Zaloguj się, aby obserwować  
Avalon67

Król strategii

63 postów w tym temacie

Dla mnie Age of Empires III to najlepsza strategie w jaką grałem!!!!!!!
Jaka jest wasza ulubiona strategia?? Jeśli macie taką to piszcie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aoe to nie strategia tylko rts!!! jesli chodzi o STRATEGIE to najlepsze sa wedlug mnie heroes 3 i etherlords 2. Z RTSow naprzyjemniej gralo mi sie w AoE2 ( w trojke jeszcze nie gralem ale z tego co slyszalem to sadze ze mi sie tez spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:43, grunchill napisał:

Aoe to nie strategia tylko rts!!! jesli chodzi o STRATEGIE to najlepsze sa wedlug mnie heroes 3 i etherlords 2. Z RTSow
naprzyjemniej gralo mi sie w AoE2 ( w trojke jeszcze nie gralem ale z tego co slyszalem to sadze ze mi sie tez spodoba.


W sumie rts to znaczy real time strategy. Więc można chyba powiedzieć strategia..., jeżeli się mylę i tu chodzi o coś innego to sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem jest SettlersIII. Ta cała otoczka historyczna serii AoE, nie ma szans, z tymi tłustymi, kolorowymi osadnikami. Oh i osadniczkami, wszak został wydany mission pack- misje amazonek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:49, grunchill napisał:

Ale nazwa strategia okresla sie w branzy growej gry strategiczne turowe a rts to gry w czasuie rzeczywistym.


Aha, dzięki za wyjaśnienie. Po prostu o tym nie wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 19:49, grunchill napisał:

Ale nazwa strategia okresla sie w branzy growej gry strategiczne turowe a rts to gry w czasuie rzeczywistym.


Chyba nie do końca ;-)
Tak po prawdzie, to termin strategia stosuje się i do tego i do tego. Gry takie jak Heroes to strategie turowe, a gry pokroju Age of Empires to strategie czasu rzeczywistego.
Ale w sumie to nie ma się co czepiać nazewnictwa :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strategia to slowo ogolne. Zazwyczaj w recenzjach pisze sie "strategia" gdy recenzowana jest strategia turowa. JAkby na to nie patrze3c torow ki roznia sie od rtsow, wiec zalozyciel tego tematu mogl jasniej oktreslic o jaki gatunek mu chodzi. Ale po co wchodzic w jakies sprzeczki. Piszmy juz lepiej jakie sa wasze najlepsze strategie, a nie filozofujmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak miłosnicy gier strategicznych na RTSy mówią "strategie zręcznościowe", bo czasu na pomyślenie i wypracowanie strategii tam nie ma.
Ja na własny użytek nazywam je grami taktycznymi (a nie strategicznymi) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Herosi 3,bez wątpienia.

Nie wiem czy Aoe3 to taka wspaniała gra.Grafika piękne ale...bo ja wiem czy to dobra strategia... Po za piękną grafiką nic specjalnego w niej niema.Autorzy od poczatku do końca po prostu skupili się na grafice a zapomnieli o najważniejszych rzeczach.Grywalność i dużo pole do popisu pod względem taktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak jest na prawde ale w recenzjach pisze ze AoE3 jest bardzo grywalna i jest rewelacyjna, ale nie rewolucyjna, wiec nie wiem czemu piszesz ze nie ma w niej grywalnosci. nie chce cie osadzac ale wydaje mi sie ze nawen w ta gre nie grales, a piszesz tak bo gdzies tam przeczytales ze gra nie jest innowacyjna, lecz nie doczytales ze jest bardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 20:21, grunchill napisał:

Niewiem jak jest na prawde ale w recenzjach pisze ze AoE3 jest bardzo grywalna i jest rewelacyjna, ale nie rewolucyjna,
wiec nie wiem czemu piszesz ze nie ma w niej grywalnosci. nie chce cie osadzac ale wydaje mi sie ze nawen w ta gre nie grales,
a piszesz tak bo gdzies tam przeczytales ze gra nie jest innowacyjna, lecz nie doczytales ze jest bardzo dobra :)


grałem u kumpla, ja nie mówie że zła ale skoro nie zachwyciła mnie tak jak herosi to za bardzo nie chciało mi się w to grać.Jak imperium gier wystawiło ocenę 10 to chwyciłem się za głowę

Zagadka: jeden jedyny raz imperium gier wystawiło ocenę 11/10 (!).Jakiej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W strategie juz na drobne rozmienili. Mamy więc turówki, RTS''y, taktyczne i RTW (Real Time Wargame). Własciwie to pomiedzy dwoma ostatnimi różnica jest stosunkowo niewielka - zwykle i tu i tu nie ma mozliwości rekrutacji, albo jest mocno ograniczona (np. Jagged Alliance, Silent Storm). Chyba najlepiej podzielić na strategie turowe i strategie czasu rzeczywistego, chociaz w tych drugich często strategii jest jak na lekarstwo (zwykle działa: "zrób dużo wojska i zalej wroga. A jak siły są wyrównane, to wygra ten kto szybciej klika")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 20:28, Vel Grozny napisał:

> Zagadka: jeden jedyny raz imperium gier wystawiło
> ocenę 11/10 (!).Jakiej grze?
Warcraft III?

he,he niestety nie.Warcraft dostał 10/10.

Dobra podpowiem,bo temat może wprowadzić w błąd. Ta gra nie jest strategią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować