AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

>(...)
Ja jestem trochę salty bo grę kupiłem zainteresowany Heart of Thorns. Pamiętam gdzieś tam wyczytałem, że nie będzie to samodzielny dodatek (bo GW1 lubiło samodzielne dodatki :), dodatkowo była któraś z kolei obniżka ceny na podstawkę to się na nią szarpnąłem. Co prawda dużo nie pograłem (jakieś ~60h) bo średnio mi się spodobała więc postanowiłem poczekać na dodatek, wciągnąć wtedy paru znajomych i zacząć się bawić z większym community. Na reddicie dzisiaj znalazłem fajne porównanie FAQu (obrazek) trochę ludźmi nieładnie zakręcili zamiast od razu powiedzieć, że dodatek zawierać będzie core game. No i cena 45€, liczyłem na 30 :). Zastanowię się nad zakupem bliżej premiery bo coś tak wydaje się być mało mięsa jak na taką cenę, ale może przemawia tutaj mój brak doświadczenia i weterani GW2 uważają inaczej. W takim wypadku przyznam wam racje.

20150617084017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 08:16, L33T napisał:

http://buy.guildwars2.com/store/gw2/en_IE/html/pbPage.heartofthorns?cid=90:5::::NA:6
no chyba nie... 45 euro za dodatek + podstawkę (którą posiadam) ? Serio ? Ktoś tam coś
u nich chyba pali w sporych ilościach XD


No trochę sporo za dodatek plus podstawkę za którą też już płaciłem...
Jakby do standardowej wersji dorzucili character slota (dla tych co już podstawkę mają) to wtedy bym nie narzekał, bo w tej chwili aby w pełni korzystać z dodatku to dodatkowy character slot do pogrania revenantem byłby mi potrzebny, więc do tych 45€ trzeba dorzucić kolejne 10€...
Deluxe to śmiech na sali dla mnie. Oprócz character slota sama kosmetyka, nie usprawiedliwiająca dopłacania tych 30€. Abym tyle dopłacił musieliby dorzucić coś bardziej praktycznego.
Ultimate już lepiej wygląda dzięki tym 4000 gemom, ale płacić 400zł naraz za dodatek do gry to dla mnie już zdecydowanie za dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuszczam zwłaszcza że:
" *Regina Buenaobra.6193:
To clarify: $50 is the price of the expansion. We included the core game as a free bonus to make it easier for new players to get into it.
*hazenvirus.8154:
Is the free core game its own separate key?
*Crise.9401
No it is not… it is a single key you redeem on your account that changes the SKU associated with it.
it includes the base game, but if you apply it to your current account, you won''t get an extra copy of the base game"

No ja bardzo przepraszam czyli płace za coś czego i tak nie dostanę ? WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"We just want to let you know that $50 is the price of the expansion. We included the core game as a free bonus to make it easier for new players to get into it. FYI: There won’t be any other HoT editions, just so you know. "

Ech, szkoda, do tego brak character slota bardzo boli - takie trochę olewanie swoich fanów i liczenie, że uda im się ściągnąć do gry nowych ludzi po premierze dodatku. Dobrze że jeszcze nie użyli argumentu, że slot można kupić za gemy a gemy za gold...
Na chwilę obecną jestem bardzo rozczarowany - szczególnie że o zawartości samego dodatku wiemy tyle co nic - poza zmianami w mechanice... które wejdą przed premierą dodatku... Jak się skończy na 3 albo 4 mapach za cenę podstawki to będzie żenada, ale że jestem w stanie uwierzyć w taką sytuację, to chyba sobie kupię po premierze jak się okaże że warto. Trudno.

Z drugiej strony, skoro dodatek zawiera podstawkę, to powinno też być na odwrót i posiadacze podstawki powinni dostać dodatek. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

45 euro to dla mnie uczciwa cena jak za kolejne lata i tysiące przegranych godzin. Kupowałem już gry za 100 złotych, które nudziły mnie po kilku dniach, a tu mam pewną rozrywkę. Jedyne, co mi się nie podoba, to brak dodatkowego slota w wersji standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tego, że w dodatku jest dołączona podstawka to jest IMHO chore.

Dlaczemy ludzie, którzy od premeiry grają w Guild Wars 2 mają zapłacić za dodatek 45 euro, a osoby, które dopiero co zaczynają przygodę z grą w tej cenie mają podstawkę? Licząc, że podstawka teraz kosztuje 20 Euro, znaczy że nowe osoby w GW2 za dodatek zapłacą 25 Euro, a aktualni gracze 45 Euro.

To jest dziwne i głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszyscy zapłacą za dodatek 45euro. Po prostu nowi nie dopłacą ceny podstawki, ale oni z kolei nie grali przez ostatnie 3 lata.
Tak samo jak ktoś, kto kupił grę gdy była promocja zapłacił niższą cenę. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - bo kupował w tym konkretnym momencie. My kupiliśmy podstawkę trzy lata temu, mogliśmy grać od momentu zakupu. Zobaczcie ile czasu spędziliście w tej grze. Nie był wart ceny podstawki?
Produkty z czasem tracą na wartości, otrzymują promocje, etc. Dalibyście teraz za podstawkę i każdy z dodatków GW1 ich pełną cenę premierową? Dlaczego nie? Przecież według waszych własnych słów to chore, że moglibyście je kupić taniej.

Buuu, źli wydawcy okradli mnie. Bo oni wydali grę trzy lata temu i musiałem za nią zapłacić. A teraz muszę zapłacić za dodatek, ale jakbym się wstrzymał, to miałbym podstawkę za darmo. A zapłaciłem. Oddajcie moje piniondze, złodzieje!!!
Przestańcie już biadolić, bo niedobrze się robi. Nikt was do kupienia dodatku nie zmusza. Możecie poczekać, za rok może będzie promocja i połowa ceny, a za trzy lata kolejny dodatek i może dostaniecie ten za darmo. Warto poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozbija się o to że właśnie starych graczy olano, gdyby klucz chociaż dodawał darmowy slot w momencie aktywacji jeśli masz podstawkę nie było by sprawy. A tak masz bonus content w sumie tylko dla nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 15:48, L33T napisał:

Problem rozbija się o to że właśnie starych graczy olano, gdyby klucz chociaż dodawał
darmowy slot w momencie aktywacji jeśli masz podstawkę nie było by sprawy. A tak masz
bonus content w sumie tylko dla nowych.


No i? W czym problem? Płacisz za dodatek, dostajesz dodatek. Nie chcesz, nie kupuj - nie wydasz ani grosza teraz i będziesz miał taką samą bonusową zawartość.

Ja też jestem starym graczem i się nie skarżę i nie uważam że ktokolwiek mi tutaj coś zabiera, albo że coś mi się należy ekstra. Nie, nie uważam że jakikolwiek ekstra slot powinien być przyznawany. Byłoby to z pewnością miłe, ale nie widzę powodu dla którego wydawca miałby tak robić.
Zdecydowali się dorzucić w bonusie podstawkę dla każdego kto zakupi dodatek, a jeszcze jej nie ma. W czym problem? Gdyby do tej podstawki dorzucali slota ot tak, to by było nie fair. Ale nie dorzucają niczego poza bazową wersją gry, którą inni kupili już i cieszyli się nią trzy lata temu.
Chcecie slota? Kupcie wersję Deluxe. Dostaniecie go tak samo jak każdy inny. Problem nie rozbija się o żadne olanie starych graczy, tylko o waszą postawę roszczeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 16:14, pkapis napisał:

Ja też jestem starym graczem i się nie skarżę i nie uważam że ktokolwiek mi tutaj coś
zabiera, albo że coś mi się należy ekstra. Nie, nie uważam że jakikolwiek ekstra slot
powinien być przyznawany. Byłoby to z pewnością miłe, ale nie widzę powodu dla którego
wydawca miałby tak robić.

To się nazywa PR, oraz danie czegoś ludziom dzięki którym ten dodatek w ogóle powstał bo dali Arenie kasę (i to często więcej niż koszt gry). Ale PR nie był, nie jest i nie będzie mocną stroną Areny.

Dnia 17.06.2015 o 16:14, pkapis napisał:

Zdecydowali się dorzucić w bonusie podstawkę dla każdego kto zakupi dodatek, a jeszcze
jej nie ma. W czym problem? Gdyby do tej podstawki dorzucali slota ot tak, to by było
nie fair. Ale nie dorzucają niczego poza bazową wersją gry, którą inni kupili już i cieszyli
się nią trzy lata temu.

Poczytaj forum i zobacz jak ładnie Arena zrobiła ludzi w konia promocjami oraz jak manipulowała potem FAQ. Ale wszystko jest piękne Anet idealna.

Dnia 17.06.2015 o 16:14, pkapis napisał:

Chcecie slota? Kupcie wersję Deluxe. Dostaniecie go tak samo jak każdy inny. Problem
nie rozbija się o żadne olanie starych graczy, tylko o waszą postawę roszczeniową.

Gdzie zaparkowałeś swego rumaka o dzielny rycerzu w błyszczącej zbroi broniący Areny ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 16:14, pkapis napisał:

No i? W czym problem? Płacisz za dodatek, dostajesz dodatek.

Z którego nie mogę w pełni korzystać, bo mam zablokowaną możliwość gry nową profesją Revenantem, czyli jedną z głównych rzeczy, która miała zachęcić do kupna tegoż dodatku.
No chyba, że skasuję którąś ze swoich postaci nad którymi spędziłem kilkadziesiąt/kilkaset godzin...
Dopłacać 30€ do Deluxe aby dostać character slota? Mało opłacalny biznes, bo reszta dodatków to kosmetyka a ja nie wydaję kasy na kosmetyczne itemy, które są dla mnie bezwartościowe.
Ultimate już wypada lepiej, bo te 4000 gemów można wydać na coś praktycznego (5 character slotów lub inne ulepszenia dla konta). W praktyce można mieć dodatkowe 6 character slotów za 55€ lub nawet więcej jak się trafi na jakąś promocję na sloty. Jednak to jest 400 zł, nigdy nie wydałem jednorazowo na grę więcej niż 200 zł i GW2 tego nie zmieni. AN już dawno temu wyczerpała mój kredyt zaufania do nich.
Poza tym w GW1 Factions i Nightfall dawało w cenie po 2 character sloty czyli tyle ile wprowadzali nowych profesji. Nie wiem czemu AN nie mogłaby dać chociażby jednego character slota dla każdej osoby, która kupi dodatek.

Ogólnie i tak pewnie kupię prędzej czy później, ale nie teraz. Poczekam, popatrzę jaki tam jeszcze content AN da w tym dodatku, bo póki co za tą cenę nie wygląda to rewelacyjnie i nie che mi się jeszcze sięgać do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 16:55, L33T napisał:

To się nazywa PR, oraz danie czegoś ludziom dzięki którym ten dodatek w ogóle powstał
bo dali Arenie kasę (i to często więcej niż koszt gry).


Tak? Na kickstarterze może? Czy mówisz o pieniądzach, za które kupili grę i gemy? Wiedzieli co kupują, nie dawali tych pieniędzy za nich. Nikt ich nie zmuszał.

Dnia 17.06.2015 o 16:55, L33T napisał:

Poczytaj forum i zobacz jak ładnie Arena zrobiła ludzi w konia promocjami oraz jak manipulowała
potem FAQ. Ale wszystko jest piękne Anet idealna.


Bynajmniej. Nie twierdzę, że Arena jest idealna. Daleko im do tego, mogliby się sporo nauczyć. Ale są też gorsi od nich. Anet to ot tacy średniacy.
Co do opisów, jak to twórcy oszukują graczy mam do nich stosunek mocno podejrzliwy. Z mojego doświadczenia wynika że spora część z takic relacji jest kłamliwa, czy to świadomie, czy z zaniedbania albo zwykłej głupoty uzytkowników. Dość powiedzieć, że gdy Blizzard wypuścił autentykatory i zaczęły pojawiać się głosy, że komuś włamano się na konto tak zabezpieczone, nie było ani jednego potwierdzonego przypadku włamania na konto z autentykatorem sprzętowym. Ani jednego. Zawsze to było "bo ja słyszałem o kimś, kto zna kogoś" czy "bo mój kuzyn mi mówił, że jego kolega". Jeden ze śliczniejszych przypadków to gość, który narobił szumu, zbluzgał Blizzarda po czym okazało się, że owszem, ma konto z autentykatorem - dodanym już po włamaniu i odzyskaniu konta. W czasie włamania niczego takiego nie miał.
Dlatego w przypadku wszelkich relacji użytkowników, jak to ich źle potraktowano zawsze mam zasadę - nic na wiarę, podaj dowody.

Dnia 17.06.2015 o 16:55, L33T napisał:

Gdzie zaparkowałeś swego rumaka o dzielny rycerzu w błyszczącej zbroi broniący Areny
? :)


Nie bronię Areny i nie mam żadnego konia. Uważam jedynie, że płacze i użalanie się, jaka to zła Arena, bo nowym graczom dorzuci podstawkę do dodatku, a starym nic, są głupie. Wiedzieliście dobrze na co się zgadzaliście kupując podstawkę G2 oraz gemy w grze. Nikt was do tego zakupu nie zmuszał, ceny były znane, bez zakupu gemów dawało się spokojnie grać i nie były niezbędne. Warunki zakupienia dodatku też są jasne, znowu nikt was nie zmusza, nikt siłą go nie wpycha. Nie chcecie? Nie kupujcie. Ja na przykład nie kupię, dopóki nie uznam, że jest wart swojej ceny :-P
Zawsze można zrobić tak, że się wydawcę po prostu ignoruje i nie kupuje jego gier. Serio, to działa. Nie trzeba mieć wszystkiego co modne, każdej nowej gry AAA. Ja mam jednego wydawcę bojkotowanego - nieważne co wyda, nie kupię od niego niczego. W przypadku drugiego jest ciut lepiej - jestem skłonny kupić na dużej obniżce i raczej jeśli tylko wydają, a nie sami tworzą (co akurat ma miejsce rzadko).
Mam w co grać, więc dodatek do GW2 przeżyję, za mało oczekuję od niego dobrej zabawy w stosunku do ceny. Ale gdybym uznał, że jest warty swojej ceny (dla mnie) ty tyle bym zapłacił - za dokładnie to, co w nim oferują - i naprawdę nie obchodzi mnie czy komuś innemu dorzucą podstawkę w bonusie. Zawartość nie jest ukryta, z góry wiadomo co i za jaką cenę dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 17:35, mad_cinus napisał:

> No i? W czym problem? Płacisz za dodatek, dostajesz dodatek.
Z którego nie mogę w pełni korzystać, bo mam zablokowaną możliwość gry nową profesją
Revenantem, czyli jedną z głównych rzeczy, która miała zachęcić do kupna tegoż dodatku.
No chyba, że skasuję którąś ze swoich postaci nad którymi spędziłem kilkadziesiąt/kilkaset
godzin...


Tyle, że ja się nie odnosiłem do czegoś innego. Do marudzenia o jakiś bonus dla starych graczy i wypowiedzi takich jak
"Dlaczemy ludzie, którzy od premeiry grają w Guild Wars 2 mają zapłacić za dodatek 45 euro, a osoby, które dopiero co zaczynają przygodę z grą w tej cenie mają podstawkę? Licząc, że podstawka teraz kosztuje 20 Euro, znaczy że nowe osoby w GW2 za dodatek zapłacą 25 Euro, a aktualni gracze 45 Euro."

Nie chodzi o głosy, że w dodatku powinien być slot - dla wszystkich, którzy go kupią - bo o tym można podyskutować osobno i zgodzę się, że przy takiej cenie dodatku akurat mogliby go dorzucić. Ale czy miałoby to być tylko dla tych, którzy już podstawkę mają, zamiast niej? Wtedy jak znam życie niektórzy narzekaliby że 1 slot = podstawka i że jego cena jest zawyżona :-)
Przede wszystkim jednak chodzi mi o postawę, którą zacytowałem wyżej. O to, że skoro nowi dostaną podstawkę, to starym graczom też się coś ekstra należy. Slot, albo dodatkowa podstawka, którą możnaby komuś dać (tylko po co? Jak będzie chciał kupić dodatek, to też dostanie podstawkę, którą... o, zataczamy krąg). Nowi gracze dostaną bonus, starzy wydali na to pieniądze, ale wcześniej - od tego czasu zdążyli pograć sporo i o te doświadczenia są bogatsi.

Dnia 17.06.2015 o 17:35, mad_cinus napisał:

Dopłacać 30€ do Deluxe aby dostać character slota? Mało opłacalny biznes, bo reszta
dodatków to kosmetyka a ja nie wydaję kasy na kosmetyczne itemy, które są dla mnie bezwartościowe.
Ultimate już wypada lepiej, bo te 4000 gemów można wydać na coś praktycznego (5 character
slotów lub inne ulepszenia dla konta). W praktyce można mieć dodatkowe 6 character slotów
za 55€ lub nawet więcej jak się trafi na jakąś promocję na sloty. Jednak to jest
400 zł, nigdy nie wydałem jednorazowo na grę więcej niż 200 zł i GW2 tego nie zmieni.
AN już dawno temu wyczerpała mój kredyt zaufania do nich.
Poza tym w GW1 Factions i Nightfall dawało w cenie po 2 character sloty czyli tyle ile
wprowadzali nowych profesji. Nie wiem czemu AN nie mogłaby dać chociażby jednego character
slota dla każdej osoby, która kupi dodatek.

Ogólnie i tak pewnie kupię prędzej czy później, ale nie teraz. Poczekam, popatrzę jaki
tam jeszcze content AN da w tym dodatku, bo póki co za tą cenę nie wygląda to rewelacyjnie
i nie che mi się jeszcze sięgać do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 19:05, pkapis napisał:

Tyle, że ja się nie odnosiłem do czegoś innego. Do marudzenia o jakiś bonus dla starych
graczy i wypowiedzi takich jak
"Dlaczemy ludzie, którzy od premeiry grają w Guild Wars 2 mają zapłacić za dodatek 45
euro, a osoby, które dopiero co zaczynają przygodę z grą w tej cenie mają podstawkę?
Licząc, że podstawka teraz kosztuje 20 Euro, znaczy że nowe osoby w GW2 za dodatek zapłacą
25 Euro, a aktualni gracze 45 Euro."

Nie chodzi o głosy, że w dodatku powinien być slot - dla wszystkich, którzy go kupią
- bo o tym można podyskutować osobno i zgodzę się, że przy takiej cenie dodatku akurat
mogliby go dorzucić. Ale czy miałoby to być tylko dla tych, którzy już podstawkę mają,
zamiast niej? Wtedy jak znam życie niektórzy narzekaliby że 1 slot = podstawka i że jego
cena jest zawyżona :-)

Wszyscy powinni dostać dodatkowy slot.
Standard = character slot.
Deluxe = to co standard + character slot, czyli w sumie 2 sloty.
Ultimate = jw.
To byłoby sprawiedliwe IMO.

Dnia 17.06.2015 o 19:05, pkapis napisał:

Przede wszystkim jednak chodzi mi o postawę, którą zacytowałem wyżej. O to, że skoro
nowi dostaną podstawkę, to starym graczom też się coś ekstra należy. Slot, albo dodatkowa
podstawka, którą możnaby komuś dać (tylko po co? Jak będzie chciał kupić dodatek, to
też dostanie podstawkę, którą... o, zataczamy krąg). Nowi gracze dostaną bonus, starzy
wydali na to pieniądze, ale wcześniej - od tego czasu zdążyli pograć sporo i o te doświadczenia
są bogatsi.


Ja to rozumiem nieco inaczej. Tu nie chodzi o to aby weterani dostawali więcej, tylko aby dostawali sprawiedliwie to samo co nowi jeśli mają płacić taką samą kwotę. W tej chwili dla mnie nie jest to za sprawiedliwe, bo za tą samą cenę co płacą nowi nie mogę w pełni korzystać z dodatku. Muszę wybulić dodatkowe 10€.

Oficjalnie AN podaje, że 45€ to cena dodatku a podstawka jest gratis ( dla mnie zwykły "marketingowy chłyt" w który nie zamierzam wierzyć), więc teoretycznie nic nie tracimy. Praktycznie wielu graczy myśli i czuje inaczej czemu się nie dziwię.
Dodatkowa podstawka na innym koncie to idiotyczny pomysł i nie ma co na to liczyć, bo zaraz by ludzie sprzedawali na allegro i AN nic by z tej kasy właściwie nie miała. Wobec tego jedyne co AN może zrobić aby to wyrównać to dać każdemu po darmowym character slocie, ewentualnie dać każdemu po 800 gemów i gracz sobie zdecyduje czy chce character slota czy może coś innego z gemstora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"For our long-standing fans and loyal players, we would like to say thank you and show our appreciation. For all players who registered the core Guild Wars 2® game prior to January 23, 2015 and who upgrade their account by prepurchasing and registering any Guild Wars 2: Heart of Thorns edition before Guild Wars 2: Heart of Thorns‘ launch, we will add one additional character slot to your Guild Wars 2 account"

Długo nie trwało żeby zmienili zdanie... Na szczęście. ;)
Trochę zabawnie wygląda stwierdzenie o podziękowaniu i docenieniu graczy dopiero po shitstormie, ale się nie czepiam - PR jak to PR. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 23:06, Adjatha napisał:

Długo nie trwało żeby zmienili zdanie... Na szczęście. ;)
Trochę zabawnie wygląda stwierdzenie o podziękowaniu i docenieniu graczy dopiero po shitstormie,
ale się nie czepiam - PR jak to PR. :P


Yay, to może się skuszę na ten pre-order pack, jeśli tak stawiają sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się