Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Konkurs na Najładniejsze Wizytówki i Gramsajty!!!

6998 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2013 o 00:39, Chaotizz napisał:

Brakuje mi tego konkursu. Poważnie.

Wiem co czujesz. Mi brakuje tego forum, a tego wątku najbardziej. Zwłaszcza gdy był tu jeszcze Lesz3u i stara gwardia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konkursy to teraz faktycznie może by się kilka ciekawych layoutów znalazło. Tylko problem jest inny - często ludziom się nie chce głosować. Dlaczego? Nie mam totalnie pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LESZ3u ciągle jest, stara gwardia z tego wątku też jeszcze czasami się pokaże. Szkoda, że obecnie sytuacja wygląda, jak wygląda. Sam konkurs wspominam bardzo miło, z tym, że sięgam pamięcią jeszcze czasów, gdy królowali tutaj bombel1981 i JohnLenon, którzy zaszyli się gdzieś i o których dzisiaj pewnie już mało kto pamięta. Szkoda, bo z chęcią zobaczyłbym, czym teraz się zajmują. Ja dalej bawię się grafiką - ciągle amatorsko, ale powoli zaczynam zajmować się poważniejszymi rzeczami. Zapraszam na lowcygier.pl, tamtejszy lay to moja sprawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniajcie layoutów. Jak byłem młody i gramsajt miał dla mnie sens (wow... nawet otrzymywałem jakieś komentarze! Blog to zupełnie inna sprawa :/), to Layouty były robione przez kilka osób, które przyjmowały prośby.

Rozwińcie formułę i oceniajcie treść (i ew. wygląd). Po co GS, który ładnie wygląda, a są na nim pierdoły powypisywane?

@LESZ3u
Layout, nic specjalnego. Prosty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o to to już nie mnie się powinieneś pytać. Na razie coś się dzieje i mam nadzieję, że dziać się w najbliższym czasie. Kurczę... w sumie to do regularnego pisania na GSie właśnie zachęciły mnie zapowiadanie zmiany na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie jak jest na poważniejszej formie publikacji, czyli blogu. Jeśli chcesz dostarczyć niezły wizualnie produkt, to musisz się napracować. Dostosowanie, DOSTOSOWANIE, gotowego szablonu to mojego bloga zajęło mi dwa dni (pisanie, testowanie, dodawanie kolejnych linijek, kolejne modyfikacje).
Piszę o tym, bo to chyba jedyna zmiana, która może coś zmienić. Komentarze działają, pudełeczka masz. Gramsajt jest jak Blogger dla amatorów. Nic nie musisz robić.

Wielką zaletą GSa jest jednak to, że masz stały feedback. Nawet jeśli ktoś wejdzie przez przypadek, to jest spora szansa, że skomentuje. Na blogu zewnętrznym tak nie ma :/

Mogliby wrzucić trendujące posty, a nie tylko strony. To by była ciekawa zmiana...

Anyway, ocenianie wyglądu bloga nie ma obecnie sensu dopóki nie pojawi się CSS. Bez tego... Trzy grafiki wystarczą, żeby zrobić stronę. Ocenianie treści, to trudna sprawa, ale zdecydowanie więcej warta jest nagroda za treść, niż za layout, zazwyczaj i tak nie zrobiony przez nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest na blogu, bo jakby nie patrzeć jednego mam i ok - trzeba trochę zrobić, żeby to jakoś wyglądało. Tutaj jestem faktycznie ze względu na to ze względu na prostotę i też taka była główna idea gramsajtów - aby były proste. W sumie to też był taki moment, który pamiętam, że często osoby z GSów po prostu przenosiły się na inne miejsca blogowe.

Co do samej oceny treści to też nie do końca teraz można to zebrać. Jak teraz sam to widzę - są wpisy naprawdę ciekawe i gramsajty fajnie prowadzone. Nawet w ostatnim miesiącu pojawiło się dwóch naprawdę obiecujących Gramowiczów. Jednak no właśnie - konkurs na Gramsajt Roku zamarł (nie winię tutaj MyGramy ani trochę), niby Gramik też coś zrobił, żeby własnie oceniać treść GSów. Konkurs na layout zamarł właśnie z tego powodu, że większość z nich była robiona ręką tych samych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Społeczność by musiała się przyczynić do wzrostu popularności, a jak widzę stało się tutaj trochę Miasto Gier. Każdy każdego znam, nowych nie wpuszczają do grona. Moderatorzy banują jak banowali. W ogóle odkąd forum odłączyło się od CDP, to moim zdaniem zaczęło się staczać.

Jakby była społeczność, to oni mogliby nominować blogi, albo wpisy. Pierwsze 50 nominowanych zostaje gruntownie przejrzane i zakwalifikowane. Z tej 50 wybiera się 10 i oddaje głosy publice. Coś jak 1UP, ale tam dużo osób pisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę z tego może wychodzić, że społeczności albo nie ma albo też po prostu wychodzi z założenia - jak to ktoś może wygrać polecony przeze mnie, jak ja nie wygram, bo mnie nikt nie zgłosi. Ale to już jest po jakiś moich przemyśleniach. Co do ilości blogów/wpisów to nawet nominowane 20 i wyłonienie najlepszej piątki byłoby sporym sukcesem jak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wrzucać "reprinty". Możecie mnie nominować. Ale tak serio. Pisałbym na gramsajta, bo jest w sumie wygodny, ale ja staram się zyskać jakiś kontakt z wydawcami/producentami gier. Dla nich potrzebne są statystyki. Nie wiem, czy chciałbym pisać gdzieś, gdzie wchodziłoby więcej osób niż na mojego bloga i nie nabijało mi statystyk. Czułbym się jakbym sam sobie strzelał w stopę... kolano... z łuku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może powiem inaczej - jeśli będzie więcej zgłoszeń i uda mi się pogadać z "zielonymi" to możemy pomyśleć nad reaktywacją konkursu, może nawet z małymi nagrodami... bo dobrze by było do tego wrócić choćby w majowej edycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co się stało, że trzeba się kontaktować z Ekipą, aby reaktywować konkurs? Jak pamiętam, to zawsze było pełno zgłoszeń, a teraz jakby konkurs zamarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurs sam w sobie zamarł już dość dawno, my próbowaliśmy go reaktywować, ale nic z tego nie wyszło. Chodzi tutaj tez o to, aby hm... po prostu żeby więcej osób wzięło w nim udział, ewentualnie lekko to nagłośnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować