AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2012 o 20:24, Kamil2142 napisał:

Nie grałem zbyt dużo, nie wiedziałem, że tutaj nie ma czegoś takiego jak buildy do lefelowania.
^^ My bad then.


Tzn wiesz, można założyć, że przydaje się coś na AoE i coś na pojedynczy target, ale to w sumie nie jest jakaś wielka tajemnica. ^^ Traity resetują się przy kupnie nowej książki, ale możesz to też zrobić za 3,5 silver - co na 80. poziomie równa się cenie jednego waypointa, więc raczej nie ma problemu. Dlatego możesz grać czym chcesz i testować nowe opcje - dungeony (nawet te story mode, które możesz zacząć robić na 30 lvl) szybko uczą, że ograniczenie się do jednego słusznego buildu boli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Musze tutaj obronić Kamila2142. Serio sinir, czytanie ze zrozumieniem. Rzucasz sie, a sens słów do ciebie nie dotarł. Skończyły się wakacje to pani w gimbazie pewnie ci pomoże zrozumieć co on napisał. W temacie LoL też strasznie sie panoszysz, co pomału przestaje mi sie podobać. Niby forum jest od wyrażania swojego zdania, ale nie przesadzajmy(napisałem to specjalnie, jest na twoim poziomie i tak cie postrzegam wiec chyba zrozumiesz, że coś robisz źle).

@Undertaker
Zaznaczmy, że to porażka roku według ciebie, dziecka gry Allods. Gry pokroju Metina i innych niskobudżetowych klonów WoW`a od Chińczyków. Tylko pozazdrościć wyboru. Tak jak Budo, nie musiałem powtarzać eventow. Masz 5 rożnych krain. Piękne widoki, aż chce się zwiedzać. A ludzie też znośni, dopóki nie trafisz na gimbusiarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 22:51, Drazok napisał:

W czym SWTOR jest lepszy od GW2 ?
Po przejściu głównej linii fabularnej nie ma co w nim robić.


Tyle, ze w trakcie tejze glownej linii fabularnej sprawia po prostu frajde. Po paru godzinach z GW2 - nie moge tego powiedziec. Wiecej rzeczy mnie iryruje niz bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 23:00, Dregorio napisał:

/.../
Musze tutaj obronić Kamila2142. Serio sinir, czytanie ze zrozumieniem. Rzucasz sie, a
sens słów do ciebie nie dotarł.

Dobra, fajno. Niech któryś z was mi wytłumaczy mój błąd, gdzie coś źle zinterpretowałem, gdzie popełniłem gafę, a obiecuję: ładnie PRZEPROSZĘ i obiecam, że to się nie powtórzy. Ale niestety, żaden z was tego nie zrobi. A dlaczego? To sobie dopowiedzcie. Żadnej wartości merytorycznej, byle coś napisać, byle zhejtować.

>Skończyły się wakacje to pani w gimbazie pewnie ci pomoże
Boże, ale dzieciaki w dzisiejszych czasach podłapali tę "gimbazę"... Szkoda gadać.

>Niby forum jest od wyrażania swojego zdania
Twój kolega z klasy tego nie rozumiał, od tego się zaczęło, POCZYTAJ.

Kamilek, widzę że kolegów masz, ładnie. Z tej samej klasy?

Dnia 08.09.2012 o 23:00, Dregorio napisał:

@Undertaker
Zaznaczmy, że to porażka roku według ciebie, dziecka gry Allods. Gry pokroju Metina i
innych niskobudżetowych klonów WoW`a od Chińczyków. Tylko pozazdrościć wyboru. Tak jak
Budo, nie musiałem powtarzać eventow. Masz 5 rożnych krain. Piękne widoki, aż chce się
zwiedzać. A ludzie też znośni, dopóki nie trafisz na gimbusiarnie.


Oho, patrz na siebie, a nie innym wyrzucasz. Szykuj plecak lepiej a nie na forum piszesz. Zero kultury dla rozmówcy, chociaż ten nic ci nie zrobił, zarówno tyczy się to mnie, jak i Pana na U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 23:27, sinir napisał:

> /.../
> Musze tutaj obronić Kamila2142. Serio sinir, czytanie ze zrozumieniem. Rzucasz sie,
a
> sens słów do ciebie nie dotarł.
Dobra, fajno. Niech któryś z was mi wytłumaczy mój błąd, gdzie coś źle zinterpretowałem,
gdzie popełniłem gafę, a obiecuję: ładnie PRZEPROSZĘ i obiecam, że to się nie powtórzy.
Ale niestety, żaden z was tego nie zrobi. A dlaczego? To sobie dopowiedzcie. Żadnej wartości
merytorycznej, byle coś napisać, byle zhejtować.

Juz spieszę z wyjaśnieniem, a nie czekaj... Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie zrozumie. Przeczytaj jeszcze raz jego posty, a sam znajdziesz rozwiązanie, mnie w LO tego nauczyli.

Dnia 08.09.2012 o 23:27, sinir napisał:

> @Undertaker
Oho, patrz na siebie, a nie innym wyrzucasz. Szykuj plecak lepiej a nie na forum piszesz.
Zero kultury dla rozmówcy, chociaż ten nic ci nie zrobił, zarówno tyczy się to mnie,
jak i Pana na U.

Pokaz mi gdzie mu wyrzucam, sam powiedział ze woli Allods, wiec tylko powtórzyłem jego słowa. Ty natomiast zachowujesz się tak jak na gimbusa przystało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 23:51, Dregorio napisał:

Juz spieszę z wyjaśnieniem, a nie czekaj... Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak
nie zrozumie. Przeczytaj jeszcze raz jego posty, a sam znajdziesz rozwiązanie, mnie w
LO tego nauczyli.


Wiedziałem. Tak jak mówiłem, pisać by pisać.

Dnia 08.09.2012 o 23:51, Dregorio napisał:

Pokaz mi gdzie mu wyrzucam, sam powiedział ze woli Allods, wiec tylko powtórzyłem jego
słowa. Ty natomiast zachowujesz się tak jak na gimbusa przystało.


Znowu "gimbus".

Chłopcze, poważnie, ja chodzę do technikum, jestem pełnoletni, reprezentuję jakiś poziom, to co ty (z małej litery, bo na wielką nie zasługujesz) sobą reprezentujesz to żenada i intelektualne dno. Z bezsilności zgłoszę do moderki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystając z sytuacji i ja również dorzucę nieco do czary goryczy.
Tak to wygląda, że jedynym powtarzalnym sposobem levelowania są właśnie owe eventy (bo serduszka zaliczasz i już) i czy są nudne same w sobie to chyba nie, ale na ogół jest to jeden wielki zerg. Zerg, czytaj chaos... totalny AoE chaos. Nieważne czy bronisz jakiegoś miejsca czy kogoś eskortujesz itd.
Wątki fabularne poszczególnych ras są naprawdę fajne (choć i tak IMO nie umywają się do tych z TORa). Tylko co poza nimi (do levelowania) ? Ano właśnie głównie serduszka, których jest zdecydowanie za mało, oraz owe zergo-eventy.
Natomiast nie to irytuje mnie w GW2 najbardziej, tylko owe mające być rzekomo innowacjami ograniczenia.
1. Skalowanie poziomu do danej mapy - może później jak masz ten uber gear, to przestaje mieć takie znaczenia, ale w początkowych strefach po prostu zabija jakiekolwiek wrażenie progresu.
2. Skille broni (to jest najgorsze) - jest 5 skilli dla każdej broni i ... i tyle. Dostajesz gotowy zestaw i masz, baw się. Możesz zmienić jeden zestaw na drugi (zmieniając broń), ale dopasować sobie cokolwiek samemu lub chociażby przestawić ikonki to już niet.
3. Skille utility i pozostałe do wyboru - jest ich zdecydowanie za mało, z ponad 20 skilli wybierasz raptem 3. W dodatku są one (przynajmniej dla klas którymi grałem) mało przekonujace i na ogół z mega cooldownem.
Zresztą to też uważam za ograniczenie: cooldowny jako jedyna metoda balansowania skilli w grze. Zero zasobów, zero planowania. Po prostu poza skillami CC "maszuje" się to, co schodzi z CD i tyle. CC używa się w odpowiednich sytuacjach, np. ktoś cię goni, ale ogólna zasada taka sama. Żadnych rotacji, żadnych proców, żadnego pilnowania, kombinowania czy urozmaicenia. OK, rogue np. ma inicjatywę, ale i tak wszystko rozchodzi się o jeden zasób, a zależności między atakami wciąż nie ma żadnych.
4. Może to tylko ja, ale IMO usunięcie z gry podziału na role nie wyszło Arenie zbyt dobrze (pomijam fakt, że ludzie i tak często poszukują np. pewnych konkretnych klas). Instancje w tej grze, to jeden wielki chaos (podobnie jak wspomniane eventy). W dodatku sztucznie utrudnione, gdzie melee często padają nim dojdą do celu itd. A dlaczego ? Bo nie ma healerów, którzy gdzieś ten damage by "soakowali". Okazuje się, że taki elementalista jest żadnym healerem, bo jego healing skille mają CD po 20-40 sekund, na dodatek żaden nie jest direct healingiem.
5. Tak po samym levelowaniu jeszcze jedna uwaga: owa niezależność od innych graczy (w sensie nikt nie wadzi nikomu) też mnie nie przekonuje. OK, jak jakaś grupka np. bije elitkę, to tylko się dołączam i też mi ją zaliczy, fajna sprawa. Natomiast przez takie zabiegi niejako przestaję dostrzegać jakikolwiek wpływ innych graczy na moją grę. Owszem on jest, ale wszystko zostało tak zautomatyzowane, że w zasadzie ludzie nie zwracają uwagi nawet na swoje najbliższe otoczenie, jakby każdy grał w swoim własnym realmie i akurat robił to samo co inni w swoich. Nawet nody surowców każdy ma swoje, to już uznałem za przesadę. Wszystkie związane z tym aspekty socjalne zamiast się pogłębiać, w moim odczuciu wręcz zanikają. Nawet takie dołączanie do grup, niby detal ale zawsze czujesz się jak część drużyny, a nie jak drobny ułamek wielkiego zerga. Jedyne co daje jako takie poczucie bycia zaangażowanym w coś wspólnego, to możliwość ressowania innych, a i tak mało kto zauważa leżących na ziemi graczy, nawet jak po nich przechodzi. ;-) Ale to tylko moje osobiste odczucia.

Zapewne coś tam bym jeszcze znalazł, np. dobijający system overflow lub niezrozumiałe tooltipy, ale to tak w dużym skrócie. Zresztą lvlu 80 jeszcze nie mam więc też nie wiem jak jest później.
Stolice ras naprawdę robią wrażenie, wizualnie i przestrzennie. Natomiast przy ilości graczy XX+ podczas owych eventowych zadym robi mi się totalny pokaz slajdów. Zapewne to przez wiekowy już PC, stary Athlon X2 ma ponad 4 lata. Zakładam, że to jest również powodem tego że gra często podczas loadingu zwyczajnie wykrzacza się na pulpit i mogę sobie co najwyżej wysłać raport do Areny.
PvP nie sprawdzałem, bo ten aspekt w MMO niemal zawsze pomijam. Ogólnie rzecz ujmując gra się fajnie, aczkolwiek całość jak dla mnie na dłuższą metę mało przekonująca, mało zachęcająca do dalszego levelowania. Chyba jednak nie jestem odbiorcą tego typu rozwiązań... a może to wynik tylu lat spędzonych z WoWem ? :-)
Tyle ode mnie. Przynajmniej nie mogę napisać, że gra mnie rozczarowała (w przeciwieństwie do Diablo 3), gdyż ponieważ (w przeciwieństwie do Diablo 3) nie miałem wobec niej żadnych specyficznych oczekiwań.
Myślę, że jak zmodernizuję PC, to zrobię sobie do GW2 tzw. take two.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja napisze cos o gw2. O gw przypomnialem sobie w ostatniej chwili tj. jakies 3 dni przed premiera. nie czekalem i nie mialem oczekiwan...i gra mnie zachwycila. Grafika piekna i klimatyczna(pierwsza gra w ktorej prt sc poszedl na tapete). Wreszcie rasa (norn) ktora nie jest emo-homo nie wiadomo co jak w innych mmo. Nudne chaotyczne eventy? to jest super! i powtarzalne? dziwne. ja osobiscie nie powtarzalem eventu tylko w przypadkach gdy akurat przebiegalem to z mila checia skorzystalem z mozliwosci extra xpkow.Moze gdy ktos zlewa craft (ktory jest wreszcie bardzo dobrze zrobiony). System w ktorym nie ma kradniecia mobow i surowcow, ktory implikuje zbytecznosc druzyny jest dla mnie cudowny. Nie mam czasu na siedzenie przed kompem godzinam i szukaniem ludzi krorzy akurat zdeklaruja sie pojsc do x i utluc y. We wszystkich mmo po przekroczeniu ktoregos tam levelu bez wsparcia druzyn gildii itp bylo ciezko. tu nie. no chyba ze tak sie pojawi powyzej 69 ale nie przewiduje. Gra jest dla ludzi ktorzy chca casualowo sobie pograc i umilic czas. uwazam ze warta jest uwagi. A co do plynnosci to uwazam ze poprostu niektore obszary sa zle zoptymalizowane. mi osobiscie na high wszystkim na eventach z kupa ludzi zwalnia do 40-50 fps wiec uwazam ze jest ok. natomiast w

Spoiler

misji gdzie broni sie jakiejs wyspy przed truposzakami spadla az do 34fps


Wg. mnie (ktory kochal wow od premiery) po zalataniu bledow jest w stanie zastapic mi wow.
a Ci co uwazaja swtor za lepsze....no coz. niektorzy wola golfa od od ferrari. bo tym wlasnie dla mnie jest gw2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 20:34, sinir napisał:

Eee... sorry, że tak wprost, ale... jesteś idiotą?
z kimś na Twoim poziomie raczej nie ma to sensu.

Ostrzeżenie za obrażanie rozmówcy.

Dnia 08.09.2012 o 20:34, sinir napisał:

Dobra, fajno. Niech któryś z was mi wytłumaczy mój błąd, gdzie coś źle zinterpretowałem, gdzie popełniłem gafę, a obiecuję: ładnie PRZEPROSZĘ i obiecam, że to się nie powtórzy. Ale niestety, żaden z was tego nie zrobi. A dlaczego? To sobie dopowiedzcie. Żadnej wartości merytorycznej, byle coś napisać, byle zhejtować.

Z tego co widzę Kamil2142 w poście 4544 wyraził swoją opinię że opinia zawarta w poprzedzającym jego wypowiedź poście Undertaker''a niewiele do tematu wnosiła... I pomijając to że jego opinia na temat tej sprawy wnosiła do tematu jeszcze mniej to miał rację bo Undertaker w poście 4543 stwierdził (trzykrotnie to podkreślając) że gry nie lubi ale nie wyjaśniając dlaczego (co uzupełnił później) nie dając tym samym szansy na konstruktywną dyskusję odnośnie swojej wypowiedzi ani nie dostarczając argumentów przydatnych dla osoby która na podstawie między innymi wypowiedzi negatywnych chciałaby sobie wyrobić na temat tej gry własną opinię. Kamil2142 odniósł się właśnie do tego podczas gdy Ty z nie za bardzo zrozumiałych dla mnie przyczyn napadłeś na niego że zabrania wyrażania opinii zwłaszcza gdy są negatywne (czego nie zrobił z całą pewnością i nie bardzo widzę na jakiej podstawie doszedłeś do takiego wniosku). W tym momencie Ty na podjętą przez Kamil2142 próbę wyjaśnienia jego stanowiska z niewiadomych powodów zareagowałeś wycieczkami osobistymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 23:51, Dregorio napisał:

Juz spieszę z wyjaśnieniem, a nie czekaj... Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie zrozumie.

Ostrzeżenie za brak szacunku wobec rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie na czym polega achievement Dungeon Master? Zrobiłem już 3 dungi a to cholerstwo nadal stoi w miejscu. Czy jest zbugowany jak ten survival, z doświadczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 09:49, Sipso2008 napisał:

Ktoś wie na czym polega achievement Dungeon Master? Zrobiłem już 3 dungi a to cholerstwo
nadal stoi w miejscu. Czy jest zbugowany jak ten survival, z doświadczeniem?


Zapewne trzeba chyba każdy dungeon zrobić w każdy możliwy sposób.
Wszystkie dungeony oprócz trybu story mode, ma jeszcze trudniejszy tryb explorable, który można przejśc 3-4 różnymi ścieżkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy jest zbugowany jak ten survival, z doświadczeniem?

Survival nie jest zabugowany. Jest przypisany do konta, więc jeśli zginiesz jakąkolwiek postacią to stoi w miejscu (miesięczny się wyzeruje w przyszłym miesiącu, a all time survival bodajże z zakładki hero to jednym słowem "po ptokach")
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak pokrótce- zgadzam się jeśli chodzi o skille i zasoby- straszne uproszczenie w porównaniu do jedynki, mnie też to boli :/
Za to nie zgadzam się, jeśli chodzi o exp- zupełnie pominąłeś crafting, który jest dobrym sposobem do zdobywania expa, nie wspominając już o wvw, czy gatheringu.

ps. overflowy też mnie irytują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 10:15, Pariah napisał:

survival bodajże z zakładki hero to jednym słowem "po ptokach")

Wszystkie achievy są account bound, naprawdę uważasz, że pierwsza śmierć na koncie i achiev jest nieosiągalny bez kupna kolejnego pudełka?

A Monthly Survivor jest zbugowany, przestaje naliczać po zmianie zony. Sam progress bar pokazuje najdalszy postęp, ale można go przesunąć jak uda się zdobyć dość xp w jednym miejscu (podobno na 80 jest to banalne z ilościa xp jakie tam lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 10:59, Nivrax napisał:

Wszystkie achievy są account bound, naprawdę uważasz, że pierwsza śmierć na koncie i
achiev jest nieosiągalny bez kupna kolejnego pudełka?

Nie mam pojęcia czy wszystkie są account bound... Zacząłem niedawno grać trzecią postacią i w zakładce aczików mam wszystkie osiągnięcia, kille, odkrycia itp z poprzedniej postaci więc przyjąłem, że tak jest. ;) Niestety zanim dowiedziałem się, że są account bound to pierwszą postacią trenowałem system downed skillów i poumierałem sobie sporo razy. Teraz all time w ogóle mi nie leci, na żadnej postaci... :/

Dnia 09.09.2012 o 10:59, Nivrax napisał:

A Monthly Survivor jest zbugowany, przestaje naliczać po zmianie zony.


Tu też nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć, serwa nie zmieniałem a stoi mi na tier 1 z ok 4k xp, niedużo tak jakoś właśnie zginąłem testową postacią na bodajże 2 czy 3 levelu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 23:10, Kamiloos napisał:

> W czym SWTOR jest lepszy od GW2 ?
> Po przejściu głównej linii fabularnej nie ma co w nim robić.

Tyle, ze w trakcie tejze glownej linii fabularnej sprawia po prostu frajde. Po paru godzinach
z GW2 - nie moge tego powiedziec. Wiecej rzeczy mnie iryruje niz bawi.


Ale to twoje osobiste odczucia. Ja mam akurat odwrotnie. Pograłem w SWTOR podczas darmowego weekendu. Linia fabularna początkowo, owszem, była bardzo ciekawa, ale miałem cały czas wrażenie, że gra nie oferuje niczego więcej. Właściwie spokojnie mógłby to być single player, inni gracze byli mi zbędni. No i drugiego dnia okazało się, że również fabułą się przesyciłem. Sposób budowania jej i monotonia wynikająca z tego sprawiły, że odechciało mi się grać. Bez żalu odstawiłem SWTOR i nie kupiłem do tej pory. Może gdyby była bez abonamentu, tak jak GW2, to bym się skusił, ale jako pełnopłatna IMO nie jest warta.
Tyle, że ja wiem, że to tylko moje odczucia. Są ludzie, dla których SWTOR jest genialny i mają z tej gry wiele frajdy. I fajnie, bo różnorodność czyni świat ciekawszym.
GW2 ma swoje wady i nie wiem czy poleciłbym tę grę innym przy jej obecnej cenie. Dann wymienił parę bardzo konkretnych problemów, chociaż nie ze wszystkimi się zgadzam - IMO eventy świetnie wychodzą w małych grupach, a osobne nody do gatheringu dla każdego eliminują problem wykradania ich. Od siebie dodałbym jako wadę przypisanie do jednego serwera.
Ale mimo tego wszystkiego, GW2 nadal mnie wciągają i bawią, chociaż zacząłem grać trzy dni przed premierą. Eksploracja jest rozwiązana lepiej niż w innych MMO i stawia jakieś wyzwania. Wreszcie widzę wpływ innych graczy, ludzie sobie pomagają, ressują nawzajem. No i wreszcie widziałem porządne RP, nawet na niskich poziomach. Może to efekt nowości, ale mam wrażenie, że tutaj ludziom "się chce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde... powinna być jakaś kara za wychodzenie z pvp non stop...
Jest środek rudny... ludzie widzą, że przegrywamy... i od razu wychodzą :/ I potem jest są 2-3 osoby w teamie a u przeciwników full. Śmiechu warte tym bardziej, że chyba ( chyba, że o czymś nie wiem...) nie ma żadnej "kary" za przegranie... jedynie jest śmieszny bonus mało punktowy za wygranie, który można zrobić przejmując spot. Nie ma rankingu nie ma niczego co o nie daj Boże !!! popsuło by obraz idealnego pro gracza... co za ludzie ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się