AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Właśnie zorientowałem się o tym w WoWie dopiero gdzieś na 50lvlu. Że gra jest długa i warto się cieszyć wszystkim tym co nowe, bo potem będzie się robiło już tylko to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 13:38, Kirabaxior napisał:

warto się cieszyć wszystkim tym co nowe, bo potem będzie się robiło już tylko to samo


To jest wspólny element każdego MMO i tu się nic nie wyczaruje. Z tym, że endgame w GW2 jest specyficzny - z racji tego, że nie ma tak naprawdę zdobywania gearu (jak chociażby we wspomnianym WoWie), nie ma też takiego ''progresu'' przez to, bo jesteś w stanie robić wszystko od razu. Więc wtedy wszystko zalezy od dwóch aspektów: jak szybko ''uczysz się'' dungeonów i mechaniki, oraz tego, jakie cele stawiasz sobie sam - alty, mapowanie, skiny broni/pancerza, legendary, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł, że nawet jeśli zostawimy jakiś event na strefie z mniejszym levelem niż mamy, to gra się dostosuje. Dzięki czemu ciągle gra stanowi wyzwanie, to mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra się świetnie póki co. Tu i eventy, zaraz misje fabularne, nie sposób się nudzić. Tylko jedno daje mi zagwozdkę, czasami na mapie zauważam fioletową ikonkę ''commander'', podbiegam, a tam chyba gracz biega a wokół niego kilka innych osób i robią jakąś chryję. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 17:55, Kirabaxior napisał:

O co chodzi?


Commander to system, dzięki któremu można ''oznaczyć się'' na mapie. Domyślnie był przeznaczony do WvW (logujesz się i mniej więcej widzisz gdzie dzieje się jakaś zorganizowana akcja), z biegiem czasu i dodaniem większych eventów (z tych stałych - Tequatl i Great Jungle Wurm) zaczęto go używać w PvE ze względu na ułatwienia w koordynacji (co prawda do dziś nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią się na Tequatlu ustawić w 4 różnych miejscach na mapie dopóki ktoś im nie postawi tam wielkiej strzałki...). Na mniejszych eventach też się zdarza (np. jako oznaczenie ''tu się coś dzieje'').
Korzystają też z tego gildie na misjach gildiowych (niektóre polegają np. na szukaniu bossów, którzy sobie wędrują przez mapy, więc oznaczneie się w tej sytuacji też ma sens.

A czasem ludzie to odpalają bo szkoda żeby wydany gold się zmarnował... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 23:27, Kirabaxior napisał:

Czyli w skrócie - to taka opcja informująca, że tutaj jesteśmy i potrzebujemy ludzi,
tak?


Można tak powiedzieć.
Generalnie, w party można mieć 5 osób, a czasem dzieją się rzeczy, które wymagają obecności większej liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że przed ostatnim patchem tag kosztował 100g, i dużo nobów go kupiło przed podwyżką (np. ja) do 300g, więc na każdej mapie jest co najmniej 5, z związku z tym że teraz jest przypisany do konta a nie do postaci.

BTW. jaki serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to musiałbym sprawdzić, bo zapomnialem, ale nie Blacktide. Jakoś gra z polaczkami mi się nie widziała ;d
Ale nie napalaj się na grę, bo free tydzień się kończy w środę, a ja jutro przeprowadzam się na stancję, gdzie nie mam neta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój endgame:
- spvp
- WvWvW
- Farma pod legendarki
- Farma pod Ascendent
- Farma dla kasy na gemy które wydasz na skiny lub inne pierdoły z gemshopu
- Farma osiągnięć
- Robienie Living story jeśli jakieś jest akurat dostępne
- Zabawa na Trading Post

Cały endgame GW na chwilę obecną, dungów nie liczę bo podchodzą pod każdą możliwą farmę bo robi się je dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają wam się crashe gry do pulpitu tak nagle? Nigdy wcześniej przez te dwa lata nie miałem takich problemów a teraz już dwa mi wyskoczyły.. niby nic strasznego ale jednak trochę denerwuje.

Coś wiadomo na temat Halloween? Nie powinni już tego puścić skoro 4 listopada wraca Living Story ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 18:12, Noma napisał:

Coś wiadomo na temat Halloween? Nie powinni już tego puścić skoro 4 listopada wraca Living Story ?


Event zacznie się za tydzień i potrwa do odpalenia nowego etapu LS2. Wcześniej pewnie jakieś zapowiedzi, osobiście liczyłem, że dziś coś się pojawi, ale tylko dali info o nowych itemkach z Gem Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 18:12, Noma napisał:

Zdarzają wam się crashe gry do pulpitu tak nagle? Nigdy wcześniej przez te dwa lata nie
miałem takich problemów a teraz już dwa mi wyskoczyły.. niby nic strasznego ale jednak
trochę denerwuje.

Witaj w klubie. Możesz próbować odpalić z parametrem -repair. Nie jesteś sam problemy pojawiły się różnie na przestrzeni około 3 miesięcy przynajmniej u mnie. Nawet format nie pomaga więc jest to kwestia samej gry. Czekaj na patch i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoiłeś, myślałem że to coś u mnie nie tak. Tak spytam jeszcze, jak często Ci się zdarzają te crashe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym od razu wskoczyć do gry dlatego pytam:

- czy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaszły jakieś poważne zmiany w balansie gry, nefry o których trzeba wiedzieć?

- czy jakieś buildy w PvP zyskały na znaczeniu, ogólnie kwestia meta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 23:01, Ichibanboshi-kun napisał:

- czy jakieś buildy w PvP zyskały na znaczeniu, ogólnie kwestia meta.

Ranger bunker OP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ja zjem pełno tych essence of luck to wartość szczęścia się cały czas zwiększa i już nie spada, czy to działa tylko przez jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się