Zaloguj się, aby obserwować  
Pediator

Gothic - Mroczne Tajemnice

3633 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2007 o 14:49, Pediator napisał:

w nowym obozie tam gdzie jest topielec spod tamy jest mały obozik i w jednej ze skrzyń jest
stal ;)


Dzzięx, mam nadzieję że topielec mnie nie zeżre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 14:41, tykus napisał:

Gdzie mogę zdobyć 40 sztuk stali (/.../

Nie polecam, nie zabraniam, tylko informuję, że przed Starą Kopalnią jest obóz a w nim zbrojownia, w zbrojowni jest bodaj 60 prętów stalowych. Nie wiem co z tego wyniknie, bo ja za bardzo narozrabiałem w tym obozie i wgrałem wcześniejszego sejwa ... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 14:04, hunter22 napisał:

> /.../> I pewnie mieczyk lorda to najlepsza broń jednoręczna w grze 9przynajmniej na tym etapie)?

Muszę skorygować poprzedni post. Przy arenie miałem 19 poziom i mam nadal, dwudziesty pierwszy miałem, jak skończyłem rozrabiać w obozie przy Starej Kopalni. Ale wywaliłem tego sejwa. Sprawdziłem też w inwentarzu - okazuje się, że mam kryształ prawdy, zadanie mam zaliczone, ale miecza ani śladu - nadal jest w tym/nad tym kamieniem. Zmyliło mnie to, że Kamień Prawdy został na postumencie i nic nie wskazywało, że go mam. A miecz lorda jest bardzo dobry, zaraz potem zamroziłem i posiekałem trolla. Jednoręczny, 85 obrażeń...
Miałem szczęście w walce z lordem ;-D No i nadal nie wiem, co z tym mieczem, bo kamień mam trzymać na lepszą okazję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:03, El Cascador napisał:

Co to jest za błąd? Nie mogę wczytać gry. Gothic sie wyłącza, gdy zbliżam się do terenu orków

brakuje jakiś tekstur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 15:57, KrzysztofMarek napisał:

Muszę skorygować poprzedni post. Przy arenie miałem 19 poziom i mam nadal, dwudziesty pierwszy
miałem, jak skończyłem rozrabiać w obozie przy Starej Kopalni. Ale wywaliłem tego sejwa.


Też mi się zdarza narozrabiać...

Dnia 26.03.2007 o 15:57, KrzysztofMarek napisał:

Sprawdziłem
też w inwentarzu - okazuje się, że mam kryształ prawdy, zadanie mam zaliczone, ale miecza ani
śladu - nadal jest w tym/nad tym kamieniem. Zmyliło mnie to, że Kamień Prawdy został na postumencie
i nic nie wskazywało, że go mam. A miecz lorda jest bardzo dobry, zaraz potem zamroziłem i
posiekałem trolla. Jednoręczny, 85 obrażeń...


...wymaga 60 punktów siły... udało wygrać na arenie :) za piątym podejściem pokonałem lorda... trudno było, ale się opłaciło...

Dnia 26.03.2007 o 15:57, KrzysztofMarek napisał:

Miałem szczęście w walce z lordem ;-D No i nadal nie wiem, co z tym mieczem, bo kamień mam
trzymać na lepszą okazję...


Dziwna sprawa z tym mieczem i kamieniem. Ja nie otrzymałem kamienia, choć zwyciężyłem... a zadanie z areną "zniknęło" z mojego dziennika... nie ma go w trwających zadaniach, jak i ukończonych... jest jedno wytłumaczenie, co do miecza za zwycięstwo... może będzie później jakieś zadanie by walczyć na arenie i zdobyć miecz i ten artefakt. Mam sejwa przed walką z orkiem, wczytam i będę grać dalej... nigdy nic nie wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:03, El Cascador napisał:

Co to jest za błąd? Nie mogę wczytać gry. Gothic sie wyłącza, gdy zbliżam się do terenu orków


Widocznie coś się nie doinstalowało, zainstaluj jeszcze raz moda. Ponowna instalacja powinna pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Mrocznych Tajemnicach , tak samo jak w Gothic1 , żeby nauczyć się posługiwania broniami 2-ręcznymi muszę najpierw opanować 1-ręczne? A może tak jak w GII mogę zacząć od 2-ręcznych i dopiero w pewnym momencie muszę poświęcać podwójną ilosć punktów?Czy taka zależność istnieje również pomiędzy łukami i kuszami?No i może pamiętacie nauczycieli siły i zręczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem ogromnym fanem gothica a szczegolnie 1 czesci, ale w zaden z modow jeszcze nie gralem czy polecacie? i czy mozna pare modow naraz wlonczyc? i jakie wogle wyszly do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:51, baka3 napisał:

jestem ogromnym fanem gothica a szczegolnie 1 czesci, ale w zaden z modow jeszcze nie gralem
czy polecacie? i czy mozna pare modow naraz wlonczyc? i jakie wogle wyszly do tej pory?


na stronie www.gothic.phx.pl masz mody . żadnego nie polecam prócz Mrocznych oczywiście .
tak można mieć kilka zainstalowanych bo do otwierania modów jest Player kit który wyskakuje przy uruchamianiu Gothic''a i można sobie z listy wybrać w jakiego moda chcemy grać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modów wyszło od kitu i trochę, do ich uruchomienia potrzebny jest PlayerKit, którego znajdziesz tutaj http://www.sendspace.com/file/87m3nd
Są różne mody, jedne modyfikują świat (jak właśnie Mroczne Tajemnice), inne dają całkowicie nowy świat (Diccuric), a jeszcze inne zmieniają grę nieznacznie, poprzez dodanie nowych broni czy zmianę skinu głównego bohatera (Elf mod). Aha, istnieje jeszcze G2TexturesPack, który daje textury z G2 do G1. Ja osobiście polecam Mroczne Tajemnice, Diccurica, The Trial. Do dwójki zaś Bumshaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:03, El Cascador napisał:

Co to jest za błąd? Nie mogę wczytać gry. Gothic sie wyłącza, gdy zbliżam się do terenu orków



Taki podobny błąd pokazywał mi się gdy atakował mnie wilk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:04, Boskii napisał:

Ej może mi ktoś napisać gdzie znajdę Pacho (to ten od misji z podejrzanym bełtem)?


Wyjdź ze Starego Obozu przez bramę przy zawalonej wieży. Idź prosto... tyle podpowiedzi starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:13, hunter22 napisał:

> Ej może mi ktoś napisać gdzie znajdę Pacho (to ten od misji z podejrzanym bełtem)?

Wyjdź ze Starego Obozu przez bramę przy zawalonej wieży. Idź prosto... tyle podpowiedzi starczy
:)

Dzięki - rozumiecie taka mała zaćma w imionach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:04, Boskii napisał:

Ej może mi ktoś napisać gdzie znajdę Pacho (to ten od misji z podejrzanym bełtem)?

Co to za misja!?
Znalazłem podejrzany bełt (trudno go nie znaleźć) ale nie mam pojęcia o misji, jaka się z tym wiąże. Coś przegapiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

> Ej może mi ktoś napisać gdzie znajdę Pacho (to ten od misji z podejrzanym bełtem)?
Co to za misja!?
Znalazłem podejrzany bełt (trudno go nie znaleźć) ale nie mam pojęcia o misji, jaka się z tym
wiąże. Coś przegapiłem?

bo ktoś zabił neka i trza rozwiązać tajemnice ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

> Ej może mi ktoś napisać gdzie znajdę Pacho (to ten od misji z podejrzanym bełtem)?
Co to za misja!?
Znalazłem podejrzany bełt (trudno go nie znaleźć) ale nie mam pojęcia o misji, jaka się z tym
wiąże. Coś przegapiłem?

II. Diego.
Diego w pierwszej rozmowie z Bezim (w sumie to w drugiej inicjacji rozmowy) jak się go zapytamy o Pozostałe obozy opowie nam o Przemytnikach i zlecie nam małe zadanko. Wypełnienie tego zadania jest dość istotne gdyż później Diego (w 2 rozdziale) zleci nam bardzo ciekawe zadanie i to dość długie. Musimy dowiedzieć się dokładnie, kto i dlaczego pozbył się Neka. Opiszę to w punktach.
1. Idziemy na miejsce domniemanego morderstwa (wiadoma jaskinia). Znajdujemy tam Podejrzany Bełt (to nie nazwa jabola biggrin.gif). Możemy tez pogadać z Pacho, strażnikiem spod drzewka, ale raczej na razie nic nam nie powie. Wracamy do Diego z bełtem.
2. Diego stwierdzi, że to bełt roboty Cavalorna więc idziemy do łuczarza. Cavalorn stwierdza, że grot jest dziwnie ponacinany i zna tylko jedną osobę, która tak nacina groty. Niestety nie powie nam tego za darmo. Musimy zanieść strzały, które zrobił dla Przemytników. Pędzimy ze strzałami do Erwina z Obozu przemytników i znowu do Cavalorna. W końcu dowiemy się, że to pacho tak nacina bełty. Idziemy pogadać ze strażnikiem tam pod groźbą zdradzi nam, że za wszystkim stoi Zły ze SO.
3. Idziemy uciąć sobie pogawędkę ze Złym. Oczywiście nie dowiemy się niczego ciekawego. Wracamy do Diego.
4. Diego powie nam, że Nek był kiedyś kurierem magów i ciągle utrzymywał z nimi dobre stosunki. Wyśle nas do Thorusa, który jako strażnik bramy wie wszystko o tym co się dzieje w zamku.
5. Thorus będzie z nami rozmawiał tylko jeżeli pozytywnie rozwiążemy zadanie z pozbyciem się Mordraga. Dość niechętnie opowie nam, że widział jak Nek przyniósł niedawno magom jakiś list, ale to nie byłą wiadomośc od Magów Wody. Na odchodnym podobno Corristo też wręczył mu jakiś przedmiot.
6. Wracamy z tymi nowinami do Diego. Szef cienie chce się dowiedzieć dla kogo był zaadresowana ta przesyłka, którą odebrał Nek. Wyśle nas do Złego, musimy zmusić go do wyjawienia kto za tym stoi.
7. Rozmawiamy ze Złym. Podpuszczamy Złego, kiedy zapyta się, kto jest jego szefem odpowiadamy: Kruk. Wtedy Zły umówi się z nami na intymne spotkanie na uboczy w jaskini na prawo od mostu prowadzącego do SO. Będzie tam czekał pomiędzy 22 a 6. Kiedy udamy się na miejsce spotkania Zły nas zaatakuje, w każdym razie nie dowiemy się niczego nowego, prócz tego, że za Wszystkim stoi Kruk. A i przy ciele Złego znajdujemy pewien zwój napisany w niezrozumiałym języku. Diego powie nam, że ten list trzeba rozkodować. Musimy poszukać jakiegoś maga.
8. Algirion, jeden z Pradawnych jest jedynym magiem, który nam w tym pomorze. Odkryje, że to zakodowana informacja. Opowie nam o pewnym kryptologu, który próbował odczytać glify na jakiś krysztale na bagnach, niedaleko obozu Sekty. Pradawny sugeruje, że może kryptplog miał przy sobie księgę kodów, która mogłaby pomóc w rozszyfrowaniu listu. Idziemy na bagna koło sekciarzy, szukamy tego kryształu, gdzie rosną zioła uzdrawiające. Znajdujemy tam kilka zombiakow, jednym z nich jest kryptolog. Księga kodów leży koło kryształu. Wracamy do Algiriona. Mag przetłumaczy list. Nie wyjawi nam jednak nic więcej. Dowiemy się tylko, ze prawdopodobnie jest to formuła jakiegoś potężnego zaklęcia teleportacjai (już wiecie jak Kruk dostał się w G2 NK do jarkendaru? tongue1.gif).
9. Wracamy do Diego opowiadamy o wszystkim. Zadanie zakończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:31, Pediator napisał:

> > /.../> II. Diego.
Diego w pierwszej rozmowie z Bezim (w sumie to w drugiej inicjacji rozmowy)/.../

To mogę mieć przechlapane. Bełt znalazłem od razu, zadanie dla Diego zrobiłem i, jak dotąd, nic więcej Diego mi nie powiedział. Zobaczę zresztą, co będzie dalej... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować