąc niedługo stuknie.

>Co ja ci zrobię że zdycha? Mam trochę gier nowych,

Dnia 11.04.2016 o 18:24, Iselor1 napisał:

ale głównie niepełne, gry na psxa i dvd boxy; big boxy tylko 3 zdobyłem. Kiedyś łatwiej
było :) Jak nazbieram odpowiednią ilość to wrzucę.


To teraz tylko duże pudła będziesz wrzucał? Wrzucaj na bieżąco wszystko co dostajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 11:49, Iselor1 napisał:

Ok, masz trochę nowych rzeczy co ostatnio kupiłem, ale nic tu dupy nie urywa ;)


Masz może Gun-a na PC?

Dnia 13.04.2016 o 11:49, Iselor1 napisał:

Prince_Miki
W ramach walki z zastojem na forum wrzucam dwie foty mojej, nazwijmy to, kolekcji. Nic
specjalnego, ale może nieco urozmaici ten zacny wątek. ;-P


To nie zastój, tylko agonia. :) A kiedyś było tu tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego! Podczas uruchamiania gry wyskakuje komunikat "zaloguj się z uprawnieniami administratora". Klikałem PPM na ikonie gry, tam jest opcja "uruchom jako administrator", ale to nic nie daje. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bo ja to jestem retro i wciąż jadę na XP. Kuzyn miał taki sam problem z paroma innymi grami, ale ni cholery nie potrafiliśmy tego rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiełbasa, jeśli masz coś od cenegi z tym problemem użyj programu do usuwania ich zabezpieczeń (też od nich).
Jakie kolekcje byś chciał oglądać jeszcze? Boxów w obiegu na portalach aukcyjnych w Polsce nie ma. Zanim otworzycie grę zróbcie fotkę, fajnie jest zobaczyć nowiutką grę i jaki rodzaj fabrycznej folii posiada. Na reedycje gdzie masz tylko pudełko i płytę, to szkoda miejsca. Chętnie bym obejrzał nowe nabytki od Nintendopassion, najlepsze wydania i kolekcje chyba widziałem od tego użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2016 o 10:04, Wolfman29 napisał:

Jakie kolekcje byś chciał oglądać jeszcze?


Tematyczne.

>Boxów w obiegu na portalach aukcyjnych w Polsce nie ma.

Nie muszą być box-y. Wydania są różne. Np. chciałbym zobaczyć (choć sam fanem gry nie jestem) na jednej fotce kompletną polską serię Baldur's Gate (+ poradniki, książki i inne gadżety - oczywiście wydawane osobno, a nie powyciągane z premierówek czy kolekcjonerek!). Kompletną, czyli zawierającą absolutnie wszystkie (nawet najlichsze) wydania. A wyszło tego "trochę". :) Ciekawym, czy ktoś je kolekcjonuje. Zbieranie z danej serii samych box-ów albo kolekcjonerek nie jest IMO ciekawe i świadczy raczej o zamiłowaniu do wartości przedmiotu, niż do samej gry.

>Zanim otworzycie grę zróbcie fotkę, fajnie jest zobaczyć nowiutką grę i jaki rodzaj fabrycznej folii posiada.

Fajnie, zwłaszcza na własnej półce, tylko co chcesz tu oglądać? Większość producentów nie daje oryginalnych pasków z nazwą firmy. Z polskich widziałem je tylko na grach CDP i Cenegi chyba (pomijam oryginalne plomby z lat90-tych, choć są ciekawsze niż celofan). A sama folia, zwłaszcza na box-ach i kolekcjonerkach to g. straszliwe. Nietrwała, mętna, gumowata itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam maila do fana BG, ma wszystkie wydania. Chyba nie będzie mu się chciało fotki robić, ale kiedyś mogę spytać. Sprzedawał 5 lat temu dużo boxów i kupował do kolekcji, ale obecnie się wycofał całkowicie.

Z foliowaniem różnie jest, niektóre dostaję w zgrzewach i tak mi tłumaczą sklepy, później idę do marketu a tam folia fabryczna kopertowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2016 o 23:14, Wolfman29 napisał:

Mam maila do fana BG, ma wszystkie wydania. Chyba nie będzie mu się chciało fotki robić,
ale kiedyś mogę spytać. Sprzedawał 5 lat temu dużo boxów i kupował do kolekcji, ale obecnie
się wycofał całkowicie.


No ale chyba nowe wydania BG do kolekcji kupuje?

Dnia 02.05.2016 o 23:14, Wolfman29 napisał:

Z foliowaniem różnie jest, niektóre dostaję w zgrzewach i tak mi tłumaczą sklepy, później
idę do marketu a tam folia fabryczna kopertowa.


Dlatego powinni robić paski z logiem firmy standardowo, tak jak standardowo klepią znaczki PL/ENG na pudełka.

Co do nowości:
Castlevanię kupiłem głównie dla steelbooka. Jeden z ładniejszych, jakie widziałem.
Poker Simulator i symulator kromki chleba dwa nabytki do działu osobliwości/ciekawostek growych. :)
Darkest Dungeon: sporo się spodziewam po tej grze. Widziałem fragment filmiku i wygląda świetnie. Gra szybko znika ze sklepów. Coś małe nakłady ostatnio robią i później nie dotłaczają.
SteamWorld Dig moje odkrycie roku. Rewelacyjna zręcznościówka z elementami logicznymi i rpg. Niestety bardzo krótka. Właściwie jak demo. Liczę na kolejne części.
Żeby uprzedzić ewentualne podśmiechujki to gry w tekturkach były jako gratisy. :)

20160510125114437

20160510125123640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiełbaso, ja tym razem mało, ale masz. Ze wszystkich czterech boxów jestem zadowolony, jednak Imperium Galactica II i Mroczne Wieki sprawiły mi radość największą :) Ski Resort Tycoon II to ładny, rzadki box, ale gra niszowa, zaś Balls of Stell fajne, fajnie że box, tylko szkoda że RePlay, ale bardzo mi to nie przeszkadza bo pierwszą Imperium galactice i Duke Nukem 3D: Atomic Edition też mam z Replay w big boxach więc będą do siebie pasować:)

20160513160433281

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat prowadziłem w Excelu alfabetyczną listę gier na PC oraz wszelkie PlayStation, które chciałem kupić. Obecnie na liście znajduje się 9 gier na PS 3 oraz 6 na PS 4. Szybko z niej jednak nie znikną, gdyż....wpierw muszę kupić owe konsole Emotikon wink Natomiast na liście nie ma już żadnej gry na PSX i PS 2, ale co najważniejsze: nie ma żadnej gry na PC. Tak, w dniu wczorajszym oficjalnie zakończyłem kolekcjonowanie gier na PC (na PSX i PS 2 też, ale tutaj gier posiadam śmiesznie małe ilości). Nie ma już więcej gier na PC, które byłyby w stanie mnie zainteresować na tyle bym je kupił. Dlaczego kończę z kolekcjonowaniem? Oto powody.
Pierwszy jest taki iż nie uznaję dystrybucji cyfrowej będącej równocześnie DRM-ami. Czyli nie uznaję Steama, Origina itp. Nie będę się rozwodził nad tym dlaczego nie uznaję, bo pisałem o tym wiele razy. Obecnie zaś nie ma gier, także pudełkowych, które nie wymagałyby steama lub konkurencyjnej platformy. Jedyne co toleruję to GOG, a i to tylko dla kilku tytułów liczonych na palcach jednej ręki (Pillars of Eternity, Lords of Xulima, Serpent in Staglands).
Kolejny powód: zawsze uważałem i uważać będę że najlepsze gry video (a komputerowe zwłaszcza) powstały w latach 90. Zaś mniej więcej po roku 2005 nastąpiła gwałtowna "równia pochyła" jeśli idzie o jakość. W moim zbiorze posiadam wszystko to co uznałem za najważniejsze w historii gier komputerowych z lat 90, głównie z jej drugiej połowy (głównie strategie, cRPG, FPSy, trochę symulatorów, trochę przygodówek, zwłaszcza polskich).
Trzecim powodem jest to iż mój zbiór obejmuje 733 tytuły wg mobygames, jednak biorąc pod uwagę fakt, że kilku tytułów mobygames w bazie nie ma, zaś część to kompilacje/składanki (np. Sega Mega Drive Classic Collection Gold Edition, Midway Arcade Treasures Deluxe Edition czy Atari: 80 Classic Games in One!), ostatecznie wyjdzie na to, że mam do dyspozycji około 1000 gier. Jest to liczba, która mnie jak najbardziej zadowala i zaspokaja moje potrzeby jako gracza.
Posiadam w zasadzie wszystkie strategie, cRPG, przygodówki (tutaj jednak warunkiem było oficjalne lub nieoficjalne spolszczenie), FPSy jakie uważam za najlepsze tytuły w historii lub jakie krytyka uznała za najlepsze a ja jeszcze nie zdążyłem w to zagrać;) Do tego oczywiście dochodzą najlepsze gry z innych gatunków, ale w mniejszej ilości. Jestem także wielce zadowolony z nowych wersji czy też kompilacji zawierających klasyczne gry, które ukształtowały gry video (Pac-Man World, Tetris Worlds, Space Invaders Anniversary, Pong: The Next Level, Another World: 20th Anniversary Edition).
Ostatni powód jest dosyć prozaiczny, ale też najmniej istotny: brak już na to miejsca, jednak zawsze starałem się gry upchać gdzie się da;)
Oczywiście, kolekcja nie jest idealna, posiadam sporo wydań niepełnych, są reedycje (czasem jednak wolę reedycje od wydań premierowych albo wolę mieć reedycje niż nie mieć wcale). Starałem się nie zbierać gier z czasopism, jednak te które mam:
- dostałem za darmo od znajomych, co ciekawsze tytuły po prostu sobie zostawiłem jednak w zasadzie nie jest to nic poza grami z CDA, w czasach gdy CDA pełniaki dawało na płytach wyglądających jak premierowe (z wyjątkiem małego znaczka CD-Action - jednak w etui ładnie to wygląda)
- wersja z czasopisma to jedyna wersja gry na CD (a ja niezbyt jestem za wydaniami gier na dyskietkach, mam w sumie tylko 4 gry na dyskietkach)
- pełna wersja pochodzi z Gamblera, a Gambler to mój ulubiony magazyn do którego mam ogromny sentyment, a jego pełniaki były często pierwszymi oryginałami w życiu
- powód losowy (np. Dark Earth miało polską dystrybucję, jednak w czasopiśmie ŚGK po raz pierwszy gra doczekała się polskiej wersji językowej a na tym mi zależało).
Obecnie czekam jeszcze tylko na jedną grę na PS 2 i wrzucę ostatnie zdjęcia z kolekcji. Ktoś może oczywiście napisać że są jeszcze gry na PS 3 i 4, jednak dla mnie nie mają one wartości kolekcjonerskiej (zbyt nowe), jeszcze nic nie mam na te platformy i nigdy nie byłem fanem konsol, więc nie spodziewam się by moja kolekcja gier na PS 3 i 4 łącznie obejmowała więcej jak kilkanaście tytułów (pewnie nawet jak już będę je mieć, nie będę widzieć sensu by wrzucać fotki z nimi). Czy to już koniec mojej aktywności wśród graczy? Oczywiście nie - wciąż będę prowadził bloga i recenzował stare gry:) Może się przełamię i założę vloga, kto wie. Co zaś do kolekcji, może się też zdarzyć, że będąc kiedyś w jakimś zapomnianym przez czas sklepie natknę się na zbiór big boxów na PC albo starych gier na inną platformę i wtedy je przygarnę i znów wrzucę zdjęcia. Takie sytuacje jednak zdarzają się niezmiernie rzadko więc wątpię by coś takiego mi się przytrafiło (limit swój chyba wykorzystałem bo 3 razy na takie miejsca natrafiłem Emotikon smile ). To tyle, co miałem do napisania. Pozdrowienia dla wszystkich kolekcjonerów gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2016 o 12:13, Iselor1 napisał:

Od kilku lat prowadziłem w Excelu alfabetyczną listę gier na PC oraz wszelkie PlayStation,
które chciałem kupić. Obecnie na liście znajduje się 9 gier na PS 3 oraz 6 na PS 4. Szybko
z niej jednak nie znikną, gdyż....wpierw muszę kupić owe konsole Emotikon wink Natomiast
na liście nie ma już żadnej gry na PSX i PS 2, ale co najważniejsze: nie ma żadnej gry
na PC. Tak, w dniu wczorajszym oficjalnie zakończyłem kolekcjonowanie gier na PC (na
PSX i PS 2 też, ale tutaj gier posiadam śmiesznie małe ilości). Nie ma już więcej gier
na PC, które byłyby w stanie mnie zainteresować na tyle bym je kupił. Dlaczego kończę
z kolekcjonowaniem?


To już nie będziesz kolekcjonerem, tylko posiadaczem. :) Przy moim tempie kupowania i zainteresowaniach to raczej zakończenie kolekcjonowania mi nie grozi. Prędzej mi się znudzi ta zabawa, niż kupię wszystko.

Dnia 14.05.2016 o 12:13, Iselor1 napisał:

Pierwszy jest taki iż nie uznaję dystrybucji cyfrowej będącej równocześnie DRM-ami. Czyli
nie uznaję Steama, Origina itp. Nie będę się rozwodził nad tym dlaczego nie uznaję, bo
pisałem o tym wiele razy. Obecnie zaś nie ma gier, także pudełkowych, które nie wymagałyby
steama lub konkurencyjnej platformy. Jedyne co toleruję to GOG, a i to tylko dla kilku
tytułów liczonych na palcach jednej ręki (Pillars of Eternity, Lords of Xulima, Serpent
in Staglands).


Też tego nie lubię, ale zawsze może się pojawić ciekawa gra. Przykłady sam podałeś.

Dnia 14.05.2016 o 12:13, Iselor1 napisał:

Oczywiście, kolekcja nie jest idealna, posiadam sporo wydań niepełnych, są reedycje (czasem
jednak wolę reedycje od wydań premierowych albo wolę mieć reedycje niż nie mieć wcale).


No to możesz wymieniać reedycje na premierówki. Jakby się uparł to jeszcze byś pociągnął na samej wymianie. :)

Dnia 14.05.2016 o 12:13, Iselor1 napisał:

Ktoś może oczywiście napisać że są jeszcze gry na PS 3 i 4, jednak dla mnie nie mają
one wartości kolekcjonerskiej (zbyt nowe),


Tego podejścia nie rozumiem, chociaż spotkałem kilka podobnych opinii. Przecież gry z lat 90-tych też kiedyś nie były klasykami. Tylko jakby kupować je, gdy wychodziły (lub były po obniżonych cenach - a kiedyś tak się ludzie nie rzucali, mało kto zbierał) to by nie trzeba było przepłacać. Wyobrażam sobie, jakie przebicie będą miały niektóre współcześnie wychodzące gry za jakiś czas. I z tego powodu nie przyjmuję tego kryterium, chociaż też wolę "klasyki". Jeśli jakaś nowość mi się podoba to biorę od razu (zwłaszcza lepsze wydanie), bo płacenie "potęgowej" marży w przyszłości, gdy gra nabierze "klasyczności" zwyczajnie się nie kalkuluje. Swoją drogą ciekawe czy to będzie się cały czas nakręcało czy w końcu kiedyś padnie i będzie można kupić box-y po złociszu lub po kosztach.

Dnia 14.05.2016 o 12:13, Iselor1 napisał:

jeszcze nic nie mam na te platformy i nigdy
nie byłem fanem konsol, więc nie spodziewam się by moja kolekcja gier na PS 3 i 4 łącznie
obejmowała więcej jak kilkanaście tytułów (pewnie nawet jak już będę je mieć, nie będę
widzieć sensu by wrzucać fotki z nimi).


Też nie mam PS4 czy X1, ale kup teraz kolekcjonerkę wiedźmina na którąś z tych konsol. :) Jeśli nie ma się konsoli to moim zdaniem można spokojnie kupować. Zawsze można sprzedać.
A co z remasterami klasycznych gier? Trochę tego wychodzi. Albo grami w starym stylu (zarówno sama gra stylizowana na lata 90-te, jak i wydanie - duże pudełko itp.)

>Co zaś do kolekcji, może się też zdarzyć, że będąc kiedyś w

Dnia 14.05.2016 o 12:13, Iselor1 napisał:

jakimś zapomnianym przez czas sklepie natknę się na zbiór big boxów na PC albo starych
gier na inną platformę i wtedy je przygarnę i znów wrzucę zdjęcia. Takie sytuacje jednak
zdarzają się niezmiernie rzadko więc wątpię by coś takiego mi się przytrafiło (limit
swój chyba wykorzystałem bo 3 razy na takie miejsca natrafiłem).


Jakbyś jednak trafił to możesz dać znać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nie trawi steam, nie zbiera gier na konsole , bo są zbyt nowe. Jakaś abstrakcja.
Piszesz , że zbierasz dobre gry z lat 90, a kupujesz crapy, bo po prostu były na wyprzedaży tanio. Praktycznie mało w zbiorach masz wartościowych gier w pełnych boxowych z tamtych lat.
Bo gazetówek i cd case nie uznaję jako wydania gier dla kolekcjonera, raczej dla gracza. Przyznałbyś lepiej , że boxowe wydania osiągnęły próg cenowy, któremu nie każdy może sprostać i rzadko się pojawiają na aukcjach w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się