Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista pomoże dojrzeć PeCetowemu graniu

74 postów w tym temacie

Gdyby nie DX to... byłby OpenGL! Zresztą teraz jest i ma takie same możliwości jak DX10 i działa na XP, na Linuxie, a nawet na Macu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszyscy sceptycy za 3-4 lata (bo nie wierzę że za 2 lata wyjdzie Viena) jak wyjdzie nowy sytem będą pisać ...
no przecież ta Vista jest ok po co nam nowy badziew od MS .....hehe itd.
zobaczymy na czym będą śmigać za rok - ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby obaj panowie mają rację, ale to tak jak na koncertach charytatywnych gość z wielkiej firmy da wielgachny czek(oczywiście chodzi o wymiary nie o sumę) z kaską na słuszny cel tylko po by zrobić sobie reklamę tanim kosztem, gdyż reklama w tv byłaby niejednokrotnie droższa;] Wnioski są takie, że wmówi graczom, że potrzebują visty żeby grać i pewnie to osiągną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile mu za taki tekst zapłacili. Nie wspomniał o drobnym szczególe- niektóre starsze gry się nie uruchamiają na Viscie. Nie powiedział też chyba jednej z ważniejszych rzeczy- przy Viście jakość rozgrywki może spaść nawet o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie teraz tak mowicie. z xp bylo tak samo. wszyscy mowili ze zostana na 98 bo najlepszy. teraz wiekszosc uzywa xp. tak samo bedzie z vista okola 2010 kiedy wyjdzie vienna i wszyscy beda mowic ze vista najlepsza a wymagania nowego os sa za duze. tak bedzie juz zawsze. ja na viste sie przenosze jak juz w koncu nowego pcta zloze i poprawia wiekszosc bugow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę same problemy:
1. wzrost wymagań sprzętowych gier/ słaba optymalizacja kodu
2. denerwujące zabezpieczenia antypirackie (w kość dostają głównie legalni użytkownicy)
3. gry będą wspierały jedyny słuszny OS, kłopoty z uruchomieniem na innych platformach (zwłaszcza pod Linuksem)
4. optymalizacja danej gry pod karty graficzne konkretnego producenta
5. tworzenie "gier dla wszystkich" - spłycenie fabuły, mała innowacyjność, nastawienie na elementy zręcznościowe i oprawę audio-wizualną, nieuwzględnianie klientów niszowych
6. odcinanie kuponów - kolejne sequele starych sprawdzonych hitów, eksploatowanie legend aż do granic dobrego smaku, nowe pomysły staną się ryzykowne, lepiej stworzyć n-tą część dawnego przeboju (która najczęściej nie wnosi nic nowego)
7. gry single będą traktowane po macoszemu - nastawienie na multi, rozgrywkę sieciową i opłaty abonenckie
8. gry staną się coraz bardziej niedopracowane - konieczność instalowania wielu patchy, aby wreszcie cieszyć się rozgrywką
9. wydawanie gier krótkich, zapewniających nie więcej niż 20 godzin rozrywki (i stosowanie epizodów tak jak w Sin 2)
10. developerzy będą mieli coraz mniej do powiedzenia - utrata przez nich niezależności na rzecz nastawionych na zysk wielkich wydawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle rozbawiła mnie część wypowiedzi: "dążenie Microsoftu do sprawienia, że gry na PC będą łatwiejsze do kupienia, zainstalowania i zrozumienia". "Łatwiejsze do kupienia" - rozumiem, że kupno w sklepie internetowym lub zwykłym jest zbyt trudne dla przeciętnego gracza. "Łatwiejsze do zainstalowania" - czyli co? Przycisk "next" wciska się sam? "Łatwiejsze do zrozumienia" - Microsoft nie będzie wspierał gier, które są zbyt trudne dla przeciętnego przedszkolaka?
A tak w ogóle, to Vista nie jest dobra do grania, a to z tego powodu, że zabiera dużo mocy obliczeniowej kompa, a przeciętnego polskiego gracza nie stać na kupno nowego kompa, tylko dlatego, że jego nowy system zbyt spowalnia jego starą maszynę. DX10 jest fajny, ale nic go jeszcze nie wykorzystuje, więc ludzie czekają na gry pod DX10, obniżkę cen kart graficznych nVidii i premierę kart Ati, a to jeszcze trochę potrwa.
A poza tym, po co się przesiadać? Win98 sypał się co chwilę, więc ludzie się przesiadali. XP jest stabilny i wszystko można pod nim odpalić. Jakoś nie widzę, żeby na Viście poszedł taki Blood Omen 1 z ''96 (a nie po to go kupowałem na Allegro za 46 zł, żeby mi się teraz kurzył).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:01, man86 napisał:

A poza tym, po co się przesiadać? Win98 sypał się co chwilę, więc ludzie się przesiadali. XP
jest stabilny i wszystko można pod nim odpalić


hahaha lol xp stabilny? chyba jak nic na nim nie instalujesz i w ogole nic z nim nie robisz. a poza tym M$ skupi sie na viscie a xp z mala iloscia poprawek zacznie sie sypac.... ja czekam az nvidia wypusci wiecej kart dx10 zeby stanialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:53, scott napisał:

wszyscy sceptycy za 3-4 lata (bo nie wierzę że za 2 lata wyjdzie Viena) jak wyjdzie nowy sytem
będą pisać ...
no przecież ta Vista jest ok po co nam nowy badziew od MS .....hehe itd.
zobaczymy na czym będą śmigać za rok - ;)

Windows 2000SP4 - na tym świecie sa dwie opcje: dopóki architektura komputerów w miarę pozwala na używanie tego systemu, to z niego nie zrezygnuję. A gdy już Win2k będzie sie sypał na nowych kompach (tak jak dzieje sie z Win98 od czasu wprowaadzenia architektury 64 bit) to zainstaluję tylko linucha. Nie ma żadnego problemu. Na wine można odpalić wszystkie gry opengl, gorzej z DX, ale kiedyś przyjdzie taki dzień, że DX będzie stał w cieniu jego linuksowych odpowiedników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:09, will.i.am napisał:

hahaha lol xp stabilny? chyba jak nic na nim nie instalujesz i w ogole nic z nim nie robisz.


xp jest stabliny, chyba ze ktos nie umie poslugiwac sie komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2007 o 17:09, will.i.am napisał:

hahaha lol xp stabilny? chyba jak nic na nim nie instalujesz i w ogole nic z nim nie robisz.
a poza tym M$ skupi sie na viscie a xp z mala iloscia poprawek zacznie sie sypac.... ja czekam
az nvidia wypusci wiecej kart dx10 zeby stanialy

ja na nim gram (bo do innych rzeczy mam podstawowy system czyli znacznie lepszego Linuksa) i braku stabilności w przeciwieństwie do linii 9x nie zaważyłem, to jedna z jego nielicznych zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:22, Morgul napisał:

> hahaha lol xp stabilny? chyba jak nic na nim nie instalujesz i w ogole nic z nim nie robisz.


xp jest stabliny, chyba ze ktos nie umie poslugiwac sie komputerem

dokladnie. jak ma sie odpowiedni sprzet i umie korzystac z komputera to xp działa bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M$ czerpie ogromną kasę ze swojego sytemu i będzie go promować na wszelki możliwy sposób (bo to system komercyjny), z drugiej zaś strony vista musi być przyjazny użytkownikowi i wspierać nowe technologie. Tak więc każdy panów ma po części rację. Ja osobiście nie lubię windowsa, ale z niego korzystam (bo programy na których pracuję uruchamiane są tylko pod win32), więc jak będzie trzeba to zmienię na vistę. Nic człowiek nie zmieni, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:22, Morgul napisał:

> hahaha lol xp stabilny? chyba jak nic na nim nie instalujesz i w ogole nic z nim nie robisz.


xp jest stabliny, chyba ze ktos nie umie poslugiwac sie komputerem

no to inaczej... moze i xp jest stabilny ale aplikacje na nim juz nie. np nie uzywam windows media player 11 bo za kazdym razem gdy go wlacze on sie zacina no inajczesciej wylacza i wyswietla sie "czy chcesz wyslac raport o bledach do microsoftu?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łatwiejsze do kupienia - hmm, a co trudnego jest w pójściu do sklepu po wymarzoną grę? Lub co trudnego jest w zamówieniu gry choćby na gram.pl?
łatwiejsze do zainstalowania - typowe dla MS myślenie, użytkownicy to debile trza im pomóc, aby 1 klik wszystko załatwiał.
łatwiejsze do zrozumienia - nie mam pojęcia jaki wpływ na to może mieć Vista.

Vista jako przyszły system do grania. Jak na razie się to ani trochę chyba nie sprawdza. Duża zasobożertośc to po pierwsze. Podstawowa przyczyna czemu nie mam jeszcze Visty u siebie. Przeróżne testy i artykuły pokazują słabość Visty do gry. Przynajmniej dziś. A to znane i lubiane tytuły sprawiają dziwne problemy podczas instalacji, a to działają wolniej niż by od nich oczekiwano. Nie mówiąc już o niemożliwości uruchomienia gier wykorzystujących konkurencyjny OpenGL.

Moim zdaniem więcej racji ma na pewno Lombardi. Z jednej prostej przyczyny. MS jest wielką korporacją, monopolistą. A głównym celem korporacji jest zarabianie. Prędzej będą coś przedstawiać w pięknym świetle niż dbać o graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista pomoże dojrzeć PeCetowemu graniu do drenowania kieszeni/portfeli/kont bankowych (niepotrzebne skreślić) graczy przy każdej możliwej okazji. sam microsoft przyznał że gry będą działać przynajmniej 15% wolniej niż pod xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że na Vistę będzie warto się przerzucić dopiero za jakiś rok, kiedy komputer (mój...) będzie lepszy, a gierek nowej generacji będzie więcej, bo to one mają działać najlepiej na Viście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista to swietna nazwa. Tylko że ja ją nazwałem Viśta :) Słyszałem że się bardziej wiesza niż xp.
Ale słyszałem też że loadingi w grach muszą trwać 30s. Microsoft to wymyslił. Jak twórcy się nie przystosują to
nie będą mogli wydać gry na Viscie. Absurd!!! Po pierwsze sprawa ładowania jest indywidualna. Zależy od ilości ramu. Po drugie może to znaczyć tyle co nie jeden długi (ale wszystko wczytujący) loading ale wiecej krótszych.
M$ suxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wymóg visty, tylko games for windows. ale efekt ten sam, zamiast jednego dłuższego loading, please wait będą krótkie co kawałek. vista za to wymaga korzystania z direct3d (dobrze że się przynajmniej openal ostał (pewnie pomyłka któregoś z programistów) i można sprzętowo wspomagać obróbkę dźwięku (np dodać efekty 3d).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować