AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2012 o 23:42, Sipso2008 napisał:

Dla tych którzy może męczą się z Mad Kings Clock Tower. Jak już się to zrobi to jest
łatwe :) Jeżeli ma się farta jak ja, to można trafić na grupę 10x Charr, więc nie widziałem
nawet gdzie jestem xD


haha właśnie oglądałem filmik Woodden Potato z MKCT i tak się śmiałem że chyba mam połamane żebra,aha no i szkoda że ludzie mijają czesty po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wieża jest zajebista, szkoda że nie widać gdzie mam postać xD


Ale smucą mnie nerdy, które twierdzą że nie jest śmiesznie spadnąć po raz 20.


E myślałem że się nie dodało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako, że chciałbym skorzystać z nowego eventu, mam zasadnicze pytanie o co w nim chodzi. Bo poza tym, że istnieją jakieś akty, cukierki , duchy i item, który dostaję od npca nie mam zielonego pojęcia co robić. Ktoś mógłby wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak.
Podstawą są Raw Candy Corn, czyli nowy "surowiec" który wydobywasz jak iron ore czy copper ore. Wypadają z niego Candy Corn i Treat-or-Trick bag, a z tych ostatnich jeszcze więcej Candy Cornów z szansą na zdobycie jakiegoś dodatkowego consumable czy matsów halloweenowych. Warto to zbierać gdyż za parę miesięcy będą one dość drogie, albo jeżeli chcesz możesz z nich scraftować bronie halloweenowe.

Do tego jest costume brawl. Zawsze gdy wypijesz tonic, założysz sprzęt kupiony za gemy (np. rękawice bokserskie) możesz wejść do walki i naparzać się na chama z wszystkimi graczami obecnymi w tym trybie. Akcja dzieje sie normalnie na ulicach miasta. Za zdobywanie Championa dostaje się acziva.

Dodano dwa nowe jumping puzzle i sporo nowych eventów.

A teraz to o co wszystkim chodzi.
To dziwne coś co dostałeś od npca używasz do szukania historii Mad Kinga. Zarzucę ci linkiem do lokakacji bo raczęj wątpię by chciało ci się szukać ich samodzielnie.
http://dulfy.net/2012/10/23/shadow-of-the-mad-king-scavenger-hunt-guide/

Następnie: w Gandarran Fields i Queensdale znajdują się drzwi. Trudno je przeoczyć, na mapie zaznaczone są dynią i jest ich cała masa. Przy ich pomocy przejdziesz do Mad Kings Realm, gdzie czeka na ciebie Labirynt, czyli farma cuksów, matsów, golda, eventów. Warto zabrać boostery i buffy do mf. Mad Kings Clocktower, czyli mega fun w postaci masochistycznego jumping puzzle, którego przejście odróżnia chłopca od mężczyzny. Oraz dwa tryby "niby" pvp. Nie dają one punktów do twojego pvp lvla czy glory. Są dla funu. Jeden to coś ala MOBA (LoL, HoN, DOTA) drugi to Survivors vs. Ghosts, gdzie jako mieszkaniec musisz znajdować broń, jedzenie i unikać duchów, a jako duch zabijać mieszkańców.

Ponadto są chyba jeszcze drzwi które nie przenoszą do MK Realm i po ich otwarciu mogą wyjść z nich potworki lub wypaść cuksy.

W wielu lokacjach są dynie które można rzeźbić. Po wyrzeźbieniu 150 dostajesz acziva. Po otwarciu 100 tot bagów masz acziva. Za zrobienie Clocktowera masz acziva. Ogólnie aczivów jest sporo, a warto je robić gdyż za zdobycie 5 otrzymasz tytuł Emmissary of The Mad King. Tylko uwaga, nie wszystkie aczivy ze Special Events liczą się do tego.

U niektórych vendorów możesz kupić skórki halloweenowe na broń, za cuksy czy kasę. Trwają one 4 godziny. Jeżeli chcesz permanentną broń musisz ją wycraftować, lecz to pewnie kosztuje 1000 godzin farmienia i kasy.

Ponadto z Black Lion Chests mogą owe skórki wypaść, ale MOGĄ, nie muszą. A w mystic forge moszesz wykonać Mad Kings Chest, (1 booster, 1 booster, 6 mystic tonic, 1 cukierek) z którego jest szansa że też wypadnie jakaś halloweenowa broń.

Cóż. To chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 21:38, DarkWolf_PL napisał:

Nie ma jak świetne wprowadzenie do aktu trzeciego zakończone failem.


Dokładnie :P
U mnie w gildii były dwie drużyny po 5 gotowe do wejścia, w sumie póki co udało się zrobić jednej osobie solo i dwóm parom xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet ''świetne'' wprowadzenie nie było zbyt dobre, na filmiku nie było widać Mad Kinga :P Potem pojawił się problem z grupami w instancji, a na dokładkę nie działa mi czat gildiowy. Ale bądźmy szczerzy... czy ktoś spodziewał się, że wszystko pójdzie dobrze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na własne potrzeby stworzyliśmy krótkie know-how. Od razu zaznaczam, że nie gwarantuję jego doskonałości więc jeśli ktoś ma zamiar czytać tylko po to, by się czepić, to niech sobie daruje. Wrzucam, bo może komuś się przyda:


I. Questy fabularne.
W Lion Archm a Grand Piazza spotkać możemy Magister Tassi. Dostaniemy od niej "wykrywacz" duchów, zasilany na corn candy. Tuż przy niej należy go użyć (przychodzi pocztą) aby rozpocząć szukanie 6 stron książki o Mad Kingu.
Shadow of the Mad King - http://wiki.guildwars2.com/wiki/Shadow_of_the_Mad_King/Act_1
Alternatywny poradnik znajdziemy http://dulfy.net/2012/10/23/shadow-of-the-mad-king-scavenger-hunt-guide/
Po ukończeniu części pierwszej możemy ruszyć z drugą:
Shadow of the Mad King II - http://wiki.guildwars2.com/wiki/Shadow_of_the_Mad_King/Act_2
Lub inny poradnik - http://dulfy.net/2012/10/26/gw2-shadow-of-the-mad-king-mad-memories-act-2-guide/

II. Achivementy.
Mamy nową zakładkę z kilkunastoma kategoriami. I tak po kolei:
Emmisary of the Mad King - liczy ile innych tytułów z tej zakładki wymaksowaliśmy (nie wlicza Carvera);
Halloween Huntin'' - ilość zabitych halloweenowych mobków. Najłatwiej wbić wchodząc do Mad King''s Labirynth;
Halloween Events Comleted - ilość wykonanych questów związanych z tym eventem. Można je nabijać w labiryncie, można robić w Queendale, Kessex i Genderran Fields łańcuchy questów, które pozwalają wyzwolić portale do Mad King''s Realm.
It''s a Mad King''s World - należy się przenieść portalem do Mad King''s Realm i tam porozmawiać z Lunatic Boatmaster, który zaoferuje nam przeniesienie do Lunatic Inqisition (pvp), Reaper''s Rumble (pvp) oraz Clock Tower (jumping puzzle). Czwarty świat Mad Kinga to dungeon, do którego wejście pojawiło się na czas eventu w miejscu posągu lwa.
Attend the Party - prawdopodobnie możliwość jego wypełnienia pojawi się z następnym aktem.
Trick or Treats tickets opened - jak sama nazwa wskazuje, trzeba otworzyć ToTy. Dokładnie 100.
Pumpkin Carving - w miastach (np LA) oraz poza nimi możemy spotkać dynie, przy których pojawia się opcja "carve" - należy pociachać tak 150 dyń.
Przewodnik po dyniach znajdziemy http://gw2.mmorpg-life.com/wp-content/uploads/2012/10/Lions_arch_Pumpkin_Locations-1024x576.jpg
Mad King''s Clock Tower - jumping puzzle. Bardzo upierdliwe, więc nie dla każdego. Start poprzez rozmowę z Lunatic Boatmaster.


III. Drop
Candy Corn - można je wydobywać kilofem. Złoża znajdziemy na większości map, dość znaczne występują na choćby Gendarran Fields czy w Orr (sporo tam "bogatych" złóż). Każdy kilof się do nich nada, nawet miedziany. Candy corny wypadają również z ToTów.
Trick or Treats - wyróżniamy dwa typy: personalized oraz zwykłe. Z tych pierwszych jest raczej "lepszy" drop. ToTy wylatują przy wydobywaniu CC, można je dostać od dziciaków w LA za CC, otrzymujemy też za zwycięstwa w pvp eventowym lub z mobków.

IV. Eventowe pvp
Lunatic Inquisition to tryb, w którym jedna grupa wciela się w wieśniaków (villagers), a druga w sługusów Mad Kinga. Zadaniem ludzi jest przeżycie i przy okazji noszenie przedmiotów do npc (przedmioty dają nam też umiejętności, większość to po prostu jakieś cc), a jedyny ich skill to kilkusekundowy stealth. Duchy mają natomiast zestaw umiejętności i ich celem jest zabicie wszystkich graczy z drugiej grupy - a każdy zabity odradza się jako duch.
Reaper''s Rumble to coś na wzór popularnych ostatnio MOBA - na mapie pojawiają się dynie, które zaniesione do bazy powodują pojawienie się szkieletów, a te biegną do przeciwnika. Celem jest zniszczenie bazy wroga.

W LA można się pobawić w Costume Brawl. Wystarczy użyć toniku, wskoczyć do garnka nad Mystic Forge, użyć stolika bankietowego, które się pojawiają, itp. W trybie takiej walki musimy zdobyć 25 punktów po atakach na innych graczy, nie będą przy okazji znokautowanym (jeśłi do tego dojdzie, to po wstaniu mamy o 5 punktów mniej zdobytych i trzeba odrabiać). Gdy nabijemy 25 punktów, zostajemy championem i zdobywamy aczika. Tryb czysto zabawowy, chyba nie daje zbyt wielu opcji.

V. Dungeon
Na miejscu fontanny z lwem pojawiło się wejście do dungeonu Ascent to Madness. Jest dość prosty, scaluje postaci do 80 lvl. Jako nagrodę otrzymujemy do wyboru przedmioty eventowe (typu platic fangs) i kilka ToTów. Nie zapomnijcie zeskoczyć na najniższą półkę, gdzie znajduje się skrzynia - z niej przedmioty na 80 lvl, możliwe exotic, trafiają się dość często też przedmioty z Black Lion TC.

VI. Skiny broni
W LA stoi merchant, który za 150 candy corn umożliwi nam zdobycie jednego z trzech halloweenowych skinów. Ale TYLKO na 4 godziny!
Z Black Lion chestów i Mad King Chestów (te możemy zrobić w Mystic Forge z 6x Mystery Tonic, 1x Candy Corn i 2x dowolny boost) jest szansa na wydropienie unikalnych skinów halloweenowych (takich "na stałe").

VII. Przedmioty do nabycia jedynie w Black Lion Trading Company (za gemy)
Znajdziemy tam minipety:
http://dulfy.net/2012/10/28/gw2-halloween-minipets/
oraz kostiumy, toniki i inne:
Mad King''s Outfit
Phantom''s Hood
Witch''s Outfit
Mad King Finisher
Personalized Trick-or-Treat Bag
Scarecrow Finisher
Spooky Ghost Tonic
Spooky Skeleton Tonic
Spooky Zombie Tonic
Miniature Spooky Trio
UWAGA - za darmo do nabycia są diableskie rogi - Devil''s Horn''s

Może ktoś skorzysta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 00:00, walgierz napisał:

W LA można się pobawić w Costume Brawl. Wystarczy użyć toniku, wskoczyć do garnka nad
Mystic Forge, użyć stolika bankietowego, które się pojawiają, itp. W trybie takiej walki
musimy zdobyć 25 punktów po atakach na innych graczy, nie będą przy okazji znokautowanym
(jeśłi do tego dojdzie, to po wstaniu mamy o 5 punktów mniej zdobytych i trzeba odrabiać).
Gdy nabijemy 25 punktów, zostajemy championem i zdobywamy aczika. Tryb czysto zabawowy,
chyba nie daje zbyt wielu opcji.

Warto wspomnieć o tym, że tryb jest pay2win(witch outfit niszczy wszystko) i trzeba zdobyć AŻ 500 punktów aby wymaksować to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 22:34, LelandGaunt napisał:

Udało mi się w końcu wejść w party, jedna osoba zgarnęła The Crossing - Halloweenowy
staff, warty ponad 120g.

Odejmij od tej sumy 100 golda, a otrzymasz prawidłową cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 11:11, DarkWolf_PL napisał:

Odejmij od tej sumy 100 golda, a otrzymasz prawidłową cenę.


Wczoraj, kiedy ludziom staff zaczął wypadać ze skrzyni, cena bardzo spadła, do około 20g właśnie. Jeszcze rano było 126g dokładnie. Ale nic straconego, wystarczy przeczekać Halloween, a ceny znowu pójdą w górę, przynajmniej w tym przypadku, bo jak to ktoś na innym forum napisał: ''to zawsze będzie must have dla nekromantów''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 10:48, Niewiernus napisał:

Warto wspomnieć o tym, że tryb jest pay2win(witch outfit niszczy wszystko) i trzeba zdobyć
AŻ 500 punktów aby wymaksować to.

Brawl będzie też przy innych eventach, a nawet będzie go można robić gdy nie będą trwać więc co z tego, że trzeba ''dużo'' punkciorów. Nie trzeba kupwać witcha aby to szybko nabić, jest kilka innych równie mocnych skinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Moa czy świnia z tych kociołków pozwoliły nabić mi 4 stopnie tego acziva. Sam brawl jakoś specjalnie mnie nie jara więc, nie spieszy mi się z nim. Zwłaszcza że daje raptem jeden punkt i nie ma tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 17:06, qq_MoaR napisał:

Brawl będzie też przy innych eventach, a nawet będzie go można robić gdy nie będą trwać więc co z > tego, że trzeba ''dużo'' punkciorów.

Gdyż na dłuższą metę jest to męczące i nie dające żadnej przyjemności? Jedynkowe przebierańce oraz śnieżki(z wszelakimi syncami, markami oraz botami) prezentowały się o wiele lepiej. Przynajmniej widziałem kogo bije, tutaj często uderza się w powietrze i lecą punkty(nie pokazuje graczy).

Dnia 29.10.2012 o 17:06, qq_MoaR napisał:

Nie trzeba kupwać witcha aby to szybko nabić, jest kilka innych równie mocnych skinów.

Nie na tyle, aby móc cokolwiek zrobić przy jednej/dwóch. Dochodzi do tego w jakim czasie wbijają te 10 punktów do title''a, a ile ja(przykładowo) mumią. Z takim outfitem jest to kilka godzin roboty. Mając postać z darmowej postaci zrobienie tego do końca wymaga kilkukrotnie więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się