AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Wyjaśniło mi się z kontem. Niby jakieś formalności zostały niedopatrzone i sprzedawca mojego klucza dał mi nowy key. Problem jest taki,że nie widzę nigdzie funkcji dopisania go do konta abym mógł je ponownie odpalić. Ktoś wie co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 11:35, Lailonn napisał:

Wyjaśniło mi się z kontem. Niby jakieś formalności zostały niedopatrzone i sprzedawca
mojego klucza dał mi nowy key. Problem jest taki,że nie widzę nigdzie funkcji dopisania
go do konta abym mógł je ponownie odpalić. Ktoś wie co i jak?


Nie wiem, czy to podziała, ale wydaje mi się, że musisz normalnie zarejestrować ten klucz, lecz korzystając z identycznych danych z których korzystałeś, przy tworzeniu konta.

Tak działało, gdy trzeba było dopisać klucz z pudełka Edycji Kolekcjonerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam juz 200 poziom obu profesji, więc ciężko żebym się teraz wycofał. Mimo wszystko bez sensu jest to, że matsy z różnych profesji zachodzą na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 17:14, sinir napisał:


Mam juz 200 poziom obu profesji, więc ciężko żebym się teraz wycofał. Mimo wszystko
bez sensu jest to, że matsy z różnych profesji zachodzą na siebie.

To nie jest wycofywanie się, bo to nigdzie nie przepada. Możesz zawsze wrócić do starej profki, oczywiście za trochę złota (raczej miedzi i ofc im większy skill tym większa opłata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica jaki poziom masz? On nie przepada gdy zmianiasz na inną profesję. Również obecny poziom nie przechodzi na drugą, nową profesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem z tydzień temu. Ogólnie jest bardzo wciągająca nawet pomimo kilku bugów ( Możliwe, że większych jak narazie nie miałem). Jednak nie do końca ją ogarniam. Mógłby ktoś udzielić mi kilku wskazówek i podpowiedzi? Będę bardzo wdzięczny :) Poniżej zamieszczę kilka punktów z którymi się borykam :
1. Gdzie się gotuje/przerabia rzeczy z gatheringu na przedmioty do craftingu?
2. Jakie umiejętnosci craftingowe są najbardziej odpowiednie dla norna wojownika (ktoś wcześniej mówił aby nie łączyć armorsmithing i weaponsmithing razem)
3. Jak wytwarzać lepsze armory od tych początkowych?
4. Czy jest jakiś szybszy sposób na lvl''owanie niż q z głownej fabuły + gathering i eventy?
5. Czy exp w party dzieli się na osoby czy każdy dostaje tyle ile powinien?

Jak narazie to tyle. Jak mi sie coś przypomni to jeszcze dopiszę. Z góry dziękuję za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 18:40, miki00749 napisał:

Grę kupiłem z tydzień temu. Ogólnie jest bardzo wciągająca nawet pomimo kilku bugów (
Możliwe, że większych jak narazie nie miałem). Jednak nie do końca ją ogarniam. Mógłby
ktoś udzielić mi kilku wskazówek i podpowiedzi? Będę bardzo wdzięczny :) Poniżej zamieszczę
kilka punktów z którymi się borykam :
1. Gdzie się gotuje/przerabia rzeczy z gatheringu na przedmioty do craftingu?


W specjalnych miejscach. Są we wszystkich większych miastach. Na mapie mają takie oznaczenia, jak w tabelce na tej stronie: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Crafting

Dnia 01.10.2012 o 18:40, miki00749 napisał:

2. Jakie umiejętnosci craftingowe są najbardziej odpowiednie dla norna wojownika (ktoś
wcześniej mówił aby nie łączyć armorsmithing i weaponsmithing razem)


Rasa nie ma nic do tego ;p Przyda ci się wszystko oprócz:
-Artificer (różdżki itd.)
-Leatherworker (medium armor)
-Tailor (light armor)
A tak to zawsze sobie coś w danej profce znajdziesz.

Dnia 01.10.2012 o 18:40, miki00749 napisał:

3. Jak wytwarzać lepsze armory od tych początkowych?


Wraz ze wzrostem skilla pojawiają się lepsze recepty. Nowe można też kupić. No i najważniejsze jest "discovery"
http://www.youtube.com/watch?v=6Nsc7h2AiUo

Dnia 01.10.2012 o 18:40, miki00749 napisał:

4. Czy jest jakiś szybszy sposób na lvl''owanie niż q z głownej fabuły + gathering i
eventy?


Crafting +exp boost. Ale po co lvlować szybko, ominiesz większość gry.

Dnia 01.10.2012 o 18:40, miki00749 napisał:

5. Czy exp w party dzieli się na osoby czy każdy dostaje tyle ile powinien?

Każdy dostaje tyle ile powinien. O ile zdążysz chociaż kilka razy uderzyć moba. W grupie kilkuosobowej bonus jest też dużo większy.

Dnia 01.10.2012 o 18:40, miki00749 napisał:

Jak narazie to tyle. Jak mi sie coś przypomni to jeszcze dopiszę. Z góry dziękuję za
pomoc :D

>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 17:37, Kraju napisał:

A co to za różnica jaki poziom masz? On nie przepada gdy zmianiasz na inną profesję.
Również obecny poziom nie przechodzi na drugą, nową profesję.

Ale za przywrócenie wylevelowanej profki się płaci. 10 szt miedzi za lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 17:36, IlMOD napisał:

To nie jest wycofywanie się, bo to nigdzie nie przepada. Możesz zawsze wrócić do starej
profki, oczywiście za trochę złota (raczej miedzi i ofc im większy skill tym większa
opłata).


Zanim zdobędę ten sensowny (200+) level, na którym crafting mi coś daje, minie kolejne 10-15h, już wolę tłuc te same materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 20:05, sinir napisał:

Zanim zdobędę ten sensowny (200+) level, na którym crafting mi coś daje, minie kolejne
10-15h, już wolę tłuc te same materiały.

Yyyy czy my napewno gramy w tą samą grę?? Do 275 w Weaponsmith nie tak dawno dotarłem w ~godzinę - tutaj craft nie działa tak jak w innych MMO - przede wszystkim najwięcej dostajesz za odkrywanie recept niż za samo tworzenie przedmiotów: dodatkowo dzięki temu oszczędzasz około 1/3 wymaganych materiałów. Jeśli przerabiasz rudę na sztabki to nie jest to tak jak w WoW, że każda kolejna tworzy się te 2-3 czy więcej sekund przez co ilość poświęconego czasu na craft jest olbrzymia: każda następna ma zmniejszony czas przerobu o połowę, więc idzie to naprawdę ekspresowo. Chyba, że jednak wolisz mieć nadal profesje, które wymagają tych samych materiałów to życzę powodzenia w maksowaniu obu jednocześnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 15:08, zerohunter napisał:

/ciach/

Wybór profesji crafterskiej nie zależy od klasy postaci: równie dobrze możesz Elementalistką wytwarzać ciężkie zbroje, więc to jakim craftem się zajmiesz zależy wyłącznie od tego co chcesz dzięki niemu zyskać. Jeśli to Twoja jedyna postać i chciałbyś być samowystarczalny to wybierz pomiędzy Artificier (różdżki, laski itp.), Tailorem (lekkie zbroje - szmaciaki znaczy się) oraz Jewelcrafting (biżuteria potrzebna jest każdemu, a jej podaż jest całkiem niezła, a cena dość stabilna). Wytwarzać cokolwiek możesz od razu po rozpoczęciu gry: tylko nie będziesz miał materiałów ani kasy na np. nici - Ty decydujesz kiedy zaczniesz coś tworzyć, a możesz to zrobić w każdej większej osadzie lub dowolnej stolicy: crafterzy są oznaczeni na mapie dość wyraźnie, np. Tailor to nożyczki, Chef - garnek itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie, ale skąd wziąć egzotyczną broń, którą da się przerobić na legendarną ? Na TP ceny prawie 100 g... crafting ? farmienie dungeon''ów ? jakieś tokeny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 15:23, Kermit napisał:

Takie głupie pytanie, ale skąd wziąć egzotyczną broń, którą da się przerobić na legendarną
? Na TP ceny prawie 100 g... crafting ? farmienie dungeon''ów ? jakieś tokeny ?

Nic z tych rzeczy, należy przetworzyć 4 bronie docelowego typu w mystic forge, każdy komponent powinien posiadać minimum 76 lvl, oraz być poziomu rare lub exotic. Szansa na wytworzenie ww itemu jest bardzo mała, cena jest więc uzasadniona.

Lecz patrząc na listę komponentów jaką należy zebrać by wytworzyć legendarke, wygląda to na śmieszną cenę.

Podstawowe składniki:
Broń egzotyczna-prekursor
500x dungeon token (zależny od broni)
Dwie profesje wytwarzające przedmioty na 400 poziomie
200 punktów umiejętności
525 000 punktów karmy
120 sztuk złota
100% odkryty świat
500x Badge of Honor
250x Glob of Ectoplasm
250x Vicious Fang
250x Armored Scale
250x Vicious Claw
250x Ancient Bone
250x Vial of Powerful Blood
250x Powerful Venom Sac
250x Elaborate Totem
250x Pile of Crystalline Dust
77x Mystic Clover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 07:51, Pajonk78 napisał:

Do 275 w Weaponsmith nie tak dawno dotarłem
w ~godzinę -


Ehe, jasne, chyba mając z 500 sztabek żelaza, 200 desek i 30 worków z materiałami z mobów.

Zdajesz sobie sprawę ILE jest tego potrzebne na niektórych levelach? Czasem jedna inskrypcja potrzebuje 8 konkretnych itemów ze zwierząt (nie mówiąc o innych elementach), a złożenie z tego itemu razem z dwoma elementami broni daje 2-3 poziomy, czasem nawet nie. A teraz: wiesz jak niski bywa drop rate jednego z ośmiu takich elementów?

Bajki o godzince spędzonej na craftingu do 275 to możesz dzieciom w przedszkolu opowiadać.

EDIT: Chyba że zaraz się okaże że przez cały czas nie umiałem craftować, bo jest jakiś sekretny sposób na bicie 10 leveli jednym przedmiotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 16:37, sinir napisał:

EDIT: Chyba że zaraz się okaże że przez cały czas nie umiałem craftować, bo jest jakiś
sekretny sposób na bicie 10 leveli jednym przedmiotem...


Jest. Cooking i jewelcrafting są niezwykle proste w biciu. Zwłaszcza cooking.
Albo gdy się ma dużo koasy to za trading postem można wszystko zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 16:31, DarkWolf_PL napisał:

Nic z tych rzeczy, należy przetworzyć 4 bronie docelowego typu w mystic forge, każdy
komponent powinien posiadać minimum 76 lvl, oraz być poziomu rare lub exotic. Szansa
na wytworzenie ww itemu jest bardzo mała, cena jest więc uzasadniona.


Jak te bronie przetworzyć ? Jezu jak mnie wkurza brak porządnej (papierowej) instrukcji w tej grze...
Dajmy na to chciałbym Spark of Rage... czyli potrzebuje 4x dagger powyżej 76 lvl (rar lub exotic) i je "połączyć" w forge''u + mieć szczęście, czy trzeba jeszcze inne komponenty do tego ?

Nie wspominam o legendach bo do tego to ho, ho hoo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 17:04, Kermit napisał:

Dajmy na to chciałbym Spark of Rage... czyli potrzebuje 4x dagger powyżej 76 lvl (rar
lub exotic) i je "połączyć" w forge''u + mieć szczęście, czy trzeba jeszcze inne komponenty
do tego ?

W mystic forge masz 4 sloty, umieszczasz w nich ww daggery (oczywiście im lepsze komponenty tym większa szansa na otrzymanie lepszego itemu) + kilka worków szczęścia i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zacząłbym się tym bawić od samego początku. Wybierz profesje, naucz się ich, kup narzędzia do zbierania i dopiero wtedy zasuwaj na mapę. Pamiętaj, żeby zbierać surowce i graty, które wypadają z mobów, najwyżej sprzedasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań
1. Już się pogubiłem jak to jest z tymi nagrodami za dungeon. Każdy mi pisze co innego, więc chciałbym się upewnić.
Jak to jest z tą nagrodą "60 tokenów za pierwsze dzienne ukończenie". Tu chodzi o ogólne ukończenie danego dungeonu czy o ukończenie ścieżki (czyli np. w CoF można otrzymać 180 za ukończenie 3 ścieżek?)''
2. Tokeny otrzymuje się tylko za explorable mode?
3. Która ścieżka jest najprostsza, najkrótsza w CoF. Mógłby mi ktoś je jakoś uszeregować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się