AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2012 o 23:14, IlMOD napisał:

Dokładnie tak jak mówisz.


No to porażka... lipa, do bani, do kitu, fatalnie, tragicznie... i tak dalej. :-)

Dnia 17.08.2012 o 23:14, IlMOD napisał:

Akurat o znajomych nie trzeba się martwić, bo zawsze będzie można z nimi grać. Trochę
gorzej z gildią, ale pewnie będą jakieś free transfery na gorsze serwery, więc w może
w końcu znajdzie się ktoś konkretny do gry.


Że niby pozostaną te całe "guest passy" jak gdyby na inne serwery ? W sumie niesie to ze sobą sporo ograniczeń z tego co czytałem. Marna pociecha.
Wspomniano jednak o jakichś gemach, które umożliwią dowolny transfer i które będzie można kupić za walutę z gry. Jeśli tak, to ostatecznie pozostaje taka alternatywa. Pod warunkiem, że owe gemy nie będą zbyt ciężko dostępne lub cholernie drogie.
Tak czy inaczej widzi mi się to jako jakieś chore i bezsensowne ograniczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gemy można też kupić za $$$, czy tam €€€.

Dnia 18.08.2012 o 17:11, Dann napisał:

Tak czy inaczej widzi mi się to jako jakieś chore i bezsensowne ograniczenie.

Niby czemu? Przecież w każdej grze tak jest. W każdej transfery są płatne, jeśli w ogóle jest taka możliwość. A GW dodatku nie będzie miało abonamentu, a z czegoś trzeba żyć. A poza tym, czy nie piękna będzie walka za swój serwer? Będzie się krzyczeć For the Whiteside Ridge!, albo For the inny ruski serwer. Patriotyzm i szowinizm będą się szerzyły, oj będą. Ale to dobrze, bo fajnie będzie czytać jak to ten serwer jest zły, a tamten super mega.

To jest akurat jedyna rzecz w GW2, która mi się spodobała od samego początku.

A gemy za walutę w grze o ile tak faktycznie będzie mozna je kupować będą pewnie dosyć drogie. Pewnie na tyle, że kupując je będzie trzeba odłożyć zakup hipsterskiej zbroi na następny miesiąc. A zbroja lepsza, bo Who needs guild if you have swag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 18:08, Markush napisał:

Gemy można też kupić za $$$, czy tam €€€.


O nie... to już w ogóle odpada, nawet pomijając aspekty czysto techniczne, które z góry uniemożliwiają mi takie działania.

Dnia 18.08.2012 o 18:08, Markush napisał:

> Tak czy inaczej widzi mi się to jako jakieś chore i bezsensowne ograniczenie.
Niby czemu? Przecież w każdej grze tak jest. W każdej transfery są płatne, jeśli w ogóle
jest taka możliwość. A GW dodatku nie będzie miało abonamentu, a z czegoś trzeba żyć.


Tak, ale posiłkując sie tu rzekomym największym antagonistą GW :-), w WoWie możesz zrobić sobie postać na serwerze X, a jeśli kiedykolwiek uznasz że serwer X jednak ci nie odpowiada, możesz bezproblemowo stworzyć nową postać na innym serwerze bez żadnych ograniczeń.
Tutaj jak widzisz, aby dokonać czegoś takiego musimy na wstępie albo wybulić ojro / baksy, albo zrezygnować z super zbroi na rzecz transferu konta na inny serwer. :-(

Dnia 18.08.2012 o 18:08, Markush napisał:

A poza tym, czy nie piękna będzie walka za swój serwer? Będzie się krzyczeć For the
Whiteside Ridge!, albo For the inny ruski serwer. Patriotyzm i szowinizm będą się szerzyły,
oj będą. Ale to dobrze, bo fajnie będzie czytać jak to ten serwer jest zły, a tamten
super mega.


Nom, to akurat może być fajna sprawa. Serwery będą już znane z czegoś więcej niż tylko z nazw, stopnia zaludnienia lub ewentualnie poziomu kultury osobistej graczy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 19:55, Dann napisał:

> A poza tym, czy nie piękna będzie walka za swój serwer? Będzie się krzyczeć For
the
> Whiteside Ridge!, albo For the inny ruski serwer. Patriotyzm i szowinizm będą się
szerzyły,
> oj będą. Ale to dobrze, bo fajnie będzie czytać jak to ten serwer jest zły, a tamten

> super mega.

Nom, to akurat może być fajna sprawa. Serwery będą już znane z czegoś więcej niż tylko
z nazw, stopnia zaludnienia lub ewentualnie poziomu kultury osobistej graczy. :-)


Głównym powodem dla którego przenoszenie będzie ograniczone jest w3.
Gdyby transfery były nielimitowanie to na wygrywające serwery przenosiłaby się natychmiast większość graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 23:54, IlMOD napisał:

Głównym powodem dla którego przenoszenie będzie ograniczone jest w3.
Gdyby transfery były nielimitowanie to na wygrywające serwery przenosiłaby się natychmiast
większość graczy.


Teoretycznie jak ktoś ma kasę, to i tak będzie mógł to zrobić. Tak swoją drogą podnosisz dość istotny aspekt omawianego tematu jak sądzę. Po co mi wszakże mędzyć się razem z grupą nabów, skoro mogę zapłacić kilka ojro i z marszu uzyskać wszystkie bonusy wynikające z WvW, dołączając do tych wygrywających.
Owszem, limitem pozostaje populacja, ale i tak mogą z tego wychodzić niezłe akcje. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 01:16, Dann napisał:

Po co mi wszakże mędzyć się razem z
grupą nabów, skoro mogę zapłacić kilka ojro i z marszu uzyskać wszystkie bonusy wynikające
z WvW, dołączając do tych wygrywających.

Tak łatwo nie ma :P
Przy zmianie home world, nie dostaje się bonusów z nowego serwera (WvW tez nie można grać chyba) póki nie skończy się dwutygodniowa walka między konkretnymi serwerami, dopiero po rozpoczęciu nowej rundy walk i zmiany przeciwników można otrzymać te bonusy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 09:28, cinus2 napisał:

Tak łatwo nie ma :P
Przy zmianie home world, nie dostaje się bonusów z nowego serwera (WvW tez nie można
grać chyba) póki nie skończy się dwutygodniowa walka między konkretnymi serwerami, dopiero
po rozpoczęciu nowej rundy walk i zmiany przeciwników można otrzymać te bonusy ;)


Tylko, że jeśli serwer jest dobry (jakieś mega-ogarniające gildie) to na takim poziomie pozostanie i jest duża szansa, że wygra w kolejnej rundzie, nawet przeciwko innym dobrym serwerom, bo do wygrania w3 naprawdę to wystarczą 4 średnie gildie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:04, IlMOD napisał:

Tylko, że jeśli serwer jest dobry (jakieś mega-ogarniające gildie) to na takim poziomie
pozostanie i jest duża szansa, że wygra w kolejnej rundzie, nawet przeciwko innym dobrym
serwerom, bo do wygrania w3 naprawdę to wystarczą 4 średnie gildie.

Teoretycznie tak, ale dobór serwerów co te 2 tygodnie nie będzie całkowicie losowy, gdyż mają być dobierane także pod względem tego jak się spisywały do tej pory coby nie było zbyt dużych różnic w wynikach ;]
A to ile będzie potrzebnych gildii i jakich aby wygrywać to życie pokaże, bo tak naprawdę teraz to jest zwykłe gdybanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:37, Kresseleth napisał:

Czy jesli zaczne grac w gw2, a w miedzyczasie bede wbijal kolejne tutuly w jedynce to
beda one tez w dwojce nadal dodawane?


Tak, HoMa można uzupełniać także po premierze dwójki i potem brać za to normalnie nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne transfery nie mają zapobiec temu, żeby ktoś miał permanentne bonusy. One są tylko po to, żeby nawet ktoś kto nie miał zamiaru kupować gemów kupi je, żeby być na tym samym serwerze co nowo poznana dziewczyna. Żeby. Na czymś trzeba zarabiać. Ja bym radził nie narzekać na płatne transfery, bo ANet ma wszędzie swoich ludzi i jak zobaczą co tu się dzieje to walną taki mega exclusive tylko dla Polaków, ze będziecie błagać o płatny transfer - abonament. Troololo.

Ja tam i tak kupie pewnie trochę gemów. Nie będę miał tytułów z HoMa, bo mie okradli to sobie chociaż kupie hipsterskie okularki i pomaluje je na mchowo (Budo style, dwa zielone i żółty chyba to bylo), żeby też być elitarny. A co! Już teraz czuję się jak noob wiedząc, ze nie będę miał zajedwabiaszczego tytulasa. Więc muszę mieć okularki. Ah ah, a mogłem odzyskać konto i dobić pare tytułów. <szloch szloch> Głupi byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:53, Markush napisał:

Ja tam i tak kupie pewnie trochę gemów. Nie będę miał tytułów z HoMa, bo mie okradli
to sobie chociaż kupie hipsterskie okularki i pomaluje je na mchowo (Budo style, dwa
zielone i żółty chyba to bylo), żeby też być elitarny. A co! Już teraz czuję się jak
noob wiedząc, ze nie będę miał zajedwabiaszczego tytulasa. Więc muszę mieć okularki.
Ah ah, a mogłem odzyskać konto i dobić pare tytułów. <szloch szloch> Głupi byłem.


Tylko po co taki szpan? Mi właściwie z tych nagród co są z HoMa podoba się undead orrian chick <3
Skinów do itemków nie będę używał, bo wolę jak postać co chwila się zmienia.
Tytułu nie będę pokazywać, bo to będą mieli wszyscy gracze pierwszego gw. A na 50/50 mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Grał ktoś z was na podobnej konfiguracji ?

Phenom II X4 940 3.0 GHz
ATI 4870
4 GB RAM

Można pograć na średnich ? zastanawiam się, czy grać zaraz po premierze, czy dopiero po wymianie grafiki którą planują pod koniejc września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam właściwie taką samą konfigurację, z tym, ze procek mam od Intela, ale też dwujajowy 3GHz i gra działała nawet na wysokich jak nie było zbyt dużo ludzi wokoło. Tak to na średnich spokojnie działało. Nie wiem jak na PvP, bo tam nawet nie sprawdzałem innych niż minimalne, bo z przyzwyczajenia przełączam na takie ustawienia, żeby było najwięcej fpsów. Bo tam cza wygrywać.

@IlMOD
Szpan w MMO jest najważniejszy, nie ma szpanu, nie ma satysfakcji z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czy dobrze zrozumiałem, że oprócz zalogowania się do gw1 do 30 lipca żeby zarezerwować nick nie będzie trzeba nic robić więcej? Potem tylko stworzyć taką postać przy premierze i koniec?

btw cinus- nie będzie blokady regionalnej, możesz grać gdzie chcesz. Musisz się zarejestrować na Ameryce jak masz amerykańską wersję, ale grać możesz gdziekolwiek.
https://www.guildwars2.com/en/news/a-world-of-choice-the-regions-of-guild-wars-2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 09:54, Budo napisał:

Czy dobrze zrozumiałem, że oprócz zalogowania się do gw1 do 30 lipca żeby zarezerwować
nick nie będzie trzeba nic robić więcej? Potem tylko stworzyć taką postać przy premierze
i koniec?

Trzeba stworzyć postać w GW2 w ciągu jednego dnia od premiery, bo z tego co wiem 30 sierpnia rezerwacja się kończy i wszystkie nicki będą zwolnione :P
Ogólnie tak to wszystko.

Dnia 20.08.2012 o 09:54, Budo napisał:

btw cinus- nie będzie blokady regionalnej, możesz grać gdzie chcesz. Musisz się zarejestrować
na Ameryce jak masz amerykańską wersję, ale grać możesz gdziekolwiek.
https://www.guildwars2.com/en/news/a-world-of-choice-the-regions-of-guild-wars-2/

I dobrze, jak widać mówili serio, że coś jeszcze z tą blokadą regionalną zrobią, lepiej chyba nie mogli tego wymyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 22:51, Szymon666 napisał:

Grał ktoś z was na podobnej konfiguracji ?

Phenom II X4 940 3.0 GHz
ATI 4870
4 GB RAM

Można pograć na średnich ? zastanawiam się, czy grać zaraz po premierze, czy dopiero
po wymianie grafiki którą planują pod koniejc września.


Gra cały czas znajdowała się w fazach testów, więc narazie nikt nie jest wstanie ci odpowiedzieć na pytanie czy na twojej konfiguracji gra będzie działać poprawnie. Wszystko wyjdzie na jaw po premierze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie, nie wiem czy będziecie w stanie mi odpowiedzieć, ale co szkodzi zapytać.
Otóż używam najczęściej internetu mobilnego. O pingi nie muszę się martwić, gdyż w technologii CDMA mam zawsze ping około 50ms.
Ale problemem jest to limit transferu danych.
O ile jak gram np. w WoWa albo League of Legends, to te gry zajmują bardzo mało pasma- po takim meczu z lola zaledwie kilka mb jest wyczerpanych.
Ale gdy przeskoczyłem na DOTĘ 2 to zauważyłem, że jeden mecz 30 min potrafi zjeść ponad 50mb i niestety ale wtedy limit wyczerpałby mi się bardzo szybko.

A więc konkretnie- jak dużo pasma internetowego zajmuje Guild Wars 2? Na przykład godzinna rozgrywka pochłonie zaledwie kilka mb danych, czy raczej bliżej 100mb? Zwrócił ktoś na to uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się