AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2013 o 15:54, GBoogie napisał:

Graj jak chcesz nie znaczy, graj a My podamy Ci wszystko na tacy. Na upartego, jak bardzo
chcesz możesz byc w gildii sam, a potrzebny influence kupić za zloto, ba za gemy, a więc
realną kasę. Nikt Ci nie zabroni, skoro chcesz. Nikt też nie mowi, że to rozsądne albo
najskuteczniejsze.


Graj jak chcesz oznacza, że masz dostęp do całego contentu, a nie wybiórczego, a żeby zagrać/zobaczyć więcej musisz iść drogą podyktowaną przez ArenaNet.

Dnia 01.03.2013 o 15:54, GBoogie napisał:

Jeden prosty argument: w 5 osób nie będziesz w stanie wykonać jakiegokolwiek bounty.
Jest przeznaczone dla większych grup. Tak malej gildii nie stać na wykupienie tych misji,
jednak i tak by ich nie wykonały. W czym problem?


Super. ArenaNet rzuciła nawet wywiad z takim tekstem. Jednak nadal nie odpowiada to na pytanie: czemu ten content jest zablokowany? To ode mnie powinno zależeć czy zaproszę znajomych z innych gildii i dam im możliwość representa na czas robienia guild mission czy też nie. Widzę, że nadal nie rozumiesz kluczowego założenia o blokowaniu zawartości gry dla osób, które nie chcą grać w dużych gildiach i preferują małe/rodzinne/z przyjaciółmi.

Dnia 01.03.2013 o 15:54, GBoogie napisał:

Powtarzam. gildia jest za mała by zrobić ten kontent. Skoro tak, to po co go kupować?
To maleńki element gry przeznaczony dla dużych grup. powyżej party. Definicja gildii
sprawą plynną. Dla mnie 5 os to jest jedno party grające razem. Kolo nawet socjalnej
gildii taka grupa nie leżała. Gildie 15-20 osobowe nie beda miały problemów. Jestem wręcz
pewien że nawet dwa party bardzo aktywnie grające sobie z tym pomogą. Casuale niestety
nie, dlatego musimy zebrać się w większe grupy. CO NIE OZNACZA, ŻE potrzebujesz 100 os.
gildii oj nie.



Powtarzam: może i jest za mała, żeby ROBIĆ content, ale czy to powód, żeby go w ogóle WYŁĄCZAĆ? Sytuacja hipotetyczna: ArenaNet wprowadza content dostępny dla gildii, które mają 250+ osób, Twoja gildia ma 50. Co robisz? Idziesz do większej czy jednak uważasz to za niesprawiedliwe, bo chcesz grać w tej właśnie gildii?

Dnia 01.03.2013 o 15:54, GBoogie napisał:

Jakiż to alliace zrobić jako gildia pięcioosobowa. Co byście wnieśli do takie ally? Czyżby
tylko łatwiejszego w obsłudze LFG? Twoja gildia by zyskała na jakimkolwiek ally, jakakolwiek
gildia będąca w tym ally kompletnie nic.


Widać, że nie masz pojęcia, co może zrobić zgrane 5 osób. W WAR sześcioosobowa grupa z gildii była w stanie wyciąć około 40 przeciwników (dwa warbandy idące na keepa) nim padła. Polecam też przejrzenie propozycji ludzi na forum odnośnie aliansów, zamiast się wypowiadać i dawać przykład, że "5 osób nic nie robi". Przybliżę Ci temat: gracze w aliansie łatwiej są w stanie się dogadać w sprawie grupy, wspólnego wypadu, etc. (do tego propozycja jest o wspólną część puli influ) i jednocześnie każda z gildii zachowuje niezależność i swój charakter (czyli możesz dalej grać z rodziną, przyjaciółmi, etc., bez spiny).

Dnia 01.03.2013 o 15:54, GBoogie napisał:

Gildie służa do celów socjalnych, a nie izolowania się. 5 os nie potrzebuje gildii (to
tylko nazwa i logo dla party). Moja gildia zaczęła w jakieś 10 os. W tym czasie część
się wykruszyła, sporo osób doszło, ale BARDZO powoli. Byśmy mogli się poznać. Osoby które
nas traktowały jako LFG i nie chciały się zgrać pożegnały się z nami, bo nie celujemy
w taki model i bez znaczenia czy nam starczy influ , czy nie. Nie chcemy też rozrosnąć
się do jakiś dużych rozmiarów. Osobiście sądzę że jesli będzie powyżej 20 os online wieczorami,
to taka gildia mi wystarczy do absolutnie każdego celu poza dzieleniem i rządzeniem na
WvWvW... A może uważasz że na WvWvW gildie pięcioosobowe również powinny być traktowanie
tak samo jak setka graczy? W 5 osób nie da się przejąc zamku! Skandal. Zaprzeczenie manifestu,
musze dolączyć do molocha!


Gdyby gildie służyły tylko i wyłącznie do celów socjalnych, to powinien być założony pułap minimalny podczas tworzenia. Jak ma to miejsce w innych grach. Kolejny raz powołam się na gildię znajomych, z którymi się gra: jest to grupa, która zachowuje indywidualność i niezależność, a nie chce zapraszać obcych osób. Podpada to pod założenie grupy socjalnej, ale takie grupy są wykluczony przez AreneNet i Twoją argumentację.

Co do argumentacji WvWvW, to polecam pograć w małej i zgranej grupie. Przykład z WAR masz powyżej, przykład z GW2 już leci: 3 osoby są w stanie zajmować punkty (tym samym sprawnie przeszkadzać w dostawach supply) oraz dobrze punktować rozciągniętą dużą armię. Tutaj polecę wątki na reddit czy oficjalnym forum gry. Chociaż pewnie znasz ten temat, bo inaczej nie zabierałbyś głosu, prawda? :) Poza tym nie ma tutaj w żaden sposób wyciętego contentu dla małej gildii, jak dzieje się teraz i o co dokładnie mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

Graj jak chcesz oznacza, że masz dostęp do całego contentu, a nie wybiórczego, a żeby
zagrać/zobaczyć więcej musisz iść drogą podyktowaną przez ArenaNet.

>
Wybrałeś jak chcesz grać, w malej grupce. po co Ci więc kontent dla zergów?

Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

Super. ArenaNet rzuciła nawet wywiad z takim tekstem. Jednak nadal nie odpowiada to na
pytanie: czemu ten content jest zablokowany? To ode mnie powinno zależeć czy zaproszę
znajomych z innych gildii i dam im możliwość representa na czas robienia guild mission
czy też nie. Widzę, że nadal nie rozumiesz kluczowego założenia o blokowaniu zawartości
gry dla osób, które nie chcą grać w dużych gildiach i preferują małe/rodzinne/z przyjaciółmi.

>
jeśli znajomi są w równie małych gildiach, to zlączcie się razem. Problem rozwiązany. jeśli są większych, to raczej musisz prosić o łaskę i zatruwać d... by POMOGLI CI zrobić kontent, z którym Twoja grupka nie ma szans sobie poradzić. Skoro potrzeba więcej osób, to potrzeba większej gildii.

Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

> pewien że nawet dwa party bardzo aktywnie grające sobie z tym pomogą. Casuale niestety

Powtarzam: może i jest za mała, żeby ROBIĆ content, ale czy to powód, żeby go w ogóle
WYŁĄCZAĆ?

Dokładnie tak uważam. Innym należy się jakaś pseudonagroda za organizację. Tak samo baner gildii na zdobytym zamku jest taką nagrodą, czy w przyszłości przewidziane custom loga gildiowe dla aktywniejszych. Na to też ani Twoja, ani moja gildia nie ma szans. ja jednak z tego powodu nie płaczę.

Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

Sytuacja hipotetyczna: ArenaNet wprowadza content dostępny dla gildii, które
mają 250+ osób, Twoja gildia ma 50. Co robisz? Idziesz do większej czy jednak uważasz
to za niesprawiedliwe, bo chcesz grać w tej właśnie gildii?

>
Kontent dla 250 czy nawet i 50 osób uważam za głupi zerg. Granie w głupim zergu mi nie odpowiada, więc zostałbym tam gdzie jestem. Z takowego kontentu i tak bym nie skorzystał. Tak samo jak nie lubilem zergów w AIONie, tak samo uznaję za głupie rajdy w WoWie. Jak się innym podoba to ich wybór. Ja wolę mniejsze grupy i jestem w pelni świadom tej decyzji.

Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

Widać, że nie masz pojęcia, co może zrobić zgrane 5 osób. W WAR sześcioosobowa grupa
z gildii była w stanie wyciąć około 40 przeciwników (dwa warbandy idące na keepa) nim
padła. Polecam też przejrzenie propozycji ludzi na forum odnośnie aliansów, zamiast się
wypowiadać i dawać przykład, że "5 osób nic nie robi". Przybliżę Ci temat: gracze w aliansie
łatwiej są w stanie się dogadać w sprawie grupy, wspólnego wypadu, etc. (do tego propozycja
jest o wspólną część puli influ) i jednocześnie każda z gildii zachowuje niezależność
i swój charakter (czyli możesz dalej grać z rodziną, przyjaciółmi, etc., bez spiny).

>
Po pierwsze chcesz grać WvWvW potrzebna jest Ci większa gildia. jak pasują Ci mniejsze potyczki to jest okej. Pięc osób przeciw "jełopom" jest nieśmiertelne, tak jest w każdej grze. Tylko to nie komplement dla tej grupy, a raczej wyrazy politowania dla tych bezmyślnych. Ja gram z ludźmi których znam od lat... CO nie oznacza, że tylko ich toleruję w gildii. To podejście jest idiotyczne.

Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

Gdyby gildie służyły tylko i wyłącznie do celów socjalnych, to powinien być założony
pułap minimalny podczas tworzenia. Jak ma to miejsce w innych grach. Kolejny raz powołam
się na gildię znajomych, z którymi się gra: jest to grupa, która zachowuje indywidualność
i niezależność, a nie chce zapraszać obcych osób. Podpada to pod założenie grupy socjalnej,
ale takie grupy są wykluczony przez AreneNet i Twoją argumentację.

>
Sugerujesz dodanie nowych ograniczeń, jednocześnie placząc o ograniczanie Ci wolności... Tja...

Wyobraź sobie, że mam gildię na boku, rozwiniętą tylko dla banku. Tak, w niej tez nie potrzebuję misji gildiowych. Tak samo jak 5 os ich nie potrzebuje (bo ich nie zrobi)

Dnia 01.03.2013 o 16:28, Deathscythe napisał:

Co do argumentacji WvWvW, to polecam pograć w małej i zgranej grupie. Przykład z WAR
masz powyżej, przykład z GW2 już leci: 3 osoby są w stanie zajmować punkty (tym samym
sprawnie przeszkadzać w dostawach supply) oraz dobrze punktować rozciągniętą dużą armię.
Tutaj polecę wątki na reddit czy oficjalnym forum gry. Chociaż pewnie znasz ten temat,
bo inaczej nie zabierałbyś głosu, prawda? :) Poza tym nie ma tutaj w żaden sposób wyciętego
contentu dla małej gildii, jak dzieje się teraz i o co dokładnie mi chodzi.

Ojoj ojoj jestes w stanie przejąc obóz albo zabić doylaka? Szacun! Nadal jesteś tylko wszą w wojnie zergów. Life is brutal.


Reasumując, bo już mi się nudzi ta konwersacja. Chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko. BO CI SIĘ NALEŻY Taka postawa jest dla mnie dziecinna. Zamiast poradzić sobie z jakimś kłopotem lepiej płakać na forach, taki to obraz współczesnych graczy (bez względu na Twój realny wiek). Wybrałeś mała gildię okej, jest trudniej walczyć w WvWvW, jest też trudniej odblokować misje gildiowe. Droga nonkonformisty nigdy nie była łatwa, nie tylko w grach, albo się z tym pogodzisz, albo dołącz do stada.

Ja dla tego przykładu odmawiam farmienia na bron legendarną. Byłbym w stanie, ale nie chcę. MOJA decyzja, nie będę jej miał. Mogę ją wyfarmić, ale mi się chce. Mogę ją nawet teoretycznie kupić za złotóweczki, czy raczej euro, ale uznaję że nie warto. Mam lepsze sposoby alokacji środków i spędzania czasu. Zmienią sposób zdobycią, to się zastanowię, jak nie zmienią - bywa - deal with it. Nie muszę mieć wszystkiego. I nie płaczę, moj wolny wybór. A wolność to dokonywanie wyboru ponosząc jego konsekwencje, a nie dostanie wszystkiego co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Wybrałeś jak chcesz grać, w malej grupce. po co Ci więc kontent dla zergów?


OJP. To nie jest content dla zergów. Można go zrobić w 10-20 osób. Nie muszą być w jednej gildii. Pisać krótszymi zdaniami?

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

jeśli znajomi są w równie małych gildiach, to zlączcie się razem. Problem rozwiązany.
jeśli są większych, to raczej musisz prosić o łaskę i zatruwać d... by POMOGLI CI zrobić
kontent, z którym Twoja grupka nie ma szans sobie poradzić. Skoro potrzeba więcej osób,
to potrzeba większej gildii.


Czego nie rozumiesz w gildii PRZYJACIÓŁ lub RODZINY? Zatruwają d... takie typy, które są w gildiach dużych i średnich i nie rozumieją problemów, jakie patch wywoła w małych. Dlatego tak świetnie się z Tobą rozmawia :) Masz niesamowite pojęcie o czym piszesz :D Zupełnie jak ArenaNet w swoim poście na FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151384010199209&set=a.135044094208.103264.114036714208&type=1

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Dokładnie tak uważam. Innym należy się jakaś pseudonagroda za organizację. Tak samo baner
gildii na zdobytym zamku jest taką nagrodą, czy w przyszłości przewidziane custom loga
gildiowe dla aktywniejszych. Na to też ani Twoja, ani moja gildia nie ma szans. ja jednak
z tego powodu nie płaczę.


Pseudonagrodą jest utrata tożsamości po wrzuceniu do wiadra z 400 innymi osobami. Czy 100. Skoro masz aktywnych 20 osób każdego wieczora, to ile jest w Twojej gildii? 80? 100? I znasz każdego z osobna, z imienia, nazwiska, zainteresowań. W końcu to grupa socjalna, c`nie? Dla Twojej informacji: baner na SM mieliśmy kilka razy i jakoś mnie to nie jara. Patrząc na poziom Twoich wypowiedzi i zrozumienie moich argumentów nie żałuję ani trochę, że omijam polski "średnie" i "duże" gildie.

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Kontent dla 250 czy nawet i 50 osób uważam za głupi zerg. Granie w głupim zergu mi nie
odpowiada, więc zostałbym tam gdzie jestem. Z takowego kontentu i tak bym nie skorzystał.
Tak samo jak nie lubilem zergów w AIONie, tak samo uznaję za głupie rajdy w WoWie. Jak
się innym podoba to ich wybór. Ja wolę mniejsze grupy i jestem w pelni świadom tej decyzji.


O proszę. Prawie zrozumiałeś, co próbowałem przekazać. Wobec tego jeszcze raz: chodziło o postawienie Cię w sytuacji, gdzie jakaś część contentu zostaje wycięta dla Twojej gildii, bo masz za mało osób, żeby go w ogóle odblokować. Nie jest ważne, czy możesz go zrobić w 10-20 osób i czy możesz do tego zaprosić znajomych z innych serwerów czy gildii, ale o sam fakt, że włączenie tej zawartości wymaga gildii o minimum 250 osobach. Czy teraz przedstawiłem to jaśniej? Jeśli zrozumiałeś, to może zrozumiesz obecną sytuację z małymi gildiami i guild missions. Jeśli nie, to już nie chce mi się tego tłumaczyć.

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Po pierwsze chcesz grać WvWvW potrzebna jest Ci większa gildia. jak pasują Ci mniejsze
potyczki to jest okej. Pięc osób przeciw "jełopom" jest nieśmiertelne, tak jest w każdej
grze. Tylko to nie komplement dla tej grupy, a raczej wyrazy politowania dla tych bezmyślnych.
Ja gram z ludźmi których znam od lat... CO nie oznacza, że tylko ich toleruję w gildii.
To podejście jest idiotyczne.


Po pierwsze do WvWvW potrzebna jest zgrana grupa, a i to nie zawsze. Solo też można dużo zdziałać. Jeśli opierasz się na zergu, to powinieneś więcej czasu poświęcić na zapoznanie się z klasami, ich możliwościami, taktykami, pozycjami, etc.
Natomiast ja za idiotyczne uznaję podejście z totalnym brakiem zrozumienia dla stwierdzenia "gildia przyjaciół" tudzież "znajomych". To tyle w kwestii wycieczek osobistych.

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Sugerujesz dodanie nowych ograniczeń, jednocześnie placząc o ograniczanie Ci wolności...
Tja...


Sprawne odwrócenie kota ogonem. Twierdzisz, że gildia musi być "socjalna" i zrzeszająca każdego chętnego, jednocześnie podajesz za przykład, że musi być spora, ale kiedy mówię o tworzeniu gildii z minimalną liczbą osób (SWTOR, WAR, wiele innych gier MMO, które wymagają minimum 4 osób na start), to jest mowa o ograniczeniach :D Świetne :D

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Wyobraź sobie, że mam gildię na boku, rozwiniętą tylko dla banku. Tak, w niej tez nie
potrzebuję misji gildiowych. Tak samo jak 5 os ich nie potrzebuje (bo ich nie zrobi)


Zakładasz, że 5 osób nie ma znajomych w grze, chociaż sama ArenaNet odpowiada w wywiadzie ( http://gamettescribe.tumblr.com/post/44038564122/question-about-smaller-guilds-re-guild-missions), żeby zapraszać znajomych do robienia misji gildiowych. Ty naprawdę nie rozumiesz zaistniałego problemu, bo "ja mam gildię, którą stać, bo gracze wyfarmili, a jak będzie z innymi to mam w czterech literach"? To po co zabierasz głos w temacie?

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Ojoj ojoj jestes w stanie przejąc obóz albo zabić doylaka? Szacun! Nadal jesteś tylko
wszą w wojnie zergów. Life is brutal.


ŁaŁ! Zrozumiałeś! Teraz proponuję, żebyś spróbował walczyć w zergu przeciwko dobrze zorganizowanej grupie (tak zwane "komando"). Wbrew pozoram bez tych doylaków czy obozów pooglądasz sobie drewniane zapory, które padną szybko, kiedy zjawi się zerg z tego samego serwera co owa grupa. Szacun na dzielni gwarantowany, jeśli już używamy tego typu zwrotów.

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Reasumując, bo już mi się nudzi ta konwersacja. Chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko.
BO CI SIĘ NALEŻY Taka postawa jest dla mnie dziecinna. Zamiast poradzić sobie z jakimś
kłopotem lepiej płakać na forach, taki to obraz współczesnych graczy (bez względu na
Twój realny wiek). Wybrałeś mała gildię okej, jest trudniej walczyć w WvWvW, jest też
trudniej odblokować misje gildiowe. Droga nonkonformisty nigdy nie była łatwa, nie tylko
w grach, albo się z tym pogodzisz, albo dołącz do stada.


Reasumując, bo mnie też nudzi rzucanie grochem o ścianę i próba wytłumaczenia "mordowania małych gildii by ArenaNet" osobie, która i tak nie stara się nawet tego zrozumieć. Dziecinne jest natomiast twierdzenie, że "ja to mam, więc mniejsi nie mają prawa" (bez względu na Twój realny wiek przecież). Nie jest mi trudniej walczyć na WvWvW, nie narzekam na inny content, ale, może to dotrze do zadufanego w sobie reprezentanta średniej gildii, narzekam na odcięcie contentu od ludzi, którzy dobrze bawią się w małych grupach. Rozumiem, gdyby to był WoW czy SWTOR i rajdy na 20-40 osób. Tak nie jest. Droga zadufanego w sobie też nigdy nie była łatwa, ale w końcu trafisz na coś, co sprowadzi Cię na ziemię. Albo dołączysz do stada, w którym i tak będziesz robić za szarego przedstawiciela i nikt nie będzie się liczyć z Twoim zdaniem.

Dnia 01.03.2013 o 17:02, GBoogie napisał:

Ja dla tego przykładu odmawiam farmienia na bron legendarną. Byłbym w stanie, ale nie
chcę. MOJA decyzja, nie będę jej miał. Mogę ją wyfarmić, ale mi się chce. Mogę ją nawet
teoretycznie kupić za złotóweczki, czy raczej euro, ale uznaję że nie warto. Mam lepsze
sposoby alokacji środków i spędzania czasu. Zmienią sposób zdobycią, to się zastanowię,
jak nie zmienią - bywa - deal with it. Nie muszę mieć wszystkiego. I nie płaczę, moj
wolny wybór. A wolność to dokonywanie wyboru ponosząc jego konsekwencje, a nie dostanie
wszystkiego co się chce.


Świetnie! Twoja decyzja, że świadomie rezygnujesz z jakiejś zawartości, do której i tak masz dostęp. W przypadku guild missions decyzja została podjęta przez ANet. Dotarło? Miałeś możliwość farmienia na legendarkę, a nie natomiast, jak ma to miejsce w przypadku misji, farmienia do otwarcia drogi do legendarki (przepisu, whatever). Inaczej: to tak, jakbyś musiał do zrobienia legendarnej broni zrobić coś jeszcze, co wymaga minimum kilku miesięcy farmienia przed startem farmy na legendarkę, natomiast w przypadku zebrania zergu miałbyś to w kilka wieczorów plus jeszcze bonus w postaci ascend gearu (porównanie mniej więcej na miejscu, w końcu misje mają drop prekusorów). Fair?

Wolność w GW2 do tej pory polegała na tym, że masz dostęp do contentu i SAM decydujesz, czy chcesz go robić. Jeśli chcesz kontynuować temat, to zapoznaj się proszę z wypowiedziami ludzi z małych gildii (link do "dyskusji" zaproponowanej przez ANet na facebooku znajdziesz powyżej, natomiast na oficjalnym forum GW2 czy reddit musisz poszukać sam). Inaczej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

OJP. To nie jest content dla zergów. Można go zrobić w 10-20 osób. Nie muszą być w jednej
gildii. Pisać krótszymi zdaniami?


Własnie gdzieś na forach czytałem o placzących gildiach że w 15 os nie dają rady. No nie wiem, chwila. Ty tych 15 os nie masz.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Czego nie rozumiesz w gildii PRZYJACIÓŁ lub RODZINY? Zatruwają d... takie typy, które
są w gildiach dużych i średnich i nie rozumieją problemów, jakie patch wywoła w małych.
Dlatego tak świetnie się z Tobą rozmawia :) Masz niesamowite pojęcie o czym piszesz :D
Zupełnie jak ArenaNet w swoim poście na FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151384010199209&set=a.135044094208.103264.114036714208&type=1

>
Więc nie truj dupy o kontent, którego nie zrobisz z rodziną. Touche.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Pseudonagrodą jest utrata tożsamości po wrzuceniu do wiadra z 400 innymi osobami. Czy
100. Skoro masz aktywnych 20 osób każdego wieczora, to ile jest w Twojej gildii? 80?
100? I znasz każdego z osobna, z imienia, nazwiska, zainteresowań. W końcu to grupa socjalna,
c`nie? Dla Twojej informacji: baner na SM mieliśmy kilka razy i jakoś mnie to nie jara.
Patrząc na poziom Twoich wypowiedzi i zrozumienie moich argumentów nie żałuję ani trochę,
że omijam polski "średnie" i "duże" gildie.


Zaskoczę Cię: 30 z czego polowe znam od kilku lat. Kolejne 7-8 to goście grający na stale w innych gildiach, ale trzymający z nami kontakt. wystarczy w zupełności.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:



O proszę. Prawie zrozumiałeś, co próbowałem przekazać. Wobec tego jeszcze raz: chodziło
o postawienie Cię w sytuacji, gdzie jakaś część contentu zostaje wycięta dla Twojej gildii,
bo masz za mało osób, żeby go w ogóle odblokować. Nie jest ważne, czy możesz go zrobić
w 10-20 osób i czy możesz do tego zaprosić znajomych z innych serwerów czy gildii, ale
o sam fakt, że włączenie tej zawartości wymaga gildii o minimum 250 osobach. Czy teraz
przedstawiłem to jaśniej? Jeśli zrozumiałeś, to może zrozumiesz obecną sytuację z małymi
gildiami i guild missions. Jeśli nie, to już nie chce mi się tego tłumaczyć.

G... Nie wycięta, płaczesz tylko, że jest Ci trudniej niż innym. A do włączenia zawartości wystarczy 20 (słownie: DWADZIEŚCIA) osób, czego przykładem jest moja gildia. Pieprzysz waszmość o setkach osób nie dostrzegając, że dodanie to owej mikro gildii tych kilku przyjaciół których i tak byś prosił o pomoc w zrobieniu bounty rozwiąze wszystkie problemy. Touche 2.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:


Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Po pierwsze do WvWvW potrzebna jest zgrana grupa, a i to nie zawsze. Solo też można dużo
zdziałać. Jeśli opierasz się na zergu, to powinieneś więcej czasu poświęcić na zapoznanie
się z klasami, ich możliwościami, taktykami, pozycjami, etc.
Natomiast ja za idiotyczne uznaję podejście z totalnym brakiem zrozumienia dla stwierdzenia
"gildia przyjaciół" tudzież "znajomych". To tyle w kwestii wycieczek osobistych.

>
Grać możęsz, czy ugrasz coś konkretnego/ Bez wspołpracy dziesiątek osób nic. Koniec kropka. Brak mojego zrozumienia polega na tym, że to NIE JEST gildia, to tylko party ze jednym tagiem. Dobra, nawet AŻ party, bo zgrane, co nadal nie zmienia faktu, że nie zrobisz z nim jakiegokolwiek wyzwania gilowego.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Sprawne odwrócenie kota ogonem. Twierdzisz, że gildia musi być "socjalna" i zrzeszająca
każdego chętnego, jednocześnie podajesz za przykład, że musi być spora, ale kiedy mówię
o tworzeniu gildii z minimalną liczbą osób (SWTOR, WAR, wiele innych gier MMO, które
wymagają minimum 4 osób na start), to jest mowa o ograniczeniach :D Świetne :D

>
Nie "musi" Są gildie wielkie, które służa na LFG dodatkowe i ludzie są przypadkowi, są gildie średnie bo np. narodowe, albo małe bo to zbior znajomych lub potencjalnych znajomych. "rodzinna" gildia pięcioosobowa, dla mnie nie jest gildią. widocznie AN się ze mną zgadza. Twój pech, a mi i tak wszystko jedno. Gildię wybrałem znim cokolwiek mowiono o wyzwaniach i nawet gdybyśmy nie mogli ich wykonać to i tak bym jej nie zmienił. Z reszta w teorii wykupienie wszystkich ulepszeń to tylko kwestia czasu, mobilizacji i alokacji środków. Jednak Ty płaczesz, bo nie możesz mieć tego równie szybko co inni, bo brakuje dzid do walki.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Zakładasz, że 5 osób nie ma znajomych w grze, chociaż sama ArenaNet odpowiada w wywiadzie
( http://gamettescribe.tumblr.com/post/44038564122/question-about-smaller-guilds-re-guild-missions),
żeby zapraszać znajomych do robienia misji gildiowych. Ty naprawdę nie rozumiesz zaistniałego
problemu, bo "ja mam gildię, którą stać, bo gracze wyfarmili, a jak będzie z innymi to
mam w czterech literach"? To po co zabierasz głos w temacie?

>
Proste skoro jesteście tacy mali, to może dołączcie na czas wyzwań do innej gildii, zdobędziecie nagrody. Po ptakach... Problem? A taaaaak, teoria o byciu najważniejszym dla świata legnie w gruzach, to ini maja Tobie pomagać! Nie wmówisz mi że nie ma takich którym nie przyda się pomoc... sam jej potrzebujesz.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:


Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

ŁaŁ! Zrozumiałeś! Teraz proponuję, żebyś spróbował walczyć w zergu przeciwko dobrze zorganizowanej
grupie (tak zwane "komando"). Wbrew pozoram bez tych doylaków czy obozów pooglądasz sobie
drewniane zapory, które padną szybko, kiedy zjawi się zerg z tego samego serwera co owa
grupa. Szacun na dzielni gwarantowany, jeśli już używamy tego typu zwrotów.


A gdy zerg podzieli się na owe komanda, sam będziesz w d...

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Reasumując, bo mnie też nudzi rzucanie grochem o ścianę i próba wytłumaczenia "mordowania
małych gildii by ArenaNet" osobie, która i tak nie stara się nawet tego zrozumieć.

Małe gildie sobie radzą, nie poradzi sobie "COŚ" co w mojej ocenie gildią nazwać nie można

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Dziecinne
jest natomiast twierdzenie, że "ja to mam, więc mniejsi nie mają prawa" (bez względu
na Twój realny wiek przecież). Nie jest mi trudniej walczyć na WvWvW, nie narzekam na
inny content, ale, może to dotrze do zadufanego w sobie reprezentanta średniej gildii,
narzekam na odcięcie contentu od ludzi, którzy dobrze bawią się w małych grupach. Rozumiem,
gdyby to był WoW czy SWTOR i rajdy na 20-40 osób.

Niespodzianka! To jest własnie taki kontent, nie identyczny a podobny. Medal z buraka dla Ciebie.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Tak nie jest. Droga zadufanego w sobie
też nigdy nie była łatwa, ale w końcu trafisz na coś, co sprowadzi Cię na ziemię. Albo
dołączysz do stada, w którym i tak będziesz robić za szarego przedstawiciela i nikt nie
będzie się liczyć z Twoim zdaniem.


Wątpię, za mało przejmuje się grami jako takimi, a w życiu... Nie raz nauczyło i pewnie nie raz nauczy, co i tobie życzę.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Świetnie! Twoja decyzja


Dokładnie taka sam jak Twoja o pozostaniu w jednej grupie podczas gry. Co mają powiedzieć Ci co wcale nie chcą gildii... Ci to dopiero moga narzekać... Albo czekaj pomogą innym, większym. Identycznie jak na WvWvW, dostaną nagrody i pójdą swoją drogą.

Dnia 01.03.2013 o 17:46, Deathscythe napisał:

Wolność w GW2 do tej pory polegała na tym, że masz dostęp do contentu i SAM decydujesz,
czy chcesz go robić. Jeśli chcesz kontynuować temat, to zapoznaj się proszę z wypowiedziami
ludzi z małych gildii (link do "dyskusji" zaproponowanej przez ANet na facebooku znajdziesz
powyżej, natomiast na oficjalnym forum GW2 czy reddit musisz poszukać sam). Inaczej to
nie ma sensu.

Bzdura. Masz dostęp do każdego rodzaju kontentu, co nie znaczy że całego. Jak ktoś nie lubi grać w grupie choćby, to nigdy nie odwiedzi dunga, a czy to znaczy że nie może grać PvE? Czy niemożliwe jest granie w GW2 bez choćby krzty dungów? Można. Na upartego za wyjatek uznajmy Arah story, dla zakończenia fabuły warto się raz przemęczyć. Poza tym da się.

Tym samym kończę i polecam pomóc innej gildii w zadaniach. Nagrody dostaniesz, akcesoria kupisz. A że wolisz płakać po forach... Wolny kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 18:37, GBoogie napisał:

Własnie gdzieś na forach czytałem o placzących gildiach że w 15 os nie dają rady. No
nie wiem, chwila. Ty tych 15 os nie masz.


Napisałem ile osób mam? Mam aktywnych spokojnie 15 osób w gildii. Logują się różnie, więc nie mam wpływu z influ. Proste? Proste. Ale chyba nie dla Ciebie. Touche.

Dnia 01.03.2013 o 18:37, GBoogie napisał:

Więc nie truj dupy o kontent, którego nie zrobisz z rodziną. Touche.


Ponownie ODBLOKOWAĆ =/= ZROBIĆ. Touche.

Dnia 01.03.2013 o 18:37, GBoogie napisał:

Zaskoczę Cię: 30 z czego polowe znam od kilku lat. Kolejne 7-8 to goście grający na stale
w innych gildiach, ale trzymający z nami kontakt. wystarczy w zupełności.


|____| Carebox is empty, bo nie o tym jest dyskusja. Z chęcią posłucham o tej drugiej połowie. W końcu znasz swoją gildię, która ma 30 osób, prawda? Touche?

Dnia 01.03.2013 o 18:37, GBoogie napisał:

G... Nie wycięta, płaczesz tylko, że jest Ci trudniej niż innym. A do włączenia zawartości
wystarczy 20 (słownie: DWADZIEŚCIA) osób, czego przykładem jest moja gildia. Pieprzysz
waszmość o setkach osób nie dostrzegając, że dodanie to owej mikro gildii tych kilku
przyjaciół których i tak byś prosił o pomoc w zrobieniu bounty rozwiąze wszystkie problemy.
Touche 2.


G...a nie rozumiesz. DWADZIEŚCIA (20) to średnia gildia przy obecnych warunkach. Ale Ty wiesz lepiej :) W końcu jest multiguilding czy cross server guilding ;) Pieprzysz, że Ciebie problem nie dotyczy, ale nie widzisz niczego poza czubkiem własnego nosa. Do tego wypowiadasz się w temacie. Touche?

Dnia 01.03.2013 o 18:37, GBoogie napisał:

Grać możęsz, czy ugrasz coś konkretnego/ Bez wspołpracy dziesiątek osób nic. Koniec kropka.
Brak mojego zrozumienia polega na tym, że to NIE JEST gildia, to tylko party ze jednym
tagiem. Dobra, nawet AŻ party, bo zgrane, co nadal nie zmienia faktu, że nie zrobisz
z nim jakiegokolwiek wyzwania gilowego.


Zdefiniuj wyzwanie gildiowe. Bo jak na razie takowych nie ma, są za to misje wycięte dla małych gildii, o co toczy się dyskusja. Oh wait: zapomniałem, że Ciebie to nie dotyczy i nie masz pojęcia o czym gadasz, tylko postujesz głupoty na poziomie ArenyNet i ich "kup influ za gemy".

Dobra. Skończyłem dyskusję z Tobą. Zobaczysz coś poza czubkiem własnego nosa albo wyjmiesz głowę z wiadomego miejsca, to możemy rozmawiać. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym. Sugestie bys pomógł innym w realizacji wyzwań (za co otrzymasz indywidualne nagrody) wygodnie pominałeś. Ciekawe. Skoro masz 15 os. to nie powineneś mieć problemu, a jak masz to influence zdobędziecie standardowo za kilka tyg. Gemy to gemy, ale opcja kupna za zloto tez wygodnie pominiięta... Ponownie ciekawe... Szkoda slów. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 19:58, GBoogie napisał:

Nie ma o czym. Sugestie bys pomógł innym w realizacji wyzwań (za co otrzymasz indywidualne
nagrody) wygodnie pominałeś. Ciekawe. Skoro masz 15 os. to nie powineneś mieć problemu,
a jak masz to influence zdobędziecie standardowo za kilka tyg. Gemy to gemy, ale opcja
kupna za zloto tez wygodnie pominiięta... Ponownie ciekawe... Szkoda slów. Tyle.


Czy Ty w ogóle czytasz? Sprawnie pomijasz sedno problemy, oskarżasz mnie nagle o pominięcie fragmentów wygodnych dla Ciebie. Ogarnij się człowieku i wyjmij głowę wreszcie. Argumenty masz, nie odniosłeś się do nich, tylko pokazałeś, że Ty "tak nie masz, bo masz gildie z 20 osób!". Z mojej strony EoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam pytanie:
---Kiedy- a właściwie na jakiej misji- można wybrac scieżke Szeptów?

Moja pierwsza postac to człowiecza kobietka, mam ^Vigil^ czy jakoś tak, kiedys tak bele jak ponaciskałem. Teraz chciałbym miec inny sztandar odblokowany.
Gram teraz popieclem, mam zrobione chyba 4 misje. Gra sie fajnie, tylko ten Angielski mie dobija.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 22:14, zerohunter napisał:

A jak masz już Vigil, to się nie da zmienić.


Zmienić nie chce--- tylko przy logowaniu mamy po prawej stronie banery: mapa, vigil, szepty i nie wiem jakie jeszcze.
A lepiej dla oka by było, żeby było ich wiecej odblokowanych^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem krótko po dwóch podejściach do Guild Bounty (pierwsze na 50%, drugie udane) i muszę powiedzieć, że to naprawdę fajna zabawa. Na początku byliśmy trochę zbyt spontaniczni, ale odrobina organizacji i polowanie zakończyło się sukcesem. Jeśli pozostałe misje będą równie grywalne, to tylko zacierać ręce.
W międzyczasie popróbujemy bounty na wyższych tierach. W każdym razie dla mnie guild missions na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 11:37, GBoogie napisał:

Z drugiej strony wybaczcie, ale 10 os. to nawet nie jest mała gildia a mikro gildia,
wszystkie gildie powyżej 20 aktywnie grających osób bez problemu sobie poradzą, mogą
ew. mieć minimalne opoźnienie. Z drugiej strony skoro gildia mała i casualowa, to i kontent
połyka zdecydowanie wolniej, więc i nie musi się jakoś mocno śpieszyć. Forum zalewa fala
ludzi płaczących, że nie mają co robić... Ja logując się do gry nie wiem za co się zabrać.


Nie chce mi się ze szczegółami czytać i odnosić to tej większej dyskusji która się u was przewinęła :-) Odniosę się tylko do tego, jako reprezentant naprawdę małej gildii

- Mamy co robić, nie płaczemy że brakuje nam contentu
- Gra nam się fajnie, taką gildię sobie wybraliśmy świadomie i jest dobrze
- Misje gildiowe nas w praktyce nie interesują. Ot, spojrzałem że wchodzi coś nowego, zobaczyłem jak będzie działać i jaki mieć koszt dostępu i uznałem że to nie dla nas.
- Trochę tylko uwiera, że takie duże są koszty różnych rzeczy, bo ANet zakłada że duże gildie i tak już zdążyły wszystko wykupić i będą miały influence. Jeśli tak jest teraz, tak samo może być w przyszłości, a jeśli ANet na wszystko będzie patrzeć z perspektywy dużych gildii, to małe będą po prostu olewać nowy content.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 12:43, pkapis napisał:

- Trochę tylko uwiera, że takie duże są koszty różnych rzeczy, bo ANet zakłada że duże
gildie i tak już zdążyły wszystko wykupić i będą miały influence. Jeśli tak jest teraz,
tak samo może być w przyszłości, a jeśli ANet na wszystko będzie patrzeć z perspektywy
dużych gildii, to małe będą po prostu olewać nowy content.


Sęk w tym, że nie musicie ich olewać, wystarczy pomóc większej gildii w ich wykonaniu. Nagrody indywidualne też dostaniecie (chodzi oczywiście o kompletowanie ascended akcesoriów). Każdy sobie może poradzić, małe gildie pomogą średnim, duże mogą robić to same. Fakt mają łatwiej, ale nikt nie może powiedzieć, że jest odcięty od contentu. No chyba, że wybiera życie pustelnika.

mnie te misje też średnio nawilżają, pewnie porobię je aż zdobędę wspomniane akcesoria, a potem będą służyły do organizacji eventyów i na tym się skończy. Jednak znam tez ludzi wprost zachwyconych tą opcją, dla każdego coś miłego. Co nie oznacza wszystko dla wszystkich.


Jedno o co mam pretensje to zrobienie grindu ze zdobycia wszystkich tych akcesoriów. Samo zdobywanie influ nie uważam za problem. problemem jest ogromny wysiłek jaki trzeba poświęcić by je wszystkie zdobyć. Tu AN ma u mnie gigantyczny minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 22:33, Wipu napisał:

Następna postać i inna scieżka ;)


Właśnie, tylko mój angielski jest raczej kuchenny ^ ^, a chciałbym dobrze wybrac i wiedziec mniej-więcej kiedy wybrac.

Trza bedzie uważniej śledzic, może nie przeocze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 14:43, TETRIANDOCHH napisał:

/ciach/

W pewnym momencie obierasz ścieżkę spomiędzy wszystkich 3 - nie da się tego pominąć, bo masz możliwość porozmawiać z reprezentantem każdego zakonu - tylko grając nieuważnie i na hurra możesz się znów wkopać. ;)

Co do samej dyskusji nt. Guild Mission - w jaki sposób ta zawartość jest ZAMKNIĘTA dla małych gildii? Nawet 5-cio osoba gildia MOŻE je wykupić - potrzebuje na to jedynie więcej czasu oraz większej organizacji. To, że taka gildia nie mogła tego odblokować zaraz na starcie nie ma znaczenia, bo w późniejszym czasie również będzie mogła sobie na to pozwolić. Nie rozumiem postawy: kupiłem grę, więc WSZYSTKO muszę mieć dostępne OD RAZU po pojawieniu się. To tak jak ja bym narzekał, że w naszym przypadku zrobienie Tier 2 w Bounty jest trudne - bo jest - ale nawet przy Tier 1 bawimy się świetnie - wczoraj zrobiliśmy to na uwaga... 2 party. 10 osób wystarcza naprawdę, więc jojczenie "bo ja JESZCZE nie mogę tego robić" jest po prostu dziecinadą i wygląda jak płacz dzieci w piaskownicy, bo "Ksysiu ma kopałkę, a ja nie mam i też ją chcem..."

@Deathscythe - jeśli jesteś zainteresowany "liźnięciem" Guild Bounty daj znać: dodamy Was jako gości i możecie z nami biegać - ja nie widzę problemu, a i nasz Prezes też narzekać raczej nie będzie. :D
I pamiętajcie: make peace - not war. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 07:56, Pajonk78 napisał:

Co do samej dyskusji nt. Guild Mission - w jaki sposób ta zawartość jest ZAMKNIĘTA dla
małych gildii? Nawet 5-cio osoba gildia MOŻE je wykupić - potrzebuje na to jedynie więcej
czasu oraz większej organizacji. To, że taka gildia nie mogła tego odblokować zaraz na
starcie nie ma znaczenia, bo w późniejszym czasie również będzie mogła sobie na to pozwolić.
Nie rozumiem postawy: kupiłem grę, więc WSZYSTKO muszę mieć dostępne OD RAZU po pojawieniu
się. To tak jak ja bym narzekał, że w naszym przypadku zrobienie Tier 2 w Bounty jest
trudne - bo jest - ale nawet przy Tier 1 bawimy się świetnie - wczoraj zrobiliśmy to
na uwaga... 2 party. 10 osób wystarcza naprawdę, więc jojczenie "bo ja JESZCZE nie mogę
tego robić" jest po prostu dziecinadą i wygląda jak płacz dzieci w piaskownicy, bo "Ksysiu
ma kopałkę, a ja nie mam i też ją chcem..."


Chodzi o czas potrzebny na odblokowanie contentu - jest to w pewnym sensie zamknięcie drogi mniejszym gildiom. Niektórym zajmie to 6-12 miesięcy, bo przecież buffy darmowe nie są (a mf przydałoby się stale utrzymywać). Mniejsze gildie po prostu zostały od tego odcięte, chyba że zdecydują się wydać prawdziwą kasę i kupić gemy, które wymienią na golda i dalej na influ.Prawda jest taka, że chociażby Guild Bounty powinno mieć małe wymagania i być dostępne jako "demo", aby jakoś zachęcić małe gildie.

Naprawdę postawcie się w miejscu osób grających tylko w gronie bliskich znajomych.

Dnia 04.03.2013 o 07:56, Pajonk78 napisał:

@Deathscythe - jeśli jesteś zainteresowany "liźnięciem" Guild Bounty daj znać:
dodamy Was jako gości i możecie z nami biegać - ja nie widzę problemu, a i nasz Prezes
też narzekać raczej nie będzie. :D
I pamiętajcie: make peace - not war. :D



Guild Missions robię. Wiem jednak, jaka jest sytuacja w małych gilidiach, bo mam w nich znajomych i siedzę dodatkowo, żeby z nimi pograć.

Poza tym ANet i tak coś zbuggowała. Wczoraj znalezienie beczki z Asurą było niemożliwe. Chyba się nie respawnują po zabiciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 13:01, Deathscythe napisał:

...chyba że zdecydują się wydać prawdziwą kasę i kupić gemy, które wymienią na
golda i dalej na influ.

Tak informacyjnie: grając od premiery uzbierałem już golda na tyle, że spokojnie mógłbym kupić itemki do influ wartości kilkudziesięciu tysięcy - bo tak szczerze to na co w GW2 wydajesz gold? Wczoraj zaszalałem i mojemu Guardowi kupiłem Abyss (tragedia na Norn Tier 1) oraz Celestial Dye (wygląda jak figurka, na którą nałożono tylko podkład i czeka na malowanie), ma on 2 tiery zbroi kulturowej - każda inna postać ma przynajmniej jedną kulturową tier 1 lub 2 i... już naprawdę nie mam na co kasy wydawać. Miałem też fart i dropnął mi raz Dusk - sprzedałem i kasa sobie leży i się wręcz kurzy: z 520 golda zostało mi do dziś dnia 500 - a poza tym każda postać, którą posiadam ma przy sobie 10-30 golda. I nie gram zbyt wiele, dropu też nie mam szałowego - nie licząc powyższej sytuacji - mimo to kasa w tej grze to coś czego naprawdę nie brakuje jeśli tylko nie szastasz na lewo i prawo. :D Podejrzewam, że gdyby nie fakt, że dozbrajam jednocześnie 5 postaci to te 500 golda w banku już by sę podwoiło. ;)
Ahhh i wydałem jeszcze trochę golda na swoją gildię po to tylko, by mieć dodatkowe 50 slotów na przedmioty. :D

PS Mała gildia szastająca influ na perma MF buff? Tego to nawet my nie mamy na stałe odpalonego, bo i tak jego przydatność jest mocno dyskusyjna, więc ustalcie sobie co jest dla Was ważniejsze i nie rozpi...rzajcie influ na byle co i wszystko będzie w porządku. ;) Ale co ja się tam mieszam: grajcie jak chcecie, ale Twoje narzekanie jest jednak zbyt duże moim zdaniem - wiem o co chodzi, bo sam uważam iż koszta uruchomienia gildyjnych misji są zbyt wysokie, ale trzeba sie z tym pogodzić - tak jak już wcześniej pisałem nadal podejrzewam, że te ceny zostaną za jakiś czas zmniejszone. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 14:09, Pajonk78 napisał:

Tak informacyjnie: grając od premiery uzbierałem już golda na tyle, że spokojnie mógłbym
kupić itemki do influ wartości kilkudziesięciu tysięcy - bo tak szczerze to na co w GW2
wydajesz gold? Wczoraj zaszalałem i mojemu Guardowi kupiłem Abyss (tragedia na Norn Tier
1) oraz Celestial Dye (wygląda jak figurka, na którą nałożono tylko podkład i czeka na
malowanie), ma on 2 tiery zbroi kulturowej - każda inna postać ma przynajmniej jedną
kulturową tier 1 lub 2 i... już naprawdę nie mam na co kasy wydawać. Miałem też fart
i dropnął mi raz Dusk - sprzedałem i kasa sobie leży i się wręcz kurzy: z 520 golda zostało
mi do dziś dnia 500 - a poza tym każda postać, którą posiadam ma przy sobie 10-30 golda.
I nie gram zbyt wiele, dropu też nie mam szałowego - nie licząc powyższej sytuacji -
mimo to kasa w tej grze to coś czego naprawdę nie brakuje jeśli tylko nie szastasz na
lewo i prawo. :D Podejrzewam, że gdyby nie fakt, że dozbrajam jednocześnie 5 postaci
to te 500 golda w banku już by sę podwoiło. ;)
Ahhh i wydałem jeszcze trochę golda na swoją gildię po to tylko, by mieć dodatkowe 50
slotów na przedmioty. :D


Ja miałem tego pecha, że dając do przetestowania GW znajomej nie przewidziałem, że jej dziecko dorwie się do skrzynki. Tadaaaam: około 800-1000 golda w itemach (torby 15 i 20, również eventowe skórki, itemy z Gem Store, gifty na legendarkę, etc.), tokenach (400 parę z Arah, około 500 z WvWvW, 480 z CoE) i tym podobnych poszło do kosza ;) Bo "nie wiedziała, że znikną" ;s Cóż - nauczka na przyszłość ;)

Tak to golda wydaję głównie na gemy (obecnie 1200 odłożone na marcową wyprzedaż) albo do zabawy (mystic forge z 4 x rare, zakup 100-200 unident dye na AH, ostatnio zakup kompletu superior divinity+superior sigilów do broni) i nie narzekam na nadmiar. Kluczowe jest również to, że gram tylko i wyłącznie jedną postacią na poważnie (nie znoszę altów w MMO). Do prekursorów nie mam szczęścia. Wypadł mi jeden, do tego do tridentu, a było to jeszcze w październiku/listopadzie. Jego cena i tak nie była powalająca: 12g ;o

Na gildię wydawałem golda, ale później zostało zdecydowane w głosowaniu, że zmieniamy serwer i tyle z mojego wkładu.

Dnia 04.03.2013 o 14:09, Pajonk78 napisał:


PS Mała gildia szastająca influ na perma MF buff? Tego to nawet my nie mamy na stałe
odpalonego, bo i tak jego przydatność jest mocno dyskusyjna, więc ustalcie sobie co jest
dla Was ważniejsze i nie rozpi...rzajcie influ na byle co i wszystko będzie w porządku.
;) Ale co ja się tam mieszam: grajcie jak chcecie, ale Twoje narzekanie jest jednak zbyt
duże moim zdaniem - wiem o co chodzi, bo sam uważam iż koszta uruchomienia gildyjnych
misji są zbyt wysokie, ale trzeba sie z tym pogodzić - tak jak już wcześniej pisałem
nadal podejrzewam, że te ceny zostaną za jakiś czas zmniejszone. ;)


Perma MF buff to koszt 2g na 6 dni. To nie jest dużo, jak na możliwy zysk, zwłaszcza po buffie skrzynek z world bossów, na które teraz wpływ ma MF. Przykładowo wczoraj z MF buffem (plus sztandar ten nowy z 15% na mf i 10% gold czy jakoś podobnie) zarobiłem około 2-4g w 2h ;) Po prostu zdaje sobie sprawę, że małe gildie będą cierpieć i ludzie zaczną szukać miejsca w większych. Tym samym ucierpi na tym społeczność w GW2.

Jak dla mnie za 30-50k influ to powinien być guild hall, a nie content tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się