AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

/ciach/
Hmmm od kiedy MF ma wpływ na skrzynki? Ominąłem tę informację? Teraz nawet przeszukałem forum i jedyna oficjalna informacja nadal świadczy o tym, że:

They (Magic Find – Ed) only work on creature kills, chests however have a better table then normal kills. We wanted to avoid the game play of killing a boss and then having to equip your whole Magic Find set before opening the chest.

Also magic find is calculated from when the creature is killed so it’s also not viable to use your normal gear set kill a boss then switch to magic find.

It (Magic Find – Ed) does not work on the Mystic Forge, magic find only effects the loot generated from killing monsters. (this includes crafting materials, higher tiers of loot like rares & exotics… etc… )


Jeśli masz inne źródło to chętnie poczytam - ale z tego co ja wiem MF już od dawna działa jedynie przy zabijaniu mobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> /ciach/

Pamiętam nawet iż arena wystosowała odpowiednie oświadczenie w trakcie eventu z mad kingiem, gdzie było jasne powiedziane iż magic find nie działa na skrzynki lecz jedynie na loot z przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 07:53, Pajonk78 napisał:

Hmmm od kiedy MF ma wpływ na skrzynki? Ominąłem tę informację? Teraz nawet przeszukałem
forum i jedyna oficjalna informacja nadal świadczy o tym, że:


Z autopsji. Robiłem od patcha kilkanaście eventów (uwielbiam ograniczenie na jeden chest na jeden char na jeden dzień na jeden serwer). Mając na sobie berserker gear bez mf dostawałem same zielone, natomiast jeśli przed zmacaniem skrzynki łyknąłem omnomnoma + sztandar + gear na mf, to nagle sypnęło mi 1 rare i 1 exo lub 2 rare. Może to kwestia szczęścia bardziej, ale nie zdarzył mi się przypadek, żeby, nawet ze szczątkowym mf z ciastka, poleciały mi same zielone itemy. Natomiast kilka razy zapomniałem zjeść/nie zaaplikowała mi ciastka przez laga i efektem był jedynie zielony loot.

Inna sprawa, że mechanika "jeden chest na postać na serwer na dzień" sprawiła, że momentami grać się nie da na world bossach, a lagi są okrutne przez guesterów ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie double, bo skończył się czas edycji ;( Do tego i tak auth serwery ANet leżą ;f

Kilka pytań:
1. Czy wiadomo, kiedy eu będzie łączona normalnie, zamiast przez bramkę w us?
2. Czy ktoś się orientuje może, czy da radę dodać AR do mf buffa za laury? Bo to, że nie da rady samego naszyjnika zrobić infused to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 15:30, Deathscythe napisał:

/ciach/

Ojjj nie czytasz patch notes: teraz KAŻDA skrzynia ma w sobie minimum jeden rare niezależnie od tego czy masz MF gear/żarełko/booster - a może zawierać też i lepsze rzeczy. MF nie działa na nic innego niż drop z mobów: usunęli to już dość dawno i nie przywrócą - RNG is RNG i tyle: raz dropnie Ci exo, drugi raz same zielone (tzn. teraz już nie - jedno "żółtko" gwarantowane) - mnie Dusk wypadł ze skrzyni po Mossmanie na Fractalach lv10. Wiesz ile miałem wtedy MF? Totalne zero, bo rzadko kiedy pamiętam, aby choć jedzonko zapodać. :D Ergo: tracicie w gildii gold na coś co tak naprawdę nie daje żadnych korzyści, bo i sam MF na mobach przy aktualnym DR jest również mocno dyskusyjny. ;)
A co do samej mechaniki "jeden chest na postać na serwer na dzień" zgadzam się w całej rozciągłości: ostatnio po skopaniu Tequatla czy Swamp Behemota przenieśliśmy się do Frostgorge Sound, bo akurat zaczęły się pre eventy przed lądowaniem Claw of Jormag i... overflow: gl&hf psia mać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 15:48, Pajonk78 napisał:

Ojjj nie czytasz patch notes: teraz KAŻDA skrzynia ma w sobie minimum jeden rare niezależnie
od tego czy masz MF gear/żarełko/booster - a może zawierać też i lepsze rzeczy.


To powiedz to skrzynką, które dropują tylko greeny ;) Wczoraj miałem tak na Claw of Jormag, Shatku i The Maw. Dosłownie same zielone.

Dnia 05.03.2013 o 15:48, Pajonk78 napisał:

Wiesz ile miałem wtedy MF? Totalne zero, bo rzadko kiedy pamiętam, aby choć jedzonko
zapodać. :D Ergo: tracicie w gildii gold na coś co tak naprawdę nie daje żadnych korzyści,
bo i sam MF na mobach przy aktualnym DR jest również mocno dyskusyjny. ;)


Farciarz z Ciebie ;) Też chcę random dropa prekursora :D Z fraktów jedyne sensowne, co miałem ostatnio, to skin fraktalowy na trident. Jest w ogóle opcja, żeby go jakoś przekazać?

Dnia 05.03.2013 o 15:48, Pajonk78 napisał:

A co do samej mechaniki "jeden chest na postać na serwer na dzień" zgadzam się w całej
rozciągłości: ostatnio po skopaniu Tequatla czy Swamp Behemota przenieśliśmy się do Frostgorge
Sound, bo akurat zaczęły się pre eventy przed lądowaniem Claw of Jormag i... overflow:
gl&hf psia mać. :(


Akurat z tym powinni coś zrobić. Albo zmienić design albo zablokować skrzynki dla geusterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 16:00, Deathscythe napisał:

To powiedz to skrzynką, które dropują tylko greeny ;) Wczoraj miałem tak na Claw of Jormag,
Shatku i The Maw. Dosłownie same zielone.

Skrznie były zbugowane prze 1-2 dni jakiś czas temu.
>Jest w ogóle opcja, żeby go jakoś przekazać?
Account bound.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 16:13, qq_MoaR napisał:

Skrznie były zbugowane prze 1-2 dni jakiś czas temu.


To może sporo wyjaśniać.

Dnia 05.03.2013 o 16:13, qq_MoaR napisał:

>Jest w ogóle opcja, żeby go jakoś przekazać?
Account bound.


Niby tak, ale kiedyś dawało radę przekazywać przez transmutation stone i przypisanie skina do białego itemu. Nadal to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 16:19, Deathscythe napisał:

Niby tak, ale kiedyś dawało radę przekazywać przez transmutation stone i przypisanie
skina do białego itemu. Nadal to działa?

Transmuting a soulbound item with a white or blue item, using the stats of the white or blue item, would make it account bound instead.
Jak dobrze pamiętam to po założeniu Fractala nie tracił on ''account boound'', dopiero po transmutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 16:49, qq_MoaR napisał:

Transmuting a soulbound item with a white or blue item, using the stats of the white
or blue item, would make it account bound instead.
Jak dobrze pamiętam to po założeniu Fractala nie tracił on ''account boound'', dopiero
po transmutacji.


Czyli te skiny są tak samo useless, jak wyfarmione pierścienie ;D Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do problemu małych gildii oraz Guild Bounty: ostatnio zrobiliśmy Tier 3 tejże zabawy w... 20 osób - do końca zostało nam jeszcze chyba 7 minut czasu, a cała 6-tka poszukiwanych już gryzła glebę. Chcieć to móc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo guild bounty ma ciekawą mechanikę wystarczy trafić raz moba jak bije go ktoś inny i bounty jest zaliczone dla naszej gildi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 09:37, L33T napisał:

Samo guild bounty ma ciekawą mechanikę wystarczy trafić raz moba jak bije go ktoś inny
i bounty jest zaliczone dla naszej gildi.


No dobra, ale to tylko wtedy działa gdy dana gildia zacznie robić Guild Bounty, no i musi mieć szczęście, by ten sam NPC się wylosował.

Pajonk78 ---->Tia, a mówili, że to tylko dla dużych gildii jest. Jak chcieć to móc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2013 o 16:25, Piotrbov napisał:

Pajonk78 ---->Tia, a mówili, że to tylko dla dużych gildii jest. Jak chcieć to móc.

HP się powinno skalować, więc łatwiej jest zabić w mniej osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 16:25, Piotrbov napisał:

Pajonk78 ---->Tia, a mówili, że to tylko dla dużych gildii jest. Jak chcieć to móc.

Ja właśnie ostatnio słyszałem, że gildia 20+ aktywnych osób to juz duża gildia... Sam nie wiem co o tym myśleć - ale naprawdę: przy 20 osobach zrobienie Tier 3 to piece a cake - trzeba tylko chwilę pomyśleć jak to rozwiązać logistycznie - nam się udało i nie miało to nic wspólnego z "leechowaiem" ubicia przez inną gildię, bo tak się po prostu nie da - zbyt wiele zmiennych (15 mobków - bije się tylko 6, zgranie w czasie, zgranie w kolejności ubijania = impossible), a na dodatek robimy to w ostatni dzień przed resetem (sobota), więc właściwie nikt tego już nie robi. :P I faktycznie: HP bossa skaluje się dość dobrze, gdy maksymalnie bije go 5-7 osób - powyżej tej ilości bywa problematycznie o czym raz przekonaliśmy się dość drastycznie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 16:46, Kajdorf napisał:

Czym sie różni: healing od healing power?


Healing to wartość, za jaką leczy Cię dana umiejętność. Healing power podnosi bazowe wartości leczenia (każdego, czyli aoe działające na innych też), ale też np regeneracji (ale tu już tylko dla siebie, nawet jeśli sam regen rzucał ktoś inny).

Btw, nie jestem pewny czy czasem w przedmiotach nie pojawia się czasem atrybut ''Healing'', ale w tym przypadku jest to "Healing power''; dlaczego drugie słowo nie jest dopisane, nie mam pojęcia. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 17:28, Adjatha napisał:

Healing to wartość, za jaką leczy Cię dana umiejętność. Healing power podnosi bazowe
wartości leczenia (każdego, czyli aoe działające na innych też), ale też np regeneracji
(ale tu już tylko dla siebie, nawet jeśli sam regen rzucał ktoś inny).

Jeśli rzucasz regen dla innych to liczony jest Twój Healing Power, tak samo jest z Boon Duration.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się