Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Gra, która najbardziej was rozczarowała

656 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2007 o 17:47, Marcin321 napisał:

> Najbardziej mnie rozczrował Wiedźmin... fabuła, dźwięk, dialogi i muzyka... fatalne. Wole
gothic
> 3

To co wymieniłeś rozczarowało mnie właśnie w Gothicu 3, no może poza dźwiękiem bo muzyka była
świetna, spolszczenie też było nie zgorsze :) Pozatym w Wiedźminie urzekło mnie to co ciebie
rozczarowało: świetna fabuła, piękna muzyka, jedyne w swoim rodzaju dialogi (w żadnym rpg-u
nie uświadczysz takich dialogów) :)

W gothic 3 są też fajne dialogi. Ja nie lubie wiedźmina dialogów bo są w styl;u: napuszeni bohaterowie i ich pompatyczny ton i wdodatku archaizmy i staropolski język. Fatalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 17:48, dobrakos napisał:

> A mnie Icewind Dale II... liczylem na lepszą grafike! I system walki tez jak dal mnie
taki
> sobie ;/
zadziwil mnie Twoj post, grafika w ID2 jest naprawde ladna, nie wiem jak mozna sie tym rozczarowac.
To bodajze najladniejsza gra na silniku infinity ! system walki tez jest super, zgodny z 3.
edycja D&D i mi np zdecydowanie bardziej odpowiada od tego z ID1. Jedyne na czym mozna sie
naprawde zawiesc w Icewind Dale (cala seria) to fabula ktora jest tylko tlem do walki ktorej
jest imho ciut za duzo.

Lol :O Mialem ustawione Icewind Dale II na opcjach graficznych wyusokich.. no cóż może kwestia gustu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 17:51, Mystix napisał:

Lol :O Mialem ustawione Icewind Dale II na opcjach graficznych wyusokich.. no cóż może kwestia
gustu ;]

Cóż jak się spodziewałeś grafiki takiej jak w Oblivionie to się nie dziwię, żeś się rozczarował. ID 2 ma bardzo ładna grafikę 2D, która nawet zbytnio się nie zestarzała i może się podobać. A system walki to już poezja. Zgodny z D&D 3, interfejs też bardzo dobry. Jest bardziej rozbudowany od tego co było w jedynce i może się to niektórym nie podobać, ale ja sądzę, że walki są dzięki temu bardziej urozmaicone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tytułów mnie rozczarowało, większość (może wszystkie) zostały tu wymienione.
Przedewszystkim Driv3r. Pozatym Morrowind. Spodziewałem się tytułu który przyciągnie
mnie do monitora na długie dni, jednak zniknął on z dysku po kilku godzinach.
Dorzucę jeszcze Gothica III. Również spodziewałem się hitu, wyszło jednak... Lepiej niż
przeciętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotchic 3 - twórcy odwrócili się od starych fanów by mieć nowych - najbardziej rozczarowały mnie djalogi i fabuła .
po częsci WIedzmin - cholendarne wymagania jak na polską produkcje

Ogólnie to chyba wyrastam z gier żadna nie ma już takiego uroku jak kiedyś :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 17:49, Matias16162 napisał:

W gothic 3 są też fajne dialogi. Ja nie lubie wiedźmina dialogów bo są w styl;u: napuszeni
bohaterowie i ich pompatyczny ton i wdodatku archaizmy i staropolski język. Fatalnie


Ale te dialogi nie są aż tak fajne jak w Wiedźminie :D Nie podoba ci się że są archaizmy i staropolski język? A czego się spodziewałeś po grze, która jest przedstawiona w realiach średniowiecza? Tekstu typu "joł ziomal przynieś mi dziesięć skór wilka to dam ci super pierścionek dający +50 do wszystkich umiejętności"? W takich czasach właśnie tak mówiono drogi chłopcze. Napuszeni bohaterowie i ich pompatyczny ton czyni ich postaciami bardziej wyrazistymi i ciekawszymi niż te Gothica. Wymień mi przynajmniej 5 bohaterów z Gothica 3, których zapamiętałeś na dłużej względem ich charakteru (tylko nie wymieniaj tych co się w poprzednich częściach pojawili), w Wiedźminie takich godnych zapamiętania znajdziesz co najmniej 20-tu :) A postać Jaskra, Zoltana, Magistra, Talara, Azara Javeda czy nawet klawisza Siemka jest nie zapomniana, przynajmniej w moim odczuciu. I nie mów mi proszę że wywyższam tę grę bo jest polska i tak dalej, jestem fanem serii Gothic od dobrych paru lat. Obie gry są świetne, ale Wiedźmin o wiele bardziej mi się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 17:49, Matias16162 napisał:

W gothic 3 są też fajne dialogi. Ja nie lubie wiedźmina dialogów bo są w styl;u: napuszeni
bohaterowie i ich pompatyczny ton i wdodatku archaizmy i staropolski język. Fatalnie



Miałem nie komentować typów innych, ale tego zostawić od tak nie mogę... Ty wiesz co to znaczy pompatyczny? I gdzie go widzisz w Wiedźminie? W Gothic''ach to dopiero pompatycznie jest (Oooo Bezimiennny musisz uratować świat przed atakiem smoków uuu)... Archaizmy i staropolski język... tak jaka i to, że ci się świat gry nie podoba (na gs tak napisałeś) świadczą tylko o tym, że nie czytałeś Sapka... A te dwie rzeczy właśnie dodają charakteru tak grze jak i jej pierwowzorowi...

Moje rozczarowania:
Wszystkie Gothic''i -jakoś nie mogę polubić tej serii... Mizerna (IMHO) fabuła, mnogość bugów i zrąbany system walki

NFS: Carbon - MW super wreszcie brak tych "ziomalskich" nocnych wyścigów i przymusowego tuningu optycznego, a Carbon ta taki MW w nocy...

Star Wars: Force Unleashed - bo nie ma na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrąbany system walki?! Taa... może w gothic 3 ale w g1 i g2 napewno nie. W wiedźminie to dopiero jest zryte. Jakieś ciosy super, zero realizmu. Nie czytałerm Sapka, ale film oglądałem. Film równie kiepski jak ta gra i co że w średniowieczu? Nie każdy jest wykształconym polonistą itp że wszystko rozumie i nie musi poddawac obróbce w myślach słów wypowiadanych przez bohaterów. A ten cytat co że Bezimienny musi zlikwidowac smoki uuuu... skąd to wziołeś? Napewno nie z gry. Tylko 1 osoba powiedziała że koniecznie musi załatwic smoki i to na początku gry. A w gothic 3? Tam nic nie musisz. 3 zakończenia po różnych stronach. Zaraz powiesz że w wiedźminie też tak jest ale co z tego? Liczy si klimat i to bardziej ni cokolwiek innnego. Jakođ super klimatu w wiedminie nie poczulem, ba o ile wogle da sie go odczuc. W gothicach nklimat super. A i jesli fabula bylaby dobra a taka musi byc to co innego. tymczasem wiedzmin ma fabule zryta jak system walki w gothic 3. gra nie powinna sie wogole ukazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kane & Lynch. Za brak możliwości gry na padzie innym niż xboxowy, a co za tym idzie brak możliwości gry w trybie coop. Nie po to kupowałem grę na PC żeby kupować xboxowego pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:31, Matias16162 napisał:

Nie czytałerm Sapka, ale film oglądałem.


Rzecz w tym, że żeby faktycznie poczuć klimat gry, trzeba przecytać AS''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie... Totalnie widać, że nie rozumiesz świata stworzonego przez sapka "Jakieś ciosy super zero realizmu", to tak jakbym napisał o Gothic''ach "Jakieś debilne orki, mnie gonią, zero realizmu" I wątpię żebyś pograł w Wiedźmina dłużej skoro twierdzisz, że nie ma klimatu i ma zryta fabułę... Nie napiszę, że Wiedźmin jest idealny, ale żaden Gothic (który dla mnie nie jest nawet RPG choć nie wiem czemu xD) nie dorasta mu do pięt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:31, Matias16162 napisał:

Zrąbany system walki?! Taa... może w gothic 3 ale w g1 i g2 napewno nie. W wiedźminie to dopiero
jest zryte. Jakieś ciosy super, zero realizmu. Nie czytałerm Sapka, ale film oglądałem. Film
równie kiepski jak ta gra i co że w średniowieczu? Nie każdy jest wykształconym polonistą itp
że wszystko rozumie i nie musi poddawac obróbce w myślach słów wypowiadanych przez bohaterów.
A ten cytat co że Bezimienny musi zlikwidowac smoki uuuu... skąd to wziołeś? Napewno nie z
gry. Tylko 1 osoba powiedziała że koniecznie musi załatwic smoki i to na początku gry. A w
gothic 3? Tam nic nie musisz. 3 zakończenia po różnych stronach. Zaraz powiesz że w wiedźminie
też tak jest ale co z tego? Liczy si klimat i to bardziej ni cokolwiek innnego. Jakođ super
klimatu w wiedminie nie poczulem, ba o ile wogle da sie go odczuc. W gothicach nklimat super.
A i jesli fabula bylaby dobra a taka musi byc to co innego. tymczasem wiedzmin ma fabule zryta
jak system walki w gothic 3. gra nie powinna sie wogole ukazac.


Eeech... W Wiedźminie system walki nie jest realistyczny bo takim uczynił go Sapkowski opisując w swoich książkach jak wygląda wiedźminski styl walki. Lata treningów oraz mutacje na nim przeprowadzone powodują że Geralt jest w stanie machać mieczem niczym jakiś Jedi. Czepiasz się dialogów, nie trzeba być wykształconym polonistą by rozumieć o co chodzi, jestem "trójkowym" uczniem z polaka i nie miałem zbytnich problemów za każdym razem jak pojawiły się jakieś archaizmy, jakbyś czytał książki fantasy to byś wiedział o co chodzi :P Przeczytaj książkę to poczujesz ten klimat, bo film i serial to taki syf że nie warto marnować na niego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielkim rozczarowaniem był LOKI. Dobrze, że przynajmniej nie był drogi...
Na drugim miejscu stawiam chyba S.T.A.L.K.E.R.a. Nie mogę jakoś się do niego przekonać. ;/ To chyba tyle, jeśli chodzi o gry z tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 20:04, 8bit napisał:

Dla mnie wielkim rozczarowaniem był LOKI. Dobrze, że przynajmniej nie był drogi...
Na drugim miejscu stawiam chyba S.T.A.L.K.E.R.a. Nie mogę jakoś się do niego przekonać. ;/
To chyba tyle, jeśli chodzi o gry z tego roku.

Czemu Stalker ci się nie podoba? Mi bardzo przypasował klimat i realia , ew. przeszkadzały dialogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 19:31, Matias16162 napisał:

Zrąbany system walki?! Taa... może w gothic 3 ale w g1 i g2 napewno nie. W wiedźminie to dopiero
jest zryte. Jakieś ciosy super, zero realizmu. Nie czytałerm Sapka, ale film oglądałem. Film
równie kiepski jak ta gra i co że w średniowieczu? Nie każdy jest wykształconym polonistą itp
że wszystko rozumie i nie musi poddawac obróbce w myślach słów wypowiadanych przez bohaterów.
A ten cytat co że Bezimienny musi zlikwidowac smoki uuuu... skąd to wziołeś? Napewno nie z
gry. Tylko 1 osoba powiedziała że koniecznie musi załatwic smoki i to na początku gry. A w
gothic 3? Tam nic nie musisz. 3 zakończenia po różnych stronach. Zaraz powiesz że w wiedźminie
też tak jest ale co z tego? Liczy si klimat i to bardziej ni cokolwiek innnego. Jakođ super
klimatu w wiedminie nie poczulem, ba o ile wogle da sie go odczuc. W gothicach nklimat super.
A i jesli fabula bylaby dobra a taka musi byc to co innego. tymczasem wiedzmin ma fabule zryta
jak system walki w gothic 3. gra nie powinna sie wogole ukazac.

Wiedzio Gotha bije pod względem klimatu na głowę. Moim zdaniem w żadnym RPG nie ma lepiej odwzorowanych miast. Filmem się nie kieruj , bo był bezdennie kiepski. A kiedy pisesz , że zryta fabuła to podaj przykłady.
Pmaptyczne dialogi... Obejrzyj filmik , tyle powiem. UWAGA BLUZGI
http://pl.youtube.com/watch?v=fGx7eI-S0Ug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 20:04, 8bit napisał:

Dla mnie wielkim rozczarowaniem był LOKI. Dobrze, że przynajmniej nie był drogi...
Na drugim miejscu stawiam chyba S.T.A.L.K.E.R.a. Nie mogę jakoś się do niego przekonać. ;/
To chyba tyle, jeśli chodzi o gry z tego roku.

Ja z kolei rozumiem S.T.A.L.K.E.R.''a. Ale co złego widzisz w LOKI? Podobno loki modne ostatnio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tiaa... a ja jestem święty :D
Debilne orki? I dobrze są przeciwnicy :D
Popza tym gothic to może i nie jest RPG, jest to cRPG/fantasy więc dla ciebie może nie byc klasycznym RPG bo nim zwyczajnie nie jest :D
Polecam się dokształcic o grach i ich rodzajach i cechach ;p
Wiedźmin to totalny nie wypał i nikt go za 7lat nie będzie pamiętał tak jak pamiętają teraz gothica 1 który wyszedł 7 lat temu. A z drugiej strony czego się spodziewałeś po grze sprzed 7 lat? A gothic 3 już nie ma "debilnych" orków. W g3 orkowie są zupełnie inni niż w g1 i g2. Zagraj we wszystkie części gothiców i wtedy się wypowiadaj bo nie masz o nich pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie ty jedyny grałeś w Gothica :P Przeszedłem wszystkie części... Nie wiem czy wiesz ale angielska wersja pierwszej części Gothica pojawiła się niecałe półtora roku temu :) A weź pod uwagę że Gothic jest popularny przede wszystkim w Polsce i w Niemczech, w innych krajach Gothic nie przeszedł szerokim echem... Wiedźmin zaś został już wydany w kilku językach... I tak przy okazji skąd możesz wiedzieć czy o Wiedźminie będzie się pamiętać za kolejnych 7 lat? Co ty wehikuł czasu masz czy co? :D Przecież CDP ma jeszcze robić kolejne gry o przygodach Geralta, więc wątpię żeby pamięć o tej grze tak szybko zanikła :P

Ps. czym różni się klasyczne rpg od crpg/fantasy? Przecież to to samo :D Fantasy to tylko miejsce akcji gry, Gothic jest rpg z elementami hack&slash jeśli już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety znowu mam inne zdanie nt. Wiedźmina... Jest to gra, w której klimat kopie zad i urywa głowę. Dla tych, co czytali książki - miód, cud i orzeszki! Nawet ci niezorientowani powinni szybko "wchłonąć" klimat, dzieje, historię itp.

Walka - IMO wyszła bardzo dobrze. Ciekawy patent z kombosami (bezsensowne (click''em all!) się nie sprawdza). Miodna animacja, kocie ruchy, 3 style walki - mniam, mniam!

Dialogi - chyba największa zaleta Wieśka - wiele w nich ukrytych znaczeń, aluzji, humoru, klimatu, Sapkowskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować