• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Supreme Commander - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Supreme Commander, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Supreme Commander.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
„ Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4206&u=269 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=868 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=868&p=1197 oraz na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

164 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.03.2007 o 12:03, Adam Niziurski napisał:

Komp spełnia wymagania zalecane za wyjątkiem procka (Athlon 2400+ XP). Gra chodzi płynnie do
czasu, gdy wyprodukuje (jak i mój oponent) już sporą armie (ok 500 jednostek). Czy to normalne
(no raczej nie :/)? A zmiana ustawień nawet na najniższe nic nie pomaga... What I have to do?
- się pytam...


A ile masz pamięci ?? Do płynnej gry wymagany jest minimum 1GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2007 o 12:03, Adam Niziurski napisał:

Komp spełnia wymagania zalecane za wyjątkiem procka (Athlon 2400+ XP). Gra chodzi płynnie do
czasu, gdy wyprodukuje (jak i mój oponent) już sporą armie (ok 500 jednostek). Czy to normalne
(no raczej nie :/)? A zmiana ustawień nawet na najniższe nic nie pomaga... What I have to do?
- się pytam...


Kup nowego procka, to jedyne co mogę poradzić. :/ Mi też gra zaczyna skakać kiedy dochodzi do bitwy z udziałem 400 jednostek. (mam MAD A64 3000+ i 1GB RAMu) Sup Comm ma wielki apetyt na moc obliczeniową, najlepiej posiadać Core 2 Duo albo innego potworka. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam athlona 3500+, 1.5gb ramu i gf7600gt ale demo po około godzinie gry zaczynało mi sie chaczyć. Słyszałem, że pełna polska wersja ma poprawione wiele błędów ale czy kod jest w niej lepiej zoptymalizowany? Czy będę mógł normalnie grać?
A tak z innej beczki może mi ktoś powiedzieć czy na GPGNecie gra duzo osób? nie tylko z Polski ale wogóle czy jest z kim grać i jak dawało by sie grać na neo 512? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewnien problem z numerem seryjnym. Niedawno zakupiłam grę, po instalacji przy wejściu pokazał mi się komunikat o wpisaniu numeru seryjnego zazwyczaj taki znajduje się gdzieś na pudełku, ale nie moge znależc. Prosze powiedzcie gdzieten numer powinien być w tej grze, tzn gdzie powinien być napisany.

20070325113557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


tylko, że tam jest numer rejestracyjny, a mi potrzebny jest seryjny, czy jest jeszcze jakieś miejsce na pudełko/ dokładnie gdzie/ gdzie mógłby się znajdować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Nie bardzo rozumiem, o jaki numer chodzi.
W pudełku z SC powinien być klucz produktu (z tyłu instrukcji, używany przy instalacji chyba, potrzebny do grania online) i numer do elektronicznej rejestracji gry na gram.pl.
Żaden inny nie powinien być potrzebny.
Jeśli możesz, to zamieść screena.
Próbowałaś wpisać klucz produktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie odnośnie mechaniki gry:

jest taka jednostka naziemna UEF 3-ciego poziomu o nazwie Tytan (robot kroczący), w grze jest uzbrojona w dwa działa plazmowe. O ile dobrze pamiętam z trailerów to powinien mieć jeszcze wyrzutnię rakiet na plecach.
Czy to jakiś błąd czy ta wyrzutnia została usunięta w finałowej wersji??

Tak przy okazji gdzie można włączyć licznik klatek na sekundę?


BTW Mam
Athlona64 2800+ (1.8 GHz)
1 Gig RAM
Radeona 9550 256 mb

I chodzi mi znośnie na najniższych ustawienia, co dziwne niezależnie od liczby jednostek chodzi czasem lepiej lub gorzej (ale grywalnie) - wydaje mi się że to wina starego dysku twardego (ma ze 4 lata). Po za tym na najniższych detalach gra z bliska i budynki wyglądają paskudnie (może po za efektem tarczy obszarowej i jednostek wewnątrz niej (mają wtedy ładny odblask)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Wyrzutnia rakiet Tytanów istotnie została usunięta. Jeśli mi się dobrze zdaje, to już w becie jej nie mieli.
Nie wątpię, że na najniższych detalach gra wygląda paskudnie (wyjątek: cienie nawet na ''low'' wyglądają ładnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy jak ustawie wszystko na low, dam najnizsza rozdzielczosc i wogole to bede mogl pograc w Commandera na tym kompie??
AMD Athlon 2000+
Radeon 9200 128mb
256ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety Grafika musi być minimum radeon 9550 w przeciwnym wypadku możesz mieć takie same problemy jak w Kompanii. Gra wymaga absolutnie shadera 2.0 a twoja grafika ma shadera 1.4 wiec nie da rady by gra chodziła...

O kwestii Ramu już nie wspomnę....

Nie to by o tym było w wymaganiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pełna wersja powinna ci chodzić bez żadnych problemów (ja nie mam, P4 3.4 Ghz, 2GB RAMu, GF 7600GT). Na GPGnecie jest sporo osób i sądzę, że na neo 512 nie powinieneś mieć problemów (z SupComem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pytanie dotyczące transportu. Oglądając samouczek widac wyraźnie, że gdy zlecimy transporterowi stały transport jednostek to pod nim na gruncie pojawia się marker transportowy - w samouczku jest on ładny z polsującym światłem czerwonym. Niestety w grze nie ma tego markera - no poza opisem - pojawia się natomiast mała fioletowa ikona transportowce z dwoma strzałkami. Jak jest u was. Czy twórcy zrezygnowali z takiej małej a jednak cieszącej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mi sie wywala demo... Zero wskazówek tylko wywał do Windowsa i komunikat o zamknieciu aplikacji. Może i bym się skusił na kupno ale wolę nie ryzykować. Czy ktoś z Was miał problemy ze stabilnością dema, a bez problemu gra w pełną wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam szybkie pytanie , czy na moim sprzęcie pójdzie SupCom ?: Procesor AMD 2700+, 1GB RAM, karta graficzna Pixel View FX 5900 XT, ....Karta graficzna najbardziej mnie niepokoi, dodam że Company of Heroes chodziło bez zarzutu a Warhammer4000 DoW Dark Crusade chodzi mi na najwyższych ustawieniach. No ale chcę byc pewien czy warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2007 o 18:12, flymar napisał:

A mi sie wywala demo... Zero wskazówek tylko wywał do Windowsa i komunikat o zamknieciu aplikacji.
Może i bym się skusił na kupno ale wolę nie ryzykować. Czy ktoś z Was miał problemy ze stabilnością
dema, a bez problemu gra w pełną wersję?



Miałem to samo w demo - przy pełnej wersji bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować