AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2012 o 12:51, 1096 napisał:

1. Czy rasy różnią się od siebie czymś poza tymi dodatkowymi umiejętnościami (np. zamiana
w zwierzęta). Czy np. jesli chcemy grać wojownikiem to lepiej wybrać charra/norna bo
jest silniejszy, a jeśli wolimy maga to lepiej np. asure, bo ma jakieś bonusy do magii?


Nie. ja żadnych różnic nie zauważyłem.

Dnia 29.04.2012 o 12:51, 1096 napisał:

2. Czy to jaki pancerz (lekki/średni/ciężki) nosimy zależy od rasy czy klasy?


Od klasy.

Dnia 29.04.2012 o 12:51, 1096 napisał:

3. Subiektywnie. Która rasa według was ma najlepszą, najużyteczniejszą dodatkową umiejętność?


Nie wiem do tego momentu nie doszedłem ;)

Dnia 29.04.2012 o 12:51, 1096 napisał:

4. Jak zdobywa się umiejętności. Jest tak jak w jedynce? Jest specjalny NPC, u którego
dane umiejętności się kupuje?


Są coś takiego jak skill pointy. Każda umiejętność kosztuje ileśtam punktów. A te skill pointy się zdobywa robiąc zadania, które są zaznaczone na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ktoś już gra... no to mam pytanie.

Czy da się zrobić takie coś jak w WoWie: Łowcą pet tankuje, a my z łukiem/czymkolwiek innym DPSujemy? I jak to działa? Jak z aggrowaniem potworów przez peta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam z optymalizacją, poprawili coś? Uczestniczyłem w pierwszym rzucie( pod koniec marca) i gw2 chodziło tragicznie mimo, że spełniam minimalne wymagania, aż nad to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 13:42, Zbicku napisał:

Jak tam z optymalizacją, poprawili coś? Uczestniczyłem w pierwszym rzucie( pod koniec
marca) i gw2 chodziło tragicznie mimo, że spełniam minimalne wymagania, aż nad to.


U mnie chodzi ładnie, aczkolwiek są ludzie, którzy ciągle narzekają. W miastach i przy większej ilości postaci przycina.

sinir---> da się, są nawet specjalne skille do tego. Łowca daje dużo frajdy przy walce bezpośredniej, ale czasami trzeba wykorzystać peta i pruć z łuku z dalekiego zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę skill pointy są jeszcze co poziom jeden. Umiejętności (ich część) są inne w zależności od broni którą postać nosi, jeśli używa jej pierwszy raz to odblokowanie pięciu poprzez używanie danej broni to 15-25 minut. Przy powrocie do tej samej broni skille są już odblokowane.
Z optymalizacją dziwnie, najmniej ile widziałem fps to ok 23fps. Pvp stałe 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 15:23, mr-nadol napisał:

Jeśli się nie mylę skill pointy są jeszcze co poziom jeden. Umiejętności (ich część)
są inne w zależności od broni którą postać nosi, jeśli używa jej pierwszy raz to odblokowanie
pięciu poprzez używanie danej broni to 15-25 minut.


Ale w jaki sposób się je odblokowuje? Po stwierdzeniu ''używanie przez 15-25 minut'' wnioskować można, że system działa jak w Oblivionie i Skyrim (?). Nie kupuje się już skilli za hajs jak w jedynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 17:20, Daelor napisał:

Ale w jaki sposób się je odblokowuje? Po stwierdzeniu ''używanie przez 15-25 minut''
wnioskować można, że system działa jak w Oblivionie i Skyrim (?). Nie kupuje się już
skilli za hajs jak w jedynce?


W GW2 umiejętności są podzielone na 2 części. Umiejętności - skille - które są zależne od tego jaką broń nosisz ( na początku gry masz tylko 1 atak, a później używając tej broni, tego zestawu dostajesz dostęp do kolejnych )
druga część to są umiejętności, które sam wybierasz.
Jak już napisałem stronę wcześniej, za pewne zadania dostaje się Skill Pointy, które można wymieniać na skille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 17:20, Daelor napisał:

Ale w jaki sposób się je odblokowuje?


Startujesz z jednym skillem jednej broni i leczeniem. Machając tą bronią odblokowujesz kolejne skille (broń 2h ma 5 skilli, main hand ma 3 skille, off hand ma 2 skille). Jeśli masz miecz i sztylet jako offhand, to na początku nie masz w ogóle skilli od sztyletu, musisz odblokować używając miecza. Pozostałe 5 skilli (1 healing, 3 utility i 1 elite) odblokowujesz poprzez skill pointy- skill pointy są porozrzucane po mapie, gdzie musisz coś zrobić, np kogoś rozwalić, oprócz tego zdobywasz 1 co poziom. Skille kosztują różną ilość skill pointów, nawet do 7-8, dlatego trzeba rozsądnie sobie odlokowywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to takie krótkie podsumowanie.

Gra jest po prostu świetna. Świetnie skonstruowane zadania, eventy, levelowanie itd. Niestety WvW za bardzo nie miałem czasu pograć.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zrobią dobrą optymalizację, głównie to mi się gra cięła tylko w dużych miastach i gdy było sporo innych graczy w jednym miejscu, to będzie z tego naprawdę bardzo dobra, a wręcz wspaniała gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 22:13, zerohunter napisał:

A który lvl wbiłeś?


No właśnie zapomniałem o godzinach. W sumie przegrałem prawie 20 godzin, w tym trochę ponad 13 godzine Thiefem i zdobyłem 15 poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Przez długi czas nie jarałem się zbytnio GW2, bo w jedynce wciąż mam zabawę. Od czasu jak zapowiedzieli prepurchase na 10 kwietnia zacząłem odczuwać chęć gry w betę. Teraz pograłem i już wiem, że pokocham tę grę.
Na początek kwestie techniczne. Nie miałem żadnych ścinek sprzętowych, a grałem na max detalach. Myslę, że to dlatego, że mam dość częstą konfigurację - Intel i5 + Radeon HD6850. PvP nie próbowałem, ale na niekórych eventach było kilkadziesiąt osób, masa wybuchów, itp, a wszystko było płynnie. FPSów nie sprawdzałem, bo na grzyba mi to, jak widzę, że jest dobrze.
O fabule wiele nie powiem, bo filmiki skipowałem, szkoda psuc sobie na przyszłość zabawę.
Sterownie początkowo mnie odrzuciło - trzeba klawiszami, myszka bardzo ograniczona w swoim działaniu w stosunku do gw1. Z czasem przestało mi to prawie przeszkadzać. Tylko nadal nie mogę się przyzwaczaić do podbiegania zanim użyje się ataku. Z broni dystansowych też można strzelić będąc poza zasięgiem. Ogólnie jednak jeśli przywykłem po kilku godzinach grania, to myślę, że nie będzie kłopotu.
Questy (eventy?) - wspaniała zmiana w stosunku do jedynki, gdzie zwyczajnie były dla koneserów. Tutaj dostajesz info, że coś się dzieje, ewentualnie że coś trzeba zrobić dla mieszkańców wioski i hulaj dusza. Urozmaicone, skalowane pod względem trudności, często możliwe do wykonania na wiele sposobów.
HUMOR - przepraszam, musiałem napisać dużymi, bo to coś wspaniałego. W questach można napotkac naprawdę zabawne akcenty np. rzucania krowim plackiem (powoduje efekt "confuse"), inne questy w całości są jajcarskie - na przykład zmieniony w świnię szukasz trufli. W trakcie tego zajęcia "resowałem" świnką innego gracza - poezja po prostu (screen poniżej).
Rozbudowany crafting, malowanie i miliony rzeczy, których nie zdażyłem sprawdzić. Po prostu nie było chwili nudy.
Wiele się po tej grze spodziewałem, ale i tak przerosła moje oczekiwania.

<edit>
O dwóch rzeczach zapomnialem. Takie smaczki, które sprawiają, że chcesz więcej.
Podczas walki na polu z trollem-bossem, którego wspomagały harpie skupiłem się na tych wrogach. Nagle coś trzasnęło mnie z tyłu i padłem. Patrze co to za wróg mnie powalił, a to... krowa.
Druga kwestia - szwędałem się po bagnie. Nagle info - dynamiczny event. Pojawia się wielki boss przywołujący portale z kórych wychodzą wrogowie. Nagl pojawiają się inni gracze i wspólnie toczymy episki bój ze złymi. Mój warek pada jak ścięty zanim machnie mieczem, więc zmieniam broń na strzelbę i będąc cały czas w ruchu atakuję bossa (a właściwie jego łapy). Po kilku minutach pada i dostajemy skrzynkę z nagrodami - a to wszystko zupełnie niespodziewanie bo jeszcze chwilę wcześniej ganiałem sam po pustawym bagnie.

20120430000021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pograłem ponad 18 godzin i muszę powiedzieć, że gra super. Wiadomo, to beta, więc bugi, ścinki, awarie chata/questów się zdarzają, ale i tak grało się bardzo przyjemnie. Mam w miarę dobry sprzęt, ale łapałem ścinki momentami w miastach. Ale generalnie optymalizacja na tę chwilę jest wg mnie ok. Fani jedynki mogą spokojnie kupować pre purchase i łapać się na kolejny event, bo dostaną jedynkę podniesioną do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w sumie takie jedno pytanie (większa relacja może będzie później, aktualnie jestem zmęczony i do tego wybiłem sobie palca co trochę przeszkadza w pisaniu :P): ktoś oprócz mnie miał problem z levelingiem od pewnego momentu? Tak gdzieś okolice 12-13 poziom i okazuje się, że zrobiłem wszystko co było dostępne, wszystko dalej już ma wyższe wymagania (niewiele ale zawsze) i w sumie tak nie bardzo wiedziałem co mam robić :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 09:50, Adjatha napisał:

A ja mam w sumie takie jedno pytanie (większa relacja może będzie później, aktualnie
jestem zmęczony i do tego wybiłem sobie palca co trochę przeszkadza w pisaniu :P): ktoś
oprócz mnie miał problem z levelingiem od pewnego momentu? Tak gdzieś okolice 12-13 poziom
i okazuje się, że zrobiłem wszystko co było dostępne, wszystko dalej już ma wyższe wymagania
(niewiele ale zawsze) i w sumie tak nie bardzo wiedziałem co mam robić :<


Ja tak miałem u ludzi- miałem ok 10-11 poziom i następna misja ze story mode była od 14 poziomu (pierwszy mob brał mnie na "strzała"). Na szczęście znalazłem jakieś eventy dynamiczne i dochrapałem się do 13 poziomu i zrobiłem dalej story, ale w pewnym momencie miałem tak, że nie wiedziałem co robić. Trzeba połazić i poszukać bossów wtedy :)
Nie miałem takiego problemu u charrów w ogóle, a story mode było prostsze i można się było ładować z niższymi levelami. Odkrywanie mapy i może crafting też expa dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę więc, że większość jest zadowolona z gry. Cóż, w sumie dobrze, prawda?
A zrobił ktoś jakieś filmy z gry może?

Ciekawe kiedy bedzie premiera. Pierwszy otwarty beta weekend dał pewnie twórcom jako takie pojęcie co jest dobrze, co jeszcze trzeba dopracować a co zupełnie do kitu. Jak sądzicie, data premiery w trzecim kwartale tego roku jest możliwa?

Btw. Czy moglibyście przy dodawanych screenach wpisywać na jakich ustawieniach graficznych graliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 11:35, Budo napisał:

Ja tak miałem u ludzi- miałem ok 10-11 poziom i następna misja ze story mode była od
14 poziomu (pierwszy mob brał mnie na "strzała"). Na szczęście znalazłem jakieś eventy
dynamiczne i dochrapałem się do 13 poziomu i zrobiłem dalej story, ale w pewnym momencie
miałem tak, że nie wiedziałem co robić. Trzeba połazić i poszukać bossów wtedy :)
Nie miałem takiego problemu u charrów w ogóle, a story mode było prostsze i można się
było ładować z niższymi levelami. Odkrywanie mapy i może crafting też expa dają.


Ja nie mialem problemów, personal story wcale nie robiłem, tylko heartsy i zawsze był jakis dostepny o 1 albo dwa poziomy wyzej od mojego levelu. Doczłapałem się do 14 poziomu i miałem już 100% Queensdale (tak po prawdzie to 98% bo gość od skill piointa w beetletun był zabugowany)

PS. Próbowałem pogadać z tobą w GW2 ale nie odpisywałeś na szepty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 12:12, HumanGhost napisał:

Btw. Czy moglibyście przy dodawanych screenach wpisywać na jakich ustawieniach graficznych
graliście?


Jeśli dobrze pamiętam, to ustawienia w grafice są jeszcze niedopracowane i niezależnie od tego jakie się ustawienia wybrało gra wyglądała tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 12:15, Latniak napisał:

PS. Próbowałem pogadać z tobą w GW2 ale nie odpisywałeś na szepty :/


Sorki, momentami byłem afk, albo czasami czat był zabugowany (zauważyłem takiego buga).

ps. to Tobie dałem kilkaset k na punkty do homa w gw1? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się