AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2013 o 09:05, Mavarius napisał:

Witam,

Po paru latach stagnacji w graniu w gry MMO / gry PC, postanowiłem zagrać w GW2, mam
doświadczenie z WoW oraz GW1. Krótkie pytanie, gdzie gra najwięcej ludzi z forum? Są
jakieś serwery czy jak?


Cytując przypięty post - Blacktide i Underworld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zacząłem ostatnio grać sobie znowu casualowo w GW2, ale spotykają mnie czasem potworne lagi które całkowicie zabierają przyjemność z bicia mobków i zwiedzania mapy. Raczej nie jest to kwestia internetu bo mam 250mbps a kumpel siedzący obok nie ma z niczym problemów. Wie ktoś co może to powodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wymiataczem mmo, generalnie to mnie wszystkie (z wowem na czele) na dłuższą metę nudzą. Ale GW2 wygląda ciekawie. Mam więc kilka pytań: czy gra solo jest fajna? (Bo jakoś nie mogę nikogo namówić na wydanie stówki na nią...) Czy walka nie jest nudna i powtarzalna? Ostatnio grałem w Terę online i non targetowa walka była naprawdę miłym zaskoczeniem. Jest ktoś w stanie porównać walkę w Gw2 odnosząc się do Tery? Albo najlepiej nie tylko walkę ale ogólne różnice między tymi tytułami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę to nawet najlepsza gra się znudzi. Gra solo jest fajna, walki nie uznałam za nudną. Wiadomo, że po "n" godzinach spędzonych nad grą odczuwałam znużenie. Niemniej jednak nie grywam w mmo i sam fakt, że to kupiłam i wbiłam dwie postacie na 80 lvl niech poświadczy za fakt, że polecam :)

W Terę nie grałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solo. Za pierwszym razem tak. Na alcie, za drugim razem też. Mowa o robieniu story i map na 100% Za drugim razem odkrywasz to czego nie znalazłeś wcześniej. Ogólnie GW2 to gra mocno nastawiona na alty, pojęcie maina mocno potrafi tu zaginąć. Zwłaszcza przy pve, pvp i wvw, gdzie dla każdego rodzaju rozgrywki warto zrobić oddzielną postać bo np. rangerem w pve gra ci się super, ale w wvw już średnio. Ogólnie solo to tylko story i zwiedzanie map. A przyjaciół namawiać nie trzeba, znajdziesz sobie nowych, lepszych w grze. Tona ludzi szuka kogoś do grania :P

Walka to coś pomiedzy no-target a tradycyjnym targetowaniem. Skilli możesz używać bez zaznaczonego celu. Jako melee możesz tylko podejść i wciskać skille. Zaznaczyć możesz dopiero gdy chcesz skupić ataki na konkretnym mobku gdyż skille mają ograniczoną ilość celów jakim zadają obrażenia. Ranged tez możesz odpalać bez targeta, ale należy pamiętać o niewidzialnym celowniku na środku ekranu którym celujesz trzymając prawy przycisk myszki. Jako ranged guild warsowy "no target" już niemal nie istnieje (choć jeżeli np. zapomnisz zaznaczyć cel to nadal możesz manualnie spróbować wycelować by skill się nie zmarnował :P) i trzeba cele zaznaczać. Tak czy siak, 90% skilli nie wywali "No target selceted" a jak użyjesz przypadkiem to przypadkiem możesz coś trafić.

Tera ma normalny celownik i normalnie poruszasz myszką. Tutaj zaznaczasz cele (choć nie zawsze jak mówiłem) a kamerą ruszasz mając wciśnięty prawy przycisk myszy.

Różnice miedzy terą a gw2 są takie, że jest mniej cycków :P Choć nadal sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie w GW2 trwa konkurs video i razem z gildią postanowiliśmy coś stworzyć, to i tutaj się pochwalę :)
Chociaż od razu mówię, że nie jest to nic nadzwyczajnego, zrobiliśmy to dla śmiechu i nie celujemy w wygraną :)

Ostatnimi czasy większość skupiła się na problemach narastających w Kessex Hills,
a wszyscy zapomnieli o miastach, gdzie trwa prawdziwy terror!
Narkomani i alkoholicy wychodzą na ulicę, zanieczyszczają publiczną przestrzeń i balują do samego rana!
Nasze dzieci nie powinny tego oglądać, trzeba coś z tym zrobić!


http://www.youtube.com/watch?v=Gq8JXMdiaK4

Krążą plotki, że wszystko to, co dzieje się w Lion''s Arch jest spowodowane przez nową, nieudolną radną - Ellen Kiel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Cały czas się waham nad zakupem GW2. Moje obawy to różne opinie na temat gry. Potrafią się one bardzo różnić. Druga sprawa to język i niezrozumienie fabuły w grze. Dużo jest w GW2 armorów i itemków? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiąc 4 postać przestałem zwracać uwagę na fabułę:D

Itemków jest od groma i jeszcze trochę, armorów to tak 3 rodzaje z 8 dungów, plus 3 rodzaje dla każdej rasy, plus kilkanaście nie związanych z dungami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 15:36, Chlorofil napisał:

Witajcie. Cały czas się waham nad zakupem GW2. Moje obawy to różne opinie na temat gry.
Potrafią się one bardzo różnić. Druga sprawa to język i niezrozumienie fabuły w grze.
Dużo jest w GW2 armorów i itemków? Co radzicie?

Grałeś w betę przecież. Poza tym jakiś czas temu (3miesiące, może 4, a może było to mniej) był weekend trialowy, można było pograć i poznać grę. Wystarczy śledzić i czytać. Gw2wiki, polecam. Oficjalną stronę gry też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 17:49, zerohunter napisał:

Robiąc 4 postać przestałem zwracać uwagę na fabułę:D


A ja robiąc ósmą nadal zwracałem...

Dnia 24.11.2013 o 17:49, zerohunter napisał:

Itemków jest od groma i jeszcze trochę, armorów to tak 3 rodzaje z 8 dungów, plus 3 rodzaje
dla każdej rasy, plus kilkanaście nie związanych z dungami:D


Nie wiem jak skomentować to zdanie.


Język to podstawa bo mmo to kontakt z ludźmi. Nie ma nic gorszego niż gracz nie kumający angielskiego. Do zrozumienia fabuły wystarczy poziom gimnazjum, jeżeli ktoś miał pomyślunek i przyłożył się do języka.

Co do itemów. Tu masz same bronie http://dulfy.net/category/gw2/weapon-skins/
Jak wpiszesz w google "gw2 armor" to ci wywali milion stron z armorami.
Są 3 rodzaje armorów, light, medium i heavy.

Trial pełnego obrazu gry ci nie da oczywiście. GW2 to nieco inne podejście do mmo. Niektórym się podoba, innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 21:02, Chlorofil napisał:

Najwięcej polaków spotkam na serverze Blacktide ?

Yup, choć nie ma co narzekać nie jest to na pewno burning legion z wowa ;p

Dnia 24.11.2013 o 21:02, Chlorofil napisał:

Jaka profesja pasuje do jakiej rasy najbardziej ?

Chyba najlepiej jest wybrać sub profesję która zajmuję się tworzeniem itemów pod dana klasę jak np. dla warriora armorsmith i weaponsmith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 23:49, DarkWolf_PL napisał:

Chyba najlepiej jest wybrać sub profesję która zajmuję się tworzeniem itemów pod dana
klasę jak np. dla warriora armorsmith i weaponsmith.


Czyli nie ma co mówić, że np. jak warrior to tylko norn itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 00:21, Chlorofil napisał:

Czyli nie ma co mówić, że np. jak warrior to tylko norn itp. ?


A właśnie, że nie :) Na warka to tylko asura. Tak samo ranger. Kupa śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 00:21, Chlorofil napisał:

> Chyba najlepiej jest wybrać sub profesję która zajmuję się tworzeniem itemów pod
dana
> klasę jak np. dla warriora armorsmith i weaponsmith.

Czyli nie ma co mówić, że np. jak warrior to tylko norn itp. ?


Klasy - warrior, necromancer itd.
Profesje - leatherworking, armorsmithing.

Domyślam się, że tobie chodzi o klasy. Każda rasa spisuje się równie dobrze w każdej klasie, przy czym należy brać pod uwagę, że Asury są najmniejsze, co jest zaletą w trakcie walki PvP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 09:03, Maciejas napisał:

> >/.../
Domyślam się, że tobie chodzi o klasy. Każda rasa spisuje się równie dobrze w każdej
klasie, przy czym należy brać pod uwagę, że Asury są najmniejsze, co jest zaletą w trakcie
walki PvP ;)


Ale Sylvari inżynierów nadal trudno spotkać, podobnie jak Charów elementalistów. Jeśli już to jako przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie jest jakiś poradnik dot. craftowania ? To będzie raczej moje pierwsze MMO w które chciałbym się głębiej wbić. Wcześniej grałem w WoWa, Guild Wars 1 ale o tyle w gw nie było craftu to w Wowie nie zwaracałem na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się