AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2012 o 14:19, Kamell napisał:

wydaje sie ciekawy :)


Imo raczej pod pve. Death Blossom jest skillem drogim, z takim zestawem utility rzuci się go może 4-5 razy i koniec. I o ile po tym czasie standardowe moby będą na skraju śmierci, to gracz niekoniecznie będzie trafiony nawet połową ataków. A w sytuacji, w której spam DB się kończy, kończy się też survi.

Kolejna z zalet Blossom to AoE dmg połączony z bleedem - ludzie niestety aż takimi kretynami raczej nie są, żeby stać w miejscu w grupie ;P
No i Caltrops, które z tego co pamiętam rzuca się sekundę - o sekundę za długo. Jeśli już, to trait, który aktywuje je przy uniku miałby sens.

Do PvE lepiej dać punkty w traity z critami, dorzucić dodatkową inicjatywę za używanie sygnetów i wrzucić 2 na utility i ewentualnie Signet of Malice - i w żadnym wypadku nie zaczynać od steala, bo steal zwraca inicjatywę, co jest jednym z zalożenień spamu DB.
http://gw2skills.net/editor/en/?fYAQJAoYlcmaO3dy4E+5ExmCfKUPFkFsaPoZLfJA coś takiego się sprawdza, wykorzystuje prawie wszystke możliwe boosty do dmg dla Blossom, ale tak jak wspomniałem na początku - bardziej pod pve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:30, Kamil2142 napisał:

Spoko, każdy ma swoje zdanie. Zbyt dużo nie wniosłeś do tematu, ale to już inna sprawa.


A to dlaczego nie wniósł? Wyraził swoje zdanie, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:32, sinir napisał:



A temat to "wyraź swoje zdanie na temat GW2" ?
To temat ogólny, dlatego mówię, że nie wniósł zbyt dużo, bo to jakie jest akurat jego zdanie ( 1 post w tym temacie, więc nie znaczy też tak dużo ) nie jest aż tak ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:35, Kamil2142 napisał:

>

A temat to "wyraź swoje zdanie na temat GW2" ?
To temat ogólny, dlatego mówię, że nie wniósł zbyt dużo, bo to jakie jest akurat jego
zdanie ( 1 post w tym temacie, więc nie znaczy też tak dużo ) nie jest aż tak ważne.


Aha, czyli w temacie ogólnym nie wolno wyrazić swojej opinii, tak? To co MOŻNA pisać? Wychwalać grę pod niebiosa i pytać o buildy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:32, sinir napisał:

A to dlaczego nie wniósł?


Chyba nie sądzisz, że stwierdzenie "gra jest epicko nudna" niesie ze sobą dużo treści? Opinia jak opinia, nie każdy musi gw2 kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:44, sinir napisał:

Aha, czyli w temacie ogólnym nie wolno wyrazić swojej opinii, tak?

Wolno. Forum jednak w założeniu powinno umożliwiać prowadzenie sensownej dyskusji, więc warto swoją opinię wyrażać jednocześnie ją argumentujac, bo inaczej maksimum, do jakiego dyskusja dojść może to odpowiedzi typu ''wcale bo nie''.
Poza tym, jeśli coś się podoba/nie podoba, to nie robi tego losowo, a z jakiegoś konkretnego powodu. Wklepanie kilkudziesięciu dodatkowych literek to chyba nie problem, prawda? A od razu post wygląda trochę lepiej i nie sprawia wrażenie pisanego na ''byleby mieć jeden więcej w statystykach''.

Dnia 08.09.2012 o 18:44, sinir napisał:

Wychwalać grę pod niebiosa

Nie, bo choć gra jest dobra to wymaga jeszcze łatania

Dnia 08.09.2012 o 18:44, sinir napisał:

pytać o buildy?

Też nie, bo pytanie o buildy (szczególnie takie, jak ostatnie w tym temacie - czyli lvling) ma niewiele sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Dla mnie jest nudna, bo praktycznie nie ma questów. Zdobywanie doświadczenia polega na monotonnym powtarzaniu tych samych eventów i jeszcze nudniejszej eksploracji. System rozwoju MI się nie podoba, 5 slotów na skille to zdecydowanie za mało (wiem, że są jeszcze te zależne od oręża). Chaotyczna na maksa - brak ładu i składu, każdy naparza we wszystko naokoło. System revivów mnie osobiście śmieszy, bo przegrać world event jest masakrycznie trudno. Dobrze, że nie ma abonamentu przynajmniej. Chociaż ja widziałem lepsze F2P, jak Allods i niedługo SWTOR (tak, wiem o ograniczeniach). I nie bulwersujcie się, ale to moja opinia. Porażka roku, jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:54, Undertaker napisał:

Proszę bardzo. Dla mnie jest nudna, bo praktycznie nie ma questów. Zdobywanie doświadczenia
polega na monotonnym powtarzaniu tych samych eventów


Nie robiłem żadnego eventu 2 razy, chyba że chciałem (kilka takich przypadków było). Akurat gra cię do tego nie zmusza- chcesz to powtarzaj, nie chcesz, to nie powtarzaj.

Dnia 08.09.2012 o 18:54, Undertaker napisał:

System rozwoju MI się nie podoba, 5 slotów na skille to zdecydowanie za mało (wiem, że
są jeszcze te zależne od oręża).


Skilli akurat jest trochę mało, tu się zgodzę. Ale to wynik odwrotnej sytuacji z gw1, gdzie jest od groma skilli i przez to ciężko je zbalansować, a niektóre są w ogóle nieprzydatne do niczego.

Dnia 08.09.2012 o 18:54, Undertaker napisał:

System revivów mnie osobiście śmieszy, bo przegrać world event jest
masakrycznie trudno.


Da się, już parę razy robiłem jakiś event z małą grupką osób, gdzie bez resowania nic by nie wyszło, bo boss był zwyczajnie za mocny.

ps. właśnie ogarnąłem, że to Ty pytałeś jak levelować. W takim razie może gra po prostu nie jest dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Wat.
Gdzie napisałem, że NIE MOŻE napisać swojej opinii i że o grze można pisać albo dobrze albo wcale? Nie widzę nawet pół słowa w moim poście, które by miało taki wydźwięk. Przeczytaj jeszcze kilka razy mój post, potem wróć i przeczytaj raz jeszcze zanim znowu napiszesz głupiego posta.

@adjatha

Nie grałem zbyt dużo, nie wiedziałem, że tutaj nie ma czegoś takiego jak buildy do lefelowania. ^^ My bad then.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 11:28, trickjumper napisał:

@Dregorio

Nie zdąrze zahaczyć, bo przy 20-30 osobach na evencie, które nawalają obszarówkami na
dystans ciężko mi dobiec bo już praktycznie mob nie żyje, dlatego strzalałem obszarówkami
z łuku.
Będe musiał spróbować tych shadowstep`ów o których pisałeś :)


Ale na takim evencie albo bijecie jednego mocnego moba, który spokojnie wytrzymuje minutę i do którego niektórzy potrafią trzy razy się zresować i dobiec od waypointu, albo mnóstwo pomniejszych, które się spawnują. Nie biegaj do mobków które już ktoś bije, tylko popatrz gdzie się spawnują, gdzie jest mniejsza uwaga innych graczy i ustaw się z tej strony.
Gdy próbowałem thiefa, to nie miałem żadnych problemów bić czegokolwiek w world eventach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 20:24, Kamil2142 napisał:

Wat.
Gdzie napisałem, że NIE MOŻE napisać swojej opinii
Nie widzę nawet pół słowa w moim poście, które by miało taki wydźwięk.


Eee... sorry, że tak wprost, ale... jesteś idiotą?

"A temat to "wyraź swoje zdanie na temat GW2" ?"

A to nie ma takiego wydźwięku?
Nie no, serio... Przeczytaj to co napisałeś i pomyśl. :X I najlepiej nie pisz, bo wkopiesz się jeszcze bardziej.

Anyway, kończę offtop, bo z kimś na Twoim poziomie raczej nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 20:34, sinir napisał:


1st of all, naucz się używać forum, bo imo takie słownictwo to średnio dopuszczalne.
2. Zarzuć se meliski czy czegoś na uspokojenie, bo strasznie się rzucasz.
3. Ja się wkopuję?
4. Tak to jest jak nie stosujesz się do moich rad ( vide "Przeczytaj jeszcze kilka razy mój post, potem wróć i przeczytaj raz jeszcze zanim znowu napiszesz głupiego posta." niestety, napisałeś go. )

btw.

"Anyway, kończę offtop, bo z kimś na Twoim poziomie raczej nie ma to sensu."
Num, znaj swoje miejsce, bo na "mój poziom" ( ten bez wrzucania komuś i pisania troszkę dłuższych zdań, bez oddzielania każdej myśli enterem ) to trochę jednak Ci brakuje.

W każdym bądź razie, to nie miejsce na jakieś prywatne porachunki, czy w/e, więc spytam odrazu jak wygląda sprawa z graniem na maksymalnym poziomie ( end-game ) bo słyszałem, że takowy nie istnieje. (?)
Jak toto wygląda, bo zdanie trochę głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 21:53, Kamil2142 napisał:

W każdym bądź razie, to nie miejsce na jakieś prywatne porachunki, czy w/e, więc spytam
odrazu jak wygląda sprawa z graniem na maksymalnym poziomie ( end-game ) bo słyszałem,
że takowy nie istnieje. (?)
Jak toto wygląda, bo zdanie trochę głupie.


Z tego co zaobserwowałem (z pozycji obserwatora, a nie czynnego gracza) to głownie grind eventów dla karmy i matsów pod crafting, a wszystko to dla kox eq o specyficznych skinach, czy kasy na gemy.
Tak czy siak moim zdaniem WvWvW przypadnie do gustu nawet hardkorowym graczom PvE, problem w tym że czasem trzeba się naczekać w kolejce zanim sie na owe WvWvW wbije :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 16:49, Adjatha napisał:

Imo raczej pod pve. Death Blossom jest skillem drogim, z takim zestawem utility rzuci
się go może 4-5 razy i koniec. I o ile po tym czasie standardowe moby będą na skraju
śmierci, to gracz niekoniecznie będzie trafiony nawet połową ataków. A w sytuacji, w
której spam DB się kończy, kończy się też survi.

Jeśli umiejętnie grasz to już nie będzie co zabijać, no i nie stoi sie przy wrogu, nakładasz mu jak najwięcej stakow bleed`a ukrywasz się i od nowa. A jakby nie patrzeć Thief jest klasa do nukowania pojedynczego celu.

Dnia 08.09.2012 o 16:49, Adjatha napisał:

Kolejna z zalet Blossom to AoE dmg połączony z bleedem - ludzie niestety aż takimi kretynami
raczej nie są, żeby stać w miejscu w grupie ;P
No i Caltrops, które z tego co pamiętam rzuca się sekundę - o sekundę za długo. Jeśli
już, to trait, który aktywuje je przy uniku miałby sens.

Powiedz to tym którzy przejmują punkt... Plus to co już napisałem, największy DMG na jeden cel, bo i od tego jest. Do traitu się zgadzam.

Dnia 08.09.2012 o 16:49, Adjatha napisał:

Do PvE lepiej dać punkty w traity z critami, dorzucić dodatkową inicjatywę za używanie
sygnetów i wrzucić 2 na utility i ewentualnie Signet of Malice - i w żadnym wypadku nie
zaczynać od steala, bo steal zwraca inicjatywę, co jest jednym z zalożenień spamu DB.
http://gw2skills.net/editor/en/?fYAQJAoYlcmaO3dy4E+5ExmCfKUPFkFsaPoZLfJA coś takiego
się sprawdza, wykorzystuje prawie wszystke możliwe boosty do dmg dla Blossom, ale tak
jak wspomniałem na początku - bardziej pod pve.

Kamell nie określił do czego ten build, wiec nie podawałem lepszego pod PvE. Założyłem, że mówimy o PvP. Gdzie tamten build nie jest najgorszy. Co do twojego, to ja osobiście uważam, że ten heal bez punktów w Shadow Arts i jakiś runek na heal nie ma większego sensu. No bo założeniem tego jest nie używanie go tak naprawdę, tylko leczenie się z pasywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się