Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Ostatecznie, gdy odkręcisz płytę główną i zobaczysz górę, to powinna wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej. Logo Nintendo, desygnacja numeryczna itd.

Przepraszam za podwójnego posta. Nie mogłem dodać jednego zdjęcia.

Nintendo Family Computer HVC-001 "Famicom"

NintendoPassion - prywatna kolekcja.

20100714160134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówię właśnie o tym biało - czerwonawym cacku - kuzyniak go miał bo jak sądzę był to jakiś prezent od ojca albo babci bo oboje swego czasu mieszkali i pracowali w Stanach. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Famicoma od kolegi wcześniej. Jestem na 99% pewny, że Famicom nie występował z innych wersjach kolorystycznych niż czerwona, co już na samym początku odrzuca tą konsolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 16:46, NintendoPassion napisał:

Tak, zgadza się. Ja niestety nie jestem obeznany z Polski rynkiem i dlatego zadaję to
pytanie, aby się upewnić.

A mnie niestety omineły te generacje konsol o których mówisz.Ale obecnie się skupiam na X360 i przy okazji staram się kupować gry z porzedniej generacji i odkładać kasę na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem kolekcję pond 30 kartridżów z oryginalnego Pegazusa, konsola gdzieś leży i się kurzy, a gry oddałem koledze, który postanowił wrócić do starych czasów. Pamiętam, jak się wybiegało z domu i oznajmiało okrzykiem chwały "Wiem jak pokonać bossa na x poziomie!!!", teraz te czasy nie wrócą:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bardzo dobre rozwiązanie. Będziesz mógł cieszyć się dwoma konsolami i wieloma grami. Oby tak dalej. Gratuluję zapału i życzę regularnego napływu funduszy :) (Osobiście bardzo cieszy mnie taka postawa)

PS - w starych konsolach leży magia i czar, czego wielu nowym brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 17:12, NintendoPassion napisał:

Tak, to bardzo dobre rozwiązanie. Będziesz mógł cieszyć się dwoma konsolami i wieloma
grami. Oby tak dalej. Gratuluję zapału i życzę regularnego napływu funduszy :) (Osobiście
bardzo cieszy mnie taka postawa)

PS - w starych konsolach leży magia i czar, czego wielu nowym brakuje.

Dołkadnie.Przecież każda z tych platform ma swoje perelki bez zagranie w które nie można się nazywać prawdziwym Graczem.A i pozostaje jeszcze PC na którego się ukarzą wkrótce interesujące mnie tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można, ale to nie to samo, co 10 lat temu, jak się było takim "małym niewiniątkiem" i się biegało po blokowisku i opowiadało, jak i co się pokonało:) Te gry już nie mają takiego klimatu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 17:55, zajacisko napisał:

Oczywiście, że można, ale to nie to samo, co 10 lat temu, jak się było takim "małym niewiniątkiem"
i się biegało po blokowisku i opowiadało, jak i co się pokonało:) Te gry już nie mają
takiego klimatu:/


Dlaczego... ja jak gram teraz w takie gry jak Contra czy nieśmiertelne "Tanki" to się bawię przy nich świetnie i one to właśnie mają klimat: lat dziecinnych i niewinnych, gdzie wybieraliśmy gry patrząc na to ile jest przed napisem "Xin1"... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 17:55, zajacisko napisał:

Te gry już nie mają
takiego klimatu:/


Tutaj akurat się z Tobą nie zgodzę. Rozumiem, że pewne rzeczy mają lepszy smak gdy leżą w przeszłości. Może jest tak w Twoim przypadku. Nie wiem. Ja nadal lubię te starocie. Kwestia gustu biustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że starsze gry nie są tak grywalne jak obecne, po prostu gdy w nie grałem po raz pierwszy byłem w "beztroskim" okresie życia, gry były to dla mnie czymś niesamowitym, teraz to "kolejne hity". Kiedyś każda kolejna gra była jakiegoś rodzaju przełomem, teraz przełomy nie są tak częste. Gdy ktoś kupował nową grę, zbiegała się do niego cała dzieciarnia i do końca dnia były same "ochy" i "achy" i ''potem ja!":) Znowu wywołałem dyskusję przez złe sformułowanie zdania, nie chodziło mi o klimat samej gry, ale ogółu emocji jakie targały mną i wszystkimi na około, jeśli wiesz, co mam na myśli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mój brat jest w 100% pewny, że to oryginał idaje mi argumenty które świadczą o oryginaleł. Płyty głównej nie da się odkręcić... śróbki przykręcone na amen, jeszcze popróbuję później z ciekawości czy będzie napis nintendo - mam nadzieję, że jak będzie to będzie to dowodem 100% na oryginalność:(: Tak swoją drogą wiem, że cię męczę ale jesteś dość dużym fanem itd. więc może trochę cię to interesuje i nie czytasz tego ze zmęczeniem, jeżeli jednak cię już męczę to z góry przepraszam ^^
Co mój brat mówi:
-ja tego nie pamiętam ale on mówi, że opakowanie było bardzo podobne do tego w którym jest twoja konsolka.
-jeżeli była by to podróbka to nie mogło by być napisu nintendo - mówi, że dla niego to jest wystarczający dowód na to, że to oryginał
-konsola jest wytrzymała - jeszcze działa.
-Twierdzi iż jest to najprawdopodobniej wersja Europejska, nie jest ona tak popularna z powodu Pegasusa który w zasadzie z tutejszego rynku "sprzątnął" NESa.
-Konsola była dość droga, mówi, że kosztowała 1400zł

W sumie jakby tak przemyśleć to coś w tym jest :)
Tej twojej konsoli jest np. podróbka taka - http://www.wired.com/images_blogs/gamelife/images/2009/03/14/dsc05680.jpg

Przed chwilą brat mi wysłał coś takiego - http://www.aukcjoner.pl/gallery/002609641-.html#I4
I tu mi się wydaje, że moja jednak jest oryginalna :) Podróbka mojej konsoli, niemal identyczna a jednak napisu nintendo nie ma, jest podróbka twojej bez napisu nintendo i tak samo mojej :)
Jeszcze na tej naklejce z tyłu co wcześniej zdjęcie wysyłałem jest napis PAL a na twojej zapewne jest NTSC?! :)
I jak myślisz? :) Może dzięki mnie dowiedziałeś się o oryginale o którym wcześniej nie wiedziałeś?:D

Wydaje mi się, że to zdjęcie będące podróbka mojej konsoli jest dość mocnym argumentem świadczącym o oryginale :)

Edit/ wiem, że nie odpowiedni temat ale tutaj zaczęliśmy rozmowę to jak nikt nie ma nic przeciwko to tutaj zakończymy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie męczysz mnie :) ... Takie rozmowy to czysta przyjemność. Zatem...

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Mój brat jest w 100% pewny, że to oryginał idaje mi argumenty które
świadczą o oryginaleł. Płyty głównej nie da się odkręcić... śróbki przykręcone na amen,
jeszcze popróbuję później z ciekawości czy będzie napis nintendo - mam nadzieję, że jak
będzie to będzie to dowodem 100% na oryginalność:(:


Śrubki postaraj się odkręcić (Philips/krzyżakowy #2) wtedy zobaczysz, że to nie jest oryginał niestety.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

Tak swoją drogą wiem, że cię męczę
ale jesteś dość dużym fanem itd. więc może trochę cię to interesuje i nie czytasz tego
ze zmęczeniem, jeżeli jednak cię już męczę to z góry przepraszam ^^
Co mój brat mówi:
-ja tego nie pamiętam ale on mówi, że opakowanie było bardzo podobne do tego w którym
jest twoja konsolka.


Są chińskie podróby, które były rżnięte jota w jotę z logo i pełną desygnacją Nintendo. Na płycie PCB się to nie potwierdza. Inne podzespoły.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

-jeżeli była by to podróbka to nie mogło by być napisu nintendo - mówi, że dla niego
to jest wystarczający dowód na to, że to oryginał


To nie jest żaden dowód. Konsola jest prosta w budowie, nie ma elementów ruchomych i nie ma tak naprawdę co się popsuć. Kopie Pegasusa są równie niezawodne. Spalenia płyty to rzadkość.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

-konsola jest wytrzymała - jeszcze działa.


Konsole "top loaders" bo tak się popularnie to zwie, są niezawodne, w przeciwieństwie do amerykańskiego/europejskiego NES.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

-Twierdzi iż jest to najprawdopodobniej wersja Europejska, nie jest ona tak popularna
z powodu Pegasusa który w zasadzie z tutejszego rynku "sprzątnął" NESa.
-Konsola była dość droga, mówi, że kosztowała 1400zł


Jak żyje, nigdy nie słyszałem o europejskim Famicomie. Na EU i USA były modele NES. Nigdy nie używano nazwy Famicom.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:


W sumie jakby tak przemyśleć to coś w tym jest :)
Tej twojej konsoli jest np. podróbka taka - http://www.wired.com/images_blogs/gamelife/images/2009/03/14/dsc05680.jpg


Ten model jest najczęściej podrabiany, bo niezawodny. PAMIĘTAJ, że jest logo Nintendo (a tu go nie ma). Dodatkowo oznakowaniay są złote na konsoli i na kontrolerach. Tutaj również tak nie jest. Famicomy były tylko czerwone (jak wspomniał rozmówca).

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

Przed chwilą brat mi wysłał coś takiego - http://www.aukcjoner.pl/gallery/002609641-.html#I4


TO nie jest oryginał .Pegasus jest bliski, ale widać od razu. Inna.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

I tu mi się wydaje, że moja jednak jest oryginalna :) Podróbka mojej konsoli, niemal
identyczna a jednak napisu nintendo nie ma, jest podróbka twojej bez napisu nintendo
i tak samo mojej :)


Wszystkie konsole Niny noszą to logo.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

Jeszcze na tej naklejce z tyłu co wcześniej zdjęcie wysyłałem jest napis PAL a na twojej
zapewne jest NTSC?! :)


W Japonii sygnał nadawany jest w NTSC/J. W USA NTSC/U. Moja jest Japońska... bo jaka mogłaby być?

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:

I jak myślisz? :) Może dzięki mnie dowiedziałeś się o oryginale o którym wcześniej nie
wiedziałeś?:D


Dziękuję Ci za te wyczerpujące wiadomości. Nadal utrzymuję, że masz bardzo dobrą podróbę. W tamtych czasach podróby też tyle kosztowały. Miały bardzo podobne opakowania.

Dnia 14.07.2010 o 19:59, crash807 napisał:


Wydaje mi się, że to zdjęcie będące podróbka mojej konsoli jest dość mocnym argumentem
świadczącym o oryginale :)

Edit/ wiem, że nie odpowiedni temat ale tutaj zaczęliśmy rozmowę to jak nikt nie ma nic
przeciwko to tutaj zakończymy ^^


Jestem pewien. Proszę odkręć płytę (na spokojnie da się) i zrób zdjęcie góry. Potem porównaj. Na każdej płycie jest wydrukowane logo Nintendo. Na każdej konsoli!

Ale! Jeżeli się mylę, to może być ewenement! Jedyny w swoim rodzaju. Wybacz, nadal stwierdzam, że twoja konsola to podróba. Nie dla złości, ale żaden z argumentów podanych przez Ciebie nie jest wiarygodny. Na upartego, tam musi być logo Nintendo. Bardzo Cię proszę, nie obraź się. Jestem cholernie ciekawy wyniku Twojego dochodzenia. Daj znać jak odkręcisz płytę. Chciałbym się mylić. Z ogromną niecierpliwością oczekuję na post od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się