AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2012 o 22:11, HugeDRAGON napisał:

BTW Kiedy zostaną wysłane maile w sprawie pudełkowego wydania dla nabywców Pre-Purchase???
Maj się już prawie kończy, premiera niedługo a maila jak nie było tak nie ma :(


Zapytaj się naszej, niezastąpionej Ani "Akne"
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&u=11583

Budo ----> Hm... Dzięki temu można sobie już teraz zarezerwować jakąś nazwę dwuczłonową, może być niezłe, niestety jako minus idzie to, że później te wszystko imiona z GW 1 zostaną otwarte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada dla wszystkich - nie kupujcie gry z Fabryki Kluczy... Ostatnio nie mogłem wziąć udziału w stress testach, napisałem do supportu i okazało się że mój klucz został odłączony bo był kupiony za pomocą kradzionej karty kredytowej... Mam nadzieję że zwrócą mi pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 22:11, HugeDRAGON napisał:

BTW Kiedy zostaną wysłane maile w sprawie pudełkowego wydania dla nabywców Pre-Purchase???
Maj się już prawie kończy, premiera niedługo a maila jak nie było tak nie ma :(

Odważyliby się wysłać takiego maila do nabywców EK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 22:11, HugeDRAGON napisał:

Maj się już prawie kończy, premiera niedługo


Tzn kiedy?! Ogłosili w końcu oficjalną premierę? Skąd te rewelacje?!?

A mniej ironicznie: odwiedzaj tą stronę: http://www.guildwars2.com/en/
Jak zapowiedzą datę wydania gry to wtedy możesz zacząć panikować, że gram.pl nie dosłał ci jakże istotnego pudełka. Póki co nie spodziewałbym się gry prędzej niż we wrześniu - beta udowodniła, że gra ma masę do poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 09:06, Ash napisał:

Tzn kiedy?!


A ile to jest dla ciebie długo? a ile niedługo ?
Bo dla mnie np. pół roku to jest niedługo, ale 5 lat to już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 11:32, Ilona napisał:

A ile to jest dla ciebie długo? a ile niedługo ?


Mniemając po zniecierpliwionej wypowiedzi max miech.
Oczywiście, że to pojęcie względne, moja odpowiedź dotyczyła końcówki maja. Zaś wydźwięk wypowiedzi wskazuje, że data premiery jest już znana. Stąd mój sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas widzę, że jest dostępny pre-purchase EK. Moje pytanie brzmi: czy jest więcej egzemplarzy EK czy też sporo ludzi zamówiło, a nie zapłaciło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób działa Pre-Pucharse? Tzn kupię to teraz, i muszę zapłacić 500 zł, czy dopiero będę musiał zapłacić tę kwotę, gdy wyjdzie Guild Wars 2 EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 13:30, Pudzilla napisał:

W jaki sposób działa Pre-Pucharse? Tzn kupię to teraz, i muszę zapłacić 500 zł, czy dopiero
będę musiał zapłacić tę kwotę, gdy wyjdzie Guild Wars 2 EK?


Jak sama nazwa wskazuje musisz zapłacić z góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 13:30, Pudzilla napisał:

W jaki sposób działa Pre-Pucharse? Tzn kupię to teraz, i muszę zapłacić 500 zł, czy dopiero
będę musiał zapłacić tę kwotę, gdy wyjdzie Guild Wars 2 EK?


Musisz z góry zapłacić całą kwotę za Edycję Kolekcjonerską.
Więc zamawiasz i masz te 7 dni na zapłacenie, chyba, że wybrałem wysyłkę za pobraniem, to płacisz kurierowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 13:36, Fang napisał:

> W jaki sposób działa Pre-Pucharse? Tzn kupię to teraz, i muszę zapłacić 500 zł,
czy dopiero
> będę musiał zapłacić tę kwotę, gdy wyjdzie Guild Wars 2 EK?

Jak sama nazwa wskazuje musisz zapłacić z góry...


To lipa, takie kupowanie kota w worku. A nóż gra będzie słaba jak SWTOR. Myślałem, że wygląda to inaczej, ale cóż, tą kolekcjonerkę sobie podaruję. W dodatku nawet nie wiadomo kiedy gra wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 13:38, Pudzilla napisał:

To lipa, takie kupowanie kota w worku. A nóż gra będzie słaba jak SWTOR. Myślałem, że
wygląda to inaczej, ale cóż, tą kolekcjonerkę sobie podaruję. W dodatku nawet nie wiadomo
kiedy gra wyjdzie.


Nie będzie tak słabe jak SWTOR, będzie znacznie lepsze, to widzę już po betach w których brałem udział.

A i jeszcze jedno. W tym przypadku, to się pisze "A nuż", a nie "A nóż".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 13:38, Pudzilla napisał:

To lipa, takie kupowanie kota w worku. A nóż gra będzie słaba jak SWTOR. Myślałem, że
wygląda to inaczej, ale cóż, tą kolekcjonerkę sobie podaruję. W dodatku nawet nie wiadomo
kiedy gra wyjdzie.

Może to i kot w worku i pierwsze godziny w grze to potwierdzają. Człowiek wydaje się być zagubiony a gra jest chaotyczna. Ale im dłużej człowiek gra tym bardziej się wciąga. I potem wychodzi, że ten kot jest bardzo ładny. A premiera, no cóż. Lepiej żeby była później niż wcześniej. Będzie czas na dopracowanie. Bo po betach widać, że jednak grze wiele brakuje do finalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 13:38, Pudzilla napisał:

To lipa, takie kupowanie kota w worku. A nóż gra będzie słaba jak SWTOR. Myślałem, że
wygląda to inaczej, ale cóż, tą kolekcjonerkę sobie podaruję.


Dlatego to nazywa się pre-purchase. Jeśli na grę czekasz i widzisz w betach, że warto to się nie zastanawiasz jeno kupujesz. Płacisz za grę i za dane zaufanie producent gry daje bonusy na start gry + możliwość gry 3 dni przed premierą światową, lub czekasz na opinie po premierze i wtedy decydujesz. Czy warto, to już subiektywna opinia, ja po becie mogę jedynie powiedzieć, że gra jest może MNIEJ zajebista niż sądziłem, że będzie, ale nadal jest numerem dwa na mojej liście rozrywek (numerem jeden jest czas spędzony z narzeczoną ^_^), bo jest nadal wciągająca, grywalna itd.. Bety tylko udowadniają, że gra wymaga szlifu w niektórych przypadkach.

Dnia 22.05.2012 o 13:38, Pudzilla napisał:

W dodatku nawet nie wiadomo kiedy gra wyjdzie.


Wiadomo tylko (prezes anety pisał na blogu), że w tym roku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem tej gry. Możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań (ci co grali w betę)?
-Czy fabuła jest dobra i na jak długo starcza (najlepiej porównać do GW1)
-Jak wygląda sprawa z ekwipunkiem postaci, tak samo się kupuje zbroje jak w GW1 ?
-Jak wygląda sprawa grywalności (co się zmieniło w porównaniu do GW1 np. lepsze pve itp.)
-Czy jak ktoś lubi GW1 polecacie mu GW2 ?
-Słyszałem że ta gra jest bardziej dla casuali (uproszczenia względem 1), czy to prawda ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

Witam, zastanawiam się nad kupnem tej gry. Możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań (ci
co grali w betę)?
-Czy fabuła jest dobra i na jak długo starcza (najlepiej porównać do GW1)


Początki są takie sobie. Ja na becie dociągnąłem prawie do 30 i fabuła jakaś tam jest. Raczej nie porywająca, ale gw1 też takiej nie miało...

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Jak wygląda sprawa z ekwipunkiem postaci, tak samo się kupuje zbroje jak w GW1 ?


Nie tak samo. Można kupić najprostsze armory za gold. Można wycrafować nowe. I można (główne źródło) wymienić u vendorów karmy (punkty za wykonywanie zadań)

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Jak wygląda sprawa grywalności (co się zmieniło w porównaniu do GW1 np. lepsze pve itp.)


Na pewno jest inne. Bardziej klasyczne MMO (chociaż masz tylko 10 skilli na raz). Grywalność - 9/10

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Czy jak ktoś lubi GW1 polecacie mu GW2 ?


Jak ktoś lubi gw1 to 2 mu nie trzeba polecać ;p
Jeśli trzeba, to to zrobię.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Słyszałem że ta gra jest bardziej dla casuali (uproszczenia względem 1), czy to prawda
?


Może uproszczeniem jest liczba skilli. Jednak to są traity, system runek, dodatkowe premie na ekwipunku i chyba coś jeszcze. Sam gameplay jest dosyć prosty, casual player da radę, jednak podobno mają istnieć miejsca dla tych "pro skilled" (na razie takiego jeszcze nie znalazłem, pewnie to content na 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

Witam, zastanawiam się nad kupnem tej gry. Możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań (ci
co grali w betę)?


Co prawda zacząłem dopiero grać od stress testów, ale coś tam ci napiszę:

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Czy fabuła jest dobra i na jak długo starcza (najlepiej porównać do GW1)

Żadna beta nie trwała tak długo żeby ukończyć fabułę.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Jak wygląda sprawa z ekwipunkiem postaci, tak samo się kupuje zbroje jak w GW1 ?

Nie wiem :P

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Jak wygląda sprawa grywalności (co się zmieniło w porównaniu do GW1 np. lepsze pve itp.)

Podbno PvP wymiata. Nie próbowałem. W porównaniu do GW1 zmieniło się chyba wszystko. Za dużo by wymieniać.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Czy jak ktoś lubi GW1 polecacie mu GW2 ?

Rzecz gustu. GW 2 jest po prostu inne. Na początku możesz wydawać się zagubiony, a gra chaotyczna, ale po kliku godzinach gra się całkiem dobrze.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Słyszałem że ta gra jest bardziej dla casuali (uproszczenia względem 1), czy to prawda ?

Nieprawda. Może wydawać się łatwiejsza bo na mapie jest kilkanstu jak nie więcej graczy. Samotny wypad na grupę mobów kończy się zgonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

Witam, zastanawiam się nad kupnem tej gry. Możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań (ci
co grali w betę)?
-Czy fabuła jest dobra i na jak długo starcza (najlepiej porównać do GW1)


Na fabule nie skupiałem się, bo nie chcę sobie psuć zabawy kiedy gra już wyjdzie, ale sam fakt, że to Tyria daje gwarancję, że lore będzie co najmniej zajebiste. Tak samo jak w "jedynce" bogate i barwne nie tylko w samej grze. Poza tym do 30 lvl ciężko cokolwiek stwierdzić na temat fabuły, ale jak wspominałem, to Tyria. Sama nazwa świata broni się fabularnie.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Jak wygląda sprawa z ekwipunkiem postaci, tak samo się kupuje zbroje jak w GW1 ?


Są różne źródła. Vendorzy, Pvp rewards, Crafting, Looting...
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Armor

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Jak wygląda sprawa grywalności (co się zmieniło w porównaniu do GW1 np. lepsze pve itp.)


Gra się inaczej, trzeba się przyzwyczaić, inne jest sterowanie i technika gry. 3 dni bety to za mało, żeby coś stwierdzić. Ale generalnie po przyzwyczajeniu grało mi się bardzo przyjemnie.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Czy jak ktoś lubi GW1 polecacie mu GW2 ?


Tak zdecydowanie. Jeśli lubisz świat GW1 to zapewne przypadną ci do gustu zmiany w GW2.

Dnia 24.05.2012 o 16:14, Drazok napisał:

-Słyszałem że ta gra jest bardziej dla casuali (uproszczenia względem 1), czy to prawda ?


Tak. Przynajmniej na początku. Gra jest zbyt łatwa i zdecydowanie za często nagradza gracza. Zobaczymy jak później. Słyszałem, że dungi są dość trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 19:32, Ash napisał:

Tak. Przynajmniej na początku. Gra jest zbyt łatwa i zdecydowanie za często nagradza
gracza. Zobaczymy jak później. Słyszałem, że dungi są dość trudne.


Nie zgadzam się. Po pierwsze dlatego, że ciągle jest spore pole do popisu dla prosów, po drugie dlatego, że skalowanie i poziom trudności jeszcze się zmieni, po trzecie dlatego, że gw1 i tak było przystępne dla casuali po wprowadzeniu bohaterów. Wcześniej była sieczka miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 20:17, Budo napisał:

Nie zgadzam się. Po pierwsze dlatego, że ciągle jest spore pole do popisu dla prosów,
po drugie dlatego, że skalowanie i poziom trudności jeszcze się zmieni, po trzecie dlatego,
że gw1 i tak było przystępne dla casuali po wprowadzeniu bohaterów. Wcześniej była sieczka
miejscami.


Po pierwsze - ok jest, ale nadal jest bardzo prosto jest na początku. Zobaczymy jak na wyższych levelach.
Po drugie - spoko, zobaczymy jak już to zaimpletują.
Po trzecie - mówię o poziomie trudności GW2, nie GW1. GW1 teraz szybciej i łatwiej robi się z hero, co jest nawet znacznie łatwiejsze niż w - i tak dość łatwym - GW2 (ale tak jak już wspomniałem na początku). Zobaczymy później.

BTW nie mówię też że łatwość tej gry to minus. Wręcz przeciwnie, dla mnie to bardzo duża zaleta, bo nie będę musiał się wysilać przy moim wyśrubowanym czasie na granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się