Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: gry bez prądu

49 postów w tym temacie

Mtg to jest najlepsza karcianka w jaka grałem i dalej gram aż nie chce mi się wierzyc ze znalazłem tutaj cos o tej extra grze. Pozdrawiam wszystkich magicowców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Każdy gracz posiada własną talię (minimum 60 kart)
Minimalna liczba kart w decku to 40.
>Magic doczekał się dziewięciu numerowanych edycji i ponad czterdziestu dodatków
Dokładnie to 49 dodatków

A co do reszty artyułu... 4-/10. Mało w nim zawartych informacji. Gdyby nie to, że sam grałem w tą grę z 5 lat to po przeczytaniu tego artykułu uznał bym, że MTG jest biedne :P

A tak ogólnie to przestałem zbierać Magici po wyjściu Guildpact. Uznałem, że zbyt dużo kasy to pożera. Miałem jakieś 5k kart, ale sprzedałem kuzynom i kumplom za ok. 2k złotych.
Zostawiłem sobie tylko talię na Sliverach (Jeśli wszystko pójdzie dobrze to opponent nawet nie zauważy kiedy będzie miał -200 życia :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh Slivery to była moja pierwsza talia jaką miałem i dalej ja mam i nią gram Sashion masz racje wystarczy ze dobrze pójdzie rozdanie i przeciwnik nie zdoła nic zrobc w najlepszych przypadkach da sie zabic przeciwnika w 4 turze
POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 22:45, Sashion napisał:

>Każdy gracz posiada własną talię (minimum 60 kart)
Minimalna liczba kart w decku to 40.


Masz Waść dość nieprawidłowe informacje. Minimum wynosi 60. Te 40-kartowe talie sprzedawane są tylko jako materiały do nauki gry przez (bardzo) początkujących. Kup, zapoznaj się z podstawowymi zasadami i dołóż kilka fajnych kart, żeby mieć legalny (min. 60 kartowy) deck - taka jest idea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł dla kogoś kto nie zna zasad Gathering. Mam pytanko czy czasem namiastki Magic:The Gathering nie było w Acromage firmy 3DO? Lub serii Etherlords Nivala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siepu,

Mowa była o wartości jego decku :) Tzn, to, ile kasy w niego wpompował. Powiadał coś o kartach, które wyszły już z obiegu i nabierały wartość kolekcjonerską. Również wspominał o kartach, pojedynczych kartach, za które ludzie byli gotów dawać po tysiąc, ale dolarów ^^ Zatem, nie chodziło o to, ile zapłacił za jednym razem :) A skoro ktoś od niego kupił ten deck za 3000 zł, to chyba jednak niektóre są warte powyżej 1,5 k ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś nad Magic: The Gathering. Zainteresował mnie kiedy miałem do czynienia z Yu Gi Oh! :PP W tę drugą grę zagrywałem się online, nawet myślałem nad kupnem prawdziwego decka, ale Yu Gi Oh! jest dość słabo rozpowszechniony w Polsce. Gra dziecinna(w porównaniu do M:TG), ale naprawdę przyjemna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szmalu nie trzeba wsadzać, jeżeli chce się pograć dla przyjemności ze znajomymi np. na lekcjach w szkole - wystarczy mieć jakieś koszulki, jakieś zwykłe, tanie karty z Magica i drukować proxy - oczywiście to nie to samo, ale pograć już można. A kart możemy poszukać tutaj: gatherer.wizards.com

A co do samego Magica - bloki Mirrodin i Kamigawa były najwspanialsze ze wszystkich jakie widziałem. Ravnica, Time Spiral, Cold Snap i Planar Chaos mnie strasznie irytują, jakies takie na siłe wciskane. Ale będzie w końcu X edycja, która mam nadzieje sporo naprawi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jako, że to dopiero wstęp a ja gram w magica to czekam na to rozwinięcie :)
Zobaczymy co tam ciekawego jeszcze naskrobiecie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karcianki tak ale sposób ich sprzedaży wybitnie nie! Jest to paskudny patent na drenowanie kieszeni graczy, dlatego nigdy nie kupiłem ani jednej karty a w M:TG gram od lat przy pomocy rozmaitych wersji komputerowych. Kiedyś dystrybuowano je u nas a nawet do jednego z pism był załączony komplet 3 gier ( M:TG, M:TG Spells of the Ancients, M:TG Duels of the Planeswalkers) umożliwiający grę w sieci. Spokojnie też można sobie pograć na oficjalnej stronie M:TG Online lub przy pomocy różnych fanowskich programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wiedziałem, że o MTG zapomnieć nie można :>.
Kiedyś zbierałem karty... teraz już niestety ze znajomymi nie gramy, więc zostało mi ich "trochę". Obecnie moja kolekcja leży. Mam takie karty jak dual landy, i kilka innych "droższych niż 20 zeta". Chociaż wielkim kolekcjonerem-maniakiem nie byłem, to w ciągu miesiąca na karty wydałem koło 400 zeta. Hehe, nie ma to jak boostery ;]. Talię mam co prawda jedną, czarno-zieloną, opartą na... cmentarzu ;]. Teoretycznie to talia wygląda tak, że im obszerniejszy mam cmentarz, tym mocniejsze będą moje jednostki, tym więcej rzeczy będę mógł zrobić itd. itp., kto się na MTG zna ten chyba wie, jakich kart mogłem użyć. ;-).
Ogólnie przyjemnie wspominam granie w MTG... niedługo na allegro wystawię chyba aukcje z moją kolekcją kart. Mam nadzieję, że z 200 zeta wyciągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magic jest fajny. :D Zawsze lubiłem grać taliami zielono-czerwonymi opartymi na bestiach. Na początku powoli, a jak się rozkręci, to, na polu spaceruje sobie kilka ładnych stworków min. 8/8. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować