AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2013 o 11:52, Net_com napisał:

Jak się ma sytuacja na serwerach ? Blacktide już całkowicie opustoszał i czy sporo gildii
pzeniosło się na Underworld ? Pytam bo miałem małą przerwę.


Gram na Underworld. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że grając sobie swobodnie i szczególnie się nie rozglądając często widzę rekrutujące polskie gildie (pomijam fakt, że rekrutują w ojczystym języku na kanałach publicznych...). Na serwerze jest ruch i można śmiało grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 11:54, Fagno napisał:

> Jak się ma sytuacja na serwerach ? Blacktide już całkowicie opustoszał i czy sporo
gildii
> pzeniosło się na Underworld ? Pytam bo miałem małą przerwę.

Gram na Underworld. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że grając sobie swobodnie i
szczególnie się nie rozglądając często widzę rekrutujące polskie gildie (pomijam fakt,
że rekrutują w ojczystym języku na kanałach publicznych...). Na serwerze jest ruch i
można śmiało grać :)

Pograłem wczoraj chwile i miasta świeciły pustkami. Polskiej gildii szukam juz od dłuższego czasu, ale mam małe problemym z czatem w grze.Nie widzę prawie wgl wiadomości innych graczy na publicznym czacie, a swoje tylko w dymku nad postacią a nie w oknie czatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 12:13, Net_com napisał:

Pograłem wczoraj chwile i miasta świeciły pustkami. Polskiej gildii szukam juz od dłuższego
czasu, ale mam małe problemym z czatem w grze.Nie widzę prawie wgl wiadomości innych
graczy na publicznym czacie, a swoje tylko w dymku nad postacią a nie w oknie czatu.


Wejdź sobie w ustawienia chata. Każdą "zakładkę" możesz skonfigurować w zależności od tego, które kanały i typy wiadomości chcesz widzieć. Jeśli nie są zaznaczone wszystkie - masz już odpowiedź dlaczego nie widzisz wiadomości.

Jeśli chodzi o kwestię miast, w Lion''s Arch na Underworld z reguły jest spory tłok, przez co mój komputer lubi zamulać ;-). Gram człowiekiem, w Divinity''s Reach jest już biedniej... jednak to jest strefa low-lvl z której szybko się wychodzi.

Jeśli szukasz gildii - ta w której jestem cały czas rekrutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(pomijam fakt, że rekrutują w ojczystym języku na kanałach publicznych...)
a w jakim mają k... rekrutować? Hiszpańskim, jeżeli gildia jest Polska, tak samo jak i serwer, chociaż to drugie mniej oficjalnie?


rzal i bul, zacznijcie wogóle pisać na guild chacie po niemiecku, w szkołach po rosyjsku, bo jeszcze ktoś zobaczy i wyjdzie, że jesteście ''polaczkami''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2013 o 12:51, Pernia napisał:

rzal i bul, zacznijcie wogóle pisać na guild chacie po niemiecku, w szkołach po rosyjsku,
bo jeszcze ktoś zobaczy i wyjdzie, że jesteście ''polaczkami''.


Główny kanał służy do komunikacji w języku angielskim, gildyjny, prywatne oraz party mogą być w dowolnym języku. Zwyczajnie nie wypada używać języka, którego większość odbiorców nie rozumie. Nie chodzi tu o identyfikację lub jej brak z jakimkolwiek krajem. Nie rozumiem oburzenia. Przecież komunikat o rekrutowaniu do gildii Polaków można napisać równie dobrze prostym angielskim, lub użyć do rekrutacji polskojęzycznych for dyskusyjnych.


ps. polska gildia, a nie Polska gildia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 12:51, Pernia napisał:


>(pomijam fakt, że rekrutują w ojczystym języku na kanałach publicznych...)
a w jakim mają k... rekrutować? Hiszpańskim, jeżeli gildia jest Polska, tak samo jak
i serwer, chociaż to drugie mniej oficjalnie?


"polska", jako przymiotnik, piszemy z małej litery.
Żadne "mniej oficjalnie" tylko najwyżej "tam akurat się część Polaków umawiała". Nie daje to nikomu żadnych specjalnych praw.

Dnia 11.05.2013 o 12:51, Pernia napisał:

rzal i bul, zacznijcie wogóle pisać na guild chacie po niemiecku, w szkołach po rosyjsku,
bo jeszcze ktoś zobaczy i wyjdzie, że jesteście ''polaczkami''.


Na guild czacie czy privie pisz sobie jak chcesz. Na kanale ogólnym wypada używać oficjalnego kanału serwera, czyli angielskiego, zwłaszcza że napisanie czegoś takiego jak "rzal i bul - polish guild recruting" jest banalne nawet dla osoby o słabym angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 12:51, Pernia napisał:


>(pomijam fakt, że rekrutują w ojczystym języku na kanałach publicznych...)
a w jakim mają k... rekrutować? Hiszpańskim, jeżeli gildia jest Polska, tak samo jak
i serwer, chociaż to drugie mniej oficjalnie?


rzal i bul, zacznijcie wogóle pisać na guild chacie po niemiecku, w szkołach po rosyjsku,
bo jeszcze ktoś zobaczy i wyjdzie, że jesteście ''polaczkami''.


Polska z małej!11oneeleven bo to przymiotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2013 o 13:08, Fagno napisał:

Zwyczajnie nie wypada używać języka, którego większość odbiorców nie rozumie.

Wyjeżdzając za granicę, powiedzmy do Niemiec z dziewczyną na wakacje, też używasz do komunikacji z nią języka niemieckiego na ulicach, bo po polsku nie wypada, bo mogą nie zrozumieć?
Jeżeli ja widzę gadającą grupę francuzów, czy innych rusków w grze, to się nie burze, bo nie mają zapewne mi nic do przekazania i po prostu ich rozmowy nie czytam. Chcę coś zaadresować do anglików - Piszę po angielsku. Do polaków - po polsku. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie się nie osmieszajcie, rekrutacja jest w języku takim jest wiekszość członków gildii. Grekom czy innym nacjom tez zabronicie pisanie w ich języku? Szkoda że tylko polscy gracze na to narzekaja i innym nacjom jakos to nie przeszkadza. Widziałem juz w wielu jezykach rektutacje i tylko przy polskich gildiach jest awantura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:17, Pernia napisał:


> Zwyczajnie nie wypada używać języka, którego większość odbiorców nie rozumie.
Wyjeżdzając za granicę, powiedzmy do Niemiec z dziewczyną na wakacje, też używasz do
komunikacji z nią języka niemieckiego na ulicach, bo po polsku nie wypada, bo mogą nie
zrozumieć?
Jeżeli ja widzę gadającą grupę francuzów, czy innych rusków w grze, to się nie burze,
bo nie mają zapewne mi nic do przekazania i po prostu ich rozmowy nie czytam. Chcę coś
zaadresować do anglików - Piszę po angielsku. Do polaków - po polsku. Proste.


Zaraz Ci wyskoczą że to jest język ogólnie przyjety, albo że to język europejski lub ze tak Arena sobie zastrzegła w regulaminie. Juz widziałem rózne teksty, szkoda że tylko polscy gracze nie mają szacunku do swojego języka. A wiekszośc tych co się burzy po ang to udaje ze nie zna polskiego., ciekawe tylko skąd wiedza że ktoś pisze po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:17, Pernia napisał:


> Zwyczajnie nie wypada używać języka, którego większość odbiorców nie rozumie.
Wyjeżdzając za granicę, powiedzmy do Niemiec z dziewczyną na wakacje, też używasz do
komunikacji z nią języka niemieckiego na ulicach, bo po polsku nie wypada, bo mogą nie
zrozumieć?


Słaby przykład - w grze Twoje wiadomości czytają wszyscy, Twoją konwersację z dziewczyną słyszycie tylko wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2013 o 15:22, Daelor napisał:

Słaby przykład - w grze Twoje wiadomości czytają wszyscy, Twoją konwersację z dziewczyną
słyszycie tylko wy.

czyli jadąc autobusem czy inną kolejką, nigdy nie zdazyło ci się usłyszeć rozmowy obcokrajowców?
Przykro mi, ja już widziałem takie przykłady dziesiątki razy i co więcej, nikt nikogo bić ani obrażać za używanie swojego języka nie zaczął.

@Kajdorf
''polaczky'' robią swój regulamin, bądźmy wszyscy proeuropejscy \o/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 15:28, Pernia napisał:

czyli jadąc autobusem czy inną kolejką, nigdy nie zdazyło ci się usłyszeć rozmowy obcokrajowców?
Przykro mi, ja już widziałem takie przykłady dziesiątki razy i co więcej, nikt nikogo
bić ani obrażać za używanie swojego języka nie zaczął.


Jednak jest istotna różnica pomiędzy zwracaniem się do konkretnego polskojęzycznego odbiorcy, choć ktoś postronny może cię usłyszeć, a gadaniem po polsku na "ogólnym" czacie, na którym twoje słowa są przeznaczone (bo jest ogólny) dla wszystkich.
Mówię to jako Polak-patriota i wielbiciel języka polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by kluczową częścią mojej wypowiedzi był jej niewielki fragment podany w nawiasie, więc proponuję zakończyć bezowocny wątek językowy. Nie lubię gdy czata ogólnodostępnego używa się do komunikacji w językach innych niż angielski (dlatego właśnie wybrałem serwer z tym językiem), jednocześnie nie staram się nawracać innych i myślę że jestem w stanie żyć z tym brzemieniem - nie ma i tak szans na przekonanie którejkolwiek ze stron ;-). Nieumyślnie rozpocząłem wojenkę forumową i proponuję ją zakończyć.

W pierwszym GW problem rozwiązywały polskie dystrykty dedykowane naszym rodakom. Tam z kolei nie powinno się używać języka angielskiego.

Kajdorf czy ktokolwiek tu komukolwiek czegokolwiek zabrania ? Nie. Take it easy :-) Nie musimy się zgadzać we wszystkich kwestiach (w końcu to jest forum dyskusyjne...), co nie oznacza że należy mówić o "ośmieszaniu się" i wprowadzać tu niezdrową atmosferę.

Pernia dokładnie tak jak napisał Daelor powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 13:51, Net_com napisał:

Mógłbyś podać jakieś namiary na gildię itd bo byłbym zainteresowany :D


Gildia nazywa się Angelsy, tag [PL] i widziałem ich niejednokrotnie rekrutujących w Krycie. Proponuję poszukać, gdzieś powinien być jakiś ślad (np. na forum). Dziś opuściłem te szeregi, więc chwilowo moja postać jest "wolnym strzelcem" ;-). Niestety, nie mam już pod ręką żadnego kontaktu.

Ps. moja postać Be In Touch, serwer Underworld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się