• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Supreme Commander - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Supreme Commander, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Supreme Commander.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
„ Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4206&u=269 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=868 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=868&p=1197 oraz na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

164 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja mam pytanie, uważam, że od strony technicznej.
Mam komputer nieco lepszy, niż wymagany na minimalne [tzn. właściwie, to tylko procesor, bo mam Athlona 3000+] - i tu moje pytanie : czy da się tak zjechać z ustawieniami graficznymi, że będzie się grało... może nie "najpiękniej", ale płynnie i przyjemnie, czy na tych minimalnych jednak gierka potrafi podcinać nawet przy low detalach?
Bo jak wiemy są różne przypadki gier.
Odpowiedzi na to nie znalazłem na podanych powyżej stronach :)
Jeżeli nie sprawdzaliście, a mieli byście kiedyś taką możliwość, to prosił bym o odpisanie :).
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam Celerona 1.7 GHz (5-cio letniego), Radeona 9600 i 768 RAM. Gierka chodzi mi wprost - !!!cudownie!!!. Więc nie masz się co zastanawiać i na bank na średnich pograsz płynnie. Zależy jeszcze jaką masz karte i ile ram-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra jest kosmiczna....ale jeśli ktoś chce grać na największych mapach to bez 1-2GB ramu się nie obejdzie. Co do detali....to można gre zjechac na low i przyspiesza znacznie na słabszych kompach...
http://www.gamespot.com/features/6166198/index.html?om_act=convert&om_clk=exclusives&tag=exclusives;title;1
tutaj jest wszytko wyjaśnione jak przyspieszyć gre na starszym systemie ;) (oczywiście text po angielsku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech zapewne pominoles w wymaganiach minimalnych ta kwestie:
"128MB karta graficzna ze sprzętowym wsparciem Vertex oraz Pixel Shader 2.0 (np. GeForce 6200/Radeon 9550) zgodna z DirectX 9.0"

Tak więc na słabszych kartach gra nie będzie działała a w szczególności na tych które w ogóle nie mają Pixel Shadera, bardzo mi przykro musisz zainwestować w mocniejszą grafikę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam maly problem. Zainstalowalem gre, zarejestrowalem sie na GPGNet. Automatyczne sciagnelo mi late. Proba uruchomienia gry konczy sie wyswietleniem komunikatu:
A required security module can not be activated. This program can not be executed.

Czyzby pokonaly mnie zabezpieczenia gry? Oczywiscie mam oryginal. Prosze o sugestie, porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech zapraszam do poczytania rozwiązań problemów w bazie pomocy technicznej :) link w poście przyklejonym powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Polska wersja ciągle ma jedną wadę której już nie usunie CDP ;) gra ciągle sprawdza zabezpiecznie ^^. Jak to dobrze mieć rodzinę w UK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2007 o 18:06, Vinya napisał:

Nie mogę zainstalować wyskakuje mi komunikat
setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32

Musisz skopiować całą zawatrość płyty na dysk i wtedy zainstalować (z dysku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.03.2007 o 13:55, Vinya napisał:

> tylko ze nie mogę jej skopiować :(
Nie można skopiować data2: Bład danych (CRC

jedyne rozwiązanie:
zadzwoń do działu pomocy techniczenej CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy ATI Randeon X1600 jest dobrą kartą graficzną dla tej gierki? Coś tam przy instalacji mówili, że GF 6600 to taka karta, która spokojnie uniesie SupComa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na tym kompie moge liczyc ze pogram w Supreme COmmander? (przynajmniej na minimalnych opcjach, wszystko na low i najmniesza rozdzielczosc)
Konfig Kompa:
Athlon 2000+
Radeon 9200 GeCube 128mb
256ram
Mam zamiar kupic i nie wiem czy mi odpali, plz o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2007 o 13:42, NuGGet napisał:

Czy na tym kompie moge liczyc ze pogram w Supreme COmmander? (przynajmniej na minimalnych opcjach,
wszystko na low i najmniesza rozdzielczosc)
Konfig Kompa:
Athlon 2000+
Radeon 9200 GeCube 128mb
256ram
Mam zamiar kupic i nie wiem czy mi odpali, plz o szybka odpowiedz


nie z taką ilością pamięci RAM, MINIMUM to 512MB a i wtedy gra niemiłosiernie wyje dyskiem.. :/ Smutne lecz prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.03.2007 o 13:42, NuGGet napisał:

Czy na tym kompie moge liczyc ze pogram w Supreme COmmander? (przynajmniej na minimalnych opcjach,
wszystko na low i najmniesza rozdzielczosc)
Konfig Kompa:
Athlon 2000+
Radeon 9200 GeCube 128mb
256ram
Mam zamiar kupic i nie wiem czy mi odpali, plz o szybka odpowiedz


Nie bardzo bo minimalna rozdzielczość to 1024x768 a to i tak chyba max jak na twój komputer, karta też może nie wystarczyć, dlatego warto by pomyśleć nad zakupem nowego kompa (tak do 1500) na którym mógłbyś pograć w tą grę. Co do tego komputera jeżeli czytasz CD-Action to na pewno znalazłeś tam dział konfigurator w którym są podane ceny zestawów o różnych cenach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komp spełnia wymagania zalecane za wyjątkiem procka (Athlon 2400+ XP). Gra chodzi płynnie do czasu, gdy wyprodukuje (jak i mój oponent) już sporą armie (ok 500 jednostek). Czy to normalne (no raczej nie :/)? A zmiana ustawień nawet na najniższe nic nie pomaga... What I have to do? - się pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować