Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Konkurs na Najładniejsze Wizytówki i Gramsajty!!!

6998 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 22:06, Velociraptor napisał:

A propo to wie ktoś już może czy i kiedy wejdą tutaj wizytówki??? :)


O ile wiem - wizy maja być..
Ale kiedy to nikt nie wie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:30, Modest-Vermin napisał:

Ta rutyna i schematyczność tematów jest troche nie potrzebna.


Trza było poczytać kilka postów.
My juz nawet konkurs na najlepszą wizę robimy :)
Tak, dobrze czytasz - właśnie trwa konkurs na najlepszą wizę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie znow nie zawiesi przegladarka przy wejsciu na Twoja wie to zobacze ;). Na razie dwa razy wszystko padlo, a za 3-cim chcialo cos ciagac, wiec sie nie zgodzilem :/. COS Ty tam walnal ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 15:52, Piotrek K. napisał:

Jak mi sie znow nie zawiesi przegladarka przy wejsciu na Twoja wie to zobacze ;). Na razie dwa razy wszystko padlo, a za
3-cim chcialo cos ciagac, wiec sie nie zgodzilem :/. COS Ty tam walnal ?!

Eee.. Co ?
Dobra, po prostu dodałem jedną linijkę do kodu - która odtwarza w tle muzyczkę z mida (kilka kilobajtów) :) Taki mały akcent, który jakoś tak pasuje mi do tej wizy - tylko jeszcze tekst będę musiał zmienić :)
A pod jaką przeglądarką odpalałeś? Bo u mnie i pod IE i pod Operą muzyczka ładnie się odtwarza, nic nie chce ściągać :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 15:48, Modest-Vermin napisał:

Czyli poprostu trzeba zrobic stronę o wyglądzie przypominającym starą wizytówke ?


Wystarczy ściągnąć sobie stary profil z wizą. Tu masz linka:
http://demo_bytom.w.interia.pl/_[%20profil%20].htm
Wystarczy ściągnąć na dysk, podmienić tło i zmienić kilka linijek kodu :)
Potem wrzucasz na jakiś darmowy serwerek i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firefox ;). A co do muzyki to u mnie nic nie gra ;P. Jest tylko obrazek od wtyczki ''adblock'', ze cos pod wizytowka jest umieszczone.

A teraz co do pomyslu, to... wiesz generalnie to jest to konkurs na najladniejsza wizytowke, a akurat ten element do niej nie nalezy ;). Wolalbym jednak, zeby odstepstw bylo jak najmniej, bo niedlugo sie okaze, ze aby wybic sie z tlumu, trzeba bedzie robic wizy trojwymiarowe z zakrzywiona czasoprzestrzenia :P. Nic nie stoi na przeszkodzie zrobienie innego Konkursu gdzie bedzie panowal pelny freestyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:08, Piotrek K. napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie
zrobienie innego Konkursu gdzie bedzie panowal pelny freestyle :P


Ok.. To dźwięk zaraz wywalę :)
Ale w najbliższej specjalnej będzie fristjl, dobra? :>

A brak wtyczki ci się wyświetla, bo nie masz jakiegoś kodeka do FF :/ Bo właśnie pod wizą jest okienko, gdzie ma być odgrywana muzyka :) Ja pod Operą miałem to samo, ale z mp3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:23, DemoBytom napisał:

Ale w najbliższej specjalnej będzie fristjl, dobra? :>

Specjalna odbedzie sie na nowych wizytowkach, wiec trudno powiedziec CZEGO mozna sie spodziewac ;). No chyba, ze bedzie trzeba czekac z 2 miechy na nie ;P...

Dnia 12.10.2005 o 16:23, DemoBytom napisał:

A brak wtyczki ci się wyświetla, bo nie masz jakiegoś kodeka do FF :/

Domyslam sie, inaczej by mnie nie proszono o sciagniecie aktualizacji do QuickTime''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, muzyka, co jeszcze ;p Za stary jestem do konkursu chyba, nie dla mnie te wszystkie nowinki techniczne ;p Muszę pamiętać by najpierw czytać wszystkie posty, bo przeczytałem post DB i zastanawiałem się ładnych parę minut co tam może być nietypowego, że się pyta o zgodę czy ta wersja może być ;> W każdym razie już na przyszłość chcę wyrazić moją opinię - muzyka nie !, trójwymiarowe wizytówki z zakrzywioną czasoprzestrzenią jak najbardziej jak się komuś uda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, muzyka, co jeszcze ;p Za stary jestem do konkursu chyba, nie dla mnie te wszystkie nowinki techniczne ;p Muszę pamiętać by najpierw czytać wszystkie posty, bo przeczytałem post DB i zastanawiałem się ładnych parę minut co tam może być nietypowego, że się pyta o zgodę czy ta wersja może być ;> W każdym razie już na przyszłość chcę wyrazić moją opinię - muzyka nie !, trójwymiarowe wizytówki z zakrzywioną czasoprzestrzenią jak najbardziej jak się komuś uda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:36, LifaR napisał:

trójwymiarowe wizytówki z zakrzywioną czasoprzestrzenią jak najbardziej jak się komuś uda ;-)

No to wpisz juz na 1-szym miejscu moje imie ;). Mam tylko nadzieje, ze dotrzymasz slowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:30, Piotrek K. napisał:

> Ale w najbliższej specjalnej będzie fristjl, dobra? :>
Specjalna odbedzie sie na nowych wizytowkach, wiec
trudno powiedziec CZEGO mozna sie spodziewac ;). No chyba, ze bedzie trzeba czekac z 2 miechy na nie ;P...


No to jakaś tam następna.. Bo mam jeden pomysł,ale bez muy to ta wiza traci tak z 80% swojego przekazu :(

Dnia 12.10.2005 o 16:30, Piotrek K. napisał:

Domyslam sie, inaczej by mnie nie proszono o sciagniecie aktualizacji do QuickTime''''a :)


Do QuickTime? O_O Przecież to są midy O_O do tego to komórka powina wystarczyć O_O
=)

Lifar

Dnia 12.10.2005 o 16:30, Piotrek K. napisał:

W każdym razie już na przyszłość chcę wyrazić moją opinię - muzyka nie !, trójwymiarowe wizytówki z zakrzywioną czasoprzestrzenią jak najbardziej jak się komuś uda ;-)


A czemu muza nie? W końcu to też element wizy.. No może być elementem :)
Oczywiście że dodawanie ogromnej 2 godzinnej mp3 mija się z celem.. Ale taki miły midzik, który kilka kilko zajmuje...
W końcu są też "prawdziwe" kartki co grają.. Czemu więc nasze wizy nie mogły by od czasu do czasu zagrać :)
Pewnie, że nie chcę wprowadzać takiego standardu do ramowych konkursów.. To byłaby zdecydowana przesada. Ale tak od czasu do czasu, w jakiejś Edycji Specjalnej, która z założeń ma się różnić od innych, mogła by to być miła odskocznia od klasycznych wizytówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, tylko ciekawe kiedy w końcu te wizytówki wprowadzą ponownie. Mam nadzieję też, że będą one dopracowane pod inne przeglądarki niż IE (przypominam, że na poprzednim forum nie działało np. wyszukiwanie userów pod FF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 16:38, Piotrek K. napisał:

No to wpisz juz na 1-szym miejscu moje imie ;). Mam tylko nadzieje, ze dotrzymasz slowa :D

---> Gdzie mam wpisać ;p Napisałem że się na nie zgadzam, nie że będe na nie głosował ;p Ale jak się [pstarasz, czemu nie ;-) Trójwymiarowy napis Dyskwalifikacja w tle wizy byłby bardzo fajny :D

DB -> Z tego co ja pamiętam, to Edycje Specjalne różniły się jednorodną tematyką dla wszystkich użytkowników i czym więcej ;-) Ale pisałeś już coś w tym temacie o dorabianiu do tego jakiejś fabuły w którejśc edycji [jeśli dobrze zrozumiałem], teraz muzyka, były gify, dojdzie bardziej rozbudowana animacja, filmy, a na końcu zrobimy z tego grę. Niby muzyka to mało, szczególnie w midzie, ale zaczniemy od tego, a nie wiadomo gdzie skończymy. Ale jeśli pomysł miałby zastosowanie tylko w Edycjach Specjalnych... no trudno, najwyżej będę je sobie odpuszczał, o ile nie zmienię zdania ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 17:41, LifaR napisał:

DB -> Z tego co ja pamiętam, to Edycje Specjalne różniły się jednorodną
tematyką dla wszystkich użytkowników i czym więcej ;-) Ale pisałeś już coś w tym temacie o dorabianiu do tego jakiejś fabuły
w którejśc edycji [jeśli dobrze zrozumiałem], teraz muzyka, były gify, dojdzie bardziej rozbudowana animacja, filmy, a na
końcu zrobimy z tego grę. Niby muzyka to mało, szczególnie w midzie, ale zaczniemy od tego, a nie wiadomo gdzie skończymy.
Ale jeśli pomysł miałby zastosowanie tylko w Edycjach Specjalnych... no trudno, najwyżej będę je sobie odpuszczał, o ile
nie zmienię zdania ;>


Edycje specjalne są różne. Jedne mają tą samą tematykę.. Inne mają fabułę.. :)
Gify pojawiły się, chyba jako naturalna kolej rzeczy.. po prostu zwykłe obrazki zaczeły usrom nie wystarczeć... Taka wizowa ewolucja,w której ja nie widzę nic złego..
Zresztą nikt nie każe ci wykożystywać gifów we własnej wizie. Sam nie miałem zamiaru tego robić.. To co widzisz w mojej obecnej wizie konkursowej - to po prostu taka "wizja" jaką miałem w momencie jak zobaczyłem tego screena. Nawet gdyby wcześniej nikt gifów nie uzywał - ja bym to pewnie właśnie tak przedstawił ;)
A o filmie to sam myślałem, jakby go tak wrzucić do wizy już daaaaaaaawno temu ;P
I czemu miałbyś sobie odpuszczać Edycje Specjalne? Ja nie zamierzam robić konkursu gdzie każdy będzie musiał mieć muzę w tle.. Chciałem tylko dopuścić taką możliwość...
W końcu już kiedyś dopuszczaliśmy możliwość małej ingerencji w kod strony ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 17:54, DemoBytom napisał:

Edycje specjalne są różne. Jedne mają tą samą tematykę.. Inne mają fabułę.. :)

---> Możliwe, pisałem o moich wspomnieniach ;-)

Dnia 12.10.2005 o 17:54, DemoBytom napisał:

Zresztą nikt nie każe ci wykożystywać gifów we własnej wizie.

---> Owszem, nikt nie każe mi tego robić, ale gdy coś przyjmie się jako standard, to będę musiał się albo przystosować, albo wycofać innego wyjcia nie widzę niestety ;-)

Dnia 12.10.2005 o 17:54, DemoBytom napisał:

Sam nie miałem zamiaru tego robić.. To co widzisz w mojej obecnej wizie konkursowej - to po prostu
taka "wizja" jaką miałem w momencie jak zobaczyłem tego screena. Nawet gdyby wcześniej nikt gifów nie
uzywał - ja bym to pewnie właśnie tak przedstawił ;)

---> Co do tych gifów, to akurat nie pisałem o Twojej wizie, tylko o tym co pisałeś wcześniej że TYHE je zastosowała wcześniej. Bo Twoja wiza u mnie wyświetla się jakby w tle była pierwsza klatka animacji. Ale po przeczytaniu Twojego posta, zapisałem tło na dysku i dopiero zobaczylem co tak naprawdę zrobiłeś z wiza ;-) Niestety nie zobaczę jak Twa wiza powinna wyglądać.

Dnia 12.10.2005 o 17:54, DemoBytom napisał:

I czemu miałbyś sobie odpuszczać Edycje Specjalne? Ja nie zamierzam robić konkursu
gdzie każdy będzie musiał mieć muzę w tle.. Chciałem tylko dopuścić taką możliwość...

---> Na razie nie zamierzasz, nie wiemy co będzie później, może i zrobisz taki konkurs a ja zmienię zdanie, nic nie wiadomo ;-) Ale gdybym zdania nie zmienił to patrz odpowiedź na pierwszą część Twojego postu.

Dnia 12.10.2005 o 17:54, DemoBytom napisał:

W końcu już kiedyś dopuszczaliśmy możliwość małej ingerencji w kod strony ;>

---> Czyli zamianę jednych słów innymi. Wizytówka to głównie słowa, z tym że my skupiamy się bardziej na czym innym, taka idea konkursu. Ale nie zmienia to tego, że jeśli wklepiemy inny tekst niż przewidzieli twórcy wiza wizą pozostanie, jedynie tekst będzie bardziej pasował do klimatu reszty wizy. Już wolę te animacje gifowe, bo możliwość dania gifa na tło z tego co pamiętam była, muzyki nie. Ot takie mam zdanie, może dziwne ale własne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 18:10, LifaR napisał:

---> Owszem, nikt nie każe mi tego robić, ale gdy coś przyjmie się jako standard, to będę musiał się albo przystosować, albo wycofać innego wyjcia nie widzę niestety ;-)


Tp ja cię uspokoję :) Ta edycja, przynajmniej narazie, to mój jedyny taki "gifowy" wyskok :) Też raczej nie będę z tego kożystać :)
Będziesz mieć sojusznika :>

Dnia 12.10.2005 o 18:10, LifaR napisał:

---> Co do tych gifów, to akurat nie pisałem o Twojej wizie, tylko o tym co pisałeś wcześniej
że TYHE je zastosowała wcześniej. Bo Twoja wiza u mnie wyświetla się jakby w tle była pierwsza klatka animacji. Ale po przeczytaniu
Twojego posta, zapisałem tło na dysku i dopiero zobaczylem co tak naprawdę zrobiłeś z wiza ;-) Niestety nie zobaczę jak
Twa wiza powinna wyglądać.


A mógłbyś napisać na jakiej przeglądarce się gif nie wyświetla. I czy z innymi gifami też masz problem z wyświetlaniem?

Dnia 12.10.2005 o 18:10, LifaR napisał:

---> Na razie nie zamierzasz, nie wiemy co będzie później, może i zrobisz taki konkurs a ja zmienię zdanie, nic nie wiadomo ;-) Ale gdybym zdania nie zmienił
to patrz odpowiedź na pierwszą część Twojego postu.


Co to to nie. Na pewno nigdy nie dopuszczę do wymuszania jakichkolwiek zmian w kodzie wiz. Jak napisałem. Dodanie muzyki, IHO powinno być tylko możliwością, a nie przykazaniem bożym :) I nie możliwościa zawsze. Może być raz, w jednym konkursie. MOże być raz na jakiś czas.. Ale tez nie za często, bo żeczywiście przeładujemy się niepotrzebnymi "śmieciami"... Też nie chcę, by standardem konkursu zrobiło się np. Gif w tle, + muzyka + gif w Avatarze i koniecznie bez tekstu.. Nie, chciałem wprowadzić małe urozmaicenie od "zwykłego" konkursu :)

A z drugiej strony - kiedyś za starych czasów, panowała moda na to, by nie mieć avatara, pamiętasz? Teraz się to powoli zmienia. :> Każda moda, na wszystko przemija, na gify czy muze pewnie też :>

Dnia 12.10.2005 o 18:10, LifaR napisał:

---> Czyli zamianę jednych słów innymi. Wizytówka to głównie słowa, z tym że my skupiamy się bardziej
na czym innym, taka idea konkursu. Ale nie zmienia to tego, że jeśli wklepiemy inny tekst niż przewidzieli twórcy wiza wizą pozostanie, jedynie tekst będzie bardziej pasował do klimatu reszty wizy. Już wolę te animacje gifowe, bo możliwość dania gifa na tło z tego co pamiętam była, muzyki nie. Ot takie mam zdanie, może dziwne ale własne ;-)


Wiesz.. ja też tylko dodałem kilka słów ;>
Zgadzam się, że wiza powinna zostać wizą, dlatego nawet tu mozesz coś o mnie przeczytać. A muzyka miała tylko właśnie budować klimat wizy. Nie miała być głównym środkiem przekazu. Dlatego tez dodałem opcję włączania jej i wyłączania. W centrum nadal miało być tło i tekst w niego wkomponowany.. Jakoś tak nie wiem, ale jak spojżałem pierwszy raz na ten obrazek w tle, od razu zobaczyłem efekt rozjaśniającego się tła i tą właśnie muzę w tle.. Jakos tak wyszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować