AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

A co z polską społecznością w GW2?
Na zachodnich forach jest ciekawy zbiór trolli z dwóch znanych sieciówek, fanboy''ów, hater''ów, pro-gamers (''Hurr durr, mam 50/50 HoM i GWAMM, ten kto nie ma ten n00b/casual.").
Pytam, bo poszukuję gildii z rozsądnymi ludżmi (mogę pomóc w tłumaczeniu questów itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 20:53, Tevlok napisał:

Pytam, bo poszukuję gildii z rozsądnymi ludżmi (mogę pomóc w tłumaczeniu questów itd.).


Tłumaczenie questów? WTF is quest? ;p
A tak serio to eventy które widzielismy w grze są dosyć prostolinijne i każdy się powinien zorientować co ma robić.
Co do gildii, to chyba bliżej premiery powinniśmy (?) się umawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 21:34, IlMOD napisał:

Tłumaczenie questów? WTF is quest? ;p
A tak serio to eventy które widzielismy w grze są dosyć prostolinijne i każdy się powinien
zorientować co ma robić.
Co do gildii, to chyba bliżej premiery powinniśmy (?) się umawiać

Grałeś kiedyś po angielsku w RPG? Quest=zadanie. Co chwila czytam na polskich forach "Nie ma polskiej wersji, nie gram!<foch>".
Niektórzy lubią wczuć się w grę czytając opisy i lore (historię świata gry) niż gnać na oślep.
Co do gildii miło jest gdy wszyscy już trochę się znają (jakie klasy/rasy, kiedy najwięcej ludzi może grać, czy jest przewaga miłośników PvP/PvE/RPG). Przeżyłem kilka rozpadów gildii z powodu niezgrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 22:14, Tevlok napisał:

Grałeś kiedyś po angielsku w RPG? Quest=zadanie. Co chwila czytam na polskich forach
"Nie ma polskiej wersji, nie gram!<foch>".


Problem w tym, że grając w MMO musisz znać choć jeden język obcy, w innym wypadku - komunikatywność spada do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 22:28, szmarcin napisał:

Problem w tym, że grając w MMO musisz znać choć jeden język obcy, w innym wypadku - komunikatywność
spada do zera.


W MMO w dobrym tonie jest używanie angielskiego. Gdy grałem w WoW (czasy TBC) wywaliliśmy z gildii kilku graczy którzy nadużywali języka ojczystego. Frustrujące jest gdy na global chat widzisz alfabet, którego nie masz nawet zainstalowanego w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 22:37, Tevlok napisał:

W MMO w dobrym tonie jest używanie angielskiego.


It is too obvious to even mention...

Dnia 09.04.2012 o 22:37, Tevlok napisał:

Gdy grałem w WoW (czasy TBC) wywaliliśmy z gildii kilku graczy którzy nadużywali języka ojczystego. Frustrujące jest gdy na global
chat widzisz alfabet, którego nie masz nawet zainstalowanego w systemie.


W pierwszej części GW nieobeznanego z grą poznawało się po przebywaniu na polskim dysie... Każdy, kto chce naprawdę handlować/grać wchodzi na US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 23:00, Selv napisał:

Raciali nie było nigdy w PVP ;)


Przysiągłbym, że widziałem charzookę na pvp w jednym z filmików. Nie każ mi tego szukać teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poszperaj, jeśli to była CBT2 albo CBT3 to nie było i kropa ;)
Ew ludek miał buga, możesz mi w tym spokojnie zaufać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 23:01, Budo napisał:

Przysiągłbym, że widziałem charzookę na pvp w jednym z filmików. Nie każ mi tego szukać
teraz.


Z tego co pamiętam w prawdziwym PvP ma nie być raciali. Być może filmik w którym to widziałeś był z WvW, gdzie raciali już można używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 23:03, nieszczescie napisał:

Z tego co pamiętam w prawdziwym PvP ma nie być raciali. Być może filmik w którym to widziałeś
był z WvW, gdzie raciali już można używać.


http://wiki.guildwars2.com/wiki/Racial_skills

To było chyba wiadomo już wcześniej. Ale mniejsza o to. Co Wy sądzicie o większej specyficzności ras? Czy dodalibyście cokolwiek? Modyfikacje, atrybuty, traitsy, może skille rasowe, możliwe do użycia zamiast niektórych oryginalnych na broni danej profesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2012 o 23:55, szmarcin napisał:

/.../


Nie! ;p
Rasy nie powinny dawać więcej niż teraz dają. Jasne, że odpowiedni trait mógłby się różneie nazywać u poszczególnych ras, ale dodawanie czegoś, co dawałoby przewagę nie ma sensu.
No, chyba żeby dodać bezużyteczny trait itp., ale to z kolei nie ma najmniejszego sensu.
Z raciali najmniej podobają mi się wszelikego rodzaju summony. Śmiesznie giną, gdy "minie ich czas".
No i raciale nornów są mało zróżnicowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 00:08, IlMOD napisał:

Nie! ;p
Rasy nie powinny dawać więcej niż teraz dają. Jasne, że odpowiedni trait mógłby się różneie
nazywać u poszczególnych ras, ale dodawanie czegoś, co dawałoby przewagę nie ma sensu.


Przewagę? Nikt nie mówi o przewadze, raczej o zróżnicowaniu. To, o czym myślę, to skille na tym samym poziomie, ale charakterystyczne dla danej rasy. Czyli np. asury będą miały ze skilla cripple, ale ludzie podpalenie.

Tu nie chodzi o żadną przewagę, tylko o charakterystykę. Jedni są dobrzy w tym, drudzy w tym, ale w końcowym rozliczeniu nadal liczy się wykorzystanie swoich atutów.

Dnia 10.04.2012 o 00:08, IlMOD napisał:

No, chyba żeby dodać bezużyteczny trait itp., ale to z kolei nie ma najmniejszego sensu.


To po co dali racial skille, skoro docelowo mają być one słabsze od innych? Kto ich będzie używał, skoro są słabsze? Charrzooka nie wygląda na słabą. Ale w zamyśle ma ona taka być. Weźmiecie je na trudny dungeon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 00:21, szmarcin napisał:

To po co dali racial skille, skoro docelowo mają być one słabsze od innych? Kto ich będzie
używał, skoro są słabsze? Charrzooka nie wygląda na słabą. Ale w zamyśle ma ona taka
być. Weźmiecie je na trudny dungeon?


Po to dali, żeby każda kombinacja profesji mogła przejść grę i różne eventy. Z tego samego powodu nie będzie raciali w pvp. Chcą uniknąć akcji z jedynki typu lf monk i godzina czekania, tudzież lf 6 charr for charrspike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AN nie dawała ''podwójnej klasy'' postaci, ale dala nam zamiennik rasa-klasa. Jaki jest tego jednak sens jeśli rasy różnią się tylko wyglądam? Wiem, że to tylko gra, ale np. Asura nigdy nie dorówna w uderzeniu młotem takiemu Nornowi. Mogli by wysilić się trochę i powrzucać jakieś smaczki. To tak moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ze sprzedażą prepurchase????? Miała byc o 9 rano, specjalnie wstałem czekam a tu nic, wielka d...
Strona co chwile pada ale aktualizacji nie ma żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to po prostu jeden wielki skandal z tą sprzedażą.

"Przepraszamy, ale wszystkie sztuki Guild Wars 2 - pre-purchase edycji standardowej zostały wyprzedane lub są w tym momencie zamawiane w sklepie.
Jeśli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie ponownie dostępny, dodaj go do listy życzeń."


1. produkt jest niedostepny z głownego sklepu (nie widac go na wyszukiwarce"
2. sprzedaz została uruchomiona póltora godziny po terminie
3. nie można już zamówić

zamawiam gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówili, że będą wrzucać systematycznie w ciągu dnia egzemplarze dla tych, którzy nie mogli kupić rano. A że ilość jest ograniczona to było już wiadomo, zainteresowanie jest duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się