AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Przepraszam za głupie i noobowskie pytanie, ale jak wyciągnąć ulepszenie/runę (nie wiem jaka jest fachowa nazwa) z jakiegoś itemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Gildia nie chce?

Ja niedługo dobiję 80 guardianem, mogę pomóc darmo, jak coś to nick Zero The Serious.

@Kraju z tego co mi się wydaje to się nie da, trzeba rozłożyć chyba item salvage kitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 15:14, Budo napisał:

/.../

Mail każe mi iść tutaj:



LOL. Nie wiedziałem, że ArenaNet korzysta z domen tk ;D Niezły scam. Mam nadzieję, że niczego tym oszustom nie wysłałeś a tym bardziej nie klikałes na ten link. Bo jeśli kliknąłeś, to lepiej sobie przeskanuj system, bo pewnie złapałeś jakiegoś syfa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 15:14, Budo napisał:

Seems legit.


Jak cholera :D

https://forum-en.guildwars2.com/forum/support/account/A-Note-about-Phishing-Emails-1

We will not send emails that state that your account will be terminated if you do not respond. We will not send emails that state that an account has been compromised (unless we are responding to a player). Emails of this type are almost certainly malicious in intent.

Nic nie wysyłaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 15:14, Budo napisał:


Jak wspomina powyżej aope - scam. Zapewne te dane wystarczą, aby support umożliwił zmianę hasła.
Strona supportu ma taki adres:



@ Kraju - tylko za pomocą salvage kitu, najlepiej poziomu Master, jednakże niszczysz w ten sposób item. Jak chcesz zmienić ulepszenie to musisz "nałożyć" nowe, a stare niestety stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 15:29, barsum napisał:

@ Kraju - tylko za pomocą salvage kitu, najlepiej poziomu Master, jednakże niszczysz
w ten sposób item. Jak chcesz zmienić ulepszenie to musisz "nałożyć" nowe, a stare niestety
stracisz.


Mam słaby item, którego nie mogę sprzedać, ale ulepszenie jest na tyle interesujące, że by mi się przydało. Dlatego chcę wyjąć je z itemu. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 14:52, Pernia napisał:

pytanko, znacie jakieś osoby, które są w stanie za opłatą zrobić mi arah p4?
Chciałbym w końcu dungeon mastera zrobić...

Jakbyś korzystał z TS i forum to byś wiedział że to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czyli nie banujo? Dzięki za pomoc. W linka klikałem, ale nic nie wysyłałem.

btw. jeśli jakiś mod zagląda, to można usunąć linki z moich postów, bo mimo, że spoiler, to ludzie mogą klikać i tak i się czymś zarazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 16:32, L33T napisał:

> pytanko, znacie jakieś osoby, które są w stanie za opłatą zrobić mi arah p4?
> Chciałbym w końcu dungeon mastera zrobić...
Jakbyś korzystał z TS i forum to byś wiedział że to nie problem.

czo? o której gildii teraz mówisz?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejho!

Naszła mnie ochota na jakieś sympatyczne MMO. WoW jest taki blah, LotRO strasznie mi się podoba ale trochę mi się nie kalkuluje. No to pomyślałem sobie - Guild Wars 2, który w pudełku kosztuje na Allegro nieoszałamiające 118 złociszy, a już kiedyś miałem na niego chrapkę. Mam tylko kilka takich drobnych pytań, byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

- Jak wygląda sprawa ze sklepikami na rzeczywistą walutę w grze? Da się tam dostać coś poza przedmiotami kosmetycznymi? Można go całkowicie zignorować?
- Gdzieś tam zasłyszałem, że twórcy nieustannie dodają sporawe, darmowe rozszerzenia. Prawda to?
- Czy to jest takie MMO-MMO, czy quasi-MMO jak część pierwsza?
- Jest fajnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 100 gemów kosztuje teraz ok 2 golda, tzn. ostatnio jak sprawdzałem to kosztowało, ale dzień wcześniej to 3 golda było, różnie z tym jest, ja na pierwszej postaci nie farmiąc niczego szczególnie miałem gdzieś ponad 10 golda, a podobno jedna ścieżka dunegonu na 75 to jeden gold. Za 400 golda można kupić dodatkowy slot na postać, za 1800 transfer na inny serwer, gdzieś chyba koło 800 set zbroi kosztuje, tzn tylko wygląd, ale nie jest jakiś awesome.
Ogólnie nie ma nic co by było pay to win, kilka rzeczy też można wydropić, ale większość to takie ułatwienia jak się komuś nie chce gonić do trading postu albo vendora, czy też craft table, nic szczególnego co by było męczące dla innych.

Tak, teraz mają być co 2 tygodnie, gorzej z tym że to content na jakiś czas, i potem achievów nie da się zrobić.

Fajnie jest, nie narzekam, wejdę raz na jakiś czas i jest spoko, mmo pełną gębą, ma wg. mnie szanse na rozwój, tylko trzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią, że GW2 to pomyłka straszna. Innym się podoba. Może przypadnie ci do gustu, ale jest równie duża szansa, że będziesz sobie pluł w brodę. Nie ryzykowałbym na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:20, zerohunter napisał:

Tak, teraz mają być co 2 tygodnie, gorzej z tym że to content na jakiś czas, i potem
achievów nie da się zrobić.

Colin powiedział przecież, że będzie teraz więcej permamentów, do adventure box''a wrócimy prędzej czy później tak samo z festivalami.. więc nic straconego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

- Jak wygląda sprawa ze sklepikami na rzeczywistą walutę w grze? Da się tam dostać coś
poza przedmiotami kosmetycznymi? Można go całkowicie zignorować?

Można, ale nie ma po co. Gemy możesz kupić zarówno za euro jak i za złoto wyfarmione w grze. Co prawda nie jest wtedy tanio, ale zawsze to jakiś plus. Nie ma przedmiotów pay2win. Jest kilka ułatwiających grę (typu booster do punktów doświadczenia czy karmy), ale one mogą wypaść ze zwykłych mobków oraz jak już wspomniałem możesz je kupić za złoto.

Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

- Gdzieś tam zasłyszałem, że twórcy nieustannie dodają sporawe, darmowe rozszerzenia.
Prawda to?

Prawda. Od poczatku roku co 3-4 tygodnie pojawiała się nowa zawartość, teraz twórcy zapowiedzieli, że będą dodawać content co 2 tygodnie. Nie spodziewaj się, że cały czas dodają nowe lokacje, te dodatki są raczej mniejsze. Troche nowych achievementów, nowa mini-gra, jakiś okolicznościowy dungeon dostępny przez miesiąc itp. Każdy update dodaje też jakieś nowe funkcjonalności, np ostatnio wprowadzał reballance klas, a najbliższy doda nagrody za punkty zdobywane z achievementów.

Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

- Czy to jest takie MMO-MMO, czy quasi-MMO jak część pierwsza?

Ciężko mi powiedzieć, bo fanem MMO nie jestem, w pierwszą część również nie grałem. Powiem tylko, że GW2 wciągnął mnie mocno i na długo.

Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

- Jest fajnie? :)

Jest fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

Hejho!

Naszła mnie ochota na jakieś sympatyczne MMO. WoW jest taki blah, LotRO strasznie mi
się podoba ale trochę mi się nie kalkuluje. No to pomyślałem sobie - Guild Wars 2, który
w pudełku kosztuje na Allegro nieoszałamiające 118 złociszy, a już kiedyś miałem na niego
chrapkę. Mam tylko kilka takich drobnych pytań, byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

- Jak wygląda sprawa ze sklepikami na rzeczywistą walutę w grze? Da się tam dostać coś
poza przedmiotami kosmetycznymi? Można go całkowicie zignorować?


Są przedmioty nie kosmetyczne, ale ograniczają się bardziej do takich "ułatwiaczy" rozgrywki (niekończące się narzędzia do wydobywania surowców i inne pierdółki) oraz rozszerzeń np. ilości slotów na postacie, miejsca w banku. Do tego tzw. gemy, czyli sklepikową walutę można kupić za kasę zbieraną w grze, nie trzeba od razu wydawać na to ciężko zarobionych pieniędzy. Czy można go zignorować? Oczywiście. Ja ani razu z niego nie skorzystałem i nie odstaję od innych graczy.

Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

- Gdzieś tam zasłyszałem, że twórcy nieustannie dodają sporawe, darmowe rozszerzenia.
Prawda to?


Prawda. Co jakiś czas wrzucane są darmowe rozszerzenia urozmaicające rozgrywkę o jakąś ewoluującą po jakimś czasie historię, z którą powiązane są nowe osiągnięcia, czasami lokacje lub dungeony. Do tego po osiągnięciu odpowiedniej liczby osiągnięć w nagrodę dostaje się zawsze jakiś mały prezencik. Z reguły są to jakieś unikatowe, dostępne jedynie w tym rozszerzeniu przedmioty.

Dnia 04.07.2013 o 21:07, Tajemnic napisał:

- Czy to jest takie MMO-MMO, czy quasi-MMO jak część pierwsza?
- Jest fajnie? :)


W pierwszą część Guild Wars grałem długo i powiem jedno - druga część to zupełnie inna gra. Wszystko, dosłownie wszystko uległo zmianie. Nie ma tak silnego nacisku na współpracę (w pierwszej części praktycznie nic nie dało się zrobić samemu), a sam styl gry stał się bardziej zręcznościowy (stojąc w miejscu zginiemy w mgnieniu oka). Wyróżnia się tutaj umiejętności przypisane do broni (każda klasa ma własne np. wojownik ma zupełnie inne umiejętności związane z mieczem niż dajmy na to łowca) oraz umiejętności klasowe. Nie ma też takiego ścisłego podziału na klasy leczące, tanków i tak dalej. Po przesiadce z pierwszej części minęło trochę czasu zanim załapałem co, jak i z czym się tutaj je. Cała mechanika została po prostu gruntownie przerobiona. Czy jest fajna? Oj, jest, ale jeśli sam nie spróbujesz, to nie ocenisz. W każdym razie ja polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie go sprawiłem, pewnie w poniedziałek-wtorek dojdzie.

Polecacie może któryś serwer? Fajnie by było raz na jakiś czas na jakiegoś rodaka wpaść, sympatyczną gildię sobie znaleźć (trafiają się w ogóle takie które bawią się w RP?), a i słyszałem, że serwery regularnie tłuką się między sobą coby różniastych buffów nazbierać.

I tak sobie chyba planuję inżyniera-charra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 12:23, Tajemnic napisał:

No to sobie go sprawiłem, pewnie w poniedziałek-wtorek dojdzie.

Polecacie może któryś serwer? Fajnie by było raz na jakiś czas na jakiegoś rodaka wpaść,
sympatyczną gildię sobie znaleźć (trafiają się w ogóle takie które bawią się w RP?),
a i słyszałem, że serwery regularnie tłuką się między sobą coby różniastych buffów nazbierać.

I tak sobie chyba planuję inżyniera-charra.


Jeśli chcesz wręcz tonąć wśród rodaków wybierz Blacktide, jeśli wolisz spotkać jakiegoś raz na jakiś czas weź Underworld. Polskich i nie tylko gildii jest masa, tylko od Ciebie zależy do jakiej dołączysz. Niektóre są nastawione głównie na WvW (wspomniane przez Ciebie wojny między serwerami), inne cenią sobie bardziej PvE, a jeszcze inne wszystko po trochu. W gruncie rzeczy grając samotnie strasznie dużo się traci, bo dla gildii przewidzianych jest wiele bonusów (ulepszenia, gildyjne zadania itp.), więc już od samego początku szukaj jakiejś odpowiadającej Twoim preferencjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 12:23, Tajemnic napisał:

No to sobie go sprawiłem, pewnie w poniedziałek-wtorek dojdzie.

http://gw2.guildex.org/guilds/eu?search_id=BAzTQvJ0obTDtrlW

Co do gildii RP to chyba widziałem gdzieś ogłoszenia na polskich forach GW2, musiałbyś tam poszukać.

http://guildwars.pl/forum/viewforum.php?f=203
http://forum.livespot.pl/forum/14-gildie/

Nie wiem w jakim stopniu będziesz uczęszczać na WvWvW ale pamiętaj, że taki Blacktide(polski) zamyka tabele. Nie żebym mówił, że jest beznadziejny, niezorganizowany, wyludniały i pełny wszelkiego chamstwa w porówananiu di tierów w środku,topu tabelki :) piszę to bo pamiętaj, że zmiana serwera dosyć dużo kosztuje (gold lub $$).
https://leaderboards.guildwars2.com/en/eu/wvw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desolation lub inny typowo europejski, międzynarodowy serwer. Unikaj Blacktide i Underworld, chyba, że lubisz podwórkowe blokowiskowe klimaty. Ba BT i UW dominuje tak ciemniejsza strona polskich graczy. Poza tym jak qq_MoaR mówi, BT zamyka tabelę w WvW. A żeby wybić się z dna serio potrzeba tylko ciut weny. A jeżeli jakiś serwer ogrzewa dno tak długo jak BT to serio warto zainteresować się czymś ciekawszym.
Jakikolwiek międzynarodowy serwer powinien ci wystarczyć. Gildii jest wszędzie różnych od groma, wystarczy że popróbujesz w każdej a z pewnością coś dla siebie znajdziesz. Zwłaszcza, ze możesz należeć do kilku na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się