Zaloguj się, aby obserwować  
Pediator

Gothic - Mroczne Tajemnice

3633 postów w tym temacie

Witaj!

Dnia 04.01.2009 o 17:01, choper napisał:

Jest jeszcze coś podobnego do MT do GI lub GII? Bo ten mod bardzo mi się spodobał ;)


Czyli coś jakby dodatki? Takich dużych nie ma. Jest jeden mniejszy:
Gothic 1:
1)Golden Mod
Oficjalny opis:
Mod przywraca misje, które nie zostały dokończone w Gothicu, zmienia fabułę gry na bardziej nieliniową. Będziesz mógł uczestniczyć w ataku na Wolną Kopalnię, poznać ludzi napadających na dostawy ze Starej Kopalni, rozglądnąć się po Opuszczonej Kopalni i zostać guru w sekcie wyznawców Śniącego. Została też dodana (dla zwiększenia klimatu) możliwość mieszania mikstur. Nie zabraknie też misji, które będą naprawdę zmuszać do myślenia. Grając w moda staraj się robić to tak jak za pierwszym razem, nie pomijaj dialogów ani żadnych miejsc w kolonii. Nowe dialogi i misje są powiązane zarówno z dobrze znanymi postaciami, jak i z tymi "szarymi", niedostrzeganymi mieszkańcami Górniczej Doliny. Niewielkie zmiany napotkasz niemal na każdym kroku, więc nie psuj sobie przyjemności używając trybu Marvina. Powoli nie spiesząc się odkryj na nowo wszystkie sekrety tej unikalnej kolonii.

Są też mody, które są całkiem nowymi przygodami niekoniecznie powiązanymi fabularnie z serią Gothic.
Napiszę Ci, które uważam za świetne:
G1:
1) Diccuric
Jest to nawet długa nowa opowieść tocząca się po zniszczeniu magicznej bariery nad Górniczą Doliną. Spotykamy nawet kilka znajomych twarzy! Ale w sumie bardzo mało jest nawiązań do fabuły Gothic. Mod oferuje dużą nową lokację i nową fabułę. Trzeba w niego zagrać....
Dodam od siebie, że świat jest (jak na modyfikację) naprawdę duży. Grafika została poprawiona w stosunku do G1. Zostały też poprawione barwy - już nie są tak ponure jak w "podstawce", jest bardziej kolorowo, potwory mają nowe kolory. W tym modzie jest dużo nowych pomysłów.

G2+NK:
1)Jaktyl
Oficjalny opis:
Kraina Jaktyl jest zagrożona przez czarnego maga. Budzisz się bez jakichkolwiek wspomnień w owej krainie i musisz spróbować przeżyć!
Mod oferuje:
- około 10 - 12 godzin gry;
- 4 rozdziały;
- fabuła nie związana z grą Gothic;
- nowe skrypty wzbogacające grę:
- trucizna: strzały, bełty i bronie do walki wręcz mogą być nasączone rozmaitymi truciznami;
- najlepsze pociski są ładowane zawsze automatycznie;
- czasowe podwyżki cech;
- nowe czary i nowy amulet z innowacyjnym działaniem;
- nowe "Mobsis", czyli przedmioty, które można użyć (na przykład przetapianie rudy);
- wiele nowych umiejętności do opanowania;
- 2 gildie, do których możemy się przyłączyć (wojownik i mag Jaktylu);
- możliwość ustawienia trudności (3 stopnie);
- "lekki respawn" przeciwników, zależny od stopnia trudności;
- nowe przedmioty;
- około 100 NPC;
- trzy nowe światy: I.świat główny z lasem, kanionem, miastem, wieloma wieżami i jaskiniami oraz jeziorem, II kopalnia i III Miasto Nieumarłych;
- ... i wiele innych niespodzianek;

2)Nightmare „Zły Sen”
Modyfikacja ściśle powiązana z losami Bezimiennego z obu części Gothica. Jest to bardo duża zaleta ale pewnie dla niektórych wada. Spotkamy dużo znajomych postaci a fabuła głównie toczy się na części Jharkendaru i jest utrzymana raczej w śmiesznym tonie.
Oficjalny opis:
Dobro wygrało a zło zostało pokonane. Ostatni sługa Beliara poległ. Wyglądało na to, że pokój na świecie został przywrócony, ale niebezpieczeństwo dało wyczuć się w powietrzu. Bohater właśnie obudził się i wstał ze swojego łóżka w kapitańskiej kajucie. Otaczała go nieprzyjemna cisza. Znalazł w swojej kieszeni klucz do drzwi i wyszedł na zewnątrz. Przerażający widok przyćmił jego umysł: Załoga zniknęła a kapitan statku leżał martwy na pokładzie...

Dodam od siebie, że jest to najlepsza przygoda w jakiej brałem udział jako Bezimienny. Ciekawy klimat modyfikacji: Taki trochę mroczny, trochę magiczny. Mod jest bardzo ciekawy i dosyć długi.

3)The Vulcano Quest
Modyfikacja przedstawia historię młodego chłopaka Lariusa, wypływa on łodzią w poszukiwaniu pomocy. Jego ojczystej wyspie zagraża wybuch wulkanu. Udaje mu się dotrzeć do innej wyspy, zamieszkanej przez najemników i magów wody. Czy uda się mu nakłonić ich do pomocy?

Mod ten jest na ok. 2h, ale jest naprawdę bardzo przyjemny.

PS. Jest też mod, który podmienia textury w G1 na te z G2 - G2TexturesPack.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 10.01.2009 o 23:54, ramirez1 napisał:

to co napisałeś to tylko kilka na tej stonie są chyba wszystkie http://www.gothicmods.info/index.php/gothic-i

Napisałem tylko te, które polecam i które są naprawdę bardzo dobre/świetne. W resztę też grałem, ale są co najwyżej średnie/dobre.
Dlatego ich nie poleciłem użytkownikowi o nicku choper.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:33, junior17 napisał:

Napisałem tylko te, które polecam i które są naprawdę bardzo dobre/świetne. W resztę
też grałem, ale są co najwyżej średnie/dobre.
Dlatego ich nie poleciłem użytkownikowi o nicku choper.
Pozdrawiam


a jeżeli tak to spoks ale i tak najlepiej rozbudowany jest Mroczne Tajemnice teraz jego najwiekszym rywalem może być Czas Zapłaty o ile kiedyś wreszcie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 10:12, mouhhg napisał:

Pobrałem ale nie mogę kliknąć w instaluj.

wybierz ścieżkę na dysku, w której masz zainstalowanego gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 10:22, Lechu21 napisał:

> Pobrałem ale nie mogę kliknąć w instaluj.
wybierz ścieżkę na dysku, w której masz zainstalowanego gothica.

Już to zrobiłem i bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam straszne problemy z MT.W trakcie pobierania jak dochodzi do 26% albo i mniej to pobieranie się zakańcza , a ja nie mogę nawet moda zainstalować .Podał by mi ktoś inną stronkę do pobrania moda albo powiedział by mi jak mogę naprawić ten problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te downloady działają znalazłem je teraz w Goolge.!!

http://forum.e-gothic.net/index.php/topic,282.0.html

http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=001

http://www.downloadgryfilmy.fora.pl/gry,1/gothic-mroczne-tajemnice,37.html

Mała uwaga:

Zaraz po zainstalowaniu Mrocznych Tajemnic zainstaluj patch 1.03. Bez niego gra nie chce się włączyć lub działa bardzo kiepsko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 21:14, mouhhg napisał:

Jea.Wszystko mi już dobrze działa ,ale mam problem.:/A dokładnie nie wiem skąd skołować
10 bryłek ludy dla "Podejrzanego typa".

Ja go tam zawsze omijałem :P (jeśli oczywiście chodzi Ci o typka gdzie stali niegdyś myśliwi (sam początek gry))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 21:21, mouhhg napisał:

Ale jak ja tam podchodzę to on mówi odejdź stąd bo Ci rozwalę tą uśmiechniętą gębę.Czy
jakoś tak.

musisz poprostu raz z nim pogadac i go ominac, albo skoczyc z tego uskoku dowody i po sprawie, pozniej jak bedziesz potezniejszy to odwiedzisz go i wtedy ty mozesz od niego chciec rudy albo smierc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 01.02.2009 o 21:14, mouhhg napisał:

Jea.Wszystko mi już dobrze działa ,ale mam problem.:/A dokładnie nie wiem skąd skołować
10 bryłek ludy dla "Podejrzanego typa".

Nie słuchaj tych panów nade mną xP
Jak zaczynasz nową grę i idziesz prosto to jest ten taki mostek co się pod nim przechodzi. No nie? No to
przejdź po nim i zabij tam tego kretoszczura czy innego stworka (zaraz za mostkiem jest zardzewiały miecz, lub kilofem, który jest przy wejściu do opuszczonej kopalni), po zabiciu potworka przeszukaj teren. Powinna być tam sakwa, a w środku kilkadziesiąt bryłek rudy. Sakwa jest w chyba tym miejscu co był teleport do przełęczy górniczej doliny w Gothic 2.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 22:36, mouhhg napisał:

Przeszukałem cały teren , lecz niestety nie ma żadnej sakwy:/


Oj, to po prostu go omiń. :) Najlepiej korzystając z rzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 22:36, mouhhg napisał:

Przeszukałem cały teren , lecz niestety nie ma żadnej sakwy:/

Najlepiej wyciągnij broń a on też wyciągnie broń i wtedy nie poprowadzi dialogu a ty spokojnie możesz go ominąć bez kombinowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować