Zaloguj się, aby obserwować  
Avalon67

Król strategii

63 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2005 o 20:26, Darkstar181 napisał:

Zagadka: jeden jedyny raz imperium gier wystawiło
ocenę 11/10 (!).Jakiej grze?


GTA: SA ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rtsow to seria AoE jest gównem w porównaniu do starcrafta czy warcrafta. Nie grałem jeszcze w 3, a potym co widzialem to jest to AoE 2 z lepsza grafika i nowym okresem historii. Razem z kumplami czesto laczymy kompy i gramy w rozne strategie i AoE 2 jest strasznie niedopracowana w multi. Walki moga trwac w nieskonczonosc. Nieraz jedna partia trwala po 5 h!!!! Kończyło się najczęsciej patem albo wydobyciem wszystkich mineralow. A przecież AoE2 też dostał w wielu gazetach 10/10. Jak gramy w stara albo wara to nigdy to takich sytuacji nie dochodzi bo on jest dopracowany. Co mi po strategii jak jest slaba w multi. Może AoE3 jest inny, ale w to watpie ;/ To poprostu kolejna strategia która będzie hitem przez jakiś czas, a potem nikt w to nie bedzie grał, bo jaki ma sens przechodzenie ciagle kampanii ? Jeżeli się mylem to prosze o róznice multi w AoE2 i AoE3. Te gry nie sa złe, ale napewno nie zasługują na tytuł najlepszej strategii. Przez Starcrafta do tej pory umieraja ludzie, a czy ktoś umarł z powodu AoE ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze strategie według mnie, a ja jestem nieomylny :D :
1. Seria Heroes.
2. Wszystkie strategie, które stworzył Blizzard i te które stworzy ;]
Nie wiem co jest takiego znakomitego w AoE (może dobry marketing ;p)
Podobał mi się jeszcze Etherlords, a w Spellforce nie grałem.
Jeszcze nie grałem , ale mam zamiar sprawdzic Warhammer 40.000. Jeżeli trafił na olimpiade do Singapuru to pewnie jest dobry.
PS. A jeżeli tak rozmawiacie o strategiach to Saper do jakiego sie zalicza gatunku?? To jest turówka, ale jednak czas leci więc jednak real time. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 20:36, Latniak napisał:


> Zagadka: jeden jedyny raz imperium gier wystawiło
> ocenę 11/10 (!).Jakiej grze?

GTA: SA ??


Znowu pudło! GTA:SA miała 9/10.

Dobra powiem bo chyba za trudna zagadka.Być może nawet nie uwierzycie ale ocenę 11/10 dostała gra...


Max payne!!! (co prada na stronie jest napisane 10 ale nie mogli zmienić ze względu na pierdoły techniczne.Ocenę 11/10 widniała jednak na pudełkach z grą.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwiezyc to ja moge, ale napewno się nie zgodzę :D
Mógłby dostać 11/10 gdyby wyszedł w czasie pierwszej planowanej premiery czyli uwaga w połowie roku 1998 (wtedy wyszedły między innymi dodatek do Starcrafta i Stlersi 3 ):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 20:47, chwistek111 napisał:

Najlepsze strategie według mnie, a ja jestem nieomylny :D :
1. Seria Heroes.
2. Wszystkie strategie, które stworzył Blizzard
i te które stworzy ;]
Nie wiem co jest takiego znakomitego w AoE (może dobry marketing ;p)
Podobał mi się jeszcze Etherlords,
a w Spellforce nie grałem.
Jeszcze nie grałem , ale mam zamiar sprawdzic Warhammer 40.000. Jeżeli trafił na olimpiade do
Singapuru to pewnie jest dobry.
PS. A jeżeli tak rozmawiacie o strategiach to Saper do jakiego sie zalicza gatunku?? To
jest turówka, ale jednak czas leci więc jednak real time. :D


warhammer 40 000 jest nawet dobry ale trochę się na nim zawiodłem.Te całe morale wojsk i zasoby powdują tylko jedno:zmuszanie do maksymalnego ulepszenia jednostek i ich jak największą ilość.W skrócie:kupą na wroga.A ja takich rzeczy w strategiach zbytnio nie lubie(no chyba że gra ma dobrą grafikę to przy większych potyczkach można sobie popatrzeć na rzeź.A to w Warhamerze świetnie wygląda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strategii turowych to bezsprzecznie seria Heroes (szczegolnie III czesc), a RTSy to AoE2 (w 3 nie dane bylo mi jeszcze zagrac), Starcraft, Warcraft. Niedlugo przetestuje Settlersow IV i Spellforce, trzeba zagrac w klasyke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nawet podobała, ale jak kampania mi sie znudzila to chcialem zobaczyc co jest na końcu. Z kumplem zaczeliśmy wpisywac kody na przejscie misji i nie dotrwalismy do końca. Ile ta gra miała misji ?? To było dawno, ale jak dobrze pamietam to długo wpisywaliśmy te kody i nie doszliśmy do końca. :D
Disciples też fajna giera, ale herose V zapowiada się na naprawdę znakomita giere. Ciekaw jestem tylko jak zrobia multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Rome:TW, Medieval:TW
2.Warcraft III
3.Total Annihilation ;]

Total Wary IMO rzadza, poniewaz grafika jest niezla (no w romie) bitwy wygladaja pieknie, sa w miare realistyczne, a w swiecie gry trzeba myslec.. no i mozna sie poczuc jak wladca..
Warcraft za klimat, fabule itd..
TA za klimat i to ze pogrywalem w niego jeszcze rok temu :D a gra ma juz z 8 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mówię źle po polsku, ale rozumiem. :-)

Król strategii? mhm...

1.Europa Universalis 2
2.Tropico: Paradise Island
3.Caesar III./Pharaoh:Cleopatra (City building series.. - old classics)
4.Transport Tycoon de Luxe ;-)
5.Rome: Total War

older, classic strategies were nicer.. Caesars, Pharaohs, Heroes 1 and 2, Settlers 1, TTDL, Rollercoater Tycoon 1 and 2, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować