Zaloguj się, aby obserwować  
Pediator

Gothic - Mroczne Tajemnice

3633 postów w tym temacie

Wiecie skąd skołować 40 (!) sztuk surowego mięsa? Ścierwojady i kretoszczury niemal wszystkie pokonałem. Niestety sporo surowego usmażyłem a tego raczej nie przyjmuje przemytnik.

A i kto mi pomoże na początku podwyższać siłę?

Na marginesie - Mroczne Tajemnice są przeciwieństwem, pod wzgledem finansowych, takiego Gothica2. Nie ma za bardzo co z kasą robić:] w MT a w G2 potrzebowalem jej niemal bez przerwy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mrocznymi Tajemnicami:
Wszystko zaczyna się normalnie, idę do Starego Obozu. Na drodze stoi taki gość, który chce rudy - a ja rudy nie mam.
No i on mi przywala... wtedy znika mi pasek życia, nie da się z nikim rozmawiać, Wszyscy mnie nie widzą! Dosłownie!!! Jak wyciągam broń i chę komuś przywalić, to on stoi jak wryty, i tylko gada jakieś przestań, itp.

BŁAGAM O SZYBKĄ POMOC, BO CHCĘ WRESZCIE POGRAĆ W MT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za walnięty, zabugowany mod!
Teraz kiedy tylko go włączam, wchodzi mi język Polski (214), i przez to NIE DA SIĘ GRAĆ!!!
Nie mogę podnosić przedmiotów, ani gadać, bo ctrl mi nie chodzi (reaguje)!!!
Co ja mam zrobić z tym modem!!!
Chcę sobie pograć.

Acha, ode mnie za stabilność 1/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 10:47, Byl napisał:

Mam problem z Mrocznymi Tajemnicami:
Wszystko zaczyna się normalnie, idę do Starego Obozu. Na drodze stoi taki gość, który
chce rudy - a ja rudy nie mam.
No i on mi przywala... wtedy znika mi pasek życia, nie da się z nikim rozmawiać, Wszyscy
mnie nie widzą! Dosłownie!!! Jak wyciągam broń i chę komuś przywalić, to on stoi jak
wryty, i tylko gada jakieś przestań, itp.

BŁAGAM O SZYBKĄ POMOC, BO CHCĘ WRESZCIE POGRAĆ W MT!!!


Tez to mialem i pomogl tylko reinstal gierki ( calej ). Mnie sie udalo tak ze nic wiecej ci nie pomoge.
Na poczatku nawet to bylo ciekawe, mozna bylo lac kogo sie chcialo. np Gomeza ;-), ale tak jak piszesz nie nie dalo sie zrobic w grze.
Gothic juz taki jest bug za bugiem... pozostaje tylko zacisnac zeby ... i kombinowac.

Co do nastepnego posta to nie wiem jak ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postaram sie wyslic i cos ci podpowiedziec.
Zaczynam, Zgadzam się gość jest bardzo denerwujący, ale można go bardzo łatwo ominąć, wystarczy skoczyć do wody i po problemie, ja go tak zawsze omijam. Chyba że chodzi Ci o tego jakby kopacza, jego też napewno da sie ominąć. I upewnij sie, że masz uaktywniony patch 1.03, bo nie wystarczy sama instalka, ale trzeba tam coś zmienić w pliku gry. Wszystko znajdziesz jak kończy sie instalacja, wyświetla się Read Me i jest instrukacja krok po kroku, to jest dość proste. a co do drugiego problemu, to nie wiem co zrobić, bo u mnie takie coś nie występowało, ale możesz zawsze spróbować zmienić ctrl na jakiś inny klawisz, który działa, najlepsze są te najbliżej spacji. No cóż, myślę, że chociaż trochę pomogłem. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 15:37, wybrany4567 napisał:

Dobra, postaram sie wyslic i cos ci podpowiedziec.
Zaczynam, Zgadzam się gość jest bardzo denerwujący, ale można go bardzo łatwo ominąć,
wystarczy skoczyć do wody i po problemie, ja go tak zawsze omijam. Chyba że chodzi Ci
o tego jakby kopacza, jego też napewno da sie ominąć. I upewnij sie, że masz uaktywniony
patch 1.03, bo nie wystarczy sama instalka, ale trzeba tam coś zmienić w pliku gry. Wszystko
znajdziesz jak kończy sie instalacja, wyświetla się Read Me i jest instrukacja krok po
kroku, to jest dość proste. a co do drugiego problemu, to nie wiem co zrobić, bo u mnie
takie coś nie występowało, ale możesz zawsze spróbować zmienić ctrl na jakiś inny klawisz,
który działa, najlepsze są te najbliżej spacji. No cóż, myślę, że chociaż trochę pomogłem.
Powodzenia :)


Ten problem juz rozwiązany, dzięki, ale pozostaje ten z drugiego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:17, Wolus1 napisał:

co jakiś czas gra mi wywala do pulpitu i pokazuje się taki komunikat (obrazek). Może
ktoś mi pomóc?

grasz z patchem 1.03? jak gralem bez tez mi tak wywalalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 18:01, wybrany4567 napisał:

> co jakiś czas gra mi wywala do pulpitu i pokazuje się taki komunikat (obrazek).
Może
> ktoś mi pomóc?
grasz z patchem 1.03? jak gralem bez tez mi tak wywalalo.


Z patchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 19:33, Karol44 napisał:

Jedna z tekstur blokuje dalszą kontynuacje rozgrywki zostaje reinstal gry .


A czy jeśli skopiuję save''y to będę mógł je potem wkleic? Czy będą normalnie potem działały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 13:04, Wolus1 napisał:

A czy jeśli skopiuję save''y to będę mógł je potem wkleic? Czy będą normalnie potem działały?


Oczywiście. Kopiujesz sejwy, reinstal i wklejasz w odpowiednie miejsce i działa. I pamiętaj żeby spaczować przed wklejaniem, bo mogą a raczej nie zadziałają sejwy nagrywane z patchem w grze niespaczowanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, przeinstalowałem grę, włączyłem wszystko działało przez jakieś pierwsze 15min, potem problem powrócił... Ma ktoś inny pomysł? Albo może ktoś mi wyśle po prostu ten plik na maila? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 14:04, lechu27 napisał:

może to przez kody jak naciskasz F8 zbyt długo to potrafi wywalić z gry


gram bez kodów... po co one komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:20, andrev_92 napisał:

Dla tych, dla których gothic jest zbyt trudny i boją się wyzwań, idą na łatwiznę. Nie
lubię takich ludzi...


Nie ma to , jak z lekka nawiedzone podejście do tematu.
Generalnie kodów unikam , zawsze unikam ich przy pierwszym podejściu do tytułu , są jednak przypadki , gdy chętnie skorzystam i to wcale nie po to , aby pójść na łatwiznę.Także w grach z serii Gothic.
Zbroję Kruka można zdobyć tylko za pomocą kodów.Jest to , moim zdaniem , najlepiej wyglądający pancerz w całej serii( i chętnie w nim biegam) , za to wcale nie najmocniejszy.Zbroja Paladyna od fizycznych obrażeń daje znacznie większą ochronę.
Poza tym , przy 5 czy 10 podejściu do gry wpisanie kodu na latanie Bezimiennego po to , aby sobie spokojnie pozwiedzać całą krainę , też chyba nie jest czymś nagannym.Nic to nie ułatwia , za to pozwala na oszczędzenie trochę czasu , chociaż oczywiście można biegać i biegać.Jednak czy trzymanie się przetartej ścieżki po raz n-ty , to jeszcze jakieś wyzwanie?
Jak widzisz , można nie podchodzić tak restrykcyjnie do kodów i mimo to , wcale nie iść na łatwiznę.
I....litości , nie pozbawiaj innych graczy swojej sympatii.:-))) A nie zaraz , nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Można pograć na kodach, ale nie do przesady... Ja też, gdy przeszedłem pierwszy raz jakiegoś gothica, zacząłem eksperymentować z kodami. Czasem ciekawie jest przyjrzeć się grze z innej strony. A z tym F8, to faktycznie się przydaje i jest dobre, ale nie kiedy pierwszy raz gra się w jakąś część gothica. Jak pierwszy raz spotykam się z jakąś grą(np. gothic), to nie włączam od razu np godmode, czy coś w tym stylu. Wcale nie gram na kodach za pierwszym podejściem. Przechodząc pierwszy raz gothica każdy nowy zdobyty przedmiot, każda odkryta jaskinia, poznawanie nowych ludzi, daje wielką radość, satysfakcje, to wciąga. Jednak nie rozumiem ludzi, którzy od razu gdy pierwszy raz zetkną się z jakąś grą włączają kody i np. stają się nieśmiertelni. Jaka to radość grając od początku potężną postacią, która z łatwością pokonuje każdego wroga na drodze. Jaka to radość, mając od początku najlepsze przedmioty. Nie ma wtedy tej satysfakcji, że np.: pierwszy raz położyłeś najemnika po paru minutach zaciętej walki; zdobyłeś po wielu godzinach gry ciężką zbroję strażnika. Niby to są małe rzeczy, ale jak cieszą. Przez to właśnie można siedzieć godzinami w świecie gothica. Kody tak, ale nie za pierwszym razem i z umiarem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można pograć na kodach, ale nie do przesady...

I dokładnie o to mi chodzi.Jeżeli mogą wzbogacić znaną do bólu rozgrywkę , czy pomóc w poznaniu czegoś w inny sposób nieosiągalnego , to są moim zdaniem do zaakceptowania.
Jeżeli z kolei ktoś używa kodów po to , aby ominąć przeszkody i wyzwania czekające na gracza , to niech sam żałuje , że nie pozna "prawdziwego oblicza" gry i nie dowie się , czy jest w stanie sprostać wymaganiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kody nie są tylko do bawienia się raz postać która miała do mnie zagadać stała i nic nie robiła jedynie jak ją na nowo kodem przyzwałem zadziałało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować