Zaloguj się, aby obserwować  
paskudztfoo

Duchy! Czy one istnieją?

203 postów w tym temacie

Nasz genialny pan od religi kazał naszej grupie zrobic lekcje o duchach.Dlatego też chciałabym zadac wam kilka pytań:
1.Czy wierzysz w duchy?
2.Czy znasz jakieś rodzaje duchów?
3.Znasz jakies historie o duchach (jeśli tak, prosze opowiedz ją )
4.Boisz sie duchów ?
Z góry dziękuje za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tak
2. Rodzaje? Hmm może dusze niespokojne te które spokoju nie zaznały bądź nie żyjąca rodzinka :)
3. Tak, mojemu dziadkowi kiedyś się objawił i zostawił ślad na ścianie.
4. Trudno powiedzieć, to zależy gdybym się z nim spotkał wtedy by się okazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

Nasz genialny pan od religi kazał naszej grupie zrobic lekcje o duchach.

Rzeczywiście genialne. ;) Pewnie ma juz na ten temat gotową teorię...

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

1.Czy wierzysz w duchy?

Nie, ale coś w tym jest. Poszlaki o niewytłumaczalnych zjawiskach istniały od tysięcy lat i istnieją nadal mimo, iż dzięki nauce można 99% przypadków odrzucić jako zgodne z prawami fizyki. Mimo to pozostaje ten 1%, który jednym daje napęd w postaci religii, innym wiarą w UFO, a jeszcze inni irracjonalnie negują w ogóle istnienie takich zjawisk, mimo iż nie powinni.

Istnieją hipotezy, że zjawiska niewytłumaczalne do dzisiaj, a takimi są również duchy, mają coś wspólnego z niepoznaną jeszcze fizyką czasu, z hipotezą, iż każdy atom może być małym wehikułem czasu. Duchy w takim wypadku, to mogłyby być zarówno wytwory naszego mózgu, który nie potrafi zinterpretować echa miejscowych dziur w czasie i przestrzeni jak i
same tunele czasprzestrzenne, które powodują, że w niektórych miejscach pojawiają się istoty, które nazywamy duchami lub pojawia się coś co nasz mózg interpretuje jako istoty będące duchami.

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

2.Czy znasz jakieś rodzaje duchów?

Nie.

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

3.Znasz jakies historie o duchach (jeśli tak, prosze opowiedz ją )

Ostatnio bardzo dużo można usłyszeć na kanałach temeatycznych Discovery. Tylko odsiane jako wiarygodne i całkowicie niewytłumaczalne. Historie, które były wiarygodne głownie dlatego iż dostarczały wiedzy historycznej lub archeologicznej, której nie można było w żaden inny sposób odkryć, ale po sprawdzeniu (odkopaniu czegoś we własciwym miejscu, przeczytaniu w księgach o innych faktach, które dopiero w tym momencie zaczęły byc zrozumiałe itp.), wiedza ta okazała się całkowicie prawdziwa.
Ale nie powtórzę żadnej bo nie pamiętam żadnej w całości, zeby niczego nie pomylić.

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

4.Boisz sie duchów?

Nie. Są warte zbadania o ile byłyby możliwość odkrycia czym są.
Jak pokazują ostatnie odkrycia i losy badaczy, którzy w ostatnim i tym wieku niby irracjonalnie próbowali coś odkryć trzymając się legend i mitów - odnieśli sukces. Troja, chińska terakotowa armia, Aleksandria i zatopiony pałac Kleopatry - to tylko przykłady odkryć wyłącznie dzięki temu, iż któryś z naukowców uwierzył, iż legendy zawierają część prawdy. Na prawdopodobne odkrycia czekają jeszcze, niemal na pewno, komory po Sfinksem, grób pierwszego cesarza Chin i kwestia potopu oraz Atlantydy. Poszlak o ich istnieniu z różnych źródeł jest za dużo aby były do historie całkowicie wyssane z palca.
Podobnie będzie zapewne i z duchami. Tyle, że tutaj niepewność jest niemal całkowita. Mimo to opowieści o duchach istniały w każdej możliwej kulturze, a doniesień o spotkaniach z duchami czy zjawiskami przypisywanymi duchom jest o wiele za dużo i sa one rozłożone równomiernie w całej ludzkiej historii jak na coś całkowicie bezpodstawnego. Jeżeli miliony nieznajacych się nawzajem ludzi w różnych czasach twierdziło coś takiego samego, to jest to sprawa przynajmniej warta zbadania. Takich pogłosek o zjawiskach nie należy jednak, ani przeceniać, ani całkowicie ignorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znam jeden rodzaj duchów. To poltergeisty. Złośliwe duchy, które robią wszystko, żeby tylko zakłócać spokój mieszkańców domu. Czyli np. zrzucają z szafek różne rzeczy, targają zasłony, hałasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 13:12, SiniS napisał:

A ja znam jeden rodzaj duchów. To poltergeisty. Złośliwe duchy, które robią wszystko, żeby tylko zakłócać spokój mieszkańców
domu. Czyli np. zrzucają z szafek różne rzeczy, targają zasłony, hałasują.


W Ghost Masterze były takie- "łaziły" za dziećmi i min. wywoływały powódź w mieszkaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Tak
2.Tak np.:poltergeist (czytaj:poltergaist)zmory itp.
3.Tak (Później napisze)
4.Nie
Proszę bardzo

Pewnego razu w pewnym domu dziewczynka (6 lat) została sama w domu bo rodzice pojechali na bal.
Dziewczynka ta miała we śnie straszne wizie itp. rodzice myśleli że to zwykłe koszmary i to zignorowali.
Gdy dziewczynka była sama usłyszała dzwonek do drzwi i była przekonana że to jej rodzice i natychmiast otworzyła drzwi.
Ujrzała wtedy postać bez głowy i zaczęła uciekać do pokoju,schowała się w szafie lecz przed tą zjawą się nie schowała.Gdy zjawa ją odnalazła odebrała jej głowę i włożyła na swój kark.
Następnego dnia dziewczynka obudziła się w swoim łóżku.
Ta dziewczyna ma dziś 13 lat i nie wie czy to była jawa czy sen.


P.s.To się zdarzyło na sery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 12:59, Modest-Vermin napisał:

1. Tak
2. Rodzaje? Hmm może dusze niespokojne te które spokoju nie zaznały bądź nie żyjąca rodzinka
:)
3. Tak, mojemu dziadkowi kiedyś się objawił i zostawił ślad na ścianie.
4. Trudno powiedzieć, to zależy gdybym się z nim spotkał wtedy by się okazało.



A jaki ten ślad????

A moje odpowiedzi

1.Raczej tak
2.Chyba nie??:P
3.Historie masz na różnych blogach itd.:P
4.Nie wiem nigdy ich nie widziałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

1.Czy wierzysz w duchy?

Ja osobiście nie wierzę w nic paranormalnego. Duchy uznaję za paranormalne. ;) Moim zdaniem to jest równie wartościowe jak wiara w np. horoskopy i ich wpływ na życie. Jednakże to sprawa osobista. Każdy wierzy w to co chce. Jeżeli ktos wierzy w istnienie duchów, to przecież zabronić ja im tego nie mogę ;)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

2.Czy znasz jakieś rodzaje duchów?

Proponuje zagrać w Ghost Master, pełno ich tam :)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

3.Znasz jakies historie o duchach (jeśli tak, prosze opowiedz ją )

Niestety nic nie znam ;(

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

4.Boisz sie duchów ?

Skoro (wg mnie) ich nie ma to po co ich się bać? ;)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

Z góry dziękuje za pomoc!!!

Żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

1.Czy wierzysz w duchy?

Ja osobiście nie wierzę w nic paranormalnego. Duchy uznaję za paranormalne. ;) Moim zdaniem to jest równie wartościowe jak wiara w np. horoskopy i ich wpływ na życie. Jednakże to sprawa osobista. Każdy wierzy w to co chce. Jeżeli ktos wierzy w istnienie duchów, to przecież zabronić ja im tego nie mogę ;)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

2.Czy znasz jakieś rodzaje duchów?

Proponuje zagrać w Ghost Master, pełno ich tam :)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

3.Znasz jakies historie o duchach (jeśli tak, prosze opowiedz ją )

Niestety nic nie znam ;(

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

4.Boisz sie duchów ?

Skoro (wg mnie) ich nie ma to po co ich się bać? ;)

Dnia 04.12.2005 o 11:52, paskudztfoo napisał:

Z góry dziękuje za pomoc!!!

Żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;(

sorry za dwa posty, net mi nawala ;(

Proszę moderatora o usunięcie tego i jednego z poprzednich postów. Z góry dzięki i wybaczcie, ale to nie moja wina ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować