Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2013 o 12:09, upperi napisał:

Zdaje mi się, że kopia zapasowa powinna być wykonana własnoręcznie z posiadanego oryginału
- ale mogę się mylić. Poza tym, kto niby będzie cię ścigał za pobranie kopii gry, która
ma 20+ lat (a do tego posiadasz oryginalne wydanie na dyskietkach :D)


Może nie będą ścigać zwykłego użytkownika (który na dodatek ma oryginał), ale są firmy, które tak łatwo nie "uwalniają" gier. :) Swoją drogą liczę, że stopniowo Lucas czy Sierra będą robić "rimejki" swoich hitów. Takiego Neverhooda też bym zobaczył w oryginalnej jakości.

Co do fotek to widzę sporo dobra. :)
1. Post Mortem - nie wiedziałem, że była edycja kolekcjonerska. Co tam dodali oprócz koszulki? Słabo widać na fotce.
2. Fotka, na której jest Aura i druga gra. To są duże boxy czy mi się tylko wydaje?
3. Sam & Max to jest wydanie z Biedronki?
4. Czym sie różnią Blade Runnery? Widzę, że to są inne wydania.
5. Monkey Island 3 - kto to u nas wydał? Nie przypominam sobie, żebym widział takie pudełko (LucasArts Classics).
6. Reah - widziałem kiedyś w Media Markt. Osobno wersję CD i DVD, a dodatkowo jeszcze wersja CD była w bundlu z jakąś inną grą, chyba A.D. 2044. Ceny były ok. 50zł za sztukę (osobne wydania), ale niestety za długo się zastanawiałem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 11:32, Sir_Kielbasa napisał:

> > Co jeszcze oprócz Nomada?
> Burntime, Tesserae i Theatre of War.

A, zapomniałem o B i T. :) Jeśli znajdziesz płytę z jakiegoś pisma z tymi grami to je
sprzedasz?


Tak, ale z tego co się orientuję żadne polskie pismo o grach nigdy nie dało ich w pełnej wersji, ale głowy sobie uciać nie dam.

Wierzę że w końcu znajdę Świrusa bo w ten sam sposób - dzień w dzień - znalazłem po kilku miesiącach REAH. Co prawda grupe Jewel case z okładko-instrukcją, bez big boxa ale mi styka. I tak szukania było co niemiara.

Kolekcja upperi, choć niemal same przygodówki, robi świetne wrażenie - bo jest świetna:D Zazdroszczę King''s Quest VIII. No ale nie jestem aż takim fanatykiem przygodówek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 13:39, Sir_Kielbasa napisał:

Co do fotek to widzę sporo dobra. :)
1. Post Mortem - nie wiedziałem, że była edycja kolekcjonerska. Co tam dodali oprócz
koszulki? Słabo widać na fotce.

Z opisu na pudełku wynika, że w środku znajduje się koszulka, poradnik (pdf, więc żadna to rewelacja), duży plakat, pudełko dvd z okładką - prawdopodobnie zwykłe wydanie premierowe, takie jak to obok na zdjęciu. Pudełko jest zafoliowane i nie mogę tego potwierdzić. Kolekcjonerka jest limitowana - wypuszczono tylko 500 sztuk, mój egzemplarz ma numer 319.

Dnia 01.08.2013 o 13:39, Sir_Kielbasa napisał:

2. Fotka, na której jest Aura i druga gra. To są duże boxy czy mi się tylko wydaje?
3. Sam & Max to jest wydanie z Biedronki?

Tak, duże pudła Aury, Dead Reefs, Sama&Maksa oraz Fahrenhaita to wydania biedronkowe. Fahrenhaita mam też premierowego, widać go obok na zdjęciu.

Dnia 01.08.2013 o 13:39, Sir_Kielbasa napisał:

4. Czym sie różnią Blade Runnery? Widzę, że to są inne wydania.

Ten po lewej to wydanie brytyjskie (kompletne, stan idealny). Po prawej jest pierwsze polskie wydanie, import IPS - na pudełku znajduje się nalepka z informacją o instrukcji po polsku. W środku karta rejestracyjna IPS oraz dodatkowa instrukcja po polsku (oprócz oryginalnej po angielsku). Później IPS wydało Blade Runnera w kartonach z opisem po polsku na tylnej okładce. O ile się nie mylę, to w tych wydaniach okładka polskiej instrukcji jest kolorowa (moje wydanie ma okładkę w odcieniach szarości - ale nie jest to ksero, papier kredowy tylko druk czarno-biały).

Dnia 01.08.2013 o 13:39, Sir_Kielbasa napisał:

5. Monkey Island 3 - kto to u nas wydał? Nie przypominam sobie, żebym widział takie pudełko
(LucasArts Classics).

IPS. W pudełku znajdują się dwie instrukcje - oryginalna z angielskiego wydania oraz jej polska wersja. Samo pudełko jest po angielsku, o tym, że jest to polskie wydanie informuje jedynie naklejka.

Dnia 01.08.2013 o 13:39, Sir_Kielbasa napisał:

6. Reah - widziałem kiedyś w Media Markt. Osobno wersję CD i DVD, a dodatkowo jeszcze
wersja CD była w bundlu z jakąś inną grą, chyba A.D. 2044. Ceny były ok. 50zł za sztukę
(osobne wydania), ale niestety za długo się zastanawiałem. :/

Znajoma kupiła takie łączone wydanie Reah i A.D. 2044 - we wspólnej obwolucie znajdują się dwa osobne kartonowe pudełka/wsuwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

Tak, ale z tego co się orientuję żadne polskie pismo o grach nigdy nie dało ich w pełnej
wersji, ale głowy sobie uciać nie dam.


I lepiej, bo masz fajne wydanie. ;)

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

Zazdroszczę King''s Quest VIII. No ale nie jestem aż takim fanatykiem przygodówek:)


Ja też, choć to chyba wydanie niemieckie z tego co widać.

upperi

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

> 1. Post Mortem
Z opisu na pudełku wynika, że w środku znajduje się koszulka, poradnik (pdf, więc żadna
to rewelacja), duży plakat, pudełko dvd z okładką - prawdopodobnie zwykłe wydanie premierowe,
takie jak to obok na zdjęciu. Pudełko jest zafoliowane i nie mogę tego potwierdzić. Kolekcjonerka
jest limitowana - wypuszczono tylko 500 sztuk, mój egzemplarz ma numer 319.


A nie chciałbyś się zamienić na Nomada w folii? :)

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

> 2. Fotka, na której jest Aura i druga gra. To są duże boxy czy mi się tylko wydaje?
> 3. Sam & Max to jest wydanie z Biedronki?
Tak, duże pudła Aury, Dead Reefs, Sama&Maksa oraz Fahrenhaita to wydania biedronkowe.


Kiedy te gry (oprócz F) pojawiły się w Biedronce? Jakoś przeoczyłem.. :/

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

> 4. Czym sie różnią Blade Runnery? Widzę, że to są inne wydania.
Ten po lewej to wydanie brytyjskie (kompletne, stan idealny). Po prawej jest pierwsze
polskie wydanie, import IPS - na pudełku znajduje się nalepka z informacją o instrukcji
po polsku. W środku karta rejestracyjna IPS oraz dodatkowa instrukcja po polsku (oprócz
oryginalnej po angielsku). Później IPS wydało Blade Runnera w kartonach z opisem po polsku
na tylnej okładce. O ile się nie mylę, to w tych wydaniach okładka polskiej instrukcji
jest kolorowa (moje wydanie ma okładkę w odcieniach szarości - ale nie jest to ksero,
papier kredowy tylko druk czarno-biały).


No i własnie to drugie polskie wydanie widziałem. Pudełko otwiera się od góry albo od dołu (uszka). A to pierwsze to chyba ma dwuczęsciowe pudełko? Czyli kładzie się na płasko i podnosi górną część jak w pudełkach z początku lat 90-tych.

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

> 5. Monkey Island 3 - kto to u nas wydał? Nie przypominam sobie, żebym widział takie
> pudełko (LucasArts Classics).
IPS.


To musiało być już dawno temu. Myślałem, że jest trochę młodsze.

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

> 6. Reah
Znajoma kupiła takie łączone wydanie Reah i A.D. 2044 - we wspólnej obwolucie znajdują
się dwa osobne kartonowe pudełka/wsuwki.


Własnie, stykały się bokami, co dawało szeroki pakiet. Coś jeszcze pamiętam w takim pakiecie, ale już gier nie kojarzę. Też coś od LK Avalon. Może to było Reah CD + AD 2044, a drugi to Reah DVD + AD 2044.

Dnia 01.08.2013 o 13:48, iselor86 napisał:

Tu jest zdjęcie tego łączonego wydania: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic.php?f=48&t=1426


A nie, to ja widziałem 2 osobne pudełka w jednym pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba moje Blade Runnery mają właśnie takie dwuczęściowe pudełka. Tu można zobaczyć oba polskie wydania: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic.php?f=380&t=1622

Nie mam w kolekcji (jeszcze :D) King''s Quest VIII - głównie dlatego, że to już właściwie RPG a nie przygodówka :D
Sir_Kielbasa - to o czym piszesz to jest kolekcjonerskie wydanie King''s Questów od 1 do 6 z okazji 15-lecia Sierry. Moje wydanie pochodzi z Niemiec, więc mam w nim niemiecką instrukcję, o której informuje ta naklejka na pudełku. Napisy na pudełku są w 3 językach (po angielsku, francusku i niemiecku). Gry (na 2 płytach CD w przezroczystej, dwuczęściowej okładce składającej się jak portfel) są po angielsku. Kupiłem ją - niespodzianka :P - na allegro, sprzedawca dorzucił do kompletu angielską instrukcję z King''s Questa 5 (bardzo ładna, sztywna zielona okładka przypominająca płótno ze złotymi tłoczeniami, w środku obrazki stylizowane na drzeworyty).
W kolekcji mam więc Kong''s Questy od 1 do 6 z kolekcjonerki i 7 część z reedycji SierraOriginals.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oddałbym wymieniłbym żadnej z przygodówek z mojej kolekcji (no chyba że byłby to dubel :D).

Gry w dużych pudłach były w Biedronce w 2008 roku - to był pierwszy i chyba najciekawszy rzut gier w tej sieci. Wszystkie gry, które się wtedy tam pokazały miały specjalnie na tę okazję przygotowane duże kartony. W kartonach można było trafić różne wydania gier - czasem z taniej serii, czasem premierowe, czasem "biedronka edyszyn". Mi trafiła się Aura z taniej serii (Supercena), Fahrenhait w wydaniu biedronkowym (półprzeźroczyste pudełko dvd i płytka), Sam&Max i Dead Reefs w postaci płytki włożonej do cienkiego jevel boxa be jakiejkolwiek okładki. Z przygodówek można było kupić wtedy jeszcze Broken Sworda 4 (nie kupiłem, żałują do dzisiaj).

(Strasznie dziwne jest to forum - nie można edytować swoich postów, nie można usuwać dubli...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 16:26, upperi napisał:

Nie oddałbym wymieniłbym żadnej z przygodówek z mojej kolekcji (no chyba że byłby to
dubel :D).


A gdzie ją kupiłeś i za ile?

Dnia 01.08.2013 o 16:26, upperi napisał:

Gry w dużych pudłach były w Biedronce w 2008 roku - to był pierwszy i chyba najciekawszy
rzut gier w tej sieci.


Pierwszy rzut był z Falloutami jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerkę Postmortem na allegro za 40 zł.

Z tymi Biedronkowymi grami to masz rację - to był drugi rzut, przed świętami Bożego Narodzenia 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 12:11, Sir_Kielbasa napisał:

> Kolekcjonerkę Postmortem na allegro za 40 zł.

To całkiem tanio. A kiedy to było?

Na początku tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Citkowsky

Wreszcie do kolekcji trafił Shift 2 i to w dwóch wydaniach, standardowej (nowa w folii) i limited editon:)

Nie omieszkałem również cyknąć fotkę całej obecnej kolekcji:)

20130806143408

20130806143440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 15:41, Sigu napisał:

No to teraz inne platformy i reedycje.


Nie mam innych platform do grania także odpada;)

Co do zbierania reedycji...obok big boxa z reedycji obojętnie nie przejdę ale wydania ea claasics współczesnych NFSów odpadają;)
Za dużo jeszcze wydań mi brakuje bym zajął się reedycjami i innymi platformami;)

Chociażby nie mam jeszcze Hot Pursuit w wydaniu ea crew edition, porsche w big boxie, rzadkiego wydania World Of Need For Speed (bodajże 4 NFSy tam są) i wielu wielu innych na które poluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze- widzę, że tutaj kwestia kolekcjonowania gier zeszła całkowicie na kolekcjonowanie starych boxów. A to niestety zupełnie mnie nie kręci. Kiedyś lubiłem przesiadywać w wątku o kolekcjach na forum cdprojektu. Niestety CDP zdecydował się inwestować w w swoją nową stronę. Najlepsze jest to, że nikt tam nie wchodzi na forum :)))))
Ogółem stare boxy zupełnie mnie nie kręcą. Szukam różnych wydań, ale nie gardzę cyfrową dystrybucją. Ostatnio nawet wpadłem na pomysł, aby część pudełek sprzedać i zamienić ją na cyfrową dystrybucje.
Obecnie dysponuję ok. 900 tytułami. Dużo z nich w cyfrowej dystrybucji, ale również znajdzie się kilkaset pudeł. Ponadto kilkadziesiąt kolekcjonerek wszelkiej maści (może nawet bliżej 100 niż 50)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 21:30, Perry_Cox napisał:


Pics or It Didn''t Happen ;)

Heh, nie mam czasu aby to wszystko wyjmować i robić zdjęcia :)
Niedługo mam przeprowadzkę, więc może wtedy wszystko popakuję i przy rozpakowywaniu porobię foty, bo na razie nie ma szans żadnych (jakieś 1/4 kolekcji mam już zapakowaną i gotową do transportu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2013 o 21:38, ruden napisał:

Kurcze- widzę, że tutaj kwestia kolekcjonowania gier zeszła całkowicie na kolekcjonowanie
starych boxów. A to niestety zupełnie mnie nie kręci.


Ale kręci Cię kolekcjonowanie nowych boxów? :D

Dnia 08.08.2013 o 21:38, ruden napisał:

Ostatnio nawet wpadłem na pomysł, aby część pudełek sprzedać i zamienić ją na cyfrową dystrybucje.


Świetny pomysł. Najlepiej sprzedaj wszystko. :)

Dnia 08.08.2013 o 21:38, ruden napisał:

Obecnie dysponuję ok. 900 tytułami. Dużo z nich w cyfrowej dystrybucji, ale również znajdzie
się kilkaset pudeł.


Chyba pudełek? Tzn. wielkości dvd a nie starych, dużych boxów.

Dnia 08.08.2013 o 21:38, ruden napisał:

Heh, nie mam czasu aby to wszystko wyjmować i robić zdjęcia :)


Wrzuć te, które były na forum CDP. No chyba, że tyle nowych boxów Ci doszło, że lepiej zrobić nowe fotki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się