AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:

A może będzie świat w pełni otwarty i pokojowy, jeden dla wszystkich ras? W takim razie
co z pvp poza miastami i raidowaniem wrogów?

Chodzi ci o to, że świat gry byłby jednolity (o ile to możliwe przy shardingu :/ ) i wspólny dla wszystkich grających na danym serwerze? Byłoby to wspaniałe, ale dodałbym do tego jeszcze jedno - dopuszczenie nieskrępowanego PvP wszędzie z uwzględnieniem miast, ich okolic i połączeń jako obszarów gdzie ataki na innych graczy powodują kary finansowe lub może nawet reakcję swego rodzaju policji (NPC). A w dziczy? Cóż, dzicz ;]
No ale to tylko fantazja, bo jeśli ktoś nie będzie miał swojej własnej zabezpieczonej instancji to będzie rage-quit. A szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:


Kolejną rzeczą, która mnie zastanawia będzie pvp.
Czy będą osobne serwery pve i pvp?

Nie będzie podziału na serwery więc...

Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:

Czy rasy będa skłócone i będą ze sobą walczyć (jeśli tak, to jak podzielone zostaną frakcje,
skoro ras jest nieparzysta liczba)?

Nadal bedzie obowiązywała wojna gildii, a do takowych będą należeć wszystkie rasy, a każda ma swoje powody według lore.

Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:

Czy rasy/frakcje będą mogły się ze sobą komunikować?

Patrz wyżej.

Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:

A może będzie świat w pełni otwarty i pokojowy, jeden dla wszystkich ras? W takim razie
co z pvp poza miastami i raidowaniem wrogów?

Z tego co wiem będą tereny massive PvP, rajdy będa się odbywać na zasadach znanych z GW, czyli w instacjach, do tego "sportowe" PvP. Ze szczątkowych informacji można wywnioskować, że nie będzie można swobodnie bic się gdzie popadnie z innymi graczami.

Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:

Co z massive pvp i rvr?

Patrz wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jesteś pewien, że nie będzie podziału na serwery? To wiele wyjaśnia... no cóż... mam nadzieję, że jakoś to rozwiążą. Podobałby mi się pomysł z przemieszaniem ras i pokojowym światem, a jedynie terenami pvp, ale nie podoba mi się, że będzie to w instancjach... to nieco upośledzi gw2 imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie się grało Charrem.
Nawet dobra tka odmiana, będzie bardziej... kolorowo xD
Napewno drzewoludziem zagram, art prezentuje się całkiem całkiem.
Jednak w sumie mogłoby się obejść bez jakiś predyspoycji dla danej rasy, bo czemu by nie zagrać Asurą wojem :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 15:15, Camelowaty napisał:

Jednak w sumie mogłoby się obejść bez jakiś predyspoycji dla danej rasy, bo czemu by
nie zagrać Asurą wojem :D?


Bo nieskuteczne jest cięcie wrogów scyzorykiem po kostkach?
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 15:32, Budo napisał:

> Jednak w sumie mogłoby się obejść bez jakiś predyspoycji dla danej rasy, bo czemu
by
> nie zagrać Asurą wojem :D?

Bo nieskuteczne jest cięcie wrogów scyzorykiem po kostkach?
;]


Zauważ, ze są aruriańskie kosy więc czemu ma nie być Asury Derwisza ? ;] (o ile w ogóle Derwisz będzie)

I co do ras: ja czekam na dodatek z Canthą i możliwością grania Tengu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 16:15, Budo napisał:

/.../

Canthy prawdopodobnie w ogóle nie będzie :/



Moim zdaniem będzie na 100%. Z tego co pamiętam Cantha odizolowała się od reszty świata przez co zaczęła mieć swoje własne problemy... jestem pewny, że i ona będzie potrzebować bohaterów, choć może nie na początku, bo powstrzymanie Yoko wydaje się ważniejsze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 15:32, Budo napisał:

Bo nieskuteczne jest cięcie wrogów scyzorykiem po kostkach?
;]


Jak to?!
NIe irytuje Cię gdy działa na Ciebie okulawienie xD?

@Nieszczescie

O! O! ODbry pomysł, Tengu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No własnie- odizolowała się. Było mówione, że obcy zostali wygnani, Luxoni i Kurzickowie wycięci w pień przez siły cesarskie i rządzi wojskowa dyktatura cesarska. Nie brzmi to jak dobre podłoże do fabuły, wręcz przeciwnie- jak próa usprawiedliwienia nieobecności kontynentu w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 16:33, Budo napisał:

/.../



Czy ja wiem.... jakieś podłoże tam jest. Być może będziemy musieli obalić złego cesarza, który stanął po stronie zła np. jak Varesh. Zawsze jakąś fabułe do tego można wymyślić i wcale nie musi być tak tandetna jak ta moja. Typowo partyzanca walka na początku, a na końcu walka jak w Jade Empire ze złym cesarzem w jego własnej sali tronowej - czy to nie było by piękne ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 14:43, Budo napisał:

/.../

Jesteś pewien, że nie będzie podziału na serwery? To wiele wyjaśnia... no cóż... mam
nadzieję, że jakoś to rozwiążą. Podobałby mi się pomysł z przemieszaniem ras i pokojowym
światem, a jedynie terenami pvp, ale nie podoba mi się, że będzie to w instancjach...
to nieco upośledzi gw2 imo.


Jestem pewien, nadal będziesz mógł grac z dowolnym graczem w dowolnym miejscu. Z tego co czytałem GW2 ma mieć podobny myk jak Age of Conan, a więc gdy w danym miejscu jest sporo graczy, gra sama tworzy kopię tych terenów. Coś jak dystrykty, tylko odnoszą się one nie do miast, a wolnych przestrzeni pomiędzy miastami.

Instancje beda tworzone dla terenów elitarnych, takich jak obecny FoW itd. być może to samo rozciągnie się na walki PvP (cześciowo), a więc kiedy w bitwie uczestniczy maksymalna lub bliska maksymalnej liczba graczy, gra sama tworzy kolejną.

Co do ras, to coś czuję, że nie będzie bonusów dla danych klas. Raczej niektóre rasy wcale nie beda mogły reprezentwać danej klasy. A więc nie spotkamy asury warka (ale np. aska juz tak) albo norna elka (choc rytek się znajdzie) czy sylvari nekromanty. Nie wiem jakie beda klasy w GW2, wiec dla przykładu używam tych z GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 15:32, Budo napisał:

Bo nieskuteczne jest cięcie wrogów scyzorykiem po kostkach?
;]


stara pratchettowska prawda mówi, że ''jeśli jego ramiona są powyżej twojej głowy, to jego krocze jest na wysokości twoich zębów'' ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 07:10, Budo napisał:


Kolejną rzeczą, która mnie zastanawia będzie pvp.
Czy będą osobne serwery pve i pvp?


A propos tego - zdaje się, że nie będzie podziału. Gdzieś wyczytałem, że świat gry ma stać się ogromną areną PvP, gdzie będzie mogło brać udział dziesiątki graczy, oraz że świat gry ma się zmieniać, w zależności jak daleko dana frakcja zawędruje. Można sobię zatem wyobrazić pole bitwy, gdzie np jednostki Charrów są spychane z przedpola, do samego miasta, gdzie potem się bronią i gdzie albo ludzie zdobywają miasto, albo przegrywają, albo koczują pod miastem. Podobno po takich walkach itp co jakiś czas, świat gry ma się resetować do początkowego wyglądu. Ogółnie coś w ten deseń wyczytałem, zatem szykują się wojny na szeroką skalę, co mnie niezmiernie cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:16, Outlander-pro napisał:

A propos tego - zdaje się, że nie będzie podziału. Gdzieś wyczytałem, że świat gry ma
stać się ogromną areną PvP, gdzie będzie mogło brać udział dziesiątki graczy, oraz że
świat gry ma się zmieniać, w zależności jak daleko dana frakcja zawędruje. Można sobię
zatem wyobrazić pole bitwy, gdzie np jednostki Charrów są spychane z przedpola, do samego
miasta, gdzie potem się bronią i gdzie albo ludzie zdobywają miasto, albo przegrywają,
albo koczują pod miastem. Podobno po takich walkach itp co jakiś czas, świat gry ma się
resetować do początkowego wyglądu. Ogółnie coś w ten deseń wyczytałem, zatem szykują
się wojny na szeroką skalę, co mnie niezmiernie cieszy :)


Pisano o wydarzeniach losowych, zmieniających świat, o questach (zapewne co-op) które aktywują się o określonym czasie w określonym miejscu, mogą w nich uczestniczyć wszyscy gracze na danym terenie, co wcale nie znaczy, ze będą walczyć przeciw sobie.. Te informacje wcale nie dotyczą PvP, juz na pewno PvP nie będzie dostępne wszędzie, gra by straciła całe zastępy graczy. Co więcej nie sugeruj się rasami jako frakcjami, takie rozwiązanie rozwalałoby cała filozofię wojen gildii, która wedle zapowiedzi ma być utrzymana, ba występuje w lore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co więcej nie sugeruj się rasami jako frakcjami, takie rozwiązanie

Dnia 19.03.2009 o 21:37, boogie85 napisał:

rozwalałoby cała filozofię wojen gildii, która wedle zapowiedzi ma być utrzymana, ba
występuje w lore.


To był po prostu przykład, bo wiadomo, że to nadal wojny gildii, jak to sama nazwa wskazuje ... ale niewykluczone, że pewne rasy będą skłócone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żeby skłocenie ras miało jakieś przełożenie na mechanikę to wymagałoby podziału świata... a tego nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 22:53, Budo napisał:

/.../

Żeby skłocenie ras miało jakieś przełożenie na mechanikę to wymagałoby podziału świata...
a tego nie będzie...


Czemu? Zresztą jeśli każda rasa ma zaczynać w innym miejscu, to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się