Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista pomoże dojrzeć PeCetowemu graniu

74 postów w tym temacie

Hehe, "dojrzeć". I nic nam nie wmówi, że białe jest białe :-)

Akurat gry na PC sa coraz czesciej robione dla idiotow i Vista raczej ten trend poglebi, niz odwroci. Sa na szczescie jeszcze wyjatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edit: zreszta zazwyczaj, gdy mowiono o grze "latwiejszej do zrozumienia", oznaczalo to gre przystosowana dla matołków. Vide np. Oblivion.

Ostatni filmik z Bioshocka pokazuje niestety, ze chyba bedzie to zwyklutki FPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadome - rozrywka masowa, więc większość gier jest teraz krótka lub niezbyt skomplikowana. Zawsze się jednak znajdą produkty niszowe jak np. te Paradoxu. Poczekamy, zobaczymy, ale ja nie widzę w Viście nic aż tak rewolucyjnego. I jaki system ma niby wpływ na samą jakość gier? Przecież wszystko zależy od twórców. Za kilka lat pewnie wszyscy będą się śmiać z tego, co dzisiaj oni mówią. I zapewne podobne "wiadomości" usłyszymy przy kolejnym Windowsie (lub dowolnym innym systemie, jeśli Microsoft rzeczywiście zaprzestanie robienia serii Windowsów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najlepszą rzeczą w DX10 i Viście jest to, że "gry na PC będą łatwiejsze do kupienia, zainstalowania i zrozumienia" to gratuluję twórcom.
Łatwiej kupić? No tak.. bo... hm.. łatwiej można wymówić nazwę gry w sklepie? Czy może pudełka będą lżejsze?
Łatwiej zainstalować? Teraz jest klik, klik, klik i gotowe. Hm.. Zredukują to do dwóch klików. Niesamowite.
Łatwiej zrozumieć? Czyli... co... tutaj nie mam żadnego komentarza, bo bzdura to straszna. Chyba tylko tyle, że gdy będą dla idiotów. Super, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura Vista nadaje się tak do grania jak wiadro z piaskiem. Jest wolna, pamięcio żerna i zabugowana. DX10 być może oferuje nowe możliwości i bajery, ale co z tego jeżeli wszystko mogłoby chodzić od 10 do 50 razy szybciej, gdyby napisać cały system porządnie.

m$ jak zwykle promuje swoją beznadziejną technologię (.NET i DX), kosztem całego przemysłu komputerowego.

Vista to syf. XP niedługo przestanie być wspierany i za jakiś czas mogą pojawić sie problemy. Pozostaje się cieszyć, że Linuxy coraz lepiej wspierają gry, bo prawdopodobnie trzeba będzie na dobre zrezygnować z mulących okienek.

niezmiennie m$ sux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... jeśli dojrzałość oznacza zupełne cofnięcie się w rozwoju, to jesteśmy na dobrej drodze.

Tępy Oblivion, płytki Gothic 3 i największa szmira wśród samozwańczych erpegów, czyli Fable: The Lost Chapters, prosto od Microsoft games, Lionhead i pana Petera Bojajezdemartystom Molyneuxa

Skończymy jak konsole ;P
Z masą szmiry, która jedzie na samej grafice i testach wytrzymałości przycisków

Do bani :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shareware ftw!

:-)

Bardzo dobre gry RPG wydawane sa w shareware''ach... i bedzie ich wiecej, bo zbliza sie Age of Decadence... bedzie mozna pogrywac w klasowego rolpleja i smiac sie z Molyneux i jego pieska.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:15, Yezu napisał:

Vista to syf. XP niedługo przestanie być wspierany i za jakiś czas mogą pojawić sie problemy.
Pozostaje się cieszyć, że Linuxy coraz lepiej wspierają gry, bo prawdopodobnie trzeba będzie
na dobre zrezygnować z mulących okienek.

Niestety na Linuxa wciąż jest zbyt mało gier. A program Games for Windows ma temu zapobiec właśnie, aby twórcy robili gry tylko pod Windowsa (zapewne z obopólną korzyścią).

Dnia 16.03.2007 o 14:15, Yezu napisał:

niezmiennie m$ sux

W pewnych kwestiach - na pewno tak, ale bez przesady. Nie wszystko co robią, jest zawsze złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista śmierdzi, ale i tak będziemy musieli się na nią przesiąść, żeby grać w nowe gry... A za 2 lata nadejdzie Vienna i wtedy to dopiero wszyscy się oburzycie jak to tak można za duże wymagania i w ogóle. Zobaczycie, za pół roku, może rok większość z was będzie na codzień korzystała z Visty :)

Poza tym, DX10 to spory postęp w grafice, więc nie wiem czemu się na Microsofta oburzacie (gdyby nie MS, gry nie wyglądałyby tak, jak dzisiaj). Ktoś musi w końcu napędzać rynek. A to, że komuś się to nie podoba to inna sprawa.

Przemilczmy tutaj takie praktyki jak brak wsparcia dla OpenGL i konkurencji MS''a, bo to jeszcze poprawią. W końcu system kupuje się po to, żeby używać go jako funkcjonalnej platformy a nie dlatego, żeby być "w modzie". Zawsze zostaje też Cedega i Wine na Linuksa - i ja tak pewnie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:22, Monastor napisał:

Tępy Oblivion, płytki Gothic 3 i największa szmira wśród samozwańczych erpegów, czyli Fable:
The Lost Chapters, prosto od Microsoft games, Lionhead i pana Petera Bojajezdemartystom Molyneuxa


Nie zgadzam sie, fable to fajna gierka. Ma ładna grafike w porownaniu do wymagan sprzetowych i ogolnie jest wiele opcji do wyboru. Pewnie nawet nie grales w "największa szmire wśród samozwańczych erpegów" i odrazu oceniasz ze skoro od MS do musi byc micro-shit i "największa szmira wśród samozwańczych erpegów"

BTW - ciekawe, czy na co dzien korzystasz z windowsa i offica, skoro tak psy wieszasz na MS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem zbyt malo-pro zeby przejsc sobie na Linuxa ale wiem juz ze nie powinienem myslec "Czy" tylko "Kiedy" :) Windows sux, a Vista ma w sobie tylko DX10 tzn zmuszaja graczy do przejscia z XP do VISTY... A ten Ken Levine pewnie mial przelew na konto... z dopiskiem "pzdr. od MS" :p // szkoda tylko ze google nie wyda swojej wersji systemu bo pewnie byłby tak samo nie zawodny jak wyszukiwarka google i bez zbednych rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje opinia jest inna na ten temat, myślę że jednak Vista będzie miała jakiś wpływ ( już dziś możemy zuważyc wymóg jakim jest skrócony czas wczytywania się gry ). Pomyślcie jak wyglądała by branża gier gdyby nie Windowsy Bila? Kolejne systemy wnosily cos do branży gier, i sądzę również że teraz będzie podobinie. No bo niby czemu Gatesowi miało by zależec na kasie? Śpi na niej na codzień więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:35, Czedwik napisał:

> Vista to syf. XP niedługo przestanie być wspierany i za jakiś czas mogą pojawić sie problemy.

> Pozostaje się cieszyć, że Linuxy coraz lepiej wspierają gry, bo prawdopodobnie trzeba
będzie
> na dobre zrezygnować z mulących okienek.
Niestety na Linuxa wciąż jest zbyt mało gier. A program Games for Windows ma temu zapobiec
właśnie, aby twórcy robili gry tylko pod Windowsa (zapewne z obopólną korzyścią).
> niezmiennie m$ sux
W pewnych kwestiach - na pewno tak, ale bez przesady. Nie wszystko co robią, jest zawsze złe.


M$ robi dobre i zle uczynki. Dobre Np. Zrobili bardzo dobrego DX10 ktory daje bardzo duze mozliwosci i odciaza bardzo PC. Zle - DX10 bedzie tylko dla uzytkownikow Visty (o starych uzytkownikach XP zapomnieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:41, gogowitczak napisał:

Nie zgadzam sie, fable to fajna gierka. Ma ładna grafike w porownaniu do wymagan sprzetowych

No właśnie, o to chodzi w tym całym niby "dorastaniu", żeby ludzie tym się kierowali

Dnia 16.03.2007 o 14:41, gogowitczak napisał:

i ogolnie jest wiele opcji do wyboru.

No fakt... nie tylko na grafice się to opiera... przynajmniej tak piszesz
Teraz chętnie wysłucham jakie to opcje, bo ja żadnych znaczących nie zauważyłem.
Najbardziej wpływającym na rozgrywkę wyborem w całej grze była chyba rozdzielczość ekranu w menu ;P

Dnia 16.03.2007 o 14:41, gogowitczak napisał:

Pewnie nawet nie grales w "największa szmire wśród samozwańczych
erpegów"

Gdybym nie grał, to bym się nie wypowiadał. Niestety grałem i żałuję tego straconego czasu, tak samo jak pieniędzy wydanych na grę.

Dnia 16.03.2007 o 14:41, gogowitczak napisał:

odrazu oceniasz ze skoro od MS do musi byc micro-shit i "największa szmira wśród
samozwańczych erpegów"

Bzdura... zauważ, że pozostałe gry, o których pisałem negatywnie nie są od MS
Sam microsoft nie ma tu nic do gadania. Fable to gniot i bez pomocy M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:41, gogowitczak napisał:

BTW - ciekawe, czy na co dzien korzystasz z windowsa i offica, skoro tak psy wieszasz na MS


no i trafiłeś w samo sedno... jedyne co im wychodzi czasem to oprogramowanie biurowe i ewentualnie developerskie (nie licze symulatorów lotu - jedyne dobre gierki od nich- tak wiem uogólniam ... aby potwierdzic tezę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować