AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Albo po łatce PvP zdziczało albo to ja mam pecha. Kolejny raz trafiam na grupę totalnie nieobeznaną z PvP. Zamiast skupiać się na wygranej to oni sobie daily robią i cała drużyna siedzi skupiona w punkcie w celu zdobycia punktów dla siebie -.- Kolejki też są dzisiaj króciutkie, a zatem to chyba nie kwestia pecha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PvE rzuciło się na PvP bo przecież połączenie z PvE i nagrody i w ogóle... Ogarnąć muszą co nowego, pójdą sobie za dwa, trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 03:29, Sipso napisał:

PvE rzuciło się na PvP bo przecież połączenie z PvE i nagrody i w ogóle... Ogarnąć muszą
co nowego, pójdą sobie za dwa, trzy dni.


Jak dla mnie to niech sobie siedzą ile chcą, tylko problem, ż od razu rzucają się na turnieje zamiast po ludzku obczaić co i jak na zwykłych meczach. Potem na turniejach co rusz trafia się maruda "uuuu nuby, co robicie, nie gram z wami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tournamenty powinny wymagać określonego rank lub jakiegoś czasu spędzonego na zwykłych meczach. Rozumiem, że niektórzy ogarniają już we wczesnych momentach, ale czasem, a zwłaszcza teraz, na tournamenty wbija wszystko. Nie mówię, że sam jestem mistrzem, ale gość, który samotnie cały mecz spędził próbując ubić wrogiego lorda przebił wszystko...

Co do ścieżek progresu w pvp. Podoba mi się. Lubię takie rzeczy. Jedyne co w tych zmianach mi się nie podoba to całkowite przeniesienie skinów z pve na pvp. Na PvE mam full set z TA, a w PvP zrobiłem sobie wszystko z Orr... Teraz, co prawda ten set z Orr jest dostępny dla wszystkich postaci, ale chciałbym by w PvP mój ranger nadal miał ten stary secik z Orr. Bardziej mi pasował tam ;) Ale trudno.
Jedyne co mnie ciekawi to czy kwiatki, i w ogóle ślady na ziemi z legendarek są widoczne gdy jest się invi... Gdy użyłem invi kwiatki z Kudzu nadal wyrastały :P Ciekawe czy wrogi team je wtedy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mógłby ktoś mi wytłumaczyć na chłopski rozum jak działają teraz trait pointsy? Właśnie zalogowałem się do gry i te wielkie zmiany przyniosły to, że na 62 poziomie mam tylko 6 punktów do rozdania i nie wiem czy tak ma być czy to jakiś bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 16:03, WeziWoo napisał:

tylko 6 punktów do rozdania i nie wiem czy tak ma być czy to jakiś bug.


Jeden punkt odpowiada pięciu starym - i tak wpakowanie 5 w trait line miało sens i jakiś większy efekt, więc postanowili to zredukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 15:58, Sipso napisał:

Właśnie tournamenty powinny wymagać określonego rank lub jakiegoś czasu spędzonego na
zwykłych meczach. Rozumiem, że niektórzy ogarniają już we wczesnych momentach, ale czasem,
a zwłaszcza teraz, na tournamenty wbija wszystko. Nie mówię, że sam jestem mistrzem,
ale gość, który samotnie cały mecz spędził próbując ubić wrogiego lorda przebił wszystko...

Właśnie tak jest albo totalnie olewają punkty i naparzają się z przeciwnikami na środku areny zapominając całkiem o zdobywaniu punktów. Ze mną jest tak samo, szpeniem jakimś nie jestem, ale oglądam sobie co nieco różnych walk osób, które się znają na rzeczy, staram naśladować i przede wszystkim rozmawiam z drużyną.
No i widze różnicę między zwykłymi meczami a turniejowymi -.-

Dnia 16.04.2014 o 15:58, Sipso napisał:

Co do ścieżek progresu w pvp. Podoba mi się. Lubię takie rzeczy. Jedyne co w tych zmianach
mi się nie podoba to całkowite przeniesienie skinów z pve na pvp. Na PvE mam full set
z TA, a w PvP zrobiłem sobie wszystko z Orr... Teraz, co prawda ten set z Orr jest dostępny
dla wszystkich postaci, ale chciałbym by w PvP mój ranger nadal miał ten stary secik
z Orr. Bardziej mi pasował tam ;) Ale trudno.

Mnie też mierzi trochę ta zmiana, ale podoba mi się, że broń w PvP nie ma teraz dmg. Szkoda, ze się zorientowalem po tym jak już kupiłem pearl SB i Torcha, ale przydadzą się :D Grasz spirit rangerem czy w ogóle jakimś innym? Ja się zastanawiam jak tutaj do mojego Spirit Rangera wpasować Survival of the Fittest.

Dnia 16.04.2014 o 15:58, Sipso napisał:

Jedyne co mnie ciekawi to czy kwiatki, i w ogóle ślady na ziemi z legendarek są widoczne
gdy jest się invi... Gdy użyłem invi kwiatki z Kudzu nadal wyrastały :P Ciekawe czy wrogi
team je wtedy widzi.

Możliwe, że to zależy od ustawień grafiki każdego z zawodników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:52, zerohunter napisał:

Ten progres w pvp z nagrodami działa na zasadzie daily, tzn. jest jakiś cap codziennie?


Jest na custom arenach, solo/team arena nabijają bez limitów.

Swoją drogą, imo mega fajny patent z tymi nagrodami, gram sobie w pvp na arah tracku i w między czasie leveluję (powoooooooooli) Warriorkę (co z tego, że warriora już mam :>) - jak dobiję do 80 to może już się uda dostać cały set exo za granie pvp - fajna opcja.

Zmiany w ustawieniach do pvp też spoko, co prawda trochę zamotali z bronią (sigile są niezależne, ma to swoja plusy i minusy), ale generalnie ok.

@Ichibanboshi-kun - Survival of the Fittest? Normalnie wpakować do buildu. ^^ Ja się zastanawiam, czy będzie się dało złożyć coś fajnego BEZ spiritów, bo na mojej prywatnej liscie hejtowania są chyba na peirwszym miejscu (ale goni je PU Mes ;) )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 09:39, zerohunter napisał:

Tzn. cap jest na daną arenę, a nie dzień?


Na customach (hot joinach) masz limit. Dzienny.

Solo/team arena nie mają żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś dobra strona z poradnikami/buildami/czymkolwiek co do pvp? chciałbym się za to zabrać w końcu, ale biegam troche po mapkach jak dziecko we mgle, coś tam zabijam ale zazwyczaj nic z tego nie wynika, a zupełnie mechanik nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 10:44, Pernia napisał:

jest jakaś dobra strona z poradnikami/buildami/czymkolwiek co do pvp?


http://intothemists.com/
http://redd.it/1tr9pc

Zawarte informacje mogą się zmienić ze względu na ostatni patch (będą nowe buildy i zmiany w starych), ale większośc buildów zawartych w redditowym linku nadal będzie działać (poza tym nie trzeba się w 100% tym kierować), a poradniki o rolach z into the mists będą aktualne pewnie zawsze.

Natomiast mechaniki samych map są opisane wchodząc na daną mapę. Generalnie wszystko sprowadza się do trzymania punktów i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 10:44, Pernia napisał:

jest jakaś dobra strona z poradnikami/buildami/czymkolwiek co do pvp? chciałbym się za
to zabrać w końcu, ale biegam troche po mapkach jak dziecko we mgle, coś tam zabijam
ale zazwyczaj nic z tego nie wynika, a zupełnie mechanik nie znam.


Jeśli znasz angielski to obejrzyj na YouTube PvP for dummies użytkownika WoodenPotato. Bardzo dobra seria, która bezboleśnie wprowadza do PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy LA nie będzie funkcjonowało (czy kiedykolwiek będzie?)
Czy planują zrobić jakiś nowy dodatek, czy na razie robią różne update i robią zmiany w tej grze?
Jak zlikwidować powiadomienie ciągłe (obrazek) - robię co pisze, ale nic się nie dzieje.
Czy jest możliwość przywrócenia poprzedniego interfejsu postaci? Nie przypadł mi do gustu.

@EDIT: Co oznacza TRAIN?(Pociąg?) Tzn. piszą tak na chacie.

20140417130122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 13:01, BartexooN napisał:

Do kiedy LA nie będzie funkcjonowało (czy kiedykolwiek będzie?)

Nie wiadomo.

Dnia 17.04.2014 o 13:01, BartexooN napisał:

Czy planują zrobić jakiś nowy dodatek,

Nie wiadomo.

Dnia 17.04.2014 o 13:01, BartexooN napisał:

czy na razie robią różne update i robią zmiany w tej grze?

Trudno powiedzeć, ale z tego co wiem to chyba planują robić drugi sezon living story.

Dnia 17.04.2014 o 13:01, BartexooN napisał:

Jak zlikwidować powiadomienie ciągłe (obrazek) - robię co pisze, ale nic się nie dzieje.

Musisz ciągle mieć gdzieś założony elementa armora lub broń, który miał na sobie wcześniej staty z magic find, ale ciągle nie dobrałeś statów, poszukaj dokładniej, ludzie często zapominają ustawić statów np. na ringach, pierścieniach czy amuletach.

Dnia 17.04.2014 o 13:01, BartexooN napisał:

Czy jest możliwość przywrócenia poprzedniego interfejsu postaci? Nie przypadł mi do gustu.

Raczej nie.

Dnia 17.04.2014 o 13:01, BartexooN napisał:

@EDIT: Co oznacza TRAIN?(Pociąg?) Tzn. piszą tak na chacie.

Ogólnie grupa ludzi latająca w kółko w określonym celu, tu głównie chodzi o grupę farmiąca chesty z championów tzw. champ train.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2014 o 23:25, Ichibanboshi-kun napisał:

Grasz spirit rangerem czy w ogóle jakimś innym? Ja się zastanawiam jak tutaj do
mojego Spirit Rangera wpasować Survival of the Fittest.


Nie gram spirit rangerem. Mam swój build, który jak narazie najlepiej mi pasuje i czuję się z nim pewnie w większości sytuacji. Po prostu nie przepadam za biegającymi za mną petami (tak, wiem - ironia).

Co do efektów z legendarek. Na forum piszą, że wrogowie ich nie widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gildia, której imienia nie wolno wymawiać w top1 PvP ^-^ (patrz załącznik)
_____
A tak już na temat, to jak Wam się podoba update?
Mi osobiście bardzo przypadł do gustu ten cały mega serwer - jakie było dla mnie zaskoczenie, kiedy idąc po mapce trafiłem sobie na ludzi odgrywających swoje postacie (RolePlay) - po wypytaniu okazało się, że są z Pikena :) Nie musiałem guestować - nic. Super. Ale bym się śmiał, gdyby cały ten system jakimś tajemniczym sposobem dobierał na jedną mapkę ludzi, którzy lubią RP :D

20140417233545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się