• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Paulincia

problem z warcraftem 3

Pytanie

witam mam oryginalnego warcrafta 3 i po instalacji, kiedy próbuje uruchomić grę wyskakuje mi błąd pokazany na rysunku. Jak temu zaradzić?
Mój komputer:
procesor AMD Athlon 1800
ram 512
karta graficzna GeForce FX 5200

bardzo prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na początek spróbuj zainstalować najnowszego patcha do gry (bodajże 1.20). To może być też wina jakiegoś wirusa lub trojana - jeśli patch nie pomoże, to zainstaluj jakiś program antywirusowy (np. darmowy Antivir Personal - www.free-av.com lub Avast! - www.avast.com) i przeskanuj nim całego kompa (albo przynajmniej katalogi Documents and Settings, Winnnt/Windows i Program Files). Ewentualnie problemy mogą powodować sterowniki do karty graficznej - spróbuj zainstalować nowsze, niż masz (a jak masz najnowsze, to pokombinuj ze starszymi, często starsze gry nie chcą działać poprawnie z nowymi sterownikami).Taki błąd może być też spowodowany uszkodzeniem RAMu - można to sprawdzić programem Windows Memory Diagnostic (do ściągnięcia ze strony Microsoftu). Jeśli program wykaże błędy, to najprawdopodobniej masz uszkodzony właśnie RAM (lub płytę główną) - tu pomóc może jedynie wymiana na sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

przy instalowaniu patcha wyskakują kolejne błędy takie jak na rysunku, tylko ze jest ich bardzo dużo, w każdym inny plik jest napisany. obawiam sie ze format to konieczność :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj sprawdzić dysk jakimś programem do sprawdzania dysku (koniecznie z włączonym testem powierzchni) - zdaje się, że w WinXP (którego, jak sądzę, masz zainstalowanego) nie ma takiego programu, więc będziesz zdana na zewnętrzne programy - np. Disc Doctora (zdaje się, że można jeszcze gdzieniegdzie znaleźć w pełni funkcjonalne 30-dniowe wersje trialowe pakietu Norton Utilities/Norton System Works, w którym DD się znajduje).
Acha, czy próbowałaś instalować grę na innej partycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może to wina wirusa. Kolega miał kiedyś jakiegoś, który osiadał na plikach *.exe - możliwe, że złapałaścośna sieci.
Przed formatem zalecam scan dobrym programem antywir. (polecam avast - free ware znajdziesz na dobreprogramy.com) albo inne skaner on-line mks_vir albo Panda Kaspersky lub NOrton + najnowsze szczepionki.

W ostateczności zrób tądrastycznąmetodę FORMAT C:

GL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mówicie by zainstalował anty vira a przecierz widać ikonke NORTONA że ma.....
A co do problemu. Ten drugi z pathem wynika z tego że gra nie była zainstalowana na tym komputerze tylko przerzucono folder lub zmieniłaś folder docelowy albo instalowałaś W3 przed formtem. Pierwszy problem wynika z braku dostępu.Tak czy inaczej potrzebujesz reinstalki gry. Bez reinstalki nie odpalisz gry anie nie zainstalujesz patha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2005 o 19:33, WoWmen napisał:

Mówicie by zainstalował anty vira a przecierz widać ikonke NORTONA że ma.....


hmm z tego przecież nic nie wynika. Każdy program wyłapuje inne wirusy. Poza tym mając zainstalowanego to nic jej nie daje jeśli ma stare bazy wirusów. Ja używałem Kasperskiego, bo nie zwalnia tak kompa jak Norton przy czym te trojany, których mi kaspersky nie łapał to wywalał je skaner on - line mks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

-->> Paulincia: Czy próbowałaś odistalować i na nowo zaiinstalować grę? Gdy odinstalujesz usuń wszystkie pliki z gry (poza ew. save) z folderu ,w którym insatlowałaś grę.

Czy poradziałś sobie z problemem? Napisz w jaki sposób.
Pozdrawiam
tx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanie jak u przedmówcy - wygląda mi to na podmianą jakiś plików (wilokrotny błąd przy patchowaniu) nie modowalaś w3? Nie wymienialas map albo nie zmienialas czegokolwiek?
Nie jestem też pewny ale niech się wypowiedza Ci którzy patchowali samo w3 bez FT czy jest oddzielny patch na samo w3?
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.12.2005 o 19:33, WoWmen napisał:

Mówicie by zainstalował anty vira a przecierz widać ikonke NORTONA że ma.....
...


Nie uważasz, że jeśli Ty wiesz, jak wygląda ikonka antywirusa Nortona, to nie oznacza to wcale automatycznie, że wszyscy o tym wiedzą :|?

->Persona Non Grata

Gdyby Blizz przestał wypuszczać patche do samego W3, to chyba ci, co nie posiadają TFT zjedli by ich żywcem ;) (zawsze wychodzą równolegle patche do W3 i TFT, żeby ci, co mają W3 mogli grać z tymi co mają TFT, oczywiście ci drudzy muszą uruchomić wtedy W3 a nie TFT :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

skanowałam różnymi av i ad-aware i wszystko zostało usunięte. instalowałam i odinstalowywałam dziesiątki razy, teraz mój kuzyn wziął gre do siebie żeby zobaczyć czy to czasem gra nie jest uszkodzona. może jeszcze jest problem z service packiem 2 ktorego mam... juz sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2005 o 18:35, Paulincia napisał:

skanowałam różnymi av i ad-aware i wszystko zostało usunięte. instalowałam i odinstalowywałam dziesiątki razy, teraz mój
kuzyn wziął gre do siebie żeby zobaczyć czy to czasem gra nie jest uszkodzona. może jeszcze jest problem z service packiem
2 ktorego mam... juz sama nie wiem :(


Spróbuj pokombinować ze sterownikami, tak jak Ci napisałem w moim pierwszym poście (przy okazji możesz spróbować przeinstalować również DirectXa). Pamiętaj, że format i reinstalacja systemu to ostateczność (i uniwersalne panaceum na wszystkie problemy zdaniem kiepskich informatyków ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja Mam Nieco Inyy Problem z Warem....... Kiedy Gram Komp Sam Restartuje się... Mam Oryginalną kopię Gry.........Najnowszego Patcha............Wczoraj Wgrywałem Nowy Sterownik Do Grafy..........Komputer Restartuje Się Tylko podczas Gry W Warcrafta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2005 o 18:13, Paulincia napisał:

witam mam oryginalnego warcrafta 3 i po instalacji, kiedy próbuje uruchomić grę wyskakuje
mi błąd pokazany na rysunku. Jak temu zaradzić?
Mój komputer:
procesor AMD Athlon 1800
ram 512
karta graficzna GeForce FX 5200

bardzo prosze pomóżcie

Jak długo masz system już na dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować