Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 a postęp w medycynie

47 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2007 o 13:46, PREDATOR X napisał:

przyjemne z pozytecznym ;)


ja rowniez opoieram ten pomysl, ale jednej rzeczy nie rozumiem: pozyteczne jak najbardziej, ale czy przyjemne? Ja nie widze nic przyjemnego w gapieniu sie na zwijajace bialka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście milionów PS3 z The Cellem wykonujących taką robotę? Zakładam się o 100zł że X360 nie podołałby takiemu przedsięwzięciu, głownie ze względu na dużo mniejszą moc obliczeniową (115 a 218 GFLOPSów to cholerna różnica). Jeżeli mogę być szczery, powiem jasno - jestem pewien że za tydzień, gdy PS3 stanie w moim salonie, przeżyję istny blast energii i mocy obliczeniowej (wiecie, w kompie mam Athlona Xp 2600+, który nie jest demonem wydajności) co wywoła banana na mojej twarzy :D I mam 100% pewności że Moja Czarnulka Next-Gen będzie mniej awaryjna od X360 (którego miałem 2 egzemplarze) oraz że będzie PWNować. Dziękuję.
Fanboye X''a i przeciwnicy PS3 proszeni są o nie odpowiadanie :P

In seven days, people of Europe will understand what kind of demon is hidden in The Cell :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Nie wiedziałem, że można zrobić taką kampanię reklamową i do tego przysłużyć się dla dobra badań. Kto by pomyślał, że kapitalizm nie jest aż taki zły i czasem robi coś dla dobra ludzkości.
W zasadzie powstanie tak dużej sieci z ogromnym potencjałem obliczeniowym też jest imponujące, a do tego sposób wykorzystania. Muszę powiedzieć, że ten news wprawił mnie w osłupienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:05, RX-8 napisał:

Kilkanaście milionów PS3

Biorąc pod uwagę ostatnie dane sprzedaży z USA i Kanady, PS3 nigdy nie osiągnie takiej sprzedaży;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta a Wii i tak jest lepsze... weś już nie promuj tu tak Big N bo już nudny się robisz... no sorka ale ciągle Big N to i tamto i tylko Big N jest genialne i wogule...

A co do samego programu jeśli można pomóc dokonać jakiś wielkich odkryć dzięki PS3 to ja w to wchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:05, RX-8 napisał:

Kilkanaście milionów PS3 z The Cellem wykonujących taką robotę? Zakładam się o 100zł że X360
nie podołałby takiemu przedsięwzięciu, głownie ze względu na dużo mniejszą moc obliczeniową
(115 a 218 GFLOPSów to cholerna różnica).


1. proponuje przestac wierzyc we bzdury o liczbie gflops publikowane przez producentow kart graficznych / procesorow / konsol. jest to czysto teoretyczna wartosc, ktora jest niemozliwa do osiagniecia.
2. "nie podolal" - nie wiem skad taka bzdura. obliczenia rozproszone polegaja na sumarycznej mocy podlaczonej maszyn a nie jednej podlaczonej maszyny. nawet gdyby cpu ps3 bylo dwa razy mocniejsze, x360 sprzedano kilka razy wiecej od ps3 i nic nie zapowiada zmiany. przemnoz sobie i wyciagnij wnioski co poradziloby sobie lepiej :D
3. ps3 zzre nieprawdopodobne ilosci energii. jesli ktokolwiek planuje brac udzial w tym eksperymencie, moze sobie spokojnie liczyc dodatkowy niemaly "abonament" za posiadacznie wlaczonego ps3 w wolnym czasie :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można coś takiego włączyć ściągając jakieś dodatki lub demko itp.
Tyle, że dochodzi jeszcze "abonament" za prąd...
PS Coś tu WoW''em mocno zajeżdża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chcial tylko nadmienić iż ten kij ma dwa końce. PS3 wcina sporo prądu. Jak tak pare milionów konsol sobie bedzie pracowalo w czasie "bezczynnosci" to niezle dostanie sie srodowisku. Ale co tam efekt cieplarniany, moze bedzie lekarstwo na raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę wyniki sprzedaży PS2 po tym samym okresie obecności na rynku, sprzeda się ich na prawdę dużo. Bez dogłębnej analizy zachowań odbiorców na rynku konsol, raczej trudno jest stwierdzić jak zachowają się klienci - a co za tym idzie - jak ukształtują się wyniki sprzedaży. Po nieco głębszym zapoznaniu się z wynikami sprzedaży (zarówno tymi PS3 jak i PS2), można śmiało przewidywać, że jeżeli wzrost sprzedaży PS3 utrzyma się na podobnym poziomie co PS2, to możemy liczyć na powtórkę z rozrywki. A wzrost sprzedaży jest o krok od nas - premiera w Europie. I jeżeli mogę być szczery - Wii to GC w innym pudełku i z innym sterowaniem, a to - jak dla mnie - stanowi crap pokroju ostatniej odsłony NFS. Wow, Wiilot wymiata? To spróbuj obsłużyć przeglądarkę internetową i inne użytkowe programy. Bo mi to przyszło z wielkim trudem. Widziałeś materiały video z GDC przedstawiające nowości Sony? Bo z tego co czytałem, zarówno developerzy jak i gracze przyjęli to niezwykle entuzjastycze. Taak, zaraz usłyszę "Nintendo rozważało wariant podobny do home i go odrzuciło bo blablabla" Hura, to znak że są nieco głupsi niż się spodziewałem. A może próbowali, ale przez nieudolność im nie wyszło? Szczerze - mam to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na końcu newsa troszkę problem z podmiotem. Kto będzie świadom rachunku za prąd? Przedstawiciele uniwersytetu?

Ale sama idea szczytna. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bycie fanboyem z pewnością ma jakieś zalety, np: życie jest o wiele łatwiejsze bo nie trzeba myśleć.

Gdybyś chociaż troszkę zmądrzał, dostrzegłbyś, że ten program można nawet uruchomić na procesorze posiadającym 800mhz. No ale po co, skoro jest się fanboyem? ;)
Coraz to smutniejsze, tracisz kontakt z rzeczywistością a ludzie śmieją sie z ciebie. Pora abyś zaczął sam myśleć, łączyć fakty. No cóż, wszystko przyjdzie z czasem.

Swoją drogą, wisisz mi 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować