AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Dann.. tu jest właśnie piękno.. nic!!
Tylko Elementalista traci.. tak jak by..

Ele ma stały dostęp do 4 żywiołów(zapomniałem dodać że ma je dostępne wszystkie bez ograniczeń, możę się między nimi przełączać, w innych mmo musisz wybrać który żywioł chcesz...)
Fire: 300 dmg (AoE, Podpalenie, kilka możliwości przemieszcania)
Water:100dmg (spowolnienie, regeneracja)
Air:200 dmg (Nuke jednego celu, stuny, KD, Launch, Kilka mozliwości przemieszczania)
Earth:190dmg (AoE/Nuke jednego celu. Bleeding/Cripling/KD)

Dmg jest z pierwszych umiejętności(tak jak by Auto attaku)i pokazuje na co się decydujesz przechodzą w dany żywioł. W dodatku broń daje ci wybór jak to masz robić
-Dagger>walka na bardzo bliski dystans
-Staff>Walka na odległosć
Wszystkie off handy to przeważnie defensywne czary

U innych profesji nie ma -za to żę masz inną broń. Warior na łuku ma jedne z lepszych AoE w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 23:26, Rzezim napisał:

Witaj, pierwszą sprawą, którą powinieneś wiedzieć to, że musisz opuścić pudełko z podpisem
"Holy Trinity". Otwórz umysł i czerp wiedzę;-)


Mam nadzieję, że nie wyglądasz jak Quato z Total Recall. ;-P

Dnia 28.07.2012 o 23:26, Rzezim napisał:

To, że nie grałeś w jedynkę niczemu nie przeszkadza po prostu nie będziesz mógł docenić
masy smaczków, które autorzy zafundowali nam w dwójce. Bowiem jeśli chodzi o mechanikę
GW 1 i GW 2 to dwie różne gry.
Pierwsza to CORPG druga to MMO.


To się cieszę, bo Jedynkę ominąłem przede wszystkim ze względu na to, że dużo się mówiło o niej jako nastawionej głównie na PvP. A ja po prostu nienawidzę PvP, z wzajemnością zresztą. :-)

Dnia 28.07.2012 o 23:26, Rzezim napisał:

Bossowie są różni, są tacy, którzy gdy do nich podejdziesz wymownie na Ciebie spojrzy
i nie żyjesz. Ale są też tacy, których można kontrolować, zastanawiasz się jak? Np można
za pomocą trzymania na glebie (kd) spowalniania, czy też odrzucania na pewien dystans
do tyłu, oczywiście metod jest trochę więcej. I każda klasa może kontrolować moba to
kwestia skillów. A o tych za chwile.


To akurat widziałem na kilku filmikach na YT (nawet coś tam sobie obejrzałem), te odskoki itd. Fajna sprawa, tylko żeby czasami nie było za łatwo.

Dnia 28.07.2012 o 23:26, Rzezim napisał:

Skille
Pasek składa się z 10 slotów. Pierwsze 5 to skill przypisane do broni, którą
aktualnie używasz (pierwsze dwa masz zawsze, kolejne trzeba odblokowywać - odblokowywanie
odbywa się przy okazji zabijania mobków). 6 skill to self heal, kolejne 3 to Utility
skills ostatni to elitarny skill.


Przede wszystkim dzięki za to info.
Kurcze, mam nadzieję że można będzie je sobie dowolnie zbindować lub co ważniejsze ustawić jakieś modyfikatory. BTW, czy gra ma oferować dostępność addonów ?

Dnia 28.07.2012 o 23:26, Rzezim napisał:

Zmieniając broń zmieniasz pierwsze 5 skillów. Jeśli
nie jesteś w trakcie walki to możesz zmienić pozostałe i w zależności co wybierzesz inne
funkcje możesz wzmocnić.


Czyli że np. miecz 1h ma inne skille niż młot 2h ? Jeśli tak, to naprawdę super sprawa. Zresztą tak być powinno. :-) A kolejne skille powinny odblokowywać się wraz z ilością czasu spędzoną razem z danym orężem.

Dnia 28.07.2012 o 23:26, Rzezim napisał:

Coop szczególnie jest widoczny w dungach bo tam wchodzimy w 5 osób. Jeśli np necro rzuci
studnie a warek przez nią skrzela to wyjdzie nam combo dzięki któremu warek będzie wykradał
życie z moba i będzie się leczył. Oczywiście comba są różne. Są takie, które leczą i
są takie, które nakładają kondycje na moba. Więc jak już wcześniej pisałem to zależy;-).


Właściwie to takich rzeczy brakuje mi w WoWie, gdzie poza pasywnymi buffami w zasadzie nie ma tego typu rozwiązań. Chociaż w sumie tam podczas walk z bossami czasem dzieje się tyle, że ludzie zapominają nawet kliknąć na LW, a co dopiero takie akcje. ;-)
Jeszcze pozostaje kwestia odpowiednich combo i niestety odpowiednich klas wymaganych do ich uzyskania, co może się gryźć nieco z filozofią braku podziałów lub konkretnych buildów. Ale to jest jak sądzę do pewnego stopnia nieuniknione w tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 23:40, Dann napisał:

Pytanie tylko ile dps tracimy musząc jako melee trzymać się na dystans przez xx czasu
i jak wpływa to na ogólny balans między klasami.


Nie żebym się wtrącał, ale często gęsto zyskujesz dps biorąc zasięgową broń na postaci melee, albo melee na postaci zasięgowej. Kto się bawił warem, albo łowcą to wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 23:53, Voodo napisał:

Dmg jest z pierwszych umiejętności(tak jak by Auto attaku)i pokazuje na co się decydujesz
przechodzą w dany żywioł. W dodatku broń daje ci wybór jak to masz robić
-Dagger>walka na bardzo bliski dystans
-Staff>Walka na odległosć
Wszystkie off handy to przeważnie defensywne czary


Czyli że (jak rozumiem) w zależności od tego jaką trzymasz broń, czary inaczej się zachowują ? Mam tylko nadzieję, że obrażenia zaklęć nie są procentowe od broni jak ma to miejsce w D3 (np. 120% weapon damage), podobnie jak szybkość ich rzucania.

Dnia 28.07.2012 o 23:53, Voodo napisał:

U innych profesji nie ma -za to żę masz inną broń. Warior na łuku ma jedne z lepszych
AoE w grze


Hmm... to teraz to już naprawdę narobiliście mi smaku. ;-)
Mam jeszcze pytanko: czy jest jakaś klasa, która potrafi leczyć siebie / innych lepiej niż pozostałe ? Wiem, że nie ma klasycznych healerów, ale wiecie o co chodzi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:22, Dann napisał:

Mam jeszcze pytanko: czy jest jakaś klasa, która potrafi leczyć siebie / innych lepiej
niż pozostałe ? Wiem, że nie ma klasycznych healerów, ale wiecie o co chodzi. ;-)


Powiedziałbym, że guardian. Ale więcej machania maczugą niż leczenia. Ma za to kilka fajnych skilli związanych z protekcją towarzyszy.
Pierwsze 5 skilli zmenia się w zależności od broni jaką masz- dwuręczna broń 5 skilli, main hand 3 skille, off hand 2 skille. Zawsze masz różne opcje na main hand i offhand więc można sobie łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:26, Budo napisał:

Powiedziałbym, że guardian. Ale więcej machania maczugą niż leczenia. Ma za to kilka
fajnych skilli związanych z protekcją towarzyszy.


To może być moja pierwsza klasa of choice. :-) Szkoda tylko że melee. W każdym razie dzięki za tipa, sobie to gdzieś zapiszę. ;-P

Dnia 29.07.2012 o 00:26, Budo napisał:

Pierwsze 5 skilli zmenia się w zależności od broni jaką masz- dwuręczna broń 5 skilli,
main hand 3 skille, off hand 2 skille. Zawsze masz różne opcje na main hand i offhand
więc można sobie łączyć.


To jest akurat jasne, a taki mag ma jak rozumiem zamiast owych skilli różne zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Comba sąróżnei rozłożone, i niestety faktycznie czasami unikalne...
Np Chaos Armor jest dostępny tylko w Chaos Storm Mesmera jeśli użyjemy w nim defensywnej umiejętnoci. A jak użyjemy AoE ataku to nakłądamy Random Kondycje, jesli zwykły Direct atak to1 stack Confussion. Ogólnie każda profesja ma dostęp do jednego uniwersalnego i jednego masowego Comba np:
-Nekreo wykradanie życia
-Ele ma Frost Armor
Ale ogólnie jest balans, Anet na prawdę dba o balans, izapenwe będą dbali to jak w Gw1. Nie jak w WoW gdzie trzeba rok na zmiany czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elementalista zespecowany na wodę/staff leczy wg mnie najlepiej ze wszystkich klas.
Leczenie głownie HoTami ale działa naprawdę fajnie.
Sam takim grywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:26, Budo napisał:

> Mam jeszcze pytanko: czy jest jakaś klasa, która potrafi leczyć siebie / innych
lepiej
> niż pozostałe ? Wiem, że nie ma klasycznych healerów, ale wiecie o co chodzi. ;-)


Powiedziałbym, że guardian. Ale więcej machania maczugą niż leczenia. Ma za to kilka
fajnych skilli związanych z protekcją towarzyszy.
Pierwsze 5 skilli zmenia się w zależności od broni jaką masz- dwuręczna broń 5 skilli,
main hand 3 skille, off hand 2 skille. Zawsze masz różne opcje na main hand i offhand
więc można sobie łączyć.



Oj Budo...
Na wstępie przypomnę o Regeneration, jest to bond który leczy mniej wiecej 100hp/1s na 80lvlu a zdaje się każde 100pnkt w healing daje 10% więcej heala
Wracając do leczenia

Ele= Dostęp do perma Regeneration w Water

Najwiecej grałem i znam Mesmera:
Po przez traity:
- za każdym razem jak przyzywa phantoma każdy otrzymuje Regeneration na 10s, czyli jesteśmy w stanie trzymać non stop.
-Shaterowanie illuzji, leczy bezposrednio 300(80lvl) heal za każdą iluzję
-kiedy używamy mantry leczymy za 200(80lvl) sojuszników. Mantry mamy 3+1 na healu. Można użyć traitów żeby castować mantry 2x pod rząd. + Pain ma 8s Cd(6s na traitach) więc 6x200+200+ co 6s 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:22, Dann napisał:

Mam jeszcze pytanko: czy jest jakaś klasa, która potrafi leczyć siebie / innych lepiej
niż pozostałe ? Wiem, że nie ma klasycznych healerów, ale wiecie o co chodzi. ;-)


Necro ma wiele skilli wykradających życie a jeden z jego dedykowanych skili leczących (pod 6 slotem) nie leczy bezpośrednio jego, jak w przypadku wszystkich innych dedykowanych skilli leczących, a tworzy studnię(AoE) zapewniającą regenerację wszystkim sojusznikom w jej zasięgu. Inną klasą bliską healerowi z holy trinity jest Guardian, ma wiele skili defensywno leczących, pokroju baniek paladyna. ALe tutaj najważniejszy jest CPC. Wystarczy że pojawi się jakiś efekt AoE, wtedy np warrior czymś pokroju whirling axe (czy coś w ten deseń) rozprzestrzeni ten efekt na przeciwników lub sojuszników, zależnie od jego działania szkodząco/pomagającego :P
Pewnie większość akcji Cross Proffesion Combo będzie wykonywana zupełnie nieświadomie, a wielu nawet ich nie zauważy i będzie się przekrzykiwać że TO WYŁĄCZNIE ON pociska największy dps ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok znalazłem formułe na Regeneration :D

((25/16) * Level) + (0.125 * Healing Power) per second
Czyli 125@80lvl/s

Ogólnie każa klasa może być bardizje nastawiona na leczenie,, albo bardziej na control. Wszystko zalezy od graczy.

Np: Mesmer na Phantomach ze staffem i na drugom secie Sword+pistol może:
Staff
-Debufować stackując 4 bardzo ważne kondycje Burning, Bleeding, Vulnerability, Confusion
-Bufofwać i stackować 2 ważne bony Fury i Might
-Kontrolować/buffować/Debuffować tworzyć chyba najlepsze Combo Field za pomocą Chaos Storma
Sword Pistol
-Stun
-cripl
-Burst Phantoma który potrafi zadaćdo 8k dmg w 3s (przy precision buid)
-szybki stack Vulnerabilit
-Burst za pomocą Blurred Frezny (kolejne 6/7k dmg w 2s)
+ wtrzyma perma Regeneratoion oraz Fury i Migh na melee postaciach z przodu.
Dodam fakt że jest Sigil na bronie (taki enchant) że po zmianie broni mamy 3stacki Mighta na 10s) co pwooduje że mighta można stackować szybko.

Ogólnie wygląda taki mesmer tak:
http://www.gw2build.com/builds/simulator.php#1.8.3.12.20.0.34.34.8.0.180.184.196.199.203.5.5.29.0.0.0.542.546.0.560.0.0.575.0.0.588.595.0.0.20.15.15.20 (tylko to wersja bardziej PvP, ale niemal to samo, zamiast staffa jest 2h sword)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:40, Selv napisał:

Elementalista zespecowany na wodę/staff leczy wg mnie najlepiej ze wszystkich klas.
Leczenie głownie HoTami ale działa naprawdę fajnie.
Sam takim grywałem.


Hmm... to mi wygląda na takiego jakby druida, leczenie HoTami na odległość i generalnie możliwość szybkiej przemiany w ranged DPSa. Z pewnością spróbuję, jak będzie szansa. ;-) Dzięki.


Do pozostałych.

Dzięki raz jeszcze za wszelkie informacje i w ogóle. Generalnie nastawienie pozytywne, zobaczymy jak będzie w praniu. Dam znać bankowo. :-)
Teraz poszperam sobie nieco na stronce głównej i zobaczymy co tam dzieje się ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pokrótce wyjaśnić jak w tej grze będzie wyglądał endgame, są instancje jak w wowie i dążymy do uzbierania coraz to lepszego setu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korinek... no właśnie.. jak by to powiedzieć...

End Game w Gw2 zacyzna sięna 1szym LvLu, tutaj nie śpieszysz sie z LvLowaniem bo ominiesz cały content który jest niesamowity, Gw2 eliminuje wyścig szczurów, bo nawet jak wbijesz 80lvl i wrócisz nadrabiać content to i tak twój lvl zostanie zniżony dodanej lokacji.
W grze są 5 osobowe Dungeony które śą wyzwaniem umiejętności. Zaczynają sie na 30lvl i są co 10lvli. W każdym dropiątokeny które można wymienieć na Sety do zbroi i Bronie
im wyższy lvl Dungeona tym lepsze itemy.
Na 80lvl wszystkie itemy mają MAKSYMALNA ilość statystyk, co nie znaczy że nie ma duzęgo wyboru, są itemy z 3 statystykami po 500 w każdym, a są takie z 6 po 150 w każdym.

Ogólnie gra stawia na Eksplorację, szukanie i zabawe, bez pośpiechu
.. czy wbijasz 1lvl w jedną godzinę, czy 1 lvl w 3 godziny nie ma znaczenia.

Tutaj są linki do zdjęć z brońmi i Setam i z Dungeonów
http://www.guildwars2guru.com/topic/44244-dungeon-armor-extravaganza/page__pid__1623877#entry1623877
http://www.guildwars2guru.com/news/685-dungeon-weapons-collection/


Ogólnie jeśli suszkasz Grindu by być lepszym to odpuść sobie Gw2
Jeśli szukasz miłego spędzenia czasu z przyjaciółmi, i nie stresowaniu sie że znowu ci nie dropną item na który chodzisz od 2 miesięcy, oraz lubisz wyzwania twoich umiejętności a nie sprzętu to Gw będzie dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 11:41, korinek2 napisał:

Może mi ktoś pokrótce wyjaśnić jak w tej grze będzie wyglądał endgame, są instancje jak
w wowie i dążymy do uzbierania coraz to lepszego setu?


Nie wiadomo, bo nikt do endgame''u się nawet nie zbliżył, ale nie będzie raczej grindowania (przynajmniej nie w dużych ilościach).

W ogóle taka znajdźka z gw.pl, wygląda, że rzeczy z homa to będą skiny dla istniejących itemów w gw2.
http://www.mmo-champion.com/threads/1147039-GW2-Database-some-interesting-findings

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy w takim razie w grze nie występują sety bardzo rzadko spotykane, z wiekszą ilością statystyk ? Wiem, że w przypadku pvp, każdy posiada taki sam aby były równe szanse ale co z pvm... W większości mmo chyba każdy dąży do zwiększenia swojego e-penisa, aby potem inni podziwali jaki to mega full epick wypas mieczyk masz... w GW2 tego nie uświadcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW szczyciło się tym, że kupuje się zbroje za, powiedzmy, miliard wewnętrznej waluty, które WCALE statystykowo nie są lepsze od tych, które można kupić za tysiaka, ale te pierwsze znacznie lepiej wyglądają. I są rzadkie. Przeto KAŻDY MUSI JE MIEĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a w grze występują wrogo do siebie nastawione frakcje, jest podział jak wow''ie horda i alianci, przeszukując internet nic o tym nie znalazłem więc stawiam, że nie...

Czy w grze mogę wyzwać kogoś na duel''a (1vs1)?

Są tam jakieś eventy typu wyścig mount''ów, czy wszystko sprowadza się do pojawienia wielkiego bossa na środku miasta i ubicia go?

W grze mogę resetować umiejętności, czy raz użyte pozostają na zawsze?

Czy w grze są sytuacje, gdzie np. daną czynnośc może wykonać tylko i wyłącznie zoorganizowana grupa (np. zabicie króla miasta przeciwnej frakcji jak wowie)

Sorry za upierdliwe pytania, ale na betę sie nie załapałem a poważnie rozważam kupno gw2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
W GW2 nie można przynależeć do frakcji które kłuciły by się np z frakcją innego gracza - nie ma world PvP ani raidów na miasta przeciwnej frakcji

Co do reszty pytań odnosnie ksili itd - temat wałkowany miliardy razy - przeczytaj 3-5 ostatnich stron tematu
Traity[6-10 skill sloty] można dowolnie zmieniać a reszta skilli jest uzależniona od broni jaką aktualnie nosimy
Atrybuty można dowolnie modyfikować po za walką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się