AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Czy mógłby mnie ktoś dokładnie wprowadzić na jakiej zasadzie działa ten pre-order i czy może już ktoś go kupił przez stronę empik.com ( http://www.empik.com/preorder-guild-wars-2-pc,p1051811498,multimedia-p)? jest to kod wysyłany na emaila czy muszę płacić za przesyłkę? jeśli kupie ten pre-order w empiku a potem pełną grę w innym sklepie to czy dalej będę mogł kontynuować grę na postaci która jest zalozona na kodzie z preordera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było już naście razy co najmniej. Wystarczy poszukać, ale po co...

Pre-order to pudełko z kodem wysyłane listownie do zamawiającego lub do salonu, skąd można je odebrać. Jak zamówisz do salonu i sam je stamtąd odbierzesz to nie płacisz za przesyłkę.
Jak kupisz pre-order a potem pełną wersje gdzie indziej to po prostu przypiszesz kod z pełnej wersji do posiadanego już konta i będziesz mógł kontynuować grę. Tylko w taki sposób jaki jest sens kupować pre-order?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer między serwerami jest darmowy, ale w WvWvW zostaje ten oryginalnie wybrany, tak? Co ile zmieniają się rywalizujące serwery w wvwvw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 20:01, Sipso2008 napisał:

Transfer między serwerami jest darmowy, ale w WvWvW zostaje ten oryginalnie wybrany,
tak? Co ile zmieniają się rywalizujące serwery w wvwvw?


Trochę nie jest tak jak mówisz.

Nie ma darmowego transferu między serwerami. Można, jednakże dostać zaproszenie od kolegi, od jakiegoś gracza i wtedy masz możliwość tymczasowo, dopóki ( tak mi się wydaje ) party nie zostanie zerwane przebywanie na innym serwerze.
Natomiast płatny jest transfer tzw. Home World, który jest twoim głównym serwerem do gry, zarówno PvE, jak i WvWvW.
Rywalizujące serwery w WvWvW będą się zmieniały co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, właśnie chodziło mi o goszczenie na innych serwerach, nie o transfer, mój błąd. Czyli tak jak myślałem. Fajnie to rozwiązali. No to już tylko czekać. Może jeszcze z jeden stress test zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 20:50, Gromo napisał:

A czy ten Home World jest przypisany do konta czy do konkretnej postaci?


Do konta.
A i guestowania nie będzie od premiery, w zamian na początku będzie można dowolnie zmieniać serwery bez ograniczeń przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to trochę lipa jak do konta. Tym bardziej, że od razu po premierze gry nie będę miał. ;/ Coś się wymyśli. Na pewno na Polskich serwerach grał nie będę. Pamiętam co było z Kamadanem w GW1 po inwazji Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:09, cinus2 napisał:

A i guestowania nie będzie od premiery, w zamian na początku będzie można dowolnie zmieniać
serwery bez ograniczeń przez jakiś czas.


Będzie można zmienić home world, czy po prostu grać na różnych serwerach z jednym i tym samym home world?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:39, Budo napisał:

Będzie można zmienić home world, czy po prostu grać na różnych serwerach z jednym i tym
samym home world?


To dotyczy zmiany home world.
https://www.guildwars2.com/en/news/a-world-of-choice-the-regions-of-guild-wars-2/
At launch, players will be able to transfer between worlds freely. However, once server populations have largely settled and stabilized, world transfers will be restricted to once a week and cost a variable amount of gems based on the population of the world being transferred to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:09, cinus2 napisał:

> A czy ten Home World jest przypisany do konta czy do konkretnej postaci?

Do konta.
...


Zaraz zaraz, czyli jak np. w dniu premiery stworzę postać na serverze X, ale potem okaże się po 2-3 miesiącach (kiedy już dajmy na to osiągnę ten lvl 80), że wszyscy znajomi i potencjalnie fajne gildie są na innych serverach (lub po prostu że server X jest do bani, pusty itd.), to nie będę już mógł stworzyć od zera nowej postaci na innym serverze niż wybrany na samym początku X ? ... Chyba że zabulę ileś tam ojro.
Nie no chyba źle rozumuję, czyż nie ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 22:56, Dann napisał:

Zaraz zaraz, czyli jak np. w dniu premiery stworzę postać na serverze X, ale potem okaże
się po 2-3 miesiącach (kiedy już dajmy na to osiągnę ten lvl 80), że wszyscy znajomi
i potencjalnie fajne gildie są na innych serverach (lub po prostu że server X jest do
bani, pusty itd.), to nie będę już mógł stworzyć od zera nowej postaci na innym serverze
niż wybrany na samym początku X ? ... Chyba że zabulę ileś tam ojro.
Nie no chyba źle rozumuję, czyż nie ? :-)


Dokładnie tak jak mówisz.
Dodatkowo przenosiny na serwer o wyższej populacji/wyższym poziomie w3 będą droższe.

Akurat o znajomych nie trzeba się martwić, bo zawsze będzie można z nimi grać. Trochę gorzej z gildią, ale pewnie będą jakieś free transfery na gorsze serwery, więc w może w końcu znajdzie się ktoś konkretny do gry.

No i jeszcze zostaje możliwość wcześniejszego umówienia się ze znajomymi. Albo można ryzykować Blacktide, bo tam jest największa szansa na znalezienie swoich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 23:29, Budo napisał:


Eee w becie każda postać wybierała własny home world.


Nie, home world wybierało się pierwszy raz przed stworzeniem pierwszej postaci i potem każda postać była przypisana do tego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 23:42, cinus2 napisał:

Nie, home world wybierało się pierwszy raz przed stworzeniem pierwszej postaci i potem
każda postać była przypisana do tego serwera.


Hmm, na pewno wybierałem home world więcej niż raz, ale może to było po czyszczeniu konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 23:53, Budo napisał:

Hmm, na pewno wybierałem home world więcej niż raz, ale może to było po czyszczeniu konta.


AN kilka razy podczas BWE dawała możliwość zmiany home world za free, dlatego mogłeś zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 23:55, cinus2 napisał:

AN kilka razy podczas BWE dawała możliwość zmiany home world za free, dlatego mogłeś
zmieniać.


To w takim razie ja po premierze też kcem za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 00:06, Budo napisał:

To w takim razie ja po premierze też kcem za free.


Bedziesz miał przez jakiś czas. Zauważ, że BWE to były testy, więc testowali również transfery HomeWorld''a, no i każdej grze MMO ( nawet płatnej ), transfery są płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jeśli moje konto będzie na home worldzie X, czy czy będę mógł założyć postać na serwerze Y? Czy tylko poprzez zmianę homeworld będzie to dostępne? I czy wiadomo po ile będą gemy sprzedawane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się